آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق پلی کربنات شیشه ای

طلق پلی کربنات

طلق پلی کربنات – با پیشرفت علم ، ساخت مواد با کیفیت و در عین حال ارزان مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است. مواد و مصالحی که در ساختمان سازی مورد استفاده قرار میگیرند به مرور زمان دچار تحول میشوند. در آغاز قرن بیستم سرعت این تغییر و تحول ، آهنگ سریعتری به خود گرفت. از جمله موادی که در این دوره ساخته شدند “پلاستیک ها” بودند. پلاستیک ها موادی پلیمری هستند که با کیفیت نسبتا بالا و قیمت ارزان شناخته میشوند. ورق های پلی کربنات ( polycarbonate ) از جمله انواع طلق هستند که با استحکام بسیار عالی شناخته میشوند. دومین مزیت و ویژگی مهم این طلق ها ، مقاومت عالی در برابر تغییر دما است.

طلق های پلی کربنات هم در حرارت بالا و نیز در هوای بسیار سرد به خوبی سالم میمانند. به طوری که نوع مرغوب پلی کربنات تا دمای 130 درجه سلسیوس هیچ آسیبی نمیبیند. در هوای سرد ، این طلق ها تا دمای -40 درجه سلسیوس زیر صفر شکننده نمیشوند. از نظر عایق رطوبتی این طلق ها نسبتا خوب هستند. همچنین ورق های پلی کربنات عایق حرارتی و صوتی نسبتا خوبی دارند. پلی کربنات در انواع ضد یو وی و ضدخش نیز تولید میشوند.

طلق پلی کربنات
ورق پلی کربنات رنگی

به جز این موارد ، انواع دوجداره و چندجداره این طلق ها نیز در بازار موجود است. پلی کربنات دوجداره استحکام بهتری دارد ، در مقابل اشعه یو وی مقاوم است و عایق بهتری دارد. در این مطلب قصد داریم به تفصیل به محصول طلق پلی کربنات بپردازیم. همچنین انواع این طلق ها را مورد بررسی و کاربرد هر کدام را تشریح خواهیم کرد.

چگالی1.2 گرم در هر سانتی متر مکعب
میزان جذب آب0.1% وزن اولیه در 24 ساعت غوطه وری
میزان عبور نور90% در نوع شفاف
خصوصیات طلق پلی کربنات

تولید ورق پلی کربنات در مجموعه فرکو

طلق پلی کربنات – در سال های با توجه به کاربرد فراوان پلاستیک پلی کربنات در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی ، صنعت پزشکی و… نیاز به ورق پلی کربنات در بازار های کشور پیش از قبل احساس میشود. از این رو مجموعه فرکو که یکی از تولید کنندگان برتر طلق و پلکسی گلاس در سطح کشور میباشد! توانسته با تولید مقادیر قابل توجهی از پلی کربنات بخشی از نیاز های بازار به این محصول کاربردی را برطرف کند. طلق پلی کربنات از محصولات پر فروش و پر تقاضای مجموعه فرکو میباشد. ورق های پلی کربنات فرکو در عالی ترین سطوح کیفی تولید میشوند. ضمن اینکه انواع طلق پلی کربنات که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت در این مجموعه تولید میشوند.

بنابراین با توجه به نیاز خود ، انتخاب های متعددی پیش رو خواهید داشت. توجه داشته باشید که مجموعه فرکو به جز طلق پلی کربنات ، مدل های دیگر طلق را نیز عرضه میکند. برای بسیاری از بخش های ساختمان میتوان به جای طلق پلی کربنات از پلکسی گلاس یا طلق کریستال استفاده کرد. برای انتخاب بهتر میتوانید با کارشناسان مجموعه فرکو تماس حاصل کنید. اطلاعات تماس در بخش پایانی مطلب درج شده است. از جمله مدل های پلی کربنات که در این مجموعه تولید میشود میتوان به : پلی کربنات ضد گلوله . ورق پلی کربنات دوجداره و چندجداره ، طلق شیشه ای ، طلق زنبوری ، پلی کربنات مات ، شفاف و … اشاره کرد. ورق های پلی کربنات دومین نوع پرفروش طلق هستند.

میزان ضخامتمیزان شفافیت
16 میلی متر82 درصد
25 میلی متر62 درصد
جدول میزان شفافیت انواع ورق پلی کربنات دوجداره

مجموعه فرکو برترین تولید کننده طلق در سطح کشور 02188068352

طلق پلی کربنات دوجداره
ساخت سقف به وسیله طلق پلی کربنات

چرا طلق پلی کربنات

طلق پلی کربنات ، شباهت بسیاری به شیشه دارد. با این تفاوت که نسبت به شیشه ایمنی بیشتر و وزن کمتری دارند. نسبت به شیشه عایق قوی تری در مقابل تغییر دما هستند. استفاده از طلق باعث صرفه جویی در مصرف انرژی میشود. پلی کربنات بهترین محافظ در برابر اشعه خطرناک فرابنفش میباشد. نسبت به شیشه نور بیشتری را برای یک مکان منتشر میکند. نصب ورق پلی کربنات بسیار راحت تر از شیشه میباشد. تقریبا میتوان گفت پلی کربنات یک شبه شیشه همه کاره و تمام عیار است. همچنین پلی کربنات عایق بسیار موثری در برابر سرما و گرما میباشد. طلق پلی کربنات 200 برابر قوی تر از شیشه و 50% سبک تر از شیشه میباشد. این طلق ها در انتقال و دریافت نور طبیعی عملکرد بهتری نسبت به شیشه دارند.

به ویژه نوع سفارشی طلق پلی کربنات از از جهات مختلف خصوصیات قابل توجهی دارد. به طور کلی پلی کربنات یک نوع پلیمر ترموپلاستیک است. پلی کربنات یکی از معدود ورق های پلاستیکی است که در برابر درجه حرارت بالا مقاوم است. پلی کربنات یک ماده شفاف ، محکم و سخت است. از دیگر ویژگی ورق پلی کربنات میتوان به حفظ فرمول شیمیایی در دمای ذوبشان اشاره کرد. با توجه به همه دلایل گفته شده ، پلی کربنات میتواند یک انتخاب ایده آل باشد. پلی کربنات ترکیبی از ویژگی های فیزیکی عالی و خصوصیات ظاهری نسبتا خوب است. قیمت پلی کربنات نیز با توجه با مشخصات آن ، کاملا منطقی است.

مقاومت کششی 55 تا 75 مگاپاسکال
میزان تغییر طول تا شکستن80 تا 150 درصد
مقاومت فشاریبیشتر از 80 مگاپاسکال
سرعت صوت 2270 متر بر ثانیه
جدول مشخصات فیزیکی و مکانیکی طلق پلی کربنات
طلق پلی کربنات
پلی کربنات در رنگ های متنوع

مقایسه ورق پلی کربنات با شیشه

شیشه یکی از مهمترین رقیبان برای طلق پلی کربنات است. ویژگی ورق های پلی کربنات و شیشه تفاوت قابل توجهی دارند. اولین و مهمترین تفاوت میان این دو متریال ، میزان استحکام آن ها است. ورق های پلی کربنات در مقایسه با شیشه چند ده برابر مقاوم تر هستند. دومین خصصویت متفاوت بین این دو ، مربوط به ایمنی آن هاست. ورق های پلی کربنات در مقایسه با شیشه ایمن تر هستند. ایمنی بهتر ورق های پلی کربنات از چند جهت قابل بررسی است. اول اینکه ورق های پلی کربنات بافت شکننده ای ندارند. بافت ورق های پلی کربنات نرمتر و منعطف تر است. بدین ترتیب به هنگام شکسته شدن خطرات کمتری ایجاد میکند. ضمن اینکه همانطور که پیشتر گفتیم این طلق ها شکننده نیستند. زیرا پلی کربنات توانایی بسیار خوبی در برابر نیروی کششی دارد و تقریبا انعطاف پذیر است. البته همه مدل های پلی کربنات از این نظر یکسان نیستند.

سومین برتری پلی کربنات نسبت به شیشه ، مقاومت بیشتر آن در برابر حرارت است. ورق های پلی کربنات در مقابل تغییر دما عملکرد بهتری از خود نشان میدهد. به این معنی که در شرایط سخت آب و هوایی قابل استفاده است. پلی کربنات از نظر عایق حرارتی نیز بهتر از شیشه است. عایق حرارتی پلی کربنات در حدود 60% قوی تر است. پلی کربنات ضدحریق است و به ندرت و به سختی شعله ور میشود. خصوصیات بصری این دو متریال نیز تا حدودی متفاوت است. از نظر انتقال نور و شفافیت تفاوتی میان این دو دیده نمیشود. در عوض شیشه از نظر وضوح تصویر کمی نسبت به پلی کربنات بهتر است. در واقع شیشه شکست نور کمتی دارد و سمت دیگر آن واقعی تر دیده میشود. البته برخی از ورق های پلی کربنات سفارشی از نظر شفافیت حتی بهتر از شیشه هستند.

معایب

طلق های پلی کربنات عاری از عیب نیستند. این ترموپلاستیک های نشکن با این که غیرقابل اشتعال هستند اما هنگام بروز آتش بسیار دود زا هستند. دومین ایرادی که به طلق های نشکن وارد است خش پذیری نسبتا بالای آن ها است. پلی کربنات معمولی به آسانی و خیلی سریع خراش برمیدارد. خط و خش آسیب شدیدی به ظاهر و جلوه پلی کربنات معمولی وارد میکند. به این ترتیب این نوع طلق ( پلی کربنات معمولی) برای قسمت هایی که تحت دسترسی هستند مناسب نیست. البته همانطور که در ادامه خواهیم پرداخت نوع ضدخش این طلق ها نیز تولید میشود. دیگر عیب مهم ورق های پلی کربنات عدم مقاومت آن ها در برابر اشعه یو وی است. این مشکل نیز همانطور که در ادامه خواهیم پرداخت با تولید طلق یو وی مرتفع شده است.

همچنین عیب دیگری که به پلی کربنات وارد است به بازیافت آن بازمیگردد. با وجود اینکه طلق های پلی کربنات قابل بازیافت هستند اما مراحل بازیافت آن ها دشوار تر است. همچنین بازیافت ورق های ساخته شده با پلی کربنات قدری گرانتر است. به طور کلی در سال های گذشته سطح کیفی طلق های پلی کربنات بهتر شده است. ایرادات این طلق ها ، به مرور زمان از بین رفته اند.

کاربرد طلق پلی کربنات

ورق پلی کربنات در صنعت ساختمانی کاربرد فراوانی دارد. (استفاده از طلق جهت ایجاد پنجره ،سقف کاذب). از این طلق ها جهت ذخیره سازی داده ها نیز استفاده میشود (در تولید CD و DVD از این متریال استفاده میشود). در صنایع نظامی برای ایجاد فضای امنیتی از پلی کربنات استفاده میکنند ( طلق های ضد گلوله). شیشه جلو اتومبیل و هواپیما از جنس ورق پلی کربنات میباشد. پلی کربنات ها به دلیل عایق قدرتمندی که دارند در ساخت گلخانه ها کاربرد فراوانی دارند. پوشش سقف ها و پارکینگ ، روکش استخر ، سایبان اتومبیل اغلب از جنس این ترموپلاستیک ها میباشند. جهت ایجاد سقف در پاساژ ها از پلی کربنات استفاده میشود. از کاربرد های پلی کربنات در فضاهای عمومی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1) ورودی ایستگاه های اتوبوس و مترو 2) کیوسک تلفن 3) راهرو های خیابانی و عابر بانک 4) ساخت آب نما با ورق پلی کربنات 5) استفاده از پلی کربنات به عنوان نورگیر. از طلق پلی کربنات برای قفسه بندی شلف ها یا به عنوان پیشخوان فروشگاه های مختلف استفاده میکنند.

صنعت ساختمان سازی مهمترین بخشی است که در آن از طلق های پلی کربنات استفاده میشود. جالب است بدانید با توجه به پیشرفت کیفی این طلق ها روز به روز بر محبوبیت آن ها افزوده میشود. با توجه به سطح مقاومت بالا ، این طلق ها میتوانند حتی در شرایط دشوار محیطی دوام بیاورند.

طلق پلی کربنات
سایبان اتومبیل در حیاط منزل

استفاده از طلق در گلخانه ها

همانطور که اشاره شده طلق ها کاربردهای وسیعی در صنایع مختلف دارند. یکی از اصلی ترین کاربرد های ورق پلی کربنات استفاده از آنها به عنوان نورگیر های سقفی در گلخانه ها میباشد. سوالی که ممکن است برایتان پیش آید! اینکه چرا از طلق پلی کربنات به عنوان نورگیر سقفی در گلخانه ها استفاده میکنند؟ در پاسخ باید بگوییم این نوع طلق ها نور را به طور یکنواخت در سراسر گلخانه انتشار میدهند. به همین جهت گزینه ایده آلی جهت بکارگیری در سقف گلخانه ها میباشد. برگزیدن مناسبترین پوشش جهت ساخت گلخانه ها حائز اهمیت است. زیرا در میزان نوری که به گلخانه وارد میشود تاثیر بسزایی دارد. هنگام انتخاب نورگیر گلخانه باید دقت عمل زیادی داشته باشیم که نور زیادی وارد گلخانه نشود.

طلق پلی کربنات
نور گیر سقفی ساخته شده با ورق پلی کربنات

نور و گرمای زیادی که وارد گلخانه میشود یا سایه پیش از حد سبب تخریب گیاهان میشود. پلی کربنات ها 90% از نور خورشید را از خود منتقل میکنند. این نور به طور یکسان در فضای گلخانه پخش میشود. البته ورق های دوجداره انتقال نور کمتری نسبت به مدل های تک لایه دارند. در ورق های ضخیم تر انتقال نور به 60 درصد نیز میرسد. بنابراین طلق پلی کربنات ، یکی از بهترین گزینه ها جهت ساخت پوشش نورگیر سقف گلخانه ها میباشد. نورگیر گلخانه باید بیشترین مقاومت را در برابر شرایط جوی مانند سرما و گرما ، تگرگ ، برف و باران داشته باشد. معمولا برای گلخانه از طلق با ضخامت 4mm استفاده میکنند.

استفاده از طلق برای ساخت سقف کاذب

یکی از موارد کاربرد طلق پلی کربنات ، ساخت سقف های کاذب است. وزن سبک پلی کربنات ، باعث کاهش بار وارد شده به ساختمان میشود. ضمن اینکه مقاومت سقف های پلی کربناتی به مراتب بیشتر از دیگر سقف های کاذب است‌‌. سقف های پلی کربناتی به ویژه در قسمت خارجی ساختمان استفاده میشوند. پلی کربنات بهترین نوع پلاستیک برای ساخت سقف میباشد‌. ورق های پلی کربنات تمام خصوصیات یک سقف خوب را در خود دارند. استحکام بالا و وزن سبک دو خصوصیت مورد توجه برای انتخاب نوع سقف کاذب میباشند. ورق های پلی کربنات هر دو خصوصیت را دارا میباشند. البته برای ساخت سقف حتما باید از نوع ضد یو وی استفاد شود. برای ساخت سقف ، هم از طلق مات و هم از طلق شفاف استفاده میکنند. البته طلق های مات با توجه به دریافت نور ملایم ، مناسب تر هستند.

البته استفاده از طلق های پلی کربنات رنگی برای ساخت سقف ، نیز رایج است. به ویژه طلق های رنگی مات برای این منظور مناسب هستند‌. توجه داشته باشید که ورق های پلی کربنات در دسته های مختلفی موجود هستند. قوی ترین و مستحکم ترین نوع طلق پلی کربنات ، طلق نشکن نامیده میشود. در صورت تمایل برای ساخت سقف محکم ، نوع نشکن مناسب ترین گزینه برای شما خواهد بود. با این حال در قسمت هایی که نیاز مبرمی به متریال محکم وجود ندارد نوع معمولی نیز کارگشا خواهد بود.

طلق پلی کربنات
نمای پلی کربناتی

ایجاد حریم خصوصی در بالکن با کمترین هزینه

بسیاری از افراد ترجیح میدهند فضای بالکن ساختمان خود را خصوصی کنند. برای شخصی تر کردن بالکن از متریال های مختلفی استفاده میکنند. یکی از بهترین متریال ها برای ساخت بالکن ، ورق های پلی کربنات هستند. بنا به سلیقه طلق های پلی کربنات شفاف و مات برای ساخت بالکن به کار گرفته میشوند. طلق های پلی کربنات مات از نظر ایمن کردن حریم خصوصی گزینه بهتری است. همچنین شدت نور عبوری از این ورق ها ملایم تر است. ورق های پلی کربنات شفاف دید و ویو بالکن را حفظ میکنند. ضمن اینکه این طلق ها به خوبی از ورود گرد و خاک و یا رطوبت به داخل بالکن جلوگیری میکنند. برای ساخت بالکن میتوانید هم از طلق مات دوغی و هم از طلق مات یخی استفاده کنید.

به جز طلق های شفاف و مات ، از طلق های پلی کربنات رنگی نیز برای ساخت بالکن استفاده میکنند. طلق های رنگی از نظر میزان نورگیری تقریبا مشابه نوع مات هستند. استفاده از طلق شیشه ای برای پوشیده کردن بالکن به شیوه های مختلفی انجام میشود. برخی ترجیح میدهند کل فضای بالکن ، از جمله سقف را پوشیده کنند. همچنین پلی کربات برای ساخت حفاظ بالکن نیز گزینه مناسبی محسوب میشود. در واقع استحکام و مقاومت طلق پلی کربنات برای حفاظ کافی خواهد بود.

طلق پلی کربنات بالکن
استفاده از پلی کربنات در ساخت بالکن

ایجاد سایه بان در حیاط با طلق polycarbonate

یکی از موارد کاربرد طلق پلی کربنات ، ساخت سایه بان است. سایه بان های ساخته شده با پلی کربنات ایمن هستند و به خوبی در مقابل عوامل فیزیکی مقاومت میکنند. برای ساخت سایه بان نیز از انواع مختلف پلی کربنات نظیر شفاف ، مات و رنگی استفاده میکنند. این سایه بان های در مقابل عواملی مانند برف و باران مقاوم هستند. توجه داشته باشید که برای ساخت سایه بان ، حتما باید از طلق یو وی استفاده شود. با توجه به اینکه سایه بان در معرض نور خورشید است پلی کربنات معمولی دچار هوازدگی میشود. همچنین در صورتی که مایل به دریافت نور ضعیف تر هستید نوع مات مناسب تر خواهد بود.

طلق پلی کربنات سایه بان
سایه بان پلی کربناتی

ساخت دیوار با استفاده از ورق پلی کربنات

طلق های پلی کربنات گزینه ای مناسب برای ساخت دیوار هستند. از جهات مختلف پلی کربنات میتواند یکی از گزینه ها برای ساخت سقف باشد. نخست اینکه ، طلق پلی کربنات در برابر ضربه و بار مقاومت خوبی نشان میدهد. ویژگی بعدی که پلی کربنات را به گزینه ای عالی برای ساخت سقف تبدیل کرده است ، عایق آن است. پلی کربنات عایق حرارتی ، صوتی و رطوبتی نسبتا خوبی دارد. ورق های پلی کربنات علاوه بر ویژگی های فیزیکی عالی ، زیبا نیز هستند. به مانند سقف ، برای ساخت دیوار نیز بهتر است از پلی کربنات مات استفاده شود. طلق های هوشمند یا مات شونده بهترین نوع طلق ، برای ساخت دیوار هستند. امروزه نمونه های فراوانی از نماهای ساخته شده با پلی کربنات خود نمایی میکنند.

دیوار پلی کربنات
نمای ساخته شده با ورق پلی کربناتی

کاربرد دیوار های پلی کربناتی تنها محدود به بناهای کوچک و یا ساختمان های فرعی نیست. در برخی از کشور های غربی ، حتی برای ساخت ساختمان های بزرگ از این دیوارها استفاده میکنند. دلیل توجه معماران به طلق پلی کربنات ، وزن سبک ، استحکام بالا و‌ ایمنی عالی آن است. به علاوه دیوارهای طلقی برای هوشمند کردن ساختمان عالی هستند‌. توجه داشته باشید که برای ساخت دیوار ، نباید از نوع معمولی پلی کربنات استفاده شود. دیوار های خارجی در معرض نور خورشید و خط وخش هستند. بنابراین بهتر است از پلی کربنات ضد یو وی و ضد خش استفاده شود.

عوامل موثر در تعیین قیمت ورق پلی کربنات

قیمت ورق های پلی کربنات به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حالت کلی پلی کربنات قیمت گرانتری نسبت به پلکسی گلاس و طلق کریستال دارد. مهمترین عوامل در تعیین قیمت پلی کربنات شامل : 1) درجه سختی 2) درجه شفافیت 3) ضخامت و … هستند. اولین و مهترین عامل تعیین کننده قیمت ورق پلی کربنات درجه سختی آن است. میزان مقاومت در مدل های لمینت شده ، دوجداره و نشکن بیشتر از نوع معمولی است. عامل بعدی میزان شفافیت است. شفافیت طلق پلی کربنات میتواند تا 90 درصد نیز برسد. در صورتی که دو ورق پلی کربنات ضخامت یکسانی داشته باشند نوع شفاف تر قیمت گرانتری دارد. با ضخیم شدن ورق بر قیمت آن نیز افزوده میشود.

طلق پلی کربنات رنگی
طلق رنگی گزینه ای عالی برای ساخت آلاچیق

همچنین پلی کربنات از نظر بصری نیز در انواع متنوعی موجود است. از نظر وضوح پلی کربنات در دو دسته شفاف و مات تولید میشود. هر کدام از مدل های شفاف و مات نیز در رنگ های مختلفی تولید میشوند. موارد بعدی که در قیمت طلق اثر گذارند شامل میزان مقاومت در برابر هوازدگی و خراش است. در قسمت های پیشین نوع ضد خش و ضد یو وی پلی کربنات را معرفی کردیم. قیمت این مدل ها قدری نسبت به نوع معمولی گرانتر است. البته ارزش خرید هر دو محصول نسبت به نوع معمولی بیشتر است. به این دلیل که عمر بیشتری در مقایسه با مدل معمولی دارند و سخت تر آسیب میبینند.

نکات مهم به هنگام خرید طلق پلی کربنات

 1. ابعاد طلق (طول و عرض)
 2. ضخامت طلق (4 ، 6 ، 8 ، 10)
 3. برند و کیفیت طلق (برند فرکو)
 4. نوع طلق (طلق دوجداره ، چند جداره)

طلق های تولید شده در مجموعه فرکو کمتر تحت تاثیر نوسانات ارزی بازار کشور قرار میگیرد. چرا که طلق های این مجموعه همگی تولید داخل هستند. قیمت ورق پلی کربنات همه روزه در مجموعه فرکو بروز رسانی میشود. شما میتوانید جهت اطلاع از قیمت دقیق این ترموپلاستیک با شماره 02188068352 تماس حاصل فرمایید.

انواع طلق پلی کربنات

 • ورق پلی کربنات مات
 • پلی کربنات رنگی
 • پلی کربنات هوشمند
 • طلق پلی کربنات یو وی
 • طلق شیشه ای
 • طلق دوجداره
 • ورق پلی کربنات زنبوری
 • ورق پلی کربنات شیشه ای
طلق پلی کربنات شفاف
طلق پلی کربنات شفاف
طلق پلی کربنات تهران
سقف ساخته شده با پلی کربنات
طلق پلی کربنات سقفی
طلق پلی کربنات در سقف
طلق پلی کربنات
پلی کربنات در رنگ آبی
انواع طلق پلی کربنات
انواع طلق پلی کربنات
طلق پلی کربنات
طلق های دوجداره

طلق پلی کربنات شفاف

طلق های پلی کربنات شفاف ، برای ساخت نور گیر به کار گرفته میشوند. میزان عبور نور ، در این طلق ها تقریبا هم سطح با شیشه است. این ورق ها ۸۰ تا ۹۰ درصد نور را از خود عبور میدهند. ورق های ضخیم تر و چند لایه ، شفافیت کمتری دارند. بیشترین موارد استفاده از پلی کربنات شفاف ، مربوط به ساخت نورگیر است. البته از این طلق ها برای ساخت سقف و دیوار نیز استفاده میشود. البته در این قسمت ها ترجیح بر این است ، که از ترکیب طلق شفاف و مات استفاده شود.

طلق پلی کربنات شفاف
سقف ساخته شده با طلق

طلق پلی کربنات شفاف در دو نوع بی رنگ و رنگی عرضه میشود. طلق های بی رنگ ، شفافیت بیشتری نسبت به نوع رنگی دارند‌. در عوض طلق های شفاف رنگی برای ساخت دیوار و نما مناسب تر هستند. نکته مهمی که به هنگام خرید پلی کربنات شفاف ، باید به آن توجه داشته باشید ، خش پذیری آن است. در صورتی که ورق شفاف ، ضدخش نباشد بعد از مدتی ظاهر خود را از دست میدهد. حتی شفافیت طلق نیز کاهش پیدا میکند.

ورق پلی کربنات مات

ورق پلی کربنات مات ، حالت کدر دارد و سمت دیگر به شکل سایه دیده میشود. بنابراین اولین و مهمترین ویژگی این ورق ها ، ایمنی حریم خصوصی است. دومین ویژگی طلق مات ، کاهش شدت نور و دریافت نور ملایم تر است. طلق های مات در دو نوع بی رنگ و رنگی عرضه میشوند. حفظ حریم خصوصی در بسیاری از قسمت های ساختمان ضروری است. این مسئله به خصوص در کشور ما اهمیت بیشتری دارد. علاوه بر دو ویژگی بصری ، طلق های مات از نظر خصوصیات حرارتی نیز مقداری متفاوت هستند. دو ویژگی ظاهری ذکر شده سبب شده است که ورق مات بهترین نوع طلق برای ساخت سقف و دیوار باشد. به این دلیل که در این قسمت ها ، نیاز است از ایجاد آلودگی نوری جلوگیری شود.

طلق پلی کربنات مات
ساخت نما با طلق پلی کربنات مات

علاوه بر موارد ذکر شده ، پلی کربنات مات کاربرد های فراوان دیگری دارد. به دلیل ظاهر مناسب ، این طلق ها برای ساخت محافظ راه پله و یا بالکن عالی هستند. طلق های مات همچنین برای ساخت پوشش اتاق دوش مناسب هستند. از طلق پلی کربنات مات برای ساخت نما در ساختمان های تجاری ، اداری ، ورزشی و مسکونی استفاده میشود. سقف بسیاری از استادیوم های فوتبال با پلی کربنات ساخته میشود. ترکیب طلق مات با نور پردازی نتیجه بسیار زیبایی را رقم میزند. توجه داشته باشید که طلق های مات از نظر ظاهری در دسته های مختلفی تولید میشوند. از جمله مدل های طلق مات میتوان به طلق مات یخی ، دوغی و … اشاره کرد. طلق های مات یخی محبوب ترین نوع طلق مات میباشند. زیرا جلوه بسیار زیبا و مدرنی دارند.

طلق پلی کربنات دوجداره

طلق های دوجداره نوعی از پلی کربنات هستند که با دو لایه طلق ساخته میشوند. البته مدل های چند جداره ورق های پلی کربنات نیز تولید میشود. طلق های پلی کربنات دوجداره خصوصیات فیزیکی بهتری در مقایسه با نوع معمولی دارد. برای نمونه استحکام طلق های پلی کربنات دوجداره نسبت به نوعی معمولی بیشتر است. طلق های پلی کربنات دوجداره در مقابل ضربه بهتر مقاومت نشان میدهند. همچنین از نظر تحمل بار نیز ورق های پلی کربنات دوجداره عملکرد بهتری نشان میدهند. دیگر ویژگی مهمی که در طلق های دوجداره بهتر است عایق حرارتی آن است. عایق حرارتی طلق های دوجداره نسبت به مدل معمولی قوی تر است. با توجه به این مورد طلق های دوجداره برای حفظ منابع انرژی گزینه بهتری هستند.

طلق پلی کربنات دوجداره
ورق دوجداره

این طلق ها از تبادل دمایی بین خارج و داخل ساختمان جلوگیری میکنند. طلق های دوجداره در فصل تابستان از ورود گرمای خورشید به داخل ساختمان جلوگیری میکنند. همچنین درفصل زمستان از هدر رفت انرژی گرمایشی داخل ساختمان جلوگیری میکند. طلق های پلی کربنات دوجداره از نظر انتقال نور نیز نسبتا خوب هستند. در واقع با وجود استفاده از دو لایه همچنان میزان نورگیری قابل توجه است. طلق های پلی کربنات دوجداره 16mm تقریبا میتوانند تا 82 درصد نور را از خود عبور دهند. جالب است بدانید که این مقدار با شفافیت طلق تک جداره 10mm برابری میکند. البته میزان شفافیت در طلق های دوجداره 25mm کمتر و در حدود 62 درصد است.

با توجه به خصوصیات فیزیکی عالی ، طلق های دوجداره برای ساخت دیوار مناسب هستند. همچنین از طلق های دوجداره برای ساخت انواع سقف همچون سایه بان و سقف های کاذب بهره میگیرند. طلق های پلی کربنات در دو نوع ساده و زنبوری تولید میشوند. در طلق های زنبوری از شبکه های شش ضلعی برای چسپاندن جداره ها استفاده میکنند.

طلق پلی کربنات در برابر دیگر انواع طلق

در قسمت های گذشته به معرفی مشخصات طلق پلی کربنات پرداختیم. در این بخش قصد داریم به مقایسه پلی کربنات با متریال های رقیب بپردازیم. رقبای پلی کربنات در بازار دو دسته عمده هستند. شیشه ها و سایر انواع طلق از جمله رقبای پلی کربنات هستند. پلی کربنات از نظر خصوصیات فیزیکی به مانند تحمل ضربه از همه رقیبان بهتر است. استحکام ورق پلی کربنات در برابر ضربه به شکل قابل توجهی عالی است. پلی کربنات از این نظر 10 برابر نسبت به طلق اکریلیکی و بیشتر از این مقدار در مقایسه با طلق کریستال قوی تر است.

طلق های پلی کربنات به جز تحمل عالی در برابر ضربه ، انعطاف پذیری بسیار بالایی دارند. ورق های پلی کربناتی از نظر انعطاف پذیری با فاصله بهتر از متریال های رقیب هستند. برخی از مدل های پلی کربنات حتی تا 150 درصد کشیدگی دچار شکستگی نمیشوند. برای درک بهتر جالب است بدانید این عدد در طلق های اکریلیک 4 درصد است. در طلق های کریستال حدود 2 درصد و شیشه ها از نظر انعطاف پذیری بسیار ضعیف هستند.

طلق پلی کربنات در سقف
طلق پلی کربنات در سقف

دیگر برتری پلی کربنات ، عملکرد عالی آن در مقابل حرارت است. پلی کربنات در دمای بسیار بالا و یا پایین قابل استفاده است. عایق حرارتی پلی کربنات نسبتا خوب است و با طلق اکریلیک در یک سطح است. اما پلی کربنات عایق ضعیف تری نسبت به طلق کریستال دارد. در بخش های قبل مشخصات فیزیکی را مورد بررسی قرار دادیم. پلی کربنات از نظر بصری نسبتا خوب است اما بهترین نیست. از نظر بصری پلکسی گلاس گزینه بهتری است. وضوح تصویر پلی کربنات در مقایسه با متریال های ذکر شده قدری کمتر است. با این وجود ورق پلی کربنات در حالت کلی مشخصات بصری قابل قبولی دارد.

طلق پلی کربنات ضد یو وی

اشعه یو وی بخشی از نور خورشید است که طول موج کوتاه تری دارد و نامریی است. اشعه یو وی مضرترین بخش نور خورشید است که از لایه ازن گذشته و به سطح زمین میتابد. البته بخش قابل ملاحظه ای از این اشعه توسط لایه های جانبی زمین جذب و بازتاب میشوند. طول موج اشعه یو وی از 10 نانومتر شروع میشود و تا 400 نانومتر نیز میرسد. آن بخشی از اشعه یو وی که طور موج بزرگتر از 300 نانومتر دارند خطرناک نیستند. طول موج های کوتاه تر خطرناک تر هستند. به ویژه طول موج های کوچکتر از 30 نانومتر مضر هستند. حدود 10% از تابش خورشید ، حاوی اشعه یو وی است. اشعه یو وی به خصوص برای پوست انسان مضر است. از این اشعه به عنوا یکی از مهمترین عوامل ایجاد سرطان پوست یاد میکنند. فرابنفش به ظاهر نیز آسیب میرساند.

طلق پلی کربنات سایه بان
طلق پلی کربنات سایه بان

اشعه یو وی باعث کاهش عمر متریال های ساختمانی میشود. به این معنی که اشعه یو وی باعث میشود تا طلق بعد از مدتی بور شود. فرابنفش حتی به بافت طلق نیز آسیب جدی میرساند. به طوری که بعد از مدتی طلق با ضربه ای آرام نیز میشکند. البته برخی از متریال های در مقابل اشعه یو وی مقاوم هستند. شیشه های معمولی اگرچه دچار هوازدگی میشوند اما توانایی بازتاب اشعه یو وی را نیز ندارند. طلق های پلی کربنات معمولی هم دچار هوازدگی میشوند و هم این اشعه را وارد ساختمان میکنند. ولیکن ورق های پلی کربنات در نوع ضد یو وی نیز تولید میشود. ورق های پلی کربنات یو وی هم دچار هوازدگی نمیشوند و هم اشعه فرابنفش را بازتاب میدهند. کلیه طلق هایی که در محیط خارجی ساختمان به کار گرفته میشوند باید از نوع یو وی باشند.

پلی کربنات نشکن

طلق نشکن نوعی پلی کربنات است که بیشترین میزان استحکام را دارد. تقریبا همه انواع طلق از نظر استحکام خوب هستند. با این حال بعضی از ساختمان ها نیازمند متریال هایی با مقاومت بیشتر هستند. به خصوص ساختمان های که به ایمنی بیشتری نیاز دارند از این دست هستند. مقاومت این نوع طلق به خصوص در مقابل ضربه به شکل شگفت انگیزی عالی است. البته به جز پلی کربنات از پلکسی گلاس نیز برای ساخت طلق نشکن بهره میگیرند. ضخامت طلق های نشکن معمولا بین 1 تا 1/4 اینچ است. طلق های نشکن با نام شیشه نشکن نیز شناخته میشوند. در ساخت این طلق ها از چندین لایه پلی کربناتی استفاده میکنند. در لایه خارجی از شیشه استفاده میشود و مابین آن نوعی پلی کربنات با انعطاف پذیری بالا قرار میدهند.

طلق پلی کربنات نشکن
طلق پلی کربنات نشکن در سقف

طلق های نشکن کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف اعم از ساختمان ، خودرو سازی ، نظامی و … دارند. در بسیاری از ساختمان های که نیازمند سطوح امنیتی بالا هستند ، این بهترین گزینه است. برای مثال در مغازه های طلا فروشی ، عتیقه فروشی ، بانک ها و … از طلق های نشکن استفاده میکنند. در ساخت خودرو هایی که در معرض تهدید هستند (مانند خودرو های زرهی) از طلق های نشکن در ساخت پنجره استفاده میکنند. در صنایع نظامی نیز از پلی کربنات نشکن برای ساخت ضد گلوله استفاده میکنند. در واقع ضربه گیری پلی کربنات نشکن به حدی است که حتی میتواند دافع گلوله باشد. نحوه عملکرد این طلق بدین گونه است که برخورد ضربه به شیشه باعث میشود نیرو در طلق پخش شود. بدین ترتیب قدری از انرژی ضربه کاسته میشود و دفع ضربه بهتر انجام میشود.

راه های ثبت سفارش طلق پلی کربنات تهران

برای سفارش محصول میتوانید از روش های حضوری و غیرحضوری استفاده کنید. مجموعه فرکو از جمله برند های داخلی است که در زمینه تولید انواع طلق فعالیت میکند. طلق پلی کربنات که در این مقاله معرفی شد یکی از محصولات فرکو است. انواع پلی کربنات به مانند طلق دوجداره و طلق نشکن در کارگاه فرکو تولید میشود. تنوع محصولات تولیدی فرکو گسترده است و به جز این شامل انواع طلق همچون پلکسی گلاس و طلق هوشمند نیز میشود. مجموعه فرکو محصولات خود را بدون واسطه به مشتریان عزیز عرضه میکند. به این دلیل قیمت نهایی محصولات مناسب است. از محصولات تولید شده در فرکو میتوان به : طلق هوشمند – طلق اکریلیکی – طلق پلی کربنات – انواع طلق پی وی سی و … اشاره کرد.

طلق پلی کربنات رنگی
طلق پلی کربنات رنگی
 • ثبت سفارش حضوری با مراجعه به دفتر فروش واقع در – تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106
 • شماره تماس مستقیم با کارگاه 02188068352

کلیه سفارشات ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز هستند. در صورت تمایل در روز های کاری میتوانید نسبت به سفارس حضوری اقدام کنید. همچنین برای سفارش حضوری: از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 به محل کارگاه مراجعه کنید.

طلق پلی کربنات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو