آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق شفاف ایرانی

طلق شیشه ای

طلق شیشه ای – طلق ها مهمترین متریالی هستند که به عنوان جایگزین شیشه مطرح شده اند. یکی از مشخصات طلق ها شباهت ظاهری آن ها به شیشه است. علاوه بر مشخصات ظاهری ، طلق ها و شیشه ها از نظر انتقال نور و نورگیری تقریبا برابر هستند. البته طلق های شیشه در انواع مختلفی تولید میشوند. از جمله انواع طلق میتوان به : 1- طلق اکریلیکی 2- طلق پلی کربنات 3- طلق کریستال اشاره کرد. طلق های اکریلیک شایسته ترین نوع طلق برای اطلاق صفت “شیشه ای” هستند. هیچ تفاوتی میان ظاهر طلق های اکریلیک و شیشه دیده نمیشود. طلق های شیشه ای در مقایسه با شیشه به مراتب محکم تر و قوی تر هستند. به ویژه طلق پلی کربنات چندین از شیشه محکم تر است. طلق ها بافت نرم تری دارند و به آسانی شیشه ، دچار شکستگی نمیشوند.

با توجه به بافت نرم تر ، طلق ها در مقایسه با شیشه ایمن تر هستند. برتری طلق ها به شیشه تنها به این موارد ختم نمیشود. جالب است بدانید که برخی از انواع طلق ، حتی از نظر ظاهری نیز بهتر از شیشه های معمولی هستند! هنگام خرید طلق باید به برخی نکات توجه داشته باشید. خش پذیری و ضد یو وی بودن طلق از اهمیت زیادی برخودار است. این ویژگی ها کمتر مورد توجه هستند اما در واقع بسیار مهم هستند. همچنین در صورتی که قصد استفاده از طلق در محیط خارجی را دارید از نوع لمینت شده استفاده کنید.

طلق های شیشه ای از نظر ظاهری در 3 نوع شفاف و مات و رنگی عرضه میشوند. نوع شفاف برای ساخت نورگیر و نوع مات به منظور خصوصی کردن فضا مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه مطلب به معرفی طلق شیشه ای و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

طلق شیشه ای

ساختار طلق شیشه ای

طلق شیشه ای ، ساختاری پلیمری دارد که در ساختار شیمیایی خود دارای گروه های کربناته هستند. پلیمر به درشت مولکول هایی گفته میشود که طی فرآیند پلیمریزاسیون به یکدیگر متصل میشوند. و به تولید طلق منجر میشوند. همانطور که میدانید پلیمر ها به دو بخش 1) طبیعی و 2) مصنوعی تقسیم میشوند. منظور از پلیمر های طبیعی درشت مولکول هایی میباشد که در طبیعت یافت میشود. اما پلیمر های مصنوعی ساخت دست بشر میباشند. شایان ذکر است که پلیمرهای مصنوعی به دو قسمت 1) ترموست ها و 2) ترموپلاستیک ها تقسیم میشوند. پس به طور کلی طلق به پلیمر هایی مصنوعی گفته میشود. که در دسته ی ترموپلاستیک ها قرار دارد. طلق و ترموپلاستیک جزو پلاستیک ها محسوب میشوند. مواد ترموپلاستیکی نسبت به ترموست ها قابلیت شکل دهی آسان تری دارند.

بیشتر بخوانید : طلق شیشه ای پنجره

این روزها ترموپلاستیک ها جزو پرکاربردترین متریال در صنایع مختلف میباشند. پلاستیک ها تمام دنیا اطراف را در سیطره خود قرار داده اند. چرا که از ایمنی و دوام بالایی برخوردار هستند. ضمن اینکه ترموپلاستیک ها قیمت نسبتا ارزانی دارند و وزن آن ها نیز بسیار سبک است. مواد پلاستیکی قابل بازیافت هستند. اهمیت بازیافت در قرن حاضر پیش از پیش بر همگان روشن شده است. البته بعضی از انواع پلاستیک بازیافت گرانتری دارند. با این حال بسیاری از مدل ها با قیمت نسبتا ارزانی بازیافت میشوند. همه این ویژگی ها نشان دهنده ارزش بالای پلاستیک است. ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم که کیفیت ورق های پلاستیکی در سال های اخیر ارتقا پیدا کرده است. در گذشته پلاستیک نمادی از جنس بی کیفیت بود در حالی که امروزه حتی انواع پلاستیک نشکن تولید میشوند که ضد گلوله هستند.

تفاوت ترموست و ترموپلاستیک در چیست

طلق شیشه ای – ترمو پلاستیک : یک ویژگی مهم و مفید در مورد ترموپلاستیک ها (طلق) این است که میتوان آنها را تا نقطه ی ذوب گرم کرد ، سپس خنک کرد ، و مجددا آن را گرم کرد به طوری که هیچ تغییری در فرمول شیمیایی اولیه ی آن رخ نمیدهد. و به جای سوزندان طلق ها ، آنها به ترموپلاستیک یا پلی کربنات های مایع تبدیل میشوند. که به آنها امکان میدهد به راحتی تزریق شوند. و سپس بازیافت شوند. یکی از مهمترین مزیت های ترموپلاستیک ها همین امکان بازیافت آسان است. البته بازیافت طلق های پلی کربنات کمی سخت تر است.

ترموست : در مقابل پلاستیک های ترموست فقط میتوانند یکبار گرم شوند. اولین گرمایی که باعث تغییر حالت پلاستیک های ترموست شود سبب تغییر فرمول شیمیایی آنها میشود. این تغییر قابل برگشت نیست و این پلاستیک ها در مقابل حرارت میسوزند. در واقع پلاستیک های ترموست با بالا رفتن تجزیه میشوند.

نوع ترموپلاستیکمشخصات و ویژگی ها
طلق پلی کربناتضد ضربه ، شفافیت خوب ، مقاومت عالی در برابر حریق
پلکسی گلاسظاهر زیبا ، شفافیت بالا ، مقاوم در برابر نیروی فشاری
طلق کریستالنسبتا شفاف ، عایق حرارتی قوی
جدول مشخصات انواع طلق ترموپلاستیکی

طلق دوجداره…برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

طلق شیشه ای
محصولات مجموعه فرکو

انواع طلق شیشه ای

طلق شیشه ای انواع مختلفی دارد. از جمله انواع طلق شیشه ای میتوان به : طلق پلی کربنات ، طلق اکریلیکی و طلق کریستال اشاره کرد. همه این مدل ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. خصوصیات فیزیکی و بصری هر کدام از انواع طلق با یکدیگر متفاوت است. با این حال میتوان گفت که در حالت کلی همه این مدل ها با داوام ، سبک و زیبا هستند. از نظر دوام و استحکام ، انعطاف پذیری و مقاومت حرارتی پلی کربنات بهترین نوع است. از نظر شفافیت و وضوح پلکسی گلاس بهترین نوع طلق است. طلق های کریستال نیز بهترین و قوی ترین عایق را دارند و ارزانتر هستند. مواردی دیگری که اهمیت دارند مقاومت طلق در مقابل اشعه یو وی و خش پذیری آن است. از این نظر نیز انواع طلق عملکرد متفاوتی نشان میدهند که در ادامه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

هر کدام از مدل های طلق شیشه ای نیز خود تنوع گسترده ای دارند. به عنوان طلق های پلی کربنات در مدل های تک لایه ، دوجدار ، لمین شده ، نشکن تولید میشوند. پلی کربنات همچنین در مدل ضد یو وی و ضدخش تولید میشود. ورق های اکریلیکی در مدل های اکستروده شده ، ریخته گری و نشکن عرضه میشوند. به جز کیفیت و نوع ساخت ، طلق ها از نظر ظاهری نیز در دسته های متنوعی عرضه میشوند. از نظر میزان وضوح طلق ها به دو دسته شفاف و مات تقسیم میشوند. هر کدام از این مدل ها نیز در انواع بی رنگ و رنگی تولید میشوند.

انواع طلق شیشه ای
انواع پلکسی گلاس شیشه ای

طلق شیشه ای شفاف

طلق شیشه ای شفاف یکی از انواع طلق میباشد که بیشترین شباهت را از نظر وضوح و شفافیت به شیشه دارد. طلق شیشه ای شفاف (پلی استایرن)را در بازار ایران با نام طلق شفاف کریستال میشناسند.این نوع طلق ها بسیار خش پذیر هستند. از این جهت پس از تولید طلق شفاف،دو طرف این طلق شفاف را با یک لایه ی نایلونی کاور میکنند تا از خط و خش مصون بماند. شایان ذکر است که طلق به صورت شیت (صفحاتی در ابعاد و اندازه مشخص بدون هیچ برشی) در مجموعه فرکو تولید میشود. و بنا به سفارش مشتری و نوع نیاز مشتری به طلق عمل برشکاری روی طلق مد نظر اعمال میشود. از طلق شفاف معمولا در اماکنی استفاده میشود که نیاز به نور بسیار احساس میشود. از طلق شفاف میتوان به عنوان شیشه پنجره استفاده کرد.

طلق شیشه ای
پلکسی گلاس شیشه ای در رنگ های مختلف

طلق شیشه ای رنگی

همانطور که میدانید طلق ها در رنگ بندی متنوع و گسترده ای تولید میشوند. طلق های رنگی برای دکوراتیو کردن فضای های مختلف بسیار کار آمد هستند. یکی از ویژگی های طلق شیشه ای که باعث برتری طلق در قیاس با شیشه شده است. این است که طلق ها طیف رنگی گسترده تری نسبت به شیشه ها دارند. طلق رنگی به شما این امکان را میدهد تا با توجه به رنگبندی فضای مورد نظر خود رنگ مکمل دکوراسیون خود را پیدا کنید. تا فضایی که دیزاین میکنید . با توجه به هارمونی که رنگ طلق با محیط مد نظر شما دارد.فضایی دکوراتیو را برای محیط خود به ارمغان بیاورید. طلق رنگی قابل استفاده در محیط های تفریحی کودکان، مهد کودک ها ، دبستان ، شهربازی ، پیشخوان رستوران ها ، فست فود ها ، کافی شاپ ، پارتیشن و…

طلق شیشه ای
طلق در رنگ های مختلف

طلق شیشه ای مات

طلق شیشه ای مات یکی از بهترین گزینه ها جهت شخصی سازی مکان های مختلف میباشد. اجسام پشت طلق مات یا دیده نمیشوند.یا به صورت سایه ای کم رنگ دیده میشوند. یکی از خصوصیات بارز این نوع طلق ها عدم وضوح تصویر میباشد. بنابراین اغلب کسانی که خواهان این طلق ها هستند یا میخواهند مانع از ورد نور فراوان ساطع شده از خورشید هستند. یا اینکه که فضایی را مد نظر دارند که میخواهند حریم خصوصی خود را در آن مکان حفظ کنند. هرچه ضخامت طلق پلی کربنات مات بیشتر باشد . درصد رویت سایه ی اجسام هم به صفر میرسد. از این طلق معمولا در اتاق کنفرانس شرکت ها ، دفتر امور مالی ، اتاق مدیریت ، در بالکن و پاسیو و …استفاده میکنند.

از نظر مشخصات فنی این طلق ها در صورت تک جداره بودن در ضخامت 1میل تا 50 میل عرضه میگردد. از نظر رنگ بندی تنوع بسیار بالایی دارند. در صورت دوجداره بودن طلق مات قطعا از استحکام بیشتری برخوردار خواهند. در برابر اشعه ی مضر آفتاب طول عمر بالایی دارند. و پس سالیان سال استفاده از این نوع طلق ها ممکن است کمی دچار زردی و فرسودگی شود.

طلق شیشه ای یو وی

طلق یو وی یکی از طلق های پرطرفدار در مناطق گرمسیر و آفتابی میباشد. همانطور که میدانید انرژی خورشید بسیار حیات بخش است. اما در کنار انرژی های مفیدی که به زمین ساطع میکند بخشی از انرژی های خورشید هم بسیار مضر است. اشعه ی فرابنفش که منبع آن خورشید میباشد.برای پوست انسان بسیار مضر است. و اگر فردی روزانه بیشتر از 15 دقیقه در معرض تابش این اشعه ی خطرناک قرار گیرد. احتمال اینکه دچار سرطان پوست و سایر امراض پوستی شود بسیار بالا میباشد. همچنین بسیاری از اسباب و وسایلی که در معرض تابش مستقیم این انرژی قرار میگرند. به سرعت تغییر رنگ میدهند. و دچار فرسودگی زودرس میشوند.

طلق شیشه ای

یکی از راه های حفاظت از پوست و اسباب و وسایل استفاده از طلق یو وی میباشد. طلق یو وی عایق بسیار مناسبی برای پرتوهای خطرناک فرابنفش میباشند. عملکرد این طلق ها دقیقا مانند کرم ضد آفتاب میباشد. این طلق ها بسیار کاربردی هستند که به لایه ی ضد اشعه یو وی مجهز میباشند.

از این طلق ها به عنوان سرپوش استخر های سرباز ، سایبان خودرو ها ، به عنوان سقف کاذب ، در بالکن ، در پاسیو، استفاده میشود. طلق یو وی هم مانند سایر طلق ها در ابعاد و رنگبندی و ضخامت گوناگون در مجموعه فرکو تولید و به بازار عرضه میگردد. ویژگی طلق شیشه ای یو وی :1) مناسبترین عایق در برابر پرتو های فرابنفش 2) قیمت مناسب 3) قابلیت استفاده در مناطق آفتابی و پرنور 4) نسبت به سایر طلق ها فرسودگی کمتری در برابر اشعه ی فرا بنفش دارند. 4) قابل استفاده در امکان تفریحی 5) سبک و قابل حمل 6) قابلیت اجرایی در پروژه های عظیم 7) ایمنی بالا

طلق شیشه ای یو وی
طلق یو وی با شفافیت بالا و ظاهر شیشه ای

طلق شیشه ای دوجداره

طلق شیشه ای دوجداره بیشتر در مکان هایی استفاده میشود که محیط مستلزم استحکام و مقاومت بیشتری است.این طلق از دو لایه که با فاصله ی اندک به موازات یکدیگر روی هم قرار میگیرند تشکیل میشود. طلق دوجداره نسبت به سایر طلق ها : 1) مستحکم تر است 2) ایمنی بیشتری دارد 3) میزان عایق بودن آن در برابر صوت و شرایط جوی دو برابر بیشتر از سایر طلق ها میباشد.4) هرچه جداره های طلق بیشتر باشد قطعا طلق مستحکم تر خواهد بود.

رنگ طلق دوجداره شفافیت در ضخامت 8 میلیمتری
بی رنگ81%
سبز54%
آبی53%
مسی42%
اوپال57%

شایان ذکر است که طلق های چند جداره هم مقاومت بیشتری نسبت به طلق دوجداره دارند. از نظر هزینه طلق دوجداره و طلق چند جداره از قیمت بالاتری نسبت به سایر طلق ها برخوردارند. در مجموعه فرکو طلق شیشه ای دوجداره با بالاترین کیفیت و در انواع مختلف در ابعاد و ضخامت های گوناگون تولید میشود.

طلق شیشه ای دوجداره در مجموعه فرکو

در مجموعه فرکو طلق شیشه ای دوجداره دوجداره در ضخامت هایی نظیر 10 میل و 8 میل و 6 میل،4 میل تولید میشود. شایان ذکر است که طلق دوجداره و سایر طلق های موجود در مجموعه فرکو به صورت صفحه های طلقی به فروش میرسد.که در صورت نیاز مشتری با توجه به ثبت سفارشی که از جانب شما عزیزان صورت میگیرد. با بهترین روش های برش طلق ، طلق سفارشی شما برش داده میشود و خدمت شما عزیزان ارائه میگردد. از نکات قابل توجه حین سفارش انواع طلق این است که در نظر داشته باشید هر ورق از طلق شیشه ای در مجموعه فرکو تقریبا (دوازده متر مربع ) میباشد. انواع طلق شیشه ای دوجداره : 1) طلق مات دوجداره 2) طلق های شفاف 3) طلق شیشه ای رنگی دوجداره

طلق شیشه ای
طلق چند جداره شیشه ای مات
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای مات

طلق هوشمند مات شونده

طلق شیشه ای مات شونده یا طلق هوشمند به طلق هایی اطلاق میشود که به واسطه ی جریان الکتریسته و یک ریموت کنترل کار میکنند. این طلق بیشتر مناسب مکان هایی میباشد که گاهی نیاز به روشنایی و نور مستقیم و وضوح تصویر دارد. و گاهی نیاز میشود که همان مکان به یک محیط شخصی با نور کم و عدم وضوح تصویر تبدیل شود.

عملکرد طلق هوشمند به گونه ای است که با فشردن کلید (On) میتوانیم طلق را از حالت کدر به شفاف و بالعکس تبدیل کنیم. از این طلق در محیط هایی نظیر اتاق مدیریت ، اتاق کنفرانس ، و سقف کاذب و یا دیوار بالکن استفاده میشود. که در مواقع مورد نیاز مکان را به محیط شخصی تبدیل میکند. طلق هوشمند ویژگی های منحصر بفرد فراوانی دارد . آپشن های فراوانی را میتوان هنگام تولید روی این مدل طلق اعمال کرد که عبارتند از:

طلق شیشه ای

1) میتوان عملکرد این طلق پلکسی گلاس را به واسطه ی ریموت با فاصله ی استاندارد کنترل کرد. 2) قابلیت play کردن صوت و تصویر روی سطح طلق هوشمند 3) با ریموت کنترل سریعا از حالت مات به شفاف و بالعکس تبدیل میشود. 4) این طلق ها کاربرد فراوانی برای تولید بیلبورد های تبلیغاتی نیز دارند.5 )در رنگ و ضخامت های گوناگونی عرضه میشوند.

نکته در ارتباط با طلق هوشمند مات شونده

توجه داشته باشید این طلق به واسطه ی جریان الکتریکی کار میکند. طلق های هوشمند هنگام قطع برق ظاهر کدر و ماتی دارند. با اتصال جریان به درون طلق هشومند ظاهر آن شفاف میشود. میزان شفافیت طلق های هوشمند حتی به بالای 80 درصد نیز میرسد. طلق های هوشمند زیباترین نوع طلق هستند و بهترین نو پلاستیک برای ساخت دیوار.

طلق شیشه ای هوشمند
طلق هوشمند در دو حالت شفاف و کدر

طلق شیشه ای طرح دار

طلق شیشه ای طرح دار ، به طلق هایی گفته میشود که بر روی آن حکاکی انجام میشود. همچنین طلق های طرح دار گاه از ترکیب چند طلق ساخته میشوند. این طرح ها با دستگاه های مخصوص بر روی طلق انجام میشود. مشتریان میتوانند بر اساس سلیقه خود طلق را در سطح های مختلف سفارش دهند. به خصوص اگر طرح ایجاد شده هماهمگ با کاربری محیط باشد به زیبایی آن افزوده میشود. روی طلق ها امکان چاپ لوگو و تصاویر مختلف وجود دارد. در مجموعه فرکو امکان طراحی انواع لوگو ها و طرح های سفارشی شما وجود دارد. طلق های طرح دار به خصوص برای ساخت پارتیشین مناسب هستند.

استفاده از طلق شیشه ای به عنوان سایبان
استفاده از طلق به عنوان سایبان در اماکن مختلف الخصوص بالکن و پاسیو

طلق های طرح دار همچنین برای نماسازی نیز مناسب هستند. در بسیاری از ساختمان های عمومی از طلق های طرح دار برای ساخت نما بهره میبرند. استفاده از طلق های مات و شفاف در کنار هم زیبایی فراوانی به پارتیشن میدهد. برای نمونه ایجاد طرح های شفاف بر روی طلق مات یا برعکس بسیار زیبا است. به کار بردن از رنگ های مرتباط

طلق شیشه ای زنبوری

طلق شیشه ای زنبوری زیر مجموعه طلق دوجداره میباشد. این طلق به دلیل شباهت زیادی که به کندوی عسل دارد. در بازار طلق با این نام شناخته شده است.معمولا از طلق زنبوری برای مکان هایی که نیاز به استحکام بیشتری دارند استفاده میشود.این طلق ها در انواع مختلف به بازار عرضه میگردد. اگر به محیط پیرامون خود دقت کرده باشید متوجه خواهید بسیاری از مکان هایی که ما در آنجا رفت و آمد داریم در ساختار آنها طلق به کار رفته است. طلق های دوجداره با وجود استحکام عالی وزن سبکی دارند. این طلق ها تا حدود مناسبی ضدآب هستند. فاصله بین دو لایه طلق زنبوری به وسیله شبکه های شش ضلعی از طلق پر شده است.

رای مثال اگر به سقف پل هوایی هایی سرپوشیده دقت کرده باشید. متوجه خواهید شد که جنس آنها از طلق دوجداره زنبوری یو وی میباشد. طلق زنبوری بسیار مقاوم و با دوام در برابر شکستگی و ترک خوردن میاشد. طلق دوجداره زنبوری برای مصارف تجاری و مسکونی و صنایع مختلفی که نیاز به طلق مستحکم دارند. گزینه ی بسیار مناسبی میباشد. طلق زنبوری انتقال نور بالا (بیش از 70%) دارد. از نظر ضربه گیری بسیار عملکرد خوبی دارند. طلق زنبوری ضربه گیر بسیار مناسبی در برابر ضربه های حاصل از تگرگ میباشد. به طور کلی

طلق شیشه ای زنبوری
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای

استفاده از طلق شیشه ای برای ایجاد حریم شخصی در بالکن

عموما بالکن جزو محیط خارجی منازل به شمار میروند . برخی ترجیه میدهند که بالکن را نیز تا حدی به فضای شخصی تبدیل کنند. به خصوص با توجه به وسعت کم منازل مسکونی این مورد مفید خواهد بود. بهترین گزینه برای شخصی سازی بالکن استفاده از طلق و انواع پلکسی گلاس میباشد. از هر سه نوع طلق میتوان برای سرپوشیده کردن بالکن بهره برد. البته استفاد از طلق پلی کربنات برای سرپوشیده کردن بالکن رایج است. پلکسی گلاس دومی طلق رایج برای ساخت بالکن است. از طلق کریستال کمتر برای ساخت بالکن استفاده میکنند. توجه داشته باشید که میتوانید از طلق های شفاف و مات استفاده کنید.

طلق شیشه ای

برخی از افراد به علت کمبود جا در فضای منزل مجبور میشوند برخی از وسایل غیر ضرور خود را در بالکن بگذارند. و برای محافظت از وسیله های خود در برابر آفتاب ،و برف و باران باید فضای بالکن را شخصی سازی کنند. برخی از افراد تمایل دارند گلخانه ای در فضای منزل داشته باشند. اما به دلیل نبود جای کافی و مناسب بالکن منزل خود را با استفاده از طلق شیشه ای به فضای شخصی تبدیل میکنند. تا هم به راحتی در فضای گلخانه رفت و آمد داشته باشند. هم از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی گیاهان ممانعت کنند. در صورتی که از طلق شفاف استفاده کنید مناظر بیرون ساختمان نیز حفظ میشوند. مزیت طلق مات این است که فضای داخل بالکن را شخصی تر میکند.

طلق شیشه ای

بکارگیری طلق شیشه ای به عنوان سایبان

طلق های شیشه ای برای ساخت سایه بان گزینه ای عالی هستند. برای مثال میتوانید از طلق در ساخت سایه بان آلاچیق ، بالکن و … استفاده کنید. بالکن برخی از منازل بسیار سر سبز است و ترجیح برخی افراد استفاده از فضای باز بالکن میباشد. اما گاهی تابش شدید آفتاب ، بارش شدید باران و تگرگ مانع از حضور افراد در بالکن میشود. در این صورت توصیه ما به شما استفاده از طلق شیشه ای به عنوان سقف و سایبان میباشد. با ساخت سایه بان بالکن ، ضمن استفاده از نور خورشید از آسیب های فیزیکی محتمل جلوگیری میشود.

برخی از افراد منزلی ویلایی دارند. و برای اتومبیل خود پارکینگ در نظر نگرفته اند. اما چگونه از اتومبیل خود در برابر شرایط جوی مختلف محافظت کنند؟ بهترین راه حل برای برطرف کردن این مشکل استفاده از طلق و پلکسی گلاس به عنوان سایبان میباشد. زیرا نصب طلق های شیشه ای بسیار آسان است. در کمترین زمان ممکن میتوانید قسمت مورد نظر خود را با طلق شیشه ای بسازید.

طلق شیشه ای
استفاده از طلق جهت ایجاد سایبان اتومبیل
طلق شیشه ای
تعبیه سایبان حیاط
طلق شیشه ای در رنگ های متنوع
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای
طلق های شیشه ای رنگی و بی رنگ

نحوه انجام برش

برای انجام برش طلق شیشه ای ، از روش های مختلفی استفاده میکنند. برش طلق ، هم به وسیله اره انجام میشود و هم به وسیله کاتر و حتی قیچی. یکی از روش های رایج برس طلق ، برش به وسیله انواع اره است. از جمله اره هایی که برای برش طلق از آن استفاده میکنند میتوان به اره مدور و اره عمود بر اشاه کرد. البته از روش های مدرن تری نیز برای برش طلق شیشه ای استفاده میکنند. یکی از این روش ها ، برش لیزری است. همانطور که پیشتر تاکید کردیم ، برش طلق به وسیله ابزارآلات ابتدایی تر نیز امکان پذیر است. برش طلق ، باید با رعایت نکات ایمنی انجام شود. با اینکه طلق ها به مانند شیشه خطرناک نیستند ، اما رعایت نکات ایمنی همچنان لازم است. بهتر است به هنگام برش ، از محافظ صورت استفاده شود.

به جز نکات ایمنی ، نکته دیگری که حائز اهمیت است ، دقت در برش است. بهتر است برش بر روی میزی کاملا صاف صورت بگیرد. همچنین میزی که برش بر روی آن انجام میشود ، بهتر است ثابت باشد. لق زدن میز ممکن است باعث کج شدن برش شود. برای ثابت نگه داشتن طلق بر روی میز ، میتوانید از گیره استفاده کنید.بهتر است پیش از انجام برش ، محل برش به وسیله مداد علامت گذاری شود. در صورتی که از قیچی برای برش طلق استفاده میکنید ، به تیز بودن آن توجه داشته باشید. برش به وسیله کاتر طلق بر آسان تر است و نتیجه بهتری را رقم میزند.

مقایسه انواع طلق شیشه ای

طلق های شیشه ای از نظر ساخت به سه دسته تقسیم میشوند. این سه دسته عبارتند از : طلق شیشه ای پلی کربنات ، اکریلیک و طلق شیشه ای کریستال. موادی که برای ساخت هر کدام از این مدل ها به کار گرفته میشود متفاوت است. خصوصیات هر کدام از انواع طلق شیشه ای متفاوت است. با توجه به این مورد ، موارد استفاده آن ها نیز متفاوت است. در صورتی که از نظر استحکام 3 نوع طلق را مقایسه کنیم پلی کربنات برنده است. طلق های پلی کربنات با اختلاف محکم ترین نوع طلق محسوب میشوند. استحکام پلی کربنات 250 برابر در مقایسه با شیشه بیشتر است. طلق های پلی کربنات به ویژه در مقابل ضربه مقاوم هستند. با این وجود ، طلق های اکریلیک تحمل بیشتر در مقابل وزن از خود نشان میدهند. نمره تست راکول برای طلق های اکریلیک در مقایسه با پلی کربنات کمی بهتر است.

طلق های کریستال کمترین استحکام را در میان انواع طلق دارا میباشند. از نظر تحمل حرارتی نیز طلق های پلی کربنات بهترین نوع طلق هستند. طلق های پلی کربنات در گستره ای از دما -40 درجه سلسیوس تا 130 درجه سلسیوس سالم میمانند. به این معنی که در صورتی که به طور مدام در این دما قرار بگیرند نیز آسیب نمیبینند. این گسترده دمایی برای طلق های اکریلیک از -20 تا 85 درجه سلسیوس است. همچنین قابل توجه است که طلق های پلی کربنات در برابر حریق مقاوم هستند. از نظر ظاهری طلق های اکریلیک بهترین نوع طلق هستند. به طور کلی از منظر شاخص های بصری پلکسی گلاس نمره بهتری کسب میکند. پلکسی گلاس تصاویر به به شکل واقعی تر نمایش میدهد و وضوح بهتری دارد.

طلق های کریستال قوی ترین عایق حرارتی را در میان انواع طلق دارا میباشند. عایق حرارتی طلق کریستال 30% قوی‌تر از پلی کربنات و پلکسی گلاس است.

بررسی خش پذیری انواع طلق

یکی از مهمترین ویژگی هایی که به هنگام خرید طلق مورد توجه است خش پذیری است. انواع طلق واکنش متفاوتی در برابر بروز خط و خراش دارند. از طرف بسیاری از محیط در دسترس هستند و در معرض خراش قرار دارند. این در حالی است که طلق های معمولی در صورتی که در برابر عوامل خش زا قرار بگیرند بعد از مدتی افت میکنند. خراش هم بر میزان شفافیت طلق اثر میگذارد و هم باعث از دست رفتن شکل ظاهری طلق میشود. در میان انواع طلق ، پلکسی گلاس کمترین میزان خش پذیری را دارد. چنانچه پلکسی گلاس از نظر خش پذیری حتی در مقایسه با شیشه نیز عملکرد بهتری نشان میدهد. طلق های کریستال و پلی کربنات در مقابل خراش ضعیف هستند. اثر خراش حتی با کشیدگی های ضعیف بر روی این طلق ها دیده میشود.

از این طلق ها خصوصیات قابل توجهی دارند و برای بسیاری از بخش ها بهترین گزینه هستند. به ویژه طلق های پلی کربنات دومین نوع پرفروش طلق محسوب میشوند. در سال های گذشته نوع ضدخش طلق های کریستال و پلی کربنات نیز تولید شده است. برای تولید نوع ضدخش طلق های معمولی از یک لایه مخصوص در لایه بیرونی استفاده میکنند. برای ساخت این لایه از نانوذرات زیرکونیوم استفاده میکنند. ضخامت این لایه بسیار کم است. بنابراین هیچ اثر منفی بر روی ظاهر و یا میزان انتقال نور نمیگذارد.

از طلق های ضدخش در قسمت های مختلف ساختمان استفاده میکنند. به خصوص برای ساخت دیوار و پنجره بهتر است از نوع ضدخش استفاده شود. همچنین توجه داشته باشید که قیمت طلق های ضدخش اندکی گرانتر است. با این وجود با توجه به موارد ذکر شده ، استفاده از طلق های معمولی در برخی بخش های ساختمان به صرفه نیست.

طلق شیشه ای لمینت شده

طلق های شیشه ای معمولی خصوصیات قابل توجهی دارند. همانطور که در قسمت های گذشته به آن پرداختیم طلق ها از جهات مختلف عالی هستند. اما برای ساخت قسمت هایی مانند دیوار ، همچنان به مشخصات بهتری لازم است. برای مثال بسیار مهم است که دیوار ، از نظر عایق حرارتی و رطوبتی عملکرد خوبی نشان دهد. با اجرای چند لایه ، مشخصات طلق بهبود میابد. طلق های چند لایه اصطلاحا با نام لمینت شده (laminated) مشهور هستند. طلق های لمینت شده استحکام به مراتب بهتری نسبت به نوع معمولی دارند. همچنین عایق حرارتی و رطوبتی این طلق ها در مقایسه با نوع معمولی عملکرد بهتری دارد. به این ترتیب طلق های لمینت گزینه ای عالی برای ساخت پوشش در حمام یا استخر هستند. طلق های معمولی به خصوص نوع اکریلیک از این نظر ضعیفتر هستند.

طلق های لمینت شده برای ساخت نما و دیوار های خارجی بهترین نوع طلق هستند. در واقع برای ساخت دیوار خارجی حتما باید از طلق لمینت یا چندجداره استفاده کرد. برای ساخت طلق لمینت از چند لایه طلق استفاده میکنند و مابین لایه ها از طلق PVB استفاده میکنند. طلق های PVB باعث بهبود ایمنی طلق نیز میشوند. عملکرد طلق های PVB بدین شکل است که به هنگام شکستن مانع پرتاب تکه های طلق میشوند. در واقع این طلق ها باعث میشوند که ، طلق حتی هنگام شکستن چسپناک در حالت خود بماند. از این طلق ها برای ساخت شیشه لمینت نیز استفاده میکنند.

ساخت آینه با طلق شیشه ای

یکی از کاربرد های انواع طلق شیشه ای ساخت آینه است. آینه های ساخته شده با طلق از نظر وضوح و شفافیت نسبتا خوب هستند. از هر سه نوع طلق برای ساخت آینه استفاده میشود. اما استفاده از طلق اکریلیک برای ساخت آینه رایج تر است. البته معمولا وضوح این آینه ها قدری از آینه های شیشه ای کمتر است. اما آینه های طلقی با وضوح عالی نیز در بازار وجود دارند. مهمترین دلیل تمایل برای استفاده از این آینه ها ایمنی عالی آن ها است. آینه های شیشه ای از نظر وضوح و کیفیت تصویر عالی هستند اما بسیار نا ایمن هستند. به خصوص در بعضی از قسمت های ساختمان استفاده از آینه شیشه ای چندان مناسب نیست. از این قسمت ها میتوان به کلیه مکان هایی که کودکان در آن رفت و آمد دارند نام برد.

به عنوان مثال آینه های استفاده شده در اتاق خواب کودک و یا در مدارس و مهدکودک ها بهتر از این آینه ها باشند. آینه های طلقی همچنین برای محیط هایی که پر رفت و آمد هستند مناسب هستند. برای این نمونه نیز میتوان به رستوران ها ، اداره جات و … اشاره کرد. به طور کلی این آینه ها نگرانی ناشی از سطح پایین ایمنی را به طور کامل برطرف میکنند. مزیت دیگر آینه های طلقی خش پذیری پایین آن ها است. آینه های ساخته شده با طلق اکریلیک خش پذیری نسبتا کمی دارند. در صورتی که از پلی کربنات و طلق کریستال برا ساخت آینه استفاده شود باید یک لایه ضدخش بر روی آن نصب کرد. البته آینه های شیشه ای نیز خش پذیری کمی دارند. ضمنا وضوح تصویر در آینه های ساخته با طلق اکریلیک نسبت به نمونه های پلی کربناتی بهتر است.

قیمت طلق شفاف به چه عواملی وابسته است

قیمت طلق شیشه ای ، به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که بر قیمت طلق شیشه ای تاثیر گذارند میتوان به نوع و ضخامت آن اشاره کرد. اولین مورد مهم ، در تعیین قیمت طلق شیشه ای ، نوع آن است. در میان انواع طلق شیشه ای ، نوع پلی کربنات نسبت به بقیه گرانتر است. بعد از پلی کربنات ، طلق اکریلیک دومین نوع گران طلق است. طلق کریستال ارزانترین نوع طلق شیشه ای محسوب میشود. علت گرانتر بودن پلی کربنات استفاده از متریال گرانقیمت برای ساخت آن است. طلق اکریلیک پرفروش ترین نوع طلق شیشه ای است. در واقع برای بسیاری از قسمت های ساختمان ، مشخصات طلق اکریلیک راضی کننده خواهد بود. با وجود اینکه طلق کریستال ارزانترین نوع طلق است ، اما کیفیت مطلوبی دارد. این نوع طلق شیشه ای ، بیشتر در داخل ساختمان استفاده میشود.

قیمت طلق شفاف

با این حال در سال های اخیر نوع ضد یو وی این طلق نیز تولید شده است. ضخامت طلق ، دیگر عامل مهم در تعیین قیمت طلق است. طلق هایی که ضخامت کمتری دارند ، ارزانتر هستند. همچنین طلق های چند لایه قیمت گرانتری دارند. طلق هایی که قابلیت هایی مانند مقاومت در برابر اشعه یو وی دارند گرانتر هستند. همچنین طلق های ضدخش نسبت به نوع معمولی گرانتر هستند. البته توجه داشته باشید که ، برخی از انواع طلق با وجود قیمت گرانتر ارزش خرید بالاتری دارند. برای نمونه در صورتی که از طلق ساده برای قسمت خارجی استفاده کنیم ، در مدت کوتاهی مجبور به تعویض طلق میشویم.

قیمت طلق شفاف
قیمت طلق شفاف

سفارش طلق شیشه ای

طلق شیشه ای – مجموعه فرکو از جمله تولیدکنندگان داخلی است که در زمینه تولید و عرضه انواع طلق فعالیت میکند. فرکو برای تولید محصول ، از روش های نوین و جدیدترین استاندارد های جهانی استفاده میکند. از محصولات تولیدی فرکو میتوان به طلق هوشمند ، طلق کریستال ، طلق پلی کربنات ، پلکسی گلاس ، طلق رنگی و … اشاره کرد. کلیه محصولات فرکو به شکل مستقیم از محل کارگاه و با حذف واسطه عرضه میشوند. مجموعه فرکو به جز طلق در زمینه های دیگری نیز فعال است. از جمله : 1)شیشه و مشتقات شیشه ای 2) آینه و مشتقات آینه ای 3 ) پلکسی گلاس و مشتقات آن.

در صورت تمایل میتوانید به دو روش حضوری و غیرحضوری نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید. به منظور ثبت سفارش به روش حضوری در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 به محل کارگاه مراجعه کنید. برای سفارش غیر حضوری نیز میتوانید با کارشناسان فروش فرکو تماس حاصل کنید. محل کارگاه و شماره تماس فرکو در قسمت انتهایی مطلب درج شده است. کلیه سفارشات ، ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز است. محصولات فرکو با حذف واسطه خدمت مشتریان عزیز عرضه میشوند. خرید شما به صورت مستقیم از محل کارگاه انجام میشود. طبیعتا قیمتی پرداختی نیز مناسب تر خواهد بود.

راه های ثبت سفارش طلق شیشه ای در مجموعه فرکو

برای ثبت سفارش میتوانید به شیوه های حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. اطلاعات تماس و آدرس کارگاه مجموعه فرکو :

 • سفارش حضوری : با مراجعه به دفتر فروش واقع در تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ؛ خیابان شهید مجیدپور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106 (با مدیریت جناب آقای کولیوند)
 • سفارش آنلاین (از طریق واتساپ و پیج رسمی اینستاگرام مجموعه فرکو
 • واتساپ : 09101767773

پل ارتباطی با مجموعه فرکو

 • میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
 • شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
 • پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح ها را تماشا کنید.
 • آدرس سفارش حضوری : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106

طلق شیشه ای

5 پاسخ

 1. بنده از تمام محصولاتتون اعم از طلق و شیشه و آینه جهت پروژه های ساختمانی استفاده کردم
  واقعا منحصربفرده محصولاتتون
  تشکر بابت اعتمادی که در مشتری ایجاد میکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو