آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق مات

طلق مات

طلق مات ، جهت بازدید از وبلاگ مجموعه فرکو لطفا روی کادر آبی رنگ ضربه بزنید.تا بتوانید با بروزترین محصولات مجموعه آشنا شوید

مجموعه فرکو تولید کننده انواع طلق و پلکسی گلاس و طلق مات 02188068352

طلق مات
مجموعه فرکو عرضه کننده انواع طلق و پلکسی
طلق مات
طلق در رنگ بندی متنوع

طلق مات ، همانطور که میدانید طلق و شیشه از نظر ظاهر کاملا یکسان هستند. از نظر کاربردی هم عملکردی یکسان دارند. اما از نظر ساختار طلق ها ساختاری متفاوت نسبت به شیشه ها دارند. در سال های اخیر استفاده از طلق در صنایع مختلف افزایش یافته است.بنابراین تولید کنندگان طلق پلکسی سعی دارند با توجه به نیاز صنایع مختلف به طلق و مشتقات طلقی خط تولید خود را در زمینه طلق در مجموعه خود گسترده تر کنند. تا پاسخگوی بخشی از نیاز های صنایع مختلف به طلق باشند. همانطور که میدانید مجموعه فرکو یکی از مجموعه های تولید کننده انواع طلق و پلکسی در سطح کشور میباشد. در این مقاله مجموعه فرکو قصد دارد شما را با این نوع طلق و ویژگی های آشنا کند.به طور کلی طلق ها به دسته 1)مات 2)شفاف تقسیم میشوند.

طلق های مات به طلق های غیر شفاف معروفند و نوعی طلق هستند که فاقد شفافیت میباشند. هر دو طرف طلق نامعلوم میباشد. معمولا از این طلق ها در محیط هایی استفاده میکنند که بخواهند حریم شخصی در فضا ایجاد کنند. عملکرد این طلق به گونه ای است که اشیا یا وسیله هایی که پشت طلق قرار دارند ، به هیچ وجه دید ندارند یا در صورت دید داشتن تصاویر بدون وضوح و شفافیت خواهند بود.

طلق مات

انواع طلق مات یا (Opaque acrylic)

طلق مات

طلق خم

یکی از انواع طلق شیشه ای ، طلق رنگی است که در آن طلق مورد نظر به دلیل مواد بکار رفته در آن ، انعطاف پذیر می باشد که به راحتی می توان طلق را به حالت خم یا خمیده در آورد . بیشترین کاربرد این طلق در ساختن سایه بان است . انواع سایه بان ها برای حفاظت از اشعه های مضر ، از طلق ها ساخته و پرداخته می شود . همانطور که می دانید ، اشعه ی یو وی خورشید در برخورد به پوست باعث ایجاد عارضه و آسیب به آن می شود . خشکی ، خارش و سوزش پوست از عوارض شایع اشعه یو وی است .

تاثیر منفی این اشعه ها فقط بر روی پوست نیست . بلکه لوازم و ابزار زیر نور مستقیم آفتاب ، رنگ و کیفیت خود را از دست می دهند . طلق مات خم ، راهکاری برای این امر می باشد . به این صورت که طلق ها را به صورت خم در می آورند و زاویه ی آن را با کادر مورد نظر هماهنگ می کنند ‌. برای این کار از رنگ های مختلفی می توان استفاده کرد . ولی اگر خواهان مات بودن کار هستید ، طلق خم مات بهترین گزینه است. که به آن طلق دوغی خم نیز گفته می شود . مات بودن طلق سایه بان ، علاوه بر آنکه نور و روشنایی را از خود عبور می دهد ، باعث عدم دید تصاویر پشت آن می شود .

طلق دوجداره

این نوع طلق ، در دو نوع تک جداره و دو جداره تولید می شود. طلق های دو جداره از دو لایه طلق شیشه ای رنگی یا طلق شیشه ای شفاف ، تشکیل شده است . مابین این دو لایه یک فضای خالی شبیه به کندوی زنبور عسل ، وجود دارد. در مدل های دیگر از شبکه های مستطیلی و … نیز استفاده میشود. در واقع دو لایه طلق به وسیله یک ساختار شبکه ای به هم متصل میشوند. وجود یک لایه ی بیشتر و فضای خالی بین آن ، خصوصیات ویژه ی طلق را تقویت می کند . برای مثال ، یک طلق حالت عایق حرارتی و سرمایی دارد ، هنگامی که از طلق دوجداره استفاده می کنیم ، این ویژگی تقویت می شود. جالب است بدانید با وجود چند لایه بودن این طلق ها بسیار سبک وزن هستند.

این نوع طلق، در تولید در و پنجره بسیار کاربردی است . هم حالت مات آن دلخواه است ، هم عایق بودن مفید و کارساز است . این طلق ها برای منازل و ادارات که میخواهیم حریم شخصی آن حفظ شود مورد استفاده قرار می گیرد . در عین حال وجود یک لایه ی اضافی باعث می شود تا ، تولید انرژی های گرمایشی و سرمایشی داخل منزل هدر نرود . در فصول سرد سال از نفوذ سرما به داخل جلوگیری می کند و در تابستان از انرژی های ناخواسته خورشید ممانعت می کند . علاوه بر آن سر و صداهای بیرون که باعث سلب آرامش است ، با این طلق مهار می شود . کاربرد طلق دوجداره (پلی کربنات) بسیار وسیع است . و در طلق شیشه ای بالکن ، سایه بان طلقی ، پارتیشن در ادارات و … از آن استفاده می شود .

طلق مات یو وی

همانطور که میدانید اشعه فرابنفش با گذشت زمان باعث تحلیل رفتن اسباب و وسایل و تغییر رنگ اشیا میشود. منشا این تابش اشعه مضر خورشید میباشد. اگر انسان در روز بیشتر از 15 دقیقه تحت تابش مستقیم این اشعه قرار گیرد دچار عارضه ی پوستی میشود. یکی از دلایل سرطان پوست تابش بیش از حد اشعه فرابنفش میباشد. با استفاده از طلق مات یو وی یا ورق های پلی کربنات مات UV از آثار هنری و سایر آثار خود در برابر نور طبیعی و مصنوعی محافظت کنید . اشعه فرابنفش می تواند رنگ آمیزی عکس ها ، نقاشی ها ، اسناد و موارد دیگر را در معرض آفتاب یا لامپهای فلورسنت تغییر دهد. همانطور که میدانید اشعه یو وی در محدوده طول موج نور مرئی قرار ندارد و با چشم غیر مسلح دیده نمیشود. طول موج اشعه فرابنفش 10 تا 400 نانومتر است.

معمولا از پلی کربنات های مات یو وی به عنوان سقف استخر های سرباز، سقف پارکینگ در فضای حیاط ، به منظور حفاظت از تغییر رنگ خودرو ، سقف بالکن ، سقف گلخانه ها استفاده میشود.طلق مات یو وی که استاندارد باشد 100٪ اشعه یو وی را فیلتر می کند ، اما فقط 35٪ از نور UVA را فیلتر می کند. با استفاده از این ورق مات مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش ، حداکثر 98 درصد اشعه ماورا بنفش آسیب رسان فیلتر می شود که از محو شدن ، زرد شدن و شکستن جلوگیری میکند. قابل ذکر است که طلق های مات اکریلیک ضد یو وی هستند . طلق های مات پلی کربنات نیز با نصب یک لایه ضد یو وی بر روی آن ها در برابر این اشعه خطرناک مقاوم میشوند. لازم به ذکر استکه طلق های معمولی اگر ضد یو وی نباشند بعد از مدتی زرد رنگ و حتی شکننده میشوند.

طلق مات زنبوری(نوعی طلق دوجداره)

خواه به دنبال حفظ حریم خصوصی بیشتر در یک دفتر یا خانه هستید یا می خواهید جلوه ای تزئینی به یک بیلبورد یا سقف اضافه کنید ، پلی کربنات مات زنبوری همان ورق مورد نیاز شماست . طلق های مات زنبوری سبک و بادوام هستند و طلق زنبوری مناسب ترین گزینه برای فضاهای داخلی و خارجی است. از آنجا که طلق زنبوری به اندازه پلی کربنات سنتی شفاف نیست ، باید درجه انتقال نور ، عایق بندی و محافظت در برابر اشعه ماورا UV بنفش را که لازم دارید در نظر بگیرید .طلق لانه زنبوری اکثرا شبیه به کندوی عسل است به همین دلیل به آن طلق زنبوری میگویند.اکثر این طلق ها دوجداره یا چند جداره هستند.

توجه داشته باشید که داخل طلق های زنبوری به شکل پیوسته کار نشده است. ما بین دو ورق طلق از مشبک های شش ضلعی استفاده میکنند.علت استفاده از شبکه های شش ضلعی مقاوم کردن طلق در برابر ضربه است. شبکه های گوشه دار به هنگام دفع ضربه عملکرد بهتری دارند. طلق های زنبوری مات در مقایسه با طلق های معمولی عایق حرارتی بهتری هستند. از نظر عایق صوتی نیز این نوع طلق ویژگی های بهتری دارد. طلق های زنبوری از دمای -40 درجه سانتی گراد تا 110 درجه سانتی گراد میتوانند پایدار بمانند. ضمنا این طلق ها بسیار سبک هستند و چگالی آن ها فقط 70 تا 90 کیلوگرم در هر متر مکعب است.

طلق مات ضدخش

طلق ضد خش یا پلی کربنات مات ضدخش ، گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک هستند . که در ساختارهای شیمیایی خود شامل گروه های کربنات هستند . پلی کربناتهای مات ضد خش مورد استفاده اغلب پروژه های ساختمانی ، از مواد محکم و سختی تشکیل شده اند .  برخی گزینه ها از نظر نوری شفاف هستند . بکارگیری آنها بسیار آسان است ، به راحتی قالب می شوند و از فرم گرمایی بالایی برخوردارند. میتوان گفت این طلق ها انعطاف پذیرند ، پلی کربنات ها و طلق های مات ضد خش . محصولات ساخته شده از پلی کربنات مات ضد خش بسیار محکم و بادوام اند . همان طور که گفتیم پلی کربنات مات ضد خش ماده ای بادوام است . هم مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و هم در برابر خراش مقاومت زیادی دارد.

طلق مات رنگی

استفاده از رنگ ها برای دکوراتیو بهتر بنا یکی از آسان ترین و بهترین روش ها محسوب میشود. استفاده از یک ترکیب رنگ زیبا میتواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون ساختمان داشته باشد. رنگ یکی از مهمترین ابزار های معماری برای دکوراتیو کردن محسوب میشود و اهمیت تاثیر انتخاب رنگ صحیح بر کسی پوشیده نیست. میزان عبور نور در طلق های رنگی به نسبت طلق های شفاف کمتر است. طلق های رنگی ظاهر براق و درخشنده ای دارند که به نوعی آن ها را تبدیل به یکی از زیباترین ورق های طلقی کرده است.

طلق های مات رنگی در رنگ های بسیار متنوع و زیبا تولید میشوند. از جمله انواع طلق های رنگی میتوان به طلق های مات قرمز ، طلق های مات آبی ، طلق های مات سبز و … اشاره کرد. با استفاده از طلق های مات رنگی علاوه بر استفاده از تمام خصوصیات طلق های مات مثل حفظ حریم خصوصی و کاهش آلودگی نوری ، بر زیبایی طلق نیز افزوده میشود. طلق های مات رنگی در ساختمان ها و منازل مسکونی ، تجاری ، اداری ، سوله های ورزشی و صنعتی و … استفاده میشوند. میتوانید بر حسب سلیقه از انواع رنگ ها استفاده کنید.

طلق مات هوشمند

بسیاری از افراد به دنبال خرید طلق های مات و یا طلق شفاف هستند. طلق های مات و شفاف هر کدام کارایی های مختص خودشان را دارند. هر کدام از این طلق ها در قسمت های مختلفی به کار میروند و نیاز های مختلفی را تامین میکنند. اگر بخواهیم همزمان طلقی داشته باشیم که هم مات باشد و هم شفاف نیز گزینه ای در دست داریم! طلق های هوشمند میتوانند هر دو طلق را به ما هدیه بدهند! طلق هوشمند گونه ای از طلق است که با استفاده از فناوری میزان جذب نور در این طلق ها را میتوان تغییر داد. میتوانیم در زمان دلخواه و برحسب نیاز از حالت مات و یا شفاف استفاده کنیم.

طلق های هوشمند به طور پویا بین حالت هوشمند و حالت مات سوییچ میکند. برای ساخت طلق های هوشمند از ویژگی های کریستال مایع بهره میگیرند. موکلول های کریستال مایع در صورتی که به برق متصل باشند به شکل منظم و در جهت یکسان قرار میگیرند و نور را عبور میدهند. با قطع برق جهتگیری نامنظم میشود و میزان عبور نور کاهش پیدا میکند و طلق مات میشود.

تغییر حالت به وسیله کنترل ریموت انجام میشود. طلق های هوشمند دارای نمایشگر نیز هستند که میتوان از آن ها برای پخش فیلم و تصاویر استفاده کرد. طلق های هوشمند در ساختمان ها ، استخرها ، محیط های اداری و تجاری و آموزشی و … استفاده میشوند . این طلق ها استحکام بسیار خوبی دارند و عمر مفید بالایی دارند. طلق های هوشمند از نظر زیبایی بسیار جالب توجه هستند و شاید بتوان این طلق ها را زیباترین طلق های موجود در بازار نامید. طلق های هوشمند در رنگ های متنوعی مثل آبی ، برنزی ، دودی و … موجود هستند.

طلق طرح دار

طلق های مات در انواع مختلفی مثل طلق های ساده ، رنگی ، مات ، هوشمند ، طرح دار و … موجود هستند. میتوانیم بر روی طلق از انواع نقش و نگار و طرح های دلخواه استفاده کنیم. میتوانیم بر حسب فضای مورد نظر طرح های مختلف و جذاب بر روی طلق اعمال کنیم. برای نمونه وقتی قرار است در پوشش استخر یا حمام از طلق مات استفاده شود. میتوانیم از طرح های مربوطه مثل شکل موج و … استفاده کنیم. یا در محیط های ورزشی میتوانیم از طرح هایی مثل توپ و … استفاده کنیم.

همچنین میتوانیم از انواع دیگر طلق های طرحدار مثل طرح های ترکیبی از طلق مات و شفاف استفاده کنیم. این طلق ها به خصوص برای ساخت پارتیشن استفاده میشوند. از طلق های طرح دار مات میتوان در ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری ، اماکن عمومی و … استفاده کرد. به طور کلی با استفاده از سلیقه خود میتوانیم طرح های دلخواه خود را بر روی طلق ها اجرا کنیم. ما در مجموعه فرکو طرح انتخابی خریداران عزیز را با بالاترین کیفیت و با استفاده از بروزترین دستگاه های چاپ عرضه میکنیم.

ویژگی طلق مات

طلق مات یکی از زیر مجموعه های طلق شیشه ای رنگی است . و در مکان هایی که نیاز به حفظ دید داریم ، کاربردی است . در زمان های قدیم ، منازل بیشتر به صورت حیاط دار و ویلایی ساخته می شدند . معمولا منازل نه از داخل دید داشتند و نه از خارج. پس زیاد نیازی به حفظ حریم شخصی وجود نداشت. اگر از شیشه ی ساده یا طلق شفاف کریستال استفاده میشد ، هیچ مشکلی به وجود نمیامد . اما امروزه دیگر ساختمان ها به صورت آپارتمانی ساخته می شوند . که پنجره ی آن به سمت فضای غیر شخصی است . اینجاست که اهمیت این طلق ها مشخص می شود .

این طلق از دیده شدن فضای داخلی ساختمان ممانعت می کند . و نیاز نیست تا با پرده ای از حریم خصوصی افراد محافظت شود . علاوه بر آن ، این طلق ها میزان قابل قبولی از نور را به راحتی از خود عبور داده ، و باعث روشنایی داخل ساختمان می شوند . و استفاده از آن در پنجره ها ، درب ها ، بالکن ها و … روشنایی را به آن سوی طلق هدایت می کند . پس با استفاده از طلق مات شما با یک تیر چند نشان زده اید .

چرا که علاوه بر خصوصیات عمومی طلق ها ، که شامل مستحکم بودن ، نشکن بودن ، سبک بودن و … است ، طلق مات خصوصیات منحصر به فرد خود را دارد . که آن را در بین سایر طلق ها متمایز کرده ، و به محبوبیت آن افزوده است ‌. و باعث شده است تا این طلق به یکی از پر طرفدارترین طلق ها در بین مردم باشد .

خط تولید طلق مات

خط تولید طلق ها ، شامل تولید طلق شیشه ای شفاف ، خط تولید طلق شفاف کریستال ، طلق شیشه ای رنگی ، طلق مات ،طلق دوغی و … است . که هر کدام در ویژگی هایی ضعف و قوت دارند . برای مثال طلق شیشه ای شفاف یا پلکسی گلاس ، بیشتر شبیه شیشه خام است . و نور و روشنایی با درصد بالاتری از آن عبور می کند . و برای سقف های کاذب بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد .

اما طلق پلی کربنات ، کاربرد وسیع تری دارد . و در انواع مختلف به صورت رنگی مورد توجه است . تقاضا برای تولید این نوع طلق روز به روز در حال گسترش است . چرا که استفاده از آن نیازهای خصوصی سازی را برطرف می‌کند . و همچنین با استفاده از طلق مات در هزینه ها صرفه جویی می شود . طلق مات با پوشش دادن فضای خصوصی ، نیاز به استفاده از پرده های سرتاسری را برطرف می کند .

همچنین ، مقاومت و استحکام طلق مات ، باعث می شود تا در خط تولید طلق مات به صورت گسترده تری از این طلق تولید شود . این خط تولید در تهران توسط مجموعه‌ی فرکو ، راه اندازی شده است .که مواد اولیه ی عالی در پردازش آن بکار رفته است . این مواد توسط دستگاه های پیشرفته و بروز به طلق مات تبدیل می شود و پس از آنکه توسط تیغه های مخصوص برش داده شد ، آماده نصب در محل می باشند . این طلق ها در ضخامت های مختلف تولید و عرضه می شود . که سفارش آن را به صورت تک جداره و دوجداره ممکن می سازد .

طلق مات
استفاده از طلق به عنوان سایبان جهت حفاظت

چرا در سال های اخیر استفاده از انواع طلق ها گسترش یافته

به دلیل مزایای خاص انواع طلق ها ، در سال های اخیر استفاده از طلق شیشه ای شفاف ، طلق شیشه ای رنگی و طلق مات افزایش پیدا کرده است .شباهت ظاهری انواع طلق پلی کربنات و پلکسی گلاس ، به شیشه باعث شده است تا این ماده را در هر جا که شیشه کاربرد دارد ، جایگزین شیشه کرد. با توجه به ویژگی های منحصر بفردی که طلق دارد به صراحت میتوان گفت در بسیاری از موارد نسبت به شیشه کارایی بیشتری دارد.

انواع طلق ها وزن کمتری نسبت به شیشه دارند . یعنی یک متر شیشه سنگین تر از یک متر طلق شیشه ای است . پس طلق ها حمل و نقل راحتی نسبت به شیشه ها دارند. علاوه بر آن ، طلق ها نشکن هستند ، یعنی مقاومت بالایی در برابر ضربه های طوفان و باد دارند . هنگامی که ازین طلق برای سایه بان میشود. تابش نور خورشید ، باد و باران و … کیفیت این طلق را تحت الشعاع قرار نمی دهد .

و این طلق سالهای سال برای شما کار خواهد کرد .و طول عمر بالایی دارد.عمر طولانی این طلق ها ، باعث مقرون به صرفه شدن استفاده از این طلق ها ، شده است . حتی باید گفته شود که ، انواع طلق پلی کربنات در برابر آتش سوزی ، آسیب نمی بیند . و غیر قابل اشتعال است . تنوع در سبک و رنگ از دیگر دلایل محبوبیت طلق هاست .طلق ها به صورت طلق شیشه ای شفاف ، طلق شیشه ای رنگی ، پلکسی گلاس های مات ، طلق دوغی و … ساخته و پرداخته می شوند .

طلق مات

ضخامت طلق های تولید شده در مجموعه فرکو

پلکسی گلاس های تک جداره در ضخامت های 2 میل ،4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل و طلق های دو جداره در ضخامت های (4 ، 6، 8، 10 میل)تولید میشوند.همچنین در مجموعه فرکو انواع طلق از ضخامت 1 میل تا 50 میل وجود دارد. اگر شما خواهان طلقی با ضخامتی بیشتر هستید. مجموعه فرکو طلق شما را به صورت سفارشی با ضخامت مد نظرتان به مرحله ی تولید میرساند.

درب تولید شده با طلق مات

کیفیت طلق مات به چه عواملی بستگی دارد

 • مرغوب بودن متریال به کار رفته در تولید این نوع طلق
 • وجود دستگاه ها و ابزار های پیشرفته جهت تولید محصول
 • وجود بهترین دستگاه های برش جهت برش های منظم
 • وجود کارشناسان حاذق در زمینه ی تولید انواع طلق

ویژگی طلق مات

 • ایجاد حریم شخصی در فضاهایی همچون بالکن ، حمام ، اتاق مدیریت و…
 • از این طلق جهت سایبان های محافظ اتومبیل استفاده میشود
 • اشیای پشت این طلق به صورت سایه رویت میشوند.
 • اگرچه نور طبیعی را برای محیط مد نظر به ارمغان میاورد اما از شدت نور میکاهد.
 • استفاده از این طلق در ادراه ی پلیس برای ایجاد امنیت در اتاق بازجویی.
طیف مات
طیف رنگی گسترده ی طلق های رنگی

تفاوت طلق و شیشه

با وجود شباهت های زیادی که میان طلق و شیشه است . این دو ماده تفاوت هایی نیز دارند. طلق ها در دسته پلیمرهای ترموپلاستیک قرار دارند. در حالی که شیشه ها از ماسه های سیلیکاتی تهیه میشوند. اگر بخواهیم طلق و شیشه را از جهات مختلف با یکدیگر مقایسه کنیم باید توجه کنید که طلق انواع مختلفی دارد. هر سه نوع طلق یعنی طلق های پلی کربنات و پلکسی گلاس و طلق های پلی استایرنی در مقایسه با شیشه مقاوم تر هستد و استحکام بهتری نیز دارند.

طلق های پلی کربنات حتی میتوانند تا 200 برابر نسبت به شیشه مقاومت از خود نشان دهند! پلکسی گلاس حدودا 20 برابر از شیشه مقاوم‌تر است. از نظر شفافیت نیز هر سه نوع طلق میتوانند میزان عبور نور در حد شیشه و حتی بیشتر از شیشه داشته باشند. ورق های پلکسی گلاس 92% نور تابشی را عبور میدهند. این میزان بیشتر از شیشه است. در شیشه با افزایش ضخامت میزان شفافیت کم میشود. طلق ها این گونه نیستند و افزایش ضخامت تاثیری چندانی در شفافیت ندارد.

مورد دیگر تفاوت های وزنی طلق و شیشه است. چگالی طلق در مقایسه با شیشه 50% کمتر است و طلق ها سبک ترند. بدین ترتیب حمل و نقل طلق ها آسان تر است و نصب آن ها نیز پیچیدگی کمتری دارد. طلق ها از نظر ایمنی در مقایسه با شیشه ها بهترند. طلق ها بر خلاف شیشه ها بعد از شکستن حالت تیزی پیدا نمیکنند. از نظر ظاهری نیز تفاوت هایی وجود دارد. طلق نور را به شکل نرمتری بازتاب میدهد.

نوع متریالچگالی
پلی کربنات1.22 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
پلکسی گلاس1.19 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
طلق کریستال1 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
شیشه2.60 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
مقایسه وزن طلق و شیشه
طلق مات
استفاده از طلق به عنوان نرده
پلی کربنات مات

موارد استفاده از طلق مات

طلق های مات با توجه به خصوصیات فراوانی که دارند در قسمت های مخلتف ساختمان استفاده میشوند. به طور کلی در هر قسمتی که نیاز به حفظ حریم خصوصی حس شود طلق های مات گزینه ایده آلی محسوب میشوند. با استفاده از این طلق ها داخل ساختمان از گزند دید بیرون ساختمان حفظ میشود. حریم خصوصی تنها انگیزه استفاده از این طلق ها نیست. از جمله دلایل دیگر که سبب انتخاب طلق های مات میشود میتوان به آلودگی نوری کمتر و زیبایی اشاره کرد.

با وجود اینکه طلق های مات میزان قابل قبولی از نور را از خود عبور میدهند و وارد فضا میکنند اما میزان عبور نور در این طلق ها در مقایسه با طلق های شفاف کمتر است. همچنین این طلق ها از نظر زیبایی بسیار منحصر بفرد هستند. بسیاری از افراد ترجیه میدهند که از طلق های مات برای جلوه دادن به نما استفاده کنند.همانطور که پیشتر تاکید کردیم طلق های مات در قسمت های مختلف ساختمان استفاده میشوند.

طلق های مات برای استفاده به عنوان دیوارها و سقف های طلقی مناسب هستند. نوری که از طلق های مات وارد فضا میشود آزار دهنده نیست بنابراین مشکل شدت نور آفتاب در صورت به کار بردن طلق های مات به خصوص در فضاهای گسترده حل میشود. طلق های مات برای پوشش حمام و بالکن نیز مناسب هستند. با توجه به اینکه لازم است دید به داخل حمام محدود باشد این گزینه مناسب است. طلق های مات همچنین به عنوان محافظ راه پله و یا کف پله نیز استفاده میشوند. البته برای به کاربردن طلق برای این قسمت ها بهتر است از طلق های پلی کربنات مات استفاده شود که مقاومت خوبی دارند.

طلق مات
به کارگیری طلق به عنوان سقف نورگیر در حیاط

تفاوت طلق مات و شفاف

اگر می پرسید چرا برخی طلق ها یا پلاستیک ها شفاف هستند و برخی دیگر نه . اولین دلیل این است که برخی از پلاستیک ها (به عنوان مثال پلی اتیلن) ها ​​نیمه بلوری هستند ، به عنوان مثال مولکول ها در میان بقیه قطعات بسیار مرتب (مناطق بلوری) را تشکیل می دهند. این کریستال ها نور را پراکنده می کنند و از شفافیت آن جلوگیری می کنند. اشیای پشت این نوع طلق ها قابل دید نیستند.واگر باشند وضوح تصاویر بسیار پایین میباشد.میتوان عملکرد طلق مات را به عملکرد شیشه های مشجر تشبیه کرد.نور را به خوبی عبور میدهند.و مات بودن آن مانعی برای عبور نور نیست.

طلق شفاف به اندازه شیشه ، شفاف است و تقریباً نیمی از وزن شیشه را دارا هستند . همچنین مقاومت آنها در برابر ضربه حدود 250 برابر شیشه است . در واقع پلی کربنات یکی از سخت ترین پلاستیک های موجود در بازار امروز است . که به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه شناخته شده است . طلق شفاف یا صفحات پلی کربنات شفاف به خوبی قابل استفاده برای نمایشگاه موتورسیکلت ، نورگیرها ، پنجره ها ، شیشه جلو اتومبیل و سایر موانع هستند . ورق پلی کربنات شفاف در برابر اشعه ماورا بنفش مضر نیز مقاوم است .اما این همه ماجرا نیست . نور به راحتی از میان طلق شفاف عبور می کند ، به این معنی که می توانید از طریق آنها به وضوح ببینید. 

در چه مکان هایی از طلق مات استفاده میشود

 • مکان هایی که نیاز به حفظ حریم شخصی به شدت در آن احساس میشود مانند:
 • اتاق کنفرانس در ادارجات
 • درب حمام یا پنجره های سرویس بهداشتی
 • استفاده از این نوع طلق در بخش اورژانس بیمارستان ها
 • به کارگیری از طلق مات به عنوان پارتیشن در منزل و محیط کار
 • استفاده از این نوع طلق برای اتاق امور مالی در شرکت های مختلف
 • استفاده از طلق مات به عنوان سقف کاذب
 • استفاده از این نوع طلق جهت حفظ حریم شخصی در بالکن
 • استفاده از طلق مات به عنوان سایبان برای خودروها در فضای حیاط جهت حفظ رنگ اتومبیل
 • استفاده از طلق مات در گلخانه ها
 • بکارگیری این نوع طلق ها برای تولید اتاقک
 • بکارگیری پلکسی گلاس به عنوان سقف در سرویس بهداشتی
طلق مات
رنگنبندی متنوع طلق ها

نکات خرید طلق مات

یکی از اولین مواردی که به هنگام خرید طلق مات باید به آن توجه داشته باشیم نوع و ماده سازنده طلق است. سه نوع طلق مات رایج از نظر ساخت در بازار شامل طلق های پلی کربنات ، اکریلیک و پلی استایرن هستند. طلق پلی کربنات بیشترین مقاومت و استحکام در میان انواع طلق را دارا میباشند. این طلق ضدحریق است و در برابر محلول های مختلف شیمیایی از جمله شوینده ها مقاوم است. نمونه های پیشرفته تر این طلق ضد یو وی و ضد خش هستند و در برابر هوازدگی مقاوم سازی شده اند. طلق پلی کربنات از نظر وزنی نیز بسیار سبک است و به نسبت شیشه سه برابر سبک تر است. طلق اکریلیک که با نام پلکسی گلاس نیز مشهور است پر کاربرد ترین و پراستفاده ترین نوع طلق است که از متیل متاکریلات ساخته شده است.

طلق های اکریلیک ضد یو وی هستند و دچار هوازدگی نمیشوند. مقاومت این طلق ها در برابر خراش نیز به شکل نسبی بهتر است. سومین دسته طلق ، پلی استایرن ها هستند. پلی استایرن به نسبت دو نمونه قبلی استحکام کمتری دارد. بهتر است به هنگام خرید به مشخصات طلق توجه داشته باشید و قابلیت های آن را مدنظر داشته باشید. مورد دیگر تفاوت قیمتی مدل های مختلف طلق است. طلق های مات که از جنس پلی کربنات هستند به نسبت بقیه گرانتر هستند. البته با توجه به ویژگی و متریال های گران قیمتی که برای ساخت این طلق ها استفاده میشود این مورد طبیعی است. نباید تصور کنید که طلق های اکریلیک کاربردی نیستند ، اتفاقا برای بخشی از قسمت ها ویژگی های طلق اکریلیک مناسب تر است و نیاز به طلق پلی کربنات حس نمیشود.

نحوه ساخت انواع طلق مات

برای ساخت طلق ها و به طور کلی انواع ورق های پلاستیکی از روش هایی به نام پلیمریزاسیون بهره میگیرند. طلق ها جز پلیمرهای پلاستیکی هستند. پلیمرسازی به روش های مختلفی انجام میشود. کیفیت طلق ساخته شده در هر کدام از روش ها متفاوت است. بنابراین روش ساخت تاثیر فراوانی بر کیفیت نهایی طلق میگذارد و باید به آن توجه شود. از جمله روش های پلیمریزاسیون میتوان به روش های تعلیقی ، رادیکال آزاد ، امولسیونی و توده ای اشاره کرد. البته دقت داشته باشید که هر کدام از طلق ها با چند روش تولید یا اصطلاحا سنتز میشوند. برای ساخت پلی کربنات از فسژن و بیس فنل A استفاده میکنند. اکریلیک با متیل متاکریلات ساخته میشود و پلی استایرن از انجام پلیمرسازی بر روی منومر استایرن ساخته میشود.

مقایسه خصوصیات انواع طلق

در این قسمت قصد داریم انواع طلق را از نظر ویژگی های مختلف همچون مقاومت ، عایق بودن و … به صورت عددی برسی کنیم. دمای انتقال شیشه طلق های پلی کربنات در حدود 147 درجه سلسیوس است. به این معنی که طلق های پلی کربنات تا این دما شکل خود را حفظ میکنند. در صورتی که دما از این بالاتر برود طلق به آرامی نرم میشود. این نوع طلق ضدحریق است و دچار آتش سوزی نمیشوند. البته این طلق ها تا دمای 80 درجه سلسیوس به خوبی مقاومت میکنند و دچار تغییر ظاهر نمیشوند. طلق های اکریلیک دمای انتقال شیشه 110 درجه سانتی گراد دارند و تا این دما دچار نرمی نمیشوند. طلق های اکریلیک نیز تا دمای حدود 60 درجه سلسیوس دچار تغییر ظاهر نمیشوند. البته دقت کنید که این نوع طلق ، ضدحریق نیست. طلق های پلی استایرن نیز دمای انتقال شیشه 100 درجه سلسیوسی دارند.

طلق مات
پارتیشن زیبای طلقی که ظاهری یخی شکل دارد

چگالی طلق های پلی کربنات در محدوده 1.2 تا 1.22 گرم در هر سانتی متر مکعب است. این میزان برای طلق های اکریلیک مات 1.18 و برای طلق های پلی استایرن 1 گرم در هر سانتی متر مکعب است. برای اینکه به میزان سبک بودن طلق ها پی ببرید اشاره میکنیم که چگالی شیشه ها تقریبا 2.6 گرم در هر سانتی متر مکعب است. از نظر عایق بودن طلق های پلی کربنات کمی نسبت به دو نوع قبلی بهتر است و در برخی از مدل های پلی کربنات تا 20% انتقال حرارت کمتر نسبت به دو نوع دیگر دارد. این مورد در طلق های دوجداره از این هم کمتر است و طلق های دوجداره بهترین طلق از نظر عایق بودن هستند.

مشخصات مکانیکی انواع طلق

به جز موارد ذکر شده در قسمت قبلی طلق ها را میتوان از جهات دیگری مقایسه کرد. یکی از خصوصیاتی که پرداختن به آن مهم است مقاومت کششی است. منظور از مقاومت کششی این است که طلق در برابر کشش چه میزان تاب میاورد. مقاومت کششی پلی کربنات در حدود 66 تا 160 مگاپاسکال است. میزان مقاومت کششی در اکریلیک 71 MPa است و طلق های پلی استایرن تا حدود 44 مگاپاسکال در برابر کشش مقاومت دارند. مشخصه دیگری که نشانگر انعطاف پذیری طلق است میزان افزایش طول آن به هنگام کشش است تا نقطه ای که طلق بشکند. پلی کربنات از 3.5 تا 110 درصد افزایش طول دچار شکستگی نمیشود. این میزان برای اکریلیک در حدود 4 درصد و برای پلی استایرن 1.8 درصد است. با این حساب پلی کربنات بیشترین میزان انعطاف را در میان انواع طلق دارا میباشد.

طلق مات برای سقف

یکی از مهمترین کاربرد های انواع طلق ساخت سقف و سایه بان است. طلق به خوبی میتواند تمام انتظارات ما برای داشتن یک سایه بان عالی را برآورده کند. طلق با توجه به استحکام بالا میتواند یک سقف مناسب باشد. این مورد هم در خانه ها و ساختمان های مسکونی و هم در کاربری ها مختلف دیگر مثل تجاری ، اداری ، ورزشی و … دیده میشود. جالب است بدانید بسیاری از استادیوم های ورزشی مشهور جهان از پلی کربنات برای ساخت سقف استفاده میکنند. میتوانیم از انواع مختلف طلق برای ساخت سقف استفاده کنیم منتها با رعایت یک سری نکات. مثل این موارد: سقف طلقی حتما باید ضد یو وی باشد و مقاومت لازم را دارا باشد تا در برابر عوامل محیطی آسیب نبیند.

طلق مات
سقف و دیوار طلقی در یک ساختمان مسکونی

البته برای ساخت سقف میتوان از طلق شفاف هم استفاده کرد. با توجه به اینکه بهتر است نوری که از سقف وارد میشود ملایم تر باشد به نظر طلق مات گزینه بهتری است. در ساختمان های مسکونی به خصوص برای ساخت آلاچیق و یا سقف پارکینگ خودرو این طلق ها مناسب هستند. یکی دیگر از موارد کاربرد سقف طلقی ساخت سایه بان جلوی درب ساختمان است. در ساختمان های ورزشی و تجاری نیز به وفور از سقف های طلقی بهره میبرند. برای نمونه بسیاری از سالن های ورزشی و سوله های صنعتی از سقف های طلقی استفاده میکنند.

دیوار های طلقی

یکی از دیگر کاربرد های طلق ، ساخت دیوار و نمای طلقی است. ویژگی های یک دیوار مناسب این است که عایق حرارتی و صوتی خوبی باشد و توانایی و تاب خوبی در برابر عوامل محیطی داشته باشد. طلق ها به خوبی از پس این وظایف برمیایند و میتوانند یک گزینه عالی برای ساخت دیوار و نمای طلقی باشند. ضمن اینکه نماهای طلقی از نظر زیبایی نیز جلوه بسیار خوبی دارند. در سال های اخیر موارد استفاده از طلق ها برای ساخت دیوار و نما گسترش پیدا کرده است. این مورد به خصوص در مکان های عمومی دیده میشود. برای نمونه چند موزه مشهور در جهان از طلق برای ساخت نما استفاده کرده اند. به جز موزه ها در بسیاری از فروشگاه های بزرگ جهان نیز از طلق برای نماسازی استفاده شده است. البته از طلق ها برای ساخت دیوار های داخلی مثل پارتیشن نیز به وفور استفاده میکنند.

طلق مات
یک نمای طلقی با ظاهری مدرن و زیبا

با توجه به پیشرفت های شگرفی که طلق ها از نظر سطح کیفی پیدا کرده اند، هیچ بعید نیست در سال های آینده شاهد این نماها در ساختمان های مسکونی باشیم. به مانند سقف های طلقی ، دیوار های طلقی نیز در ساخت انواع استادیم های ورزشی ، سوله ها و رستوران ها و مغازه ها و … کاربرد دارند. استفاده از دیوار های طلقی مزیت های فراوانی خواهد داشت و در آینده شاهد افزایش این نماها خواهیم بود. برای ساخت دیوارهای طلقی نیز از انواع طلق ها استفاده میکنند. به خصوص طلق های دوجداره برای این مورد مناسب هستند. طلق های هوشمند با ظاهر زیبا ، صرفه جویی در مصرف انرژی و ظاهری مدرن یک انتخاب ایده آل برای ساخت دیوار هستند. البته به هنگام خرید پنل های طلقی به مواردی مانند استحکام ، خش پذیری ، مقاومت در برابر یو وی و … توجه کنید.

پارتیشن های طلقی

طلق های مات علاوه بر اینکه در ساخت دیوارهای خارجی استفاده میشوند به عنوان پارتیشن نیز به کار گرفته میشوند. یکی از مهمترین خصوصیت های پارتیشن حریم شخصی است. پارتیشن های ساخته شده توسط طلق مات باعث خصوصی تر شدن فضا میشوند. البته برای ساخت بسیاری از پارتیشن ها از طرح های مختلف مات بر روی طلق شفاف استفاده میکنند. در واقع به وسیله پارتیشن های طلق مات علاوه بر اینکه فضا خصوصی تر میشود مقدار مناسبی از نور نیز وارد فضای داخلی میشود. از پارتیشن های طلقی در ساختمان های مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، ورزشی و … استفاده میشود. برای نمونه طلق های مات برای استفاده در استخر و اتاق دوش حمام بسیار مناسب هستند. طلق ها برای ساخت جداکننده باجه ها در اداره ها و بانک ها به وفور استفاده میشوند.

ظاهر طلق مات چگونه است

یکی از مهمترین مواردی که به هنگام خرید هر نوع متریالی به آن توجه میشود ظاهر آن است. طلق های مات از نظر ظاهری یک شکل نیستند. انواع مختلف طلق مات از نظر ظاهر در بازار موجود است. میتوان با توجه به سلیقه از هر کدام از این طلق ها استفاده کرد. یکی از طرح هایی که در سال های اخیر بسیار محبوب شده است طلق مات یخی است. طلق های مات رنگی نیز در بازار موجود هستند که در قسمت های قبلی آن را معرفی کردیم و شما میتوانید بر حسب سلیقه از هر رنگی استفاده کنید. یکی از روش های استفاده از طلق مات که در سال های اخیر رایج شده است استفاده از نور در پشت طلق است.

طلق مات نشکن

طلق های مات از نظر سختی در درجه های مختلفی تولید میشوند. سخت ترین و مقاوم ترین نوع طلق مات اصطلاحا طلق نشکن نامیده میشود. طلق نشکن در واقع مستحکم ترین نوع پلی کربنات است. این نوع طلق در برابر محکم ترین ضربات و عوامل مختلف محیطی و فیزیکی به خوبی مقاومت میکند. طلق های نشکن مخصوصا برای ساختمان ها و قسمت هایی که با عوامل خارجی در ارتباط است بهترین گزینه است. نکته مهم که باید به آن اشاره کنیم این است که قیمت طلق نشکن نسبت به نمونه معمولی گرانتر است. دلیل این امر استفاده از متریال های گرانقیمت در فرایند ساخت این نوع طلق است. در عوض با توجه به عمر بالای این طلق ها میتوان نمره بالایی به ارزش خرید آن دارد.

طلق مات لمینت شده

یکی از روش های بهینه کردن طلق ، لمینت کردن آن است. معنی لمینت از کلمه Laminate در زبان انگلیسی که به معنی چند لایه است. دقت داشته باشید که در طلق های دوجداره ، لایه ها به شکل پیوسته متصل نیستند. در طلق های لمینت بر خلاف طلق های دوجداره لایه ها به شکل پیوسته به هم متصل هستند و فاصله بین آن دیده نمیشود. طلق های لمینت شده در مقایسه با طلق های معمولی قوی تر هستند و جذب رطوبت کمتری دارند. به این معنی که طلق های لمینت شده در محیط های مرطوب مثل حمام و استخر عملکرد بهتری دارند. سقف ها و پنجره های کار شده با طلق های لمینت شده نیز در مقابل عواملی مثل برف و باران عملکرد بهتری دارند. بنابراین طلق های لمینت شده برای استفاده در محیط هایی که با عوامل محیطی و خارجی مرتبط هستند گزینه بهتری است.

برای ساخت طلق مات لمینت شده از چد لایه طلق استفاده میکنند. مابین لایه ها از طلق مخصوصی به نام PVB استفاده میکنند. یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از طلق لمینت شده افزایش ایمنی ساختمان است. البته طلق های معمولی نیز از نظر ایمنی عالی هستند. طلق های لمینت شده به هنگام شکسته شدن پرتاب نمیشوند و به تکه های ریزی تبدیل میشوند. به عبارتی دیگر این طلق ها هنگام شکته شدن حالت خود را حفظ میکنند و به شکل چسپناک در جای خود باقی میمانند. از طلق های لمینت شده پلی کربنات حتی برای ساخت ضد گلوله و سپر های نیرو های امنیتی استفاده میکنند!

فروش بدون واسطه ی انواع طلق و پلکسی در مجموعه فرکو

مجموعه فرکو ،تمامی محصولات طلقی خود را با بهترین متریال ها و بروزترین دستگاه و ابزار ها ،گرداوری میکند.تا با مناسبترین قیمت ممکن در اختیار خریداران عزیز قرار دهد.همانطور که میدانید اغلب خرید و فروش هر محصولی بدون واسطه مقرون به صرفه تر خواهد بود.هدف مجموعه فرکو ارائه ی بالاترین کیفیت محصول با صرف کمترین هزینه از جانب خریدار میباشد.

همانطور که میدانید خیابان پامنار واقع در بازار بزرگ تهران بورس خرید و فروش انواع طلق و پلکسی است که اکثرا محصولاتشان وارداتی میباشد.کسبه خیابان پامنار بر این باورند طلق و پلکسی و ورداتی کیفیت بهتری نسبت به طلق های تولید داخل دارند.اما تولید کنندگان طلق و پلکسی در سطح کشور خلاف این امر را ثابت کردند.و محصولاتی با کیفیت صادراتی تولید میکنند.همچنین ایران یکی از تولید کنندگان طلق و پلکسی میباشد.

طلق مات
طلق مات

چه عواملی در تعیین قیمت طلق و پلکسی موثر است

 1. ابعاد طلق
 2. ضخامت طلق
 3. نوع طلق (هوشمند،مات،زنبوری،دوجداره،چند جداره،رنگی و…)
 4. مجموعه تولید کننده
 5. کیفیت طلق
 6. نوسانات قیمت
 7. در صورت وارداتی بودن (برند طلق و کشور تولید کننده آن)

پلکسی گلاس …بیشتر بخوانید

طلق مات

چرا طلق مات مجموعه فرکو

 • ضمانت پس از فروش طلق و پلکسی گلاس
 • تضمین کیفیت طلق
 • ارسال ایمن طلق ها (بسته بندی ایمن)
 • نصب محصول در محل (در مواقع مورد نیاز)
 • طراحی اختصاصی و مدرن محصولات طلقی با وجود مهندسان شیمی حاذق در زمینه ی تولید طلق و پلکسی گلاس
 • قیمت مناسب انواع طلق
 • اقدام به رفع نقص محصول در اسرع وقت
 • خرید حضوری و آنلاین

بستر های ارتباطی با مجموعه فرکو

آدرس دفتر و تولیدی جهت بازدید و سفارش حضوری:تهران ونک ،ده ونک ،خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین (مجموعه فرکو:با مدیریت جناب آقای کولیوند)

مشاوره
تماس مستقیم با مجموعه فرکو
عضو کانال اینستاگرامی ما شوید .و از جوایز نفیس ما بهره مند شوید.
,
جهت دسترسی به وبلاگ مجموعه فرکو روی تصویر کلیک کنید.

شماره تماس واتساپ مجموعه

مجموعه فرکو تولید کننده انواع طلق مات

طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
پلی کربنات مات
کانتینر های تولید شده با طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
تفاوت طلق مات و شفاف در چیست؟

اولین دلیل این است که برخی از پلاستیک ها (به عنوان مثال پلی اتیلن) ها ​​نیمه بلوری هستند ، به عنوان مثال مولکول ها در میان بقیه قطعات بسیار مرتب (مناطق بلوری) را تشکیل می دهند. این کریستال ها نور را پراکنده می کنند و از شفافیت آن جلوگیری می کنند. اشیای پشت این نوع طلق ها قابل دید نیستند.واگر باشند وضوح تصاویر بسیار پایین میباشد.میتوان عملکرد طلق مات را به عملکرد شیشه های مشجر تشبیه کرد.نور را به خوبی عبور میدهند.و مات بودن آن مانعی برای عبور نور نیست….طلق مات

موارد استفاده از طلق مات چیست؟

طلق های مات با توجه به خصوصیات فراوانی که دارند در قسمت های مخلتف ساختمان استفاده میشوند. به طور کلی در هر قسمتی که نیاز به حفظ حریم خصوصی حس شود طلق های مات گزینه ایده آلی محسوب میشوند…طلق مات

مجموعه فرکو تولید کننده انواع طلق و پلکسی در تهران . ارسال محصول به تمام نقاط تهران و حومه .

طلق مات

27 پاسخ

  1. سلام بستگی به منطقه ی سکونت شما داره …اگر تهران تشریف دارین 3 الی 4 روز کاری .و اقصی نقاط کشور یک الی دو هفته با ارسالی ایمن

  1. سلام دوست عزیز با مراجعه به دفتر فروش امکان خرید حضوری و بازدید از کیفیت محصول برای شما مشتریان گرامی فراهم گردیده ست.

 1. سلام و عرض ادب بنده از مجموعه شما طلق مات تهیه کردم اما وضوح تصاویر یه مقدار بیشتر از حد انتظاره ممکن طلق رو کدر تر کرد؟

 2. سلام کیفیت محصولاتتون تضمینیه؟سفارش به شهرستان تکاب هم دارین؟شماره تماس رو هم لطفا درج کنین تشکر.

  1. با سلام ،بعله محصولات ما ضمانت پس از فروش دارند.بعله به شهرستان تکاب هم ارسال داریم.02188068352

  1. سپاس از لطف بی کران شما…هدف مجموعه فرکو رضایت مشتریان عزیز از کیفیت انواع محصولات تولید شده در این مجموعه میباشد.

  1. بعله تمامی محصولات مجموعه فرکو ضمانت پس از فروش دارند.بعله امکان ارسال محصول به اقصی نقاط کشور وجود دارد.

  1. سلام و عرض ادب بعله تمامی محصولات مجموعه فرکو دارای ضمانت پس از فروش میباشند.بعله ارسال محصول به اقصی نقاط کشور در مجموعه این مجموعه رو از سایر تولید کنندگان طلق مجزا کرده است.شماره تماس مجموعه فرکو 02188068352

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. بله طلق های دوغی نیز از جمله محصولات تولیدی مجموعه فرکو است. موفق و موید باشید.

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. برای بازدید از مجموعه میتوانید در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 به محل مجموعه تشریف بیارید در خدمت هستیم. موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو