Home
طلق شفاف ایرانی

طلق شیشه ای

طلق ها مهمترین متریالی هستند که به عنوان جایگزین شیشه مطرح شده اند. یکی از مشخصات طلق ها شباهت ظاهری آن ها به شیشه است. علاوه بر مشخصات ظاهری ، طلق ها و شیشه ها از نظر انتقال نور و نورگیری تقریبا برابر هستند. البته طلق های شیشه در انواع مختلفی تولید می‌شوند. از جمله انواع طلق می‌توان به : 1- طلق اکریلیکی 2- طلق پلی کربنات 3- طلق کریستال اشاره کرد. طلق های اکریلیک شایسته‌ترین نوع طلق برای اطلاق صفت “شیشه ای” هستند. هیچ تفاوتی میان ظاهر طلق های اکریلیک و شیشه دیده نمی‌شود. طلق های شیشه ای در مقایسه با شیشه به مراتب محکم‌تر و قوی‌تر هستند. به ویژه طلق پلی کربنات چندین از شیشه محکم‌تر است. طلق ها بافت نرم‌تری دارند و به آسانی شیشه، دچار شکستگی نمی‌شوند.

طلق سقف

با توجه به بافت نرم تر ، طلق ها در مقایسه با شیشه ایمن تر هستند. برتری طلق ها به شیشه تنها به این موارد ختم نمیشود. جالب است بدانید که برخی از انواع طلق ، حتی از نظر ظاهری نیز بهتر از شیشه های معمولی هستند! هنگام خرید طلق باید به برخی نکات توجه داشته باشید. خش پذیری و ضد یو وی بودن طلق از اهمیت زیادی برخودار است. این ویژگی ها کمتر مورد توجه هستند اما در واقع بسیار مهم هستند. همچنین در صورتی که قصد استفاده از طلق در محیط خارجی را دارید از نوع لمینت شده استفاده کنید.

طلق های شیشه ای از نظر ظاهری در 3 نوع شفاف و مات و رنگی عرضه می‌شوند. نوع شفاف برای ساخت نورگیر و نوع مات به منظور خصوصی کردن فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه مطلب به معرفی طلق شیشه ای و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

طلق شیشه ای

ساختار طلق شیشه ای

طلق شیشه ای ، ساختاری پلیمری دارد که در ساختار شیمیایی خود دارای گروه‌های کربناته هستند. پلیمر به درشت مولکول‌هایی گفته می‌شود که طی فرآیند پلیمریزاسیون به یکدیگر متصل می‌شوند. و به تولید طلق منجر می‌شوند. همانطور که میدانید پلیمر ها به دو بخش 1) طبیعی و 2) مصنوعی تقسیم میشوند. منظور از پلیمرهای طبیعی درشت‌مولکول‌هایی می‌باشد که در طبیعت یافت می‌شود. اما پلیمرهای مصنوعی ساخت دست‌بشر می‌باشند. شایان ذکر است که پلیمرهای مصنوعی به دو قسمت 1) ترموست ها و 2) ترموپلاستیک ها تقسیم می‌شوند. پس به طور کلی طلق به پلیمرهایی مصنوعی گفته می‌شود. که در دسته ی ترموپلاستیک‌ها قرار دارد. طلق و ترموپلاستیک جزو پلاستیک ها محسوب می‌شوند. مواد ترموپلاستیکی نسبت به ترموست‌ها قابلیت شکل‌دهی آسان‌تری دارند.

طلق شیشه

بیشتر بخوانید : طلق شیشه ای پنجره

این روزها ترموپلاستیک ها جزو پرکاربردترین متریال در صنایع مختلف می‌باشند. پلاستیک ها تمام دنیا اطراف را در سیطره خود قرار داده‌اند. چرا که از ایمنی و دوام بالایی برخوردار هستند. ضمن اینکه ترموپلاستیک‌ها قیمت نسبتا ارزانی دارند و وزن آن ها نیز بسیار سبک است. مواد پلاستیکی قابل بازیافت هستند. اهمیت بازیافت در قرن حاضر پیش از پیش بر همگان روشن شده‌است. البته بعضی از انواع پلاستیک بازیافت گرانتری دارند. با این حال بسیاری از مدل‌ها با قیمت نسبتا ارزانی بازیافت می‌شوند. همه این ویژگی‌ها نشان‌دهنده ارزش بالای پلاستیک است. ضمن اینکه باید توجه داشته باشیم که کیفیت ورق های پلاستیکی در سال‌های اخیر ارتقا پیدا کرده است. در گذشته پلاستیک نمادی از جنس بی کیفیت بود در حالی که امروزه حتی انواع پلاستیک نشکن تولید می‌شوند که ضد گلوله هستند.

تفاوت ترموست و ترموپلاستیک در چیست

ترمو پلاستیک : یک ویژگی مهم و مفید در مورد ترموپلاستیک ها (طلق) این است که می‌توان آنها را تا نقطه‌ی ذوب گرم و سپس خنک کرد، و مجددا آن را گرم کرد. در این فرایندهای رفت و برگشت هیچ تغییری در فرمول شیمیایی اولیه‌ی ماده رخ نمی‌دهد. در واقع ها می‌توان به دفعات این مراحل را انجام داد. اهمیت این موضوع در این است که باعث شکل‌دهی آسان‌تر به ورق می‌شود. و به جای اینکه طلق تجزیه شود، آنها به رزین های های مایع تبدیل می‌شوند. که به آنها امکان می‌دهد به راحتی تزریق شوند. همچنین این مزیت باعث می‌شود که ترموپلاستیک‌ها قابل بازیافت شوند. یکی از مهمترین مزیت‌های ترموپلاستیک ها همین امکان بازیافت آسان است. البته بازیافت طلق های پلی کربنات کمی سخت‌تر است.

ترموست : در مقابل پلاستیک های ترموست فقط می‌توانند یکبار مذاب شوند. اولین گرمایی که باعث تغییر حالت پلاستیک های ترموست شود سبب تغییر فرمول شیمیایی آنها خواهد شد. این تغییر قابل برگشت نیست و این پلاستیک ها در مقابل حرارت می‌سوزند. در واقع پلاستیک های ترموست با بالا رفتن دما تجزیه می‌شوند. بدین ترتیب شکل‌دهی ترموست ها نسبت به ترموپلاستیک دشوارتر است. به همین دلیل مواد ترموپلاستیکی محبوبیت بیشتری دارند. البته ترموست‌ها نیز مزیت هایی دارند. به عنوان پلاستیک های ترموست پایداری حرارتی بهتری دارند و مقاومت شیمیایی آن ها نیز بهتر است. در عوض ورق های ترموست در برابر ضربه شکننده‌تر هستند و عمر مفید کوتاه‌تری دارند.

نوع ترموپلاستیکمشخصات و ویژگی ها
طلق پلی کربناتضد ضربه ، شفافیت خوب ، مقاومت عالی در برابر حریق
پلکسی گلاسظاهر زیبا ، شفافیت بالا ، مقاوم در برابر نیروی فشاری
طلق کریستالنسبتا شفاف ، عایق حرارتی قوی
جدول مشخصات انواع طلق ترموپلاستیکی

طلق دوجداره…برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

طلق شیشه ای
محصولات مجموعه فرکو

انواع طلق شیشه ای

طلق شیشه ای انواع مختلفی دارد. از جمله انواع طلق شیشه ای میتوان به : طلق پلی کربنات ، طلق اکریلیکی و طلق کریستال اشاره کرد. همه این مدل ها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. خصوصیات فیزیکی و بصری هر کدام از انواع طلق با یکدیگر متفاوت است. با این حال می‌توان گفت که در حالت کلی همه این مدل ها با داوام ، سبک و زیبا هستند. از نظر دوام و استحکام ، انعطاف پذیری و مقاومت حرارتی پلی کربنات بهترین نوع است. از نظر شفافیت و وضوح پلکسی گلاس بهترین نوع طلق است. طلق های کریستال نیز بهترین و قوی‌ترین عایق را دارند و ارزانتر هستند. مواردی دیگری که اهمیت دارند مقاومت طلق در مقابل اشعه یو وی و خش‌پذیری آن است. از این نظر نیز انواع طلق عملکرد متفاوتی نشان می‌دهند که در ادامه آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

طلق شیشه ای گلخانه
استفاده از طلق برای ساخت گلخانه

هر کدام از مدل های طلق شیشه ای نیز خود تنوع گسترده‌ای دارند. به عنوان طلق های پلی کربنات در مدل های تک لایه ، دوجدار ، لمین شده ، نشکن تولید می‌شوند. پلی کربنات همچنین در مدل ضد یو وی و ضدخش تولید می‌شود. ورق های اکریلیکی در مدل های اکسترودشده ، ریخته‌گری و نشکن عرضه می‌شوند. به جز کیفیت و نوع ساخت ، طلق ها از نظر ظاهری نیز در دسته های متنوعی عرضه می‌شوند. از نظر میزان وضوح طلق ها به دو دسته شفاف و مات تقسیم می‌شوند. هر کدام از این مدل ها نیز در انواع بی رنگ و رنگی تولید می‌شوند.

انواع طلق شیشه ای
انواع پلکسی گلاس شیشه ای

طلق شیشه ای شفاف

طلق شیشه ای شفاف یکی از انواع طلق می‌باشد که بیشترین شباهت را از نظر وضوح و شفافیت به شیشه دارد. طلق شیشه ای شفاف (پلی استایرن) را در بازار ایران با نام طلق شفاف کریستال می‌شناسند. این نوع طلق ها بسیار خش‌پذیر هستند. از این جهت پس از تولید طلق شفاف،دو طرف این طلق شفاف را با یک لایه‌ی نایلونی کاور می‌کنند تا از خط و خش مصون بماند. شایان ذکر است که طلق به صورت شیت (صفحاتی در ابعاد و اندازه مشخص بدون هیچ برشی) در مجموعه فرکو تولید می‌شود.

و بنا به سفارش مشتری و نوع نیاز مشتری به طلق عمل برشکاری روی طلق مد نظر اعمال می‌شود. از طلق شفاف معمولا در اماکنی استفاده می‌شود که نیاز به نور بسیار احساس می‌شود. از طلق شفاف می‌توان به عنوان شیشه پنجره استفاده کرد. میزان شفافیت انواع طلق شیشه ای با یکدیگر متفاوت است. از این رو می‌توان برحسب کاربرد میزان شفافیت آن انتخاب گردد.

طلق شیشه ای
پلکسی گلاس شیشه ای در رنگ های مختلف

طلق های شیشه ای اکریلیکی (پلکسی گلاس) شفاف‌ترین مدل طلق شیشه ای هستند. با این حال ورق‌های پلی کربناتی و طلق کریستال نیز متریال‌هایی شفاف محسوب می‌شوند. میزان شفافیت طلق های شیشه ای به ضخامت و تعداد جداره نیز وابسته است. طلق های شیشه ای لمینت شده با ضخامت بیشتر به مقدار بسیار ناچیزی کدرتر هستند. یکی از مهمترین مزیت طلق شیشه ای لمینت شده این است که افزایش ضخامت اثر قابل توجهی بر شفافیت و عبور نور نمی‌گذارد. این مورد درباره طلق های دوجداره کمتر صدق می‌کند.

طلق شفاف

طلق شیشه ای رنگی

همانطور که میدانید طلق ها در رنگ‌بندی متنوع و گسترده ای تولید می‌شوند. طلق های رنگی برای دکوراتیو کردن فضاهای مختلف بسیار کارآمد هستند. یکی از ویژگی های طلق شیشه ای که باعث برتری طلق در قیاس با شیشه شده است. این است که طلق ها طیف رنگی گسترده‌تری نسبت به شیشه ها دارند. طلق رنگی به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به رنگ‌بندی فضای مورد نظر خود رنگ مکمل دکوراسیون خود را پیدا کنید. تا فضایی که دیزاین می‌کنید با توجه به هارمونی که رنگ طلق با محیط مد نظر شما دارد. فضایی دکوراتیو را برای محیط خود به ارمغان بیاورید. طلق رنگی قابل استفاده در محیط‌های تفریحی کودکان، مهد کودک ها ، دبستان ، شهربازی ، پیشخوان رستوران ها ، فست فودها ، کافی شاپ ، پارتیشن و…

طلق شیشه ای
طلق در رنگ های مختلف

طلق شیشه ای مات

طلق شیشه ای مات یکی از بهترین گزینه‌ها جهت شخصی‌سازی مکان‌های مختلف می‌باشد. اجسام پشت طلق مات یا دیده نمی‌شوند. یا به صورت سایه‌ای کم‌رنگ دیده می‌شوند. یکی از خصوصیات بارز این نوع طلق‌ها عدم وضوح تصویر می‌باشد. بنابراین اغلب کسانی که خواهان این طلق ها هستند یا می‌خواهند مانع از ورود نور فراوان ساطع‌شده از خورشید باشند. یا به دلیل ایجاد حریم‌خصوصی بهتر در داخل ساختمان از این طلق‌ها استفاده می‌کنند. هرچه ضخامت طلق پلی کربنات مات بیشتر باشد، میزان محو شدن سمت دیگر نیز کمتر می‌شود. از این طلق معمولا در اتاق کنفرانس شرکت‌ها ، دفتر امور مالی ، اتاق مدیریت ، در بالکن و پاسیو و …استفاده می‌کنند.

طلق شیشه ای مات
سایه‌بان ساخته شده با طلق مات

از نظر مشخصات فنی این طلق ها در صورت تک جداره بودن در ضخامت 1 میل تا 50 میل عرضه می‌گردد. از نظر رنگ‌بندی تنوع بسیار بالایی دارند. در صورت دوجداره بودن طلق مات قطعا از استحکام بیشتری برخوردار خواهند بود. در برابر اشعه‌ی مضر آفتاب طول عمر بالایی دارند. و پس از سالیان سال استفاده از این نوع طلق ها ممکن است کمی دچار زردی و فرسودگی شود. طلق های مات از نظر طرح در دسته های مختلفی موجود هستند. از جمله طرح‌های مختلف طلق مات می‌توان به طلق های یخی و نیز دوغی اشاره کرد. طلق های یخی نوعی طلق مات هستند که جلوه آن ها مشابه یخ می‌باشد. این طلق‌ها محبوبیت زیادی دارند و ظاهر ساختمان را مدرن‌تر می‌کنند. طلق‌های دوغی دسته دیگر طلق مات است که درصد مات بودن آن بسیار زیاد است.

طلق شیشه ای یو وی

طلق یو وی یکی از طلق های پرطرفدار در مناطق گرمسیر و آفتابی می‌باشد. همانطور که می‌دانید انرژی خورشید بسیار حیات‌بخش است. اما در کنار انرژی‌های مفیدی که به زمین ساطع می‌کند بخشی از انرژی‌های خورشید هم بسیار مضر است. اشعه‌ی فرابنفش که منبع آن خورشید می‌باشد. برای پوست انسان بسیار مضر است. و اگر فردی روزانه بیشتر از 15 دقیقه در معرض تابش این اشعه‌ی خطرناک قرار گیرد. احتمال اینکه دچار سرطان پوست و سایر امراض پوستی شود بسیار بالا می‌باشد. همچنین بسیاری از اسباب و وسایلی که در معرض تابش مستقیم این انرژی قرار می‌گیرند. به‌سرعت تغییر رنگ می‌دهند. و دچار فرسودگی زودرس می‌شوند.

طلق شیشه ای نما
استفاده از طلق شیشه ای در ساخت نمای ساختمان

یکی از راه‌های حفاظت از پوست و اسباب و وسایل استفاده از طلق یو وی میباشد. طلق یو وی عایق بسیار مناسبی برای پرتوهای خطرناک فرابنفش می‌باشند. عملکرد این طلق ها دقیقا مانند کرم ضدآفتاب می‌باشد. این طلق‌ها بسیار کاربردی هستند که به لایه‌ی ضد اشعه یو وی مجهز می‌باشند.

طلق شفاف
طلق شیشه ای شفاف

از این طلق ها به عنوان سرپوش استخرهای سرباز، سایه‌بان خودروها، به عنوان سقف‌کاذب، در بالکن ، در پاسیو، استفاده می‌شود. طلق یو وی هم مانند سایر طلق‌ها در ابعاد و رنگب‌ندی و ضخامت گوناگون در مجموعه فرکو تولید و به بازار عرضه می‌گردد. ویژگی طلق شیشه ای یو وی :1) مناسبترین عایق در برابر پرتو های فرابنفش 2) قیمت مناسب 3) قابلیت استفاده در مناطق آفتابی و پرنور 4) نسبت به سایر طلق ها فرسودگی کمتری در برابر اشعه ی فرا بنفش دارند. 4) قابل استفاده در امکان تفریحی 5) سبک و قابل حمل 6) قابلیت اجرایی در پروژه های عظیم 7) ایمنی بالا

طلق شیشه ای یو وی
طلق یو وی با شفافیت بالا و ظاهر شیشه ای

طلق شیشه ای دوجداره

طلق شیشه ای دوجداره بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که محیط مستلزم استحکام و مقاومت بیشتری است. این طلق از دو لایه که با فاصله‌ی اندک به موازات یکدیگر روی هم قرار می‌گیرند تشکیل می‌شود. طلق دوجداره نسبت به سایر طلق ها : 1) مستحکم‌تر است 2) ایمنی بیشتری دارد 3) میزان عایق بودن آن در برابر صوت و شرایط جوی دو برابر بیشتر از سایر طلق‌ها می‌باشد.4) هرچه جداره‌های طلق بیشتر باشد قطعا طلق مستحکم‌تر خواهد بود. طلق‌های شیشه ای دوجداره در دو نوع معمولی و زنبوری تولید می‌شوند. در طلق های زنبوری جداره‌ها به وسیله آرایه منظم از شبکه های شش‌ضلعی به هم متصل می‌شوند. در طلق‌های معمولی از شبکه مستطیلی استفاده می‌شود.

رنگ طلق دوجداره شفافیت در ضخامت 8 میلیمتری
بی رنگ81%
سبز54%
آبی53%
مسی42%
اوپال57%
میزان انتقال نور در طلق های دوجداره

شایان ذکر است که طلق های چند جداره هم مقاومت بیشتری نسبت به طلق دوجداره دارند. از نظر هزینه طلق دوجداره و طلق چند جداره از قیمت بالاتری نسبت به سایر طلق‌های تک لایه برخوردارند. البته طلق های لمنیت شده گران‌تر از طلق های دوجداره هستند. در مجموعه فرکو طلق شیشه ای دوجداره با بالاترین کیفیت و در انواع مختلف در ابعاد و ضخامت های گوناگون تولید می‌شود. طلق های دوجداره از بهترین انواع طلق برای ساخت سقف، نما و دیوار هستند. طلق های دوجداره علاوه بر استحکام بیشتر ، از جهت عایق حرارتی و رطوبتی گزینه بهتری هستند. با توجه به این مورد به طور کلی طلق های دوجداره در قسمت‌های خارجی به خوبی به کار گرفته می‌شوند. طلق های دوجداره از نظر انتقال نور اندکی از نوع معمولی و لمینت شده ضعیف‌تر هستند.

طلق شیشه ای دوجداره در مجموعه فرکو

در مجموعه فرکو طلق شیشه ای دوجداره دوجداره در ضخامت‌هایی نظیر 10 میل و 8 میل و 6 میل ،4 میل تولید می‌شود. شایان ذکر است که طلق دوجداره و سایر طلق های موجود در مجموعه فرکو به صورت صفحه‌های طلقی به فروش می‌رسد. که در صورت نیاز مشتری با توجه به ثبت سفارشی که از جانب شما عزیزان صورت می‌گیرد. با بهترین روش‌های برش طلق ، طلق سفارشی شما برش داده می‌شود و خدمت شما عزیزان ارائه می‌گردد. از نکات قابل توجه حین سفارش انواع طلق این است که در نظر داشته‌باشید هر ورق از طلق شیشه ای در مجموعه فرکو تقریبا (دوازده متر مربع ) می‌باشد. انواع طلق شیشه ای دوجداره : 1) طلق مات دوجداره 2) طلق های شفاف 3) طلق شیشه ای رنگی دوجداره

طلق شیشه ای دوجداره فرکو
طلق چند جداره شیشه ای مات
طلق شیشه ای مات
طلق شیشه ای مات

طلق هوشمند مات شونده

طلق شیشه ای مات شونده یا طلق هوشمند به طلق هایی اطلاق می‌شود که به واسطه‌ی جریان الکتریسته و یک ریموت کنترل کار می‌کنند. این طلق بیشتر مناسب مکان‌هایی می‌باشد که گاهی نیاز به روشنایی و نور مستقیم و وضوح تصویر دارد. و گاهی نیاز می‌شود که همان مکان به یک محیط شخصی با نور کم و عدم وضوح تصویر تبدیل شود.

عملکرد طلق هوشمند به گونه‌ای است که با فشردن کلید (On) میتوانیم طلق را از حالت کدر به شفاف و بالعکس تبدیل کنیم. از این طلق در محیط هایی نظیر اتاق مدیریت ، اتاق کنفرانس ، و سقف کاذب و یا دیوار بالکن استفاده می‌شود. که در مواقع مورد نیاز مکان را به محیط شخصی تبدیل می‌کند. طلق هوشمند ویژگی‌های منحصربه‌فرد فراوانی دارد. آپشن‌های فراوانی را می‌توان هنگام تولید روی این مدل طلق اعمال کرد که عبارتند از:

طلق شیشه ای نما
طلق مات شونده گزینه مناسبی برای ساخت نما است

1) می‌توان عملکرد این طلق پلکسی گلاس را به واسطه‌ی ریموت با فاصله ی استاندارد کنترل کرد. 2) قابلیت play کردن صوت و تصویر روی سطح طلق هوشمند 3) با ریموت کنترل سریعا از حالت مات به شفاف و بالعکس تبدیل می‌شود. 4) این طلق ها کاربرد فراوانی برای تولید بیلبوردهای تبلیغاتی نیز دارند.5 )در رنگ و ضخامت‌های گوناگونی عرضه می‌شوند.

نکته در ارتباط با طلق هوشمند مات شونده

توجه داشته‌باشید این طلق به واسطه‌ی جریان الکتریکی کار می‌کند. طلق های هوشمند هنگام قطع برق ظاهر کدر و ماتی دارند. با اتصال جریان به درون طلق هوشمند ظاهر آن شفاف می‌شود. میزان شفافیت طلق های هوشمند حتی به بالای 80 درصد نیز می‌رسد. طلق‌های هوشمند زیباترین نوع طلق هستند و بهترین نوع پلاستیک برای ساخت دیوار.

طلق شیشه ای هوشمند
طلق هوشمند در دو حالت شفاف و کدر

با کاربرد طلق هوشمند می‌توان از آن عملکردی دوگانه داشت. به این صورت که هر زمان نیاز به دید کمتر و فضای خصوصی باشد، بتوان از حالت مات آن استفاده کرد. و در صورت تمایل نیز بتوان آن را از حالت مات به شفاف تغییر حالت داد.

طلق شیشه ای طرح دار

طلق شیشه ای طرح دار، به طلق‌هایی گفته می‌شود که بر روی آن حکاکی انجام می‌شود. همچنین طلق های طرح دار گاه از ترکیب چند طلق ساخته می‌شوند. این طرح ها با دستگاه های مخصوص بر روی طلق انجام می‌شود. مشتریان می‌توانند بر اساس سلیقه خود طلق را در سطح‌های مختلف سفارش دهند. به خصوص اگر طرح ایجاد شده هماهنگ با کاربری محیط باشد به زیبایی آن افزوده می‌شود. روی طلق ها امکان چاپ لوگو و تصاویر مختلف وجود دارد. در مجموعه فرکو امکان طراحی انواع لوگو ها و طرح های سفارشی شما وجود دارد. طلق های طرح دار به خصوص برای ساخت پارتیشین مناسب هستند.

استفاده از طلق شیشه ای به عنوان سایبان
استفاده از طلق به عنوان سایبان در اماکن مختلف الخصوص بالکن و پاسیو

طلق های طرح دار همچنین برای نماسازی نیز مناسب هستند. در بسیاری از ساختمان‌های عمومی از طلق های طرح دار برای ساخت نما بهره می‌برند. استفاده از طلق های مات و شفاف در کنار هم زیبایی فراوانی به پارتیشن می‌دهد. برای نمونه ایجاد طرح های شفاف بر روی طلق مات یا برعکس بسیار زیبا است.

طلق شیشه ای زنبوری

طلق شیشه ای زنبوری زیر مجموعه طلق دوجداره می‌باشد. این طلق به دلیل شباهت زیادی که به کندوی عسل دارد. در بازار طلق با این نام شناخته شده‌است.معمولا از طلق زنبوری برای مکان‌هایی که نیاز به استحکام بیشتری دارند استفاده می‌شود. این طلق‌ها در انواع مختلف به بازار عرضه می‌گردد. اگر به محیط پیرامون خود دقت کرده باشید متوجه خواهیدشد بسیاری از مکان‌هایی که ما در آنجا رفت و آمد داریم در ساختار آنها طلق به کار رفته‌است. طلق‌های دوجداره با وجود استحکام عالی، وزن سبکی دارند. این طلق ها تا حدود مناسبی ضدآب هستند. فاصله بین دو لایه طلق زنبوری به وسیله شبکه های شش‌ضلعی از طلق پر شده‌است.

رای مثال اگر به سقف پل هوایی‌هایی سرپوشیده دقت کرده‌باشید. متوجه خواهیدشد که جنس آنها از طلق دوجداره زنبوری یو وی می‌باشد. طلق زنبوری بسیار مقاوم و با دوام در برابر شکستگی و ترک خوردن می‌باشد. طلق دوجداره زنبوری برای مصارف تجاری و مسکونی و صنایع مختلفی که نیاز به طلق مستحکم دارند. گزینه‌ی بسیار مناسبی می‌باشد. طلق زنبوری انتقال نور بالا (بیش از 70%) دارد. از نظر ضربه‌گیری بسیار عملکرد خوبی دارند. طلق زنبوری ضربه‌گیر بسیار مناسبی در برابر ضربه های حاصل از تگرگ می‌باشد.

طلق شیشه ای زنبوری
انواع طلق دوجداره

موارد کاربرد طلق شیشه ای

طلق های شیشه ای در واقع بهترین جایگزین برای شیشه محسوب می‌شوند. انواع طلق شیشه ای کاربردهای گسترده‌ای به خصوص در صنعت ساختمان دارند. طلق های شیشه ای نه تنها در ساخت پنجره بلکه حتی برای جایگزینی نماهای شیشه ای نیز مناسب هستند. به این دلیل که طلق های شیشه ای ضمن ایمن بودن ، ظاهر زیبایی دارد. طلق های شیشه ای انتخابی عالی برای پنجره نورگیر هستند. همچنین طلق های شیشه ای مات نیز در بخش هایی که حفظ حریم‌خصوصی اهمیت دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صورت تمایل می‌توانید از طلق های شیشه ای مات و شفاف برای نماسازی بهره بگیرید. طلق های شیشه ای برای ساخت انواع سقف نظیر سایه‌بان مناسب هستند. سقف‌های طلقی به خوبی در مقابل عوامل محیطی دوام می‌آورند و ظاهر مناسبی نیز دارند.

کاربرد طلق
ساخت سقف با طلق مات

استفاده از طلق شیشه ای برای ایجاد حریم شخصی در بالکن

عموما بالکن جزو محیط خارجی منازل به شمار می‌روند . برخی ترجیح می‌دهند که بالکن را نیز تا حدی به فضای شخصی تبدیل کنند. به خصوص با توجه به وسعت کم منازل مسکونی این مورد مفید خواهد بود. بهترین گزینه برای شخصی‌سازی بالکن استفاده از طلق و انواع پلکسی گلاس می‌باشد. از هر سه نوع طلق می‌توان برای سرپوشیده کردن بالکن بهره برد. البته استفاد از طلق پلی کربنات برای سرپوشیده کردن بالکن رایج است. پلکسی گلاس دومی طلق رایج برای ساخت بالکن است. از طلق کریستال کمتر برای ساخت بالکن استفاده می‌کنند. توجه داشته‌باشید که می‌توانید از طلق های شفاف و مات استفاده کنید.

طلق کریستال مات
استفاده از طلق های شیشه ای مات در بالکن

برخی از افراد به علت کمبود جا در فضای منزل مجبور میشوند برخی از وسایل غیر ضرور خود را در بالکن بگذارند. و برای محافظت از وسیله های خود در برابر آفتاب ،و برف و باران باید فضای بالکن را شخصی‌سازی کنند. برخی از افراد تمایل دارند گلخانه‌ای در فضای منزل داشته‌باشند. اما به دلیل نبود جای کافی و مناسب بالکن منزل خود را با استفاده از طلق شیشه ای به فضای شخصی تبدیل می‌کنند. تا هم به راحتی در فضای گلخانه رفت‌وآمد داشته باشند. هم از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی گیاهان ممانعت کنند. در صورتی که از طلق شفاف استفاده کنید مناظر بیرون ساختمان نیز حفظ می‌شوند. مزیت طلق مات این است که فضای داخل بالکن را شخصی‌تر می‌کند.

طلق کریستال شفاف

به‌کارگیری طلق شیشه ای به عنوان سایبان

طلق های شیشه ای برای ساخت سایه‌بان گزینه ای عالی هستند. برای مثال می‌توانید از طلق در ساخت سایه‌بان آلاچیق ، بالکن و … استفاده کنید. بالکن برخی از منازل بسیار سرسبز است و ترجیح برخی افراد استفاده از فضای باز بالکن می‌باشد. اما گاهی تابش شدید آفتاب ، بارش شدید باران و تگرگ مانع از حضور افراد در بالکن می‌شود. در این صورت توصیه ما به شما استفاده از طلق شیشه ای به عنوان سقف و سایه‌بان می‌باشد. با ساخت سایه‌بان بالکن ، ضمن استفاده از نور خورشید از آسیب‌های فیزیکی محتمل جلوگیری می‌شود.

سایبان پلی کربناتی
استفاده از طلق جهت ایجاد سایه‌بان اتومبیل

برخی از افراد منزلی ویلایی دارند. و برای اتومبیل خود پارکینگ در نظر نگرفته‌اند. اما چگونه از اتومبیل خود در برابر شرایط جوی مختلف محافظت کنند؟ بهترین راه‌حل برای برطرف کردن این مشکل استفاده از طلق و پلکسی گلاس به عنوان سایه‌بان می‌باشد. زیرا نصب طلق های شیشه ای بسیار آسان است. در کمترین زمان ممکن می‌توانید قسمت مورد نظر خود را با طلق شیشه ای بسازید.

سایبان پلی کربناتی
تعبیه سایبان حیاط

نحوه انجام برش

برای انجام برش طلق شیشه ای ، از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. برش طلق ، هم به‌وسیله اره انجام می‌شود و هم به وسیله کاتر و حتی قیچی. یکی از روش‌های رایج برس طلق ، برش به وسیله انواع اره است. از جمله اره‌هایی که برای برش طلق از آن استفاده می‌کنند می‌توان به اره مدور و اره عمود بر اشاه کرد. البته از روش‌های مدرن‌تری نیز برای برش طلق شیشه ای استفاده می‌کنند. یکی از این روش‌ها ، برش لیزری است. همانطور که پیشتر تاکید کردیم ، برش طلق به وسیله ابزارآلات ابتدایی‌تر نیز امکان‌پذیر است. برش طلق ، باید با رعایت نکات ایمنی انجام شود. با اینکه طلق ها به مانند شیشه خطرناک نیستند، اما رعایت نکات ایمنی همچنان لازم است. بهتر است به‌هنگام برش، از محافظ صورت استفاده شود.

برش پلی کربنات
طلق های شیشه ای رنگی و بی رنگ

به جز نکات ایمنی ، نکته دیگری که حائز اهمیت است ، دقت در برش است. بهتر است برش بر روی میزی کاملا صاف صورت بگیرد. همچنین میزی که برش بر روی آن انجام می‌شود ، بهتر است ثابت باشد. لق زدن میز ممکن است باعث کج شدن برش شود. برای ثابت نگه‌داشتن طلق بر روی میز، می‌توانید از گیره استفاده کنید. بهتر است پیش از انجام برش، محل برش به وسیله مداد علامت‌گذاری شود. در صورتی که از قیچی برای برش طلق استفاده می‌کنید ، به تیز بودن آن توجه داشته‌باشید. برش به وسیله کاتر طلق‌بر آسان‌تر است و نتیجه بهتری را رقم می‌زند. از برش لیزری بیشتر در کارگاه‌های طلق‌سازی استفاده می‌شود. بافت طلق ها به گونه‌ای است که امکان برش با دستگاه‌های لیزری بر روی آن‌ها فراهم است. استفاده از انرژی لیزر یکی از روش‌های نوین برای انجام برش می‌باشد.

بررسی خش پذیری انواع طلق

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که به هنگام خرید طلق مورد توجه است خش‌پذیری است. انواع طلق واکنش متفاوتی در برابر بروز خط و خراش دارند. از طرف بسیاری از محیط در دسترس هستند و در معرض خراش قرار دارند. این در حالی است که طلق های معمولی در صورتی که در برابر عوامل خش‌زا قرار بگیرند بعد از مدتی افت می‌کنند. خراش هم بر میزان شفافیت طلق اثر می‌گذارد و هم باعث از دست رفتن شکل ظاهری طلق می‌شود. در میان انواع طلق ، پلکسی گلاس کمترین میزان خش‌پذیری را دارد. چنانچه پلکسی گلاس از نظر خش‌پذیری حتی در مقایسه با شیشه نیز عملکرد بهتری نشان می‌دهد. طلق های کریستال و پلی کربنات در مقابل خراش ضعیف هستند. اثر خراش حتی با کشیدگی‌های ضعیف بر روی این طلق‌ها دیده می‌شود.

پلکسی گلاس رنگی
طلق شیشه ای رنگی

از این طلق ها خصوصیات قابل توجهی دارند و برای بسیاری از بخش ها بهترین گزینه هستند. به ویژه طلق‌های پلی کربنات دومین نوع پرفروش طلق محسوب می‌شوند. در سال‌های گذشته نوع ضدخش طلق های کریستال و پلی کربنات نیز تولید شده‌است. برای تولید نوع ضدخش طلق های معمولی از یک لایه مخصوص در لایه بیرونی استفاده می‌کنند. برای ساخت این لایه از نانوذرات زیرکونیوم استفاده می‌کنند. ضخامت این لایه بسیار کم است. بنابراین هیچ اثر منفی بر روی ظاهر و یا میزان انتقال نور نمی‌گذارد.

از طلق‌های ضدخش در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌کنند. به‌خصوص برای ساخت دیوار و پنجره بهتر است از نوع ضدخش استفاده شود. همچنین توجه داشته باشید که قیمت طلق های ضدخش اندکی گرانتر است. با این وجود با توجه به موارد ذکرشده، استفاده از طلق‌های معمولی در برخی بخش‌های ساختمان به‌صرفه نیست.

طلق شیشه ای لمینت‌شده

طلق های شیشه ای معمولی خصوصیات قابل توجهی دارند. همانطور که در قسمت‌های گذشته به آن پرداختیم طلق ها از جهات مختلف عالی هستند. اما برای ساخت قسمت‌هایی مانند دیوار ، همچنان به مشخصات بهتری لازم است. برای مثال بسیار مهم است که دیوار از نظر عایق حرارتی و رطوبتی عملکرد خوبی نشان دهد. با اجرای چند لایه، مشخصات طلق بهبود می‌یابد. طلق‌های چند لایه اصطلاحا با نام لمینت‌شده (laminated) مشهور هستند. طلق‌های لمینت‌شده استحکام به مراتب بهتری نسبت به نوع معمولی دارند. همچنین عایق حرارتی و رطوبتی این طلق ها در مقایسه با نوع معمولی عملکرد بهتری دارد. به این ترتیب طلق‌های لمینت گزینه‌ای عالی برای ساخت پوشش در حمام یا استخر هستند. طلق های معمولی به‌خصوص نوع اکریلیک از این نظر ضعیف‌تر هستند.

طلق شیشه ای لمینت شده

طلق‌های لمینت شده برای ساخت نما و دیوارهای خارجی بهترین نوع طلق هستند. در واقع برای ساخت دیوار خارجی حتما باید از طلق لمینت یا چندجداره استفاده کرد. برای ساخت طلق لمینت از چند لایه طلق استفاده می‌کنند و مابین لایه ها از طلق PVB استفاده می‌کنند. طلق های PVB باعث بهبود ایمنی طلق نیز می‌شوند. عملکرد طلق‌های PVB بدین شکل است که به هنگام شکستن مانع پرتاب تکه‌های طلق می‌شوند. در واقع این طلق ها باعث می‌شوند که طلق حتی هنگام شکستن چسپناک در حالت خود بماند. از این طلق ها برای ساخت شیشه لمینت نیز استفاده می‌کنند. طلق های شیشه ای لمینت‌شده ضدگلوله هستند و به‌ویژه در مقابل ضربه مقاوم هستند. از طلق‌های شیشه ای ضدگلوله در ساختمان‌سازی ، صنایع نظامی ، ساخت خودرو و … استفاده می‌شود.

ساخت آینه با طلق شیشه ای

یکی از کاربردهای انواع طلق شیشه ای ساخت آینه است. آینه های ساخته شده با طلق از نظر وضوح و شفافیت نسبتا خوب هستند. از هر سه نوع طلق برای ساخت آینه استفاده می‌شود. اما استفاده از طلق اکریلیک برای ساخت آینه رایج‌تر است. البته معمولا وضوح این آینه ها قدری از آینه های شیشه ای کمتر است. اما آینه‌های طلقی با وضوح عالی نیز در بازار وجود دارند. مهمترین دلیل تمایل برای استفاده از این آینه ها ایمنی عالی آن ها است. آینه های شیشه ای از نظر وضوح و کیفیت تصویر عالی هستند اما بسیار ناایمن هستند. به خصوص در بعضی از قسمت‌های ساختمان استفاده از آینه شیشه ای چندان مناسب نیست. از این قسمت‌ها می‌توان به کلیه مکانهایی که کودکان در آن رفت‌وآمد دارند نام برد.

ساخت آینه با طلق شیشه ای

به عنوان مثال آینه های استفاده‌شده در اتاق خواب کودک و یا در مدارس و مهدکودک ها بهتر از این آینه ها باشند. آینه‌های طلقی همچنین برای محیط هایی که پر رفت و آمد هستند مناسب هستند. برای این نمونه نیز می‌توان به رستوران ها ، اداره جات و … اشاره کرد. به طور کلی این آینه ها نگرانی ناشی از سطح پایین ایمنی را به طور کامل برطرف می‌کنند. مزیت دیگر آینه های طلقی خش‌پذیری پایین آن ها است. آینه های ساخته‌شده با طلق اکریلیک خش‌پذیری نسبتا کمی دارند. در صورتی که از پلی کربنات و طلق کریستال برا ساخت آینه استفاده شود باید یک لایه ضدخش بر روی آن نصب کرد. البته آینه های شیشه ای نیز خش‌پذیری کمی دارند. ضمنا وضوح تصویر در آینه های ساخته با طلق اکریلیک نسبت به نمونه های پلی کربناتی بهتر است.

انواع طلق شیشه ای از نظر مواد اولیه و نحوه ساخت

همانگونه که در بخش‌های پیشین نیز اشاره کردیم طلق های شیشه ای با نام های طلق پلی کربنات ، پلکسی گلاس و طلق کریستال در بازار عرضه می‌شوند. طبیعی است که هر کدام از انواع طلق مشخصات فیزیکی و حتی ظاهری متفاوتی دارند. با توجه به این مورد ، قیمت هر کدام متفاوت است. ضمن اینکه موارد کاربرد هر کدام متفاوت است. چنانچه به عنوان نمونه در حالی که پلی کربنات برای ساخت دیوار و سقف بهتر است در حالی که پلکسی گلاس نورگیری قوی‌تری دارد. هر 3 نوع طلق شیشه ای ، در انواع شفاف ، مات و در رنگ بندی متنوع تولید و عرضه می‌شوند. در این بخش قصد داریم به معرفی این مدلها بپردازیم و نیز خصوصیات هر یک را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

طلق شیشه ای پلی کربنات

طلق شیشه ای پلی کربنات را می‌توان بادوام‌ترین نوع طلق شیشه ای دانست. طلق های پلی کربنات در مقایسه با دیگر انواع طلق شیشه ای ، سخت تر هستند. این طلق ها به ویژه در مقابل ضربه مقاوم هستند و به آسانی نمی‌شکنند. طلق های پلی کربنات از نظر استحکام و مقاومت ضربه ای حدود 250 برابر قوی‌تر از شیشه معمولی هستند! برای تولید طلق های شیشه ای پلی کربناتی از نوعی ماده پلمیری مخصوص (به صورت رزین مایع) استفاده می‌کنند. ساخت این ماده پلیمری به وسیله موادی مانند فسژن و بیس فنول A ( و مواد جایگزین چون تترا بیس فنول A) صورت می‌گیرد. با توجه به اینکه مواد اولیه استفاده‌شده برای این طلق‌ها مرغوبیت بیشتری دارد ، بهای آن نیز نسبت به دیگر انواع طلق گرانتر است. طلق های پلی کربنات در انواع لمینت (ضد گلوله) و دوجداره( و چندجداره) نیز تولید می‌شوند.

طلق شیشه ای پلی کربنات
طلق شیشه ای پلی کربناتی در نوع شفاف

پلکسی گلاس شیشه ای

پلکسی گلاس شیشه ای یکی از پرفروش‌ترین انواع طلق می‌باشد که با ظاهر زیبا و خصوصیات بصری و اپتیکی عالی شناخته می‌شود. پلکسی گلاس با انتقال نور بالای 90 درصد (در مواردی با توجه به کیفیت ساخت حتی تا 94 درصد) شفاف‌ترین نوع پلاستیک محسوب می‌شود. بدین ترتیب میتوا پلکسی گلاس را به عنوان یکی از بهترین گزینه برای جایگزیی شیشه در کاربرد های مختلف معرفی کرد. پلکسی گلاس در مقایسه با شیشه محکمتر است و دوام به مراتب بیشتری دارد. مقاومت این طلق ها در برابر ضربه ، دست کم 10 تا 20 مرتبه بیشتر از شیشه است. برای ساخت پلکسی گلاس شیشه ای از رزین مایع ماده ای پلیمری با نام متیل متاکریلات استفاده می‌کنند. متیل متا کریلا از ترکیب آکریلیک اسید با متانول تولید می‌شود. پلکسی گلاس شیشه ای با دو روش ریخته‌گری و اکستروژن قالب‌گیری و فرم‌دهی می‌شود.

پلکسی گلاس شیشه ای
شفافیت مطلوب پلکسی گلاس حتی در ورق های ضخیم و چند لایه

طلق کریستال

سومین نوع طلق که بسیار پرکاربرد است با نام طلق کریستال شناخته می‌شود. توجه داشته باشید که بر خلاف برچسب کریستالی در نام این طلق ها ، از هیچ نوعی کریستالی در ساخت آن ها استفاده نشده‌است. این نام‌گذاری به دلیل شباهت ظاهری این طلق ها به کریستال ، برای آن ها اطلاق شده‌است. طلق های کریستالی به وسیله مایع پلیمری با نام پلی استایرن ساخته می‌شوند. پلی استایرن همان ماده ای است که از آن برای تولید یونولیت نیز بهره می‌برند! بنابراین مطابق انتظار این ورق ها عایق حرارتی بسیار قدرتمندی دارند. چنانچه این طلق ها در حفظ انرژی داخل ساختمان حدود 75 درصد بهتر از شیشه عمل می‌کنند. چگالی طلق های کریستال تنها در حدود 1 گرم در هر سانتی‌متر مکعب است. حدود 2.6 مرتبه سبک‌تر از شیشه! طلق های شیشه ای کریستال شفافیت و انتقال نور 90 درصدی دارند.

مقایسه انواع طلق شیشه ای

طلق های شیشه ای از نظر ساخت به سه دسته تقسیم می‌شوند. این سه دسته عبارتند از : طلق شیشه ای پلی کربنات ، اکریلیک و طلق شیشه ای کریستال. موادی که برای ساخت هرکدام از این مدل‌ها به کار گرفته می‌شود متفاوت است. خصوصیات هر کدام از انواع طلق شیشه ای متفاوت است. با توجه به این مورد ، موارد استفاده آن‌ها نیز متفاوت است. در صورتی که از نظر استحکام 3 نوع طلق را مقایسه کنیم پلی کربنات برنده است. طلق های پلی کربنات با اختلاف محکم‌ترین نوع طلق محسوب می‌شوند. استحکام پلی کربنات 250 برابر در مقایسه با شیشه بیشتر است. طلق های پلی کربنات به ویژه در مقابل ضربه مقاوم هستند. با این وجود ، طلق های اکریلیک تحمل بیشتر در مقابل وزن از خود نشان می‌دهند. نمره تست راکول برای طلق های اکریلیک در مقایسه با پلی کربنات کمی بهتر است.

پلکسی گلاس رزگلد

طلق های کریستال کمترین استحکام را در میان انواع طلق دارا می‌باشند. از نظر تحمل حرارتی نیز طلق های پلی کربنات بهترین نوع طلق هستند. طلق های پلی کربنات در گستره‌ای از دما -40 درجه سلسیوس تا 130 درجه سلسیوس سالم می‌مانند. به این معنی که در صورتی که به طور مدام در این دما قرار بگیرند نیز آسیب نمی‌بینند. این گسترده دمایی برای طلق های اکریلیک از -20 تا 85 درجه سلسیوس است. همچنین قابل توجه است که طلق های پلی کربنات در برابر حریق مقاوم هستند. از نظر ظاهری طلق های اکریلیک بهترین نوع طلق هستند. به طور کلی از منظر شاخص‌های بصری پلکسی گلاس نمره بهتری کسب می‌کند. پلکسی گلاس تصاویر به به شکل واقعی تر نمایش می‌دهد و وضوح بهتری دارد.

طلق های کریستال قوی‌ترین عایق حرارتی را در میان انواع طلق دارا می‌باشند. عایق حرارتی طلق کریستال 30% قوی‌تر از پلی کربنات و پلکسی گلاس است.

قیمت طلق شفاف به چه عواملی وابسته است

قیمت طلق شیشه ای ، به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که بر قیمت طلق شیشه ای تاثیرگذارند می‌توان به نوع و ضخامت آن اشاره کرد. اولین مورد مهم ، در تعیین قیمت طلق شیشه ای ، نوع آن است. در میان انواع طلق شیشه ای ، نوع پلی کربنات نسبت به بقیه گرانتر است. بعد از پلی کربنات ، طلق اکریلیک یا پلکسی گلاس دومین نوع گران طلق است. طلق کریستال ارزانترین نوع طلق شیشه ای محسوب می‌شود. علت گرانتر بودن پلی کربنات استفاده از متریال گرانقیمت برای ساخت آن است. طلق اکریلیک پرفروش‌ترین نوع طلق شیشه ای است. در واقع برای بسیاری از قسمت‌های ساختمان ، مشخصات طلق اکریلیک راضی‌کننده خواهد بود. با وجود اینکه طلق کریستال ارزانترین نوع طلق است ، اما کیفیت مطلوبی دارد. این نوع طلق شیشه ای ، بیشتر در داخل ساختمان استفاده می‌شود.

قیمت طلق شفاف
ساخت گلخانه با طلق شیشه ای شفاف

با این حال در سال های اخیر نوع ضد یو وی این طلق نیز تولید شده‌است. ضخامت طلق ، دیگر عامل مهم در تعیین قیمت طلق است. طلق‌هایی که ضخامت کمتری دارند ، ارزانتر هستند. همچنین طلق های چند لایه قیمت گرانتری دارند. طلق‌هایی که قابلیت هایی مانند مقاومت در برابر اشعه یو وی دارند گرانتر هستند. همچنین طلق های ضدخش نسبت به نوع معمولی گرانتر هستند. البته توجه داشته باشید که برخی از انواع طلق با وجود قیمت گرانتر ارزش خرید بالاتری دارند. برای نمونه در صورتی که از طلق ساده برای قسمت خارجی استفاده کنیم، در مدت کوتاهی مجبور به تعویض طلق می‌شویم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انواع طلق با شماره های تماس که در قسمت انتهایی درج شده‌اند تماس حاصل کنید.

قیمت طلق شفاف
قیمت طلق شفاف

سفارش طلق شیشه ای

طلق شیشه ای – مجموعه فرکو از جمله تولیدکنندگان داخلی است که در زمینه تولید و عرضه انواع طلق فعالیت می‌کند. فرکو برای تولید محصول ، از روش‌های نوین و جدیدترین استاندارد های جهانی استفاده می‌کند. از محصولات تولیدی فرکو می‌توان به طلق هوشمند ، طلق کریستال ، طلق پلی کربنات ، پلکسی گلاس ، طلق رنگی و … اشاره کرد. کلیه محصولات فرکو به شکل مستقیم از محل کارگاه و با حذف واسطه عرضه می‌شوند. مجموعه فرکو به جز طلق در زمینه‌های دیگری نیز فعال است. از جمله : 1) شیشه و مشتقات شیشه ای 2) آینه و مشتقات آینه ای 3 ) پلکسی گلاس و مشتقات آن.

طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای بی رنگ و مات

در صورت تمایل می‌توانید به دو روش حضوری و غیرحضوری نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید. به منظور ثبت سفارش به روش حضوری در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 به محل کارگاه مراجعه کنید. برای سفارش غیر حضوری نیز می‌توانید با کارشناسان فروش فرکو تماس حاصل کنید. محل کارگاه و شماره تماس فرکو در قسمت انتهایی مطلب درج شده است. کلیه سفارشات ، ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز است. محصولات فرکو با حذف واسطه خدمت مشتریان عزیز عرضه می‌شوند. خرید شما به صورت مستقیم از محل کارگاه انجام می‌شود. طبیعتا قیمتی پرداختی نیز مناسب‌تر خواهد بود.

راه های ثبت سفارش طلق شیشه ای در مجموعه فرکو

برای ثبت سفارش می‌توانید به شیوه های حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. اطلاعات تماس و آدرس کارگاه مجموعه فرکو :

 • سفارش حضوری تهران ،اتوبان فتح ، باغستان ، میدان سعید آباد ، خ باغ عمارت ، خ ۱۵ متری سلمان ، بن‌بست بنفشه ، انتهای کوچه درب سبز روشن(با مدیریت جناب آقای کولیوند)
 • سفارش آنلاین : از طریق شماره تماس و پیج رسمی اینستاگرام مجموعه فرکو امکان‌پذیر میباشد.
 • میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
 • شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
 • پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح ها را تماشا کنید.
انواع پلکسی گلاس
رنگ‌بندی طلق
ورق پلاستیکی رنگی
انواع طلق شیشه ای رنگی
ورق پلاستیکی رنگی
طلق شیشه ای شفاف
شفافیت بالا و ظاهر شیشه در طلق ها
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف بی رنگ
طلق شیشه ای در رنگ های متنوع
انواع طلق شیشه ای بی‌رنگ و رنگی
طلق شفاف بی رنگ
طلق شیشه ای بی رنگ
طلق شفاف
طلق شفاف شیشه ای
طلق سایه بان
طلق شیشه ای
طلق برای حمام
طلق شیشه ای برای حمام
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای برای بالکن
طلق شیشه ای
طلق شفاف پنجره
طلق شفاف
طلق شفاف
طلق شیشه ای
طلق شیشه ای

11 پاسخ

 1. بنده از تمام محصولاتتون اعم از طلق و شیشه و آینه جهت پروژه های ساختمانی استفاده کردم
  واقعا منحصربفرده محصولاتتون
  تشکر بابت اعتمادی که در مشتری ایجاد میکنید

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت انواع طلق شیشه ای با شماره 02188068352 تماس بگیرید. موفق و موید باشید

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. طلق شیشه ای در هر قسمتی میتواند جایگزین شیشه باشد. موفق و موید باشید.

  1. سلام و درود خدمت شما ، طلق های شیشه ای برای پنجره نیز به کار گرفته میشوند و مزیت های فراوانی نسبت به پنجره های شیشه ای دارند. موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو