Home
طلق مات

طلق مات

طلق مات ، جهت بازدید از وبلاگ مجموعه فرکو لطفا روی کادر آبی رنگ ضربه بزنید.تا بتوانید با به‌روزترین محصولات مجموعه آشنا شوید

مجموعه فرکو تولیدکننده انواع طلق و پلکسی گلاس و طلق مات 02188068352

طلق مات
مجموعه فرکو عرضه‌کننده انواع طلق و پلکسی
طلق مات
طلق در رنگ‌بندی متنوع

همانطور که می‌دانید طلق و شیشه از نظر ظاهر کاملا یکسان هستند. از نظر کاربردی هم عملکردی یکسان دارند. اما از نظر ساختار طلق ها ساختاری متفاوت نسبت به شیشه‌ها دارند. در سال‌های اخیر استفاده از طلق در صنایع مختلف افزایش یافته‌است. بنابراین تولید‌کنندگان طلق پلکسی سعی دارند با توجه به نیاز صنایع مختلف به طلق و مشتقات طلقی خط تولید خود را در زمینه طلق در مجموعه خود گسترده‌تر کنند. تا پاسخگوی بخشی از نیاز‌های صنایع مختلف به طلق باشند. همانطور که می‌دانید مجموعه فرکو یکی از مجموعه‌های تولیدکننده انواع طلق و پلکسی از جمله طلق مات در سطح کشور می‌باشد. در این مقاله مجموعه فرکو قصد دارد شما را با این نوع طلق و ویژگی‌های آشنا کند.به طور کلی طلق ها به دسته 1) مات 2) شفاف تقسیم‌بندی می‌شوند.

طلق غیر شفاف
ترکیب طلق مات و شفاف

طلق های مات به طلق‌های غیر شفاف معروف ‌اند و نوعی طلق هستند که فاقد شفافیت می‌باشند. هر دو طرف طلق نامعلوم می‌باشد. در این طلق‌ها سمت دیگر با وضوح بسیار اندک و به شکل کاملا محو قابل رویت است. معمولا از این طلق ها در محیط‌هایی استفاده می‌کنند که بخواهند حریم شخصی در فضا ایجاد کنند. عملکرد این طلق به گونه‌ای است که اشیا یا وسیله‌هایی که پشت طلق قرار دارند ، به هیچ‌وجه قابلیت دید ندارند یا در صورت دید داشتن تصاویر بدون وضوح و شفافیت خواهند بود. طلق های مات در مدل های مختلفی چون یخی و دوغی در بازار عرضه می‌شوند.

طلق مات

انواع طلق مات یا (Opaque acrylic)

طلق مات

طلق خم

یکی از انواع طلق شیشه ای ، طلق رنگی است که در آن طلق مورد نظر به دلیل مواد به‌کار رفته در آن ، انعطاف‌پذیر می‌باشد که به‌راحتی می‌توان طلق را به حالت خم یا خمیده درآورد . به دلیل شکل‌پذری عالی طلق ها ، امکان ساخت ورق‌های خم وجود دارد. بیشترین کاربرد این طلق در ساختن سایه‌بان است . انواع سایه‌بان ها برای حفاظت از اشعه‌های مضر ، از طلق ها ساخته و پرداخته می‌شود . همانطور که می‌دانید ، اشعه‌ی یو وی خورشید در برخورد به پوست باعث ایجاد عارضه و آسیب به آن می‌شود . خشکی ، خارش و سوزش پوست از عوارض شایع اشعه یو وی است .

تاثیر منفی این اشعه‌ها فقط بر روی پوست نیست . بلکه لوازم و ابزار زیر نور مستقیم آفتاب ، رنگ و کیفیت خود را از دست می‌دهند . طلق مات خم ، راهکاری برای این امر می‌باشد. به این صورت که طلق‌ها را به صورت خم در می‌آورند و زاویه ی آن را با کادر مورد نظر هماهنگ می‌کنند ‌. برای این کار از رنگ‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد . ولی اگر خواهان مات بودن کار هستید ، طلق خم مات بهترین گزینه است. که به آن طلق دوغی خم نیز گفته می‌شود . مات بودن طلق سایه‌بان ، علاوه بر آنکه نور و روشنایی را از خود عبور می‌دهد ، باعث عدم دید تصاویر پشت آن می‌شود . این موارد از مزایای طلق‌هاست که برخی از آنها در شیشه‌ها مشاهده نمی‌شود.

طلق دوجداره

این نوع طلق ، در دو نوع تک جداره و دو جداره تولید می‌شود. طلق های دو جداره از دو لایه طلق شیشه ای رنگی یا طلق شیشه ای شفاف ، تشکیل شده‌است . مابین این دو لایه یک فضای خالی شبیه به کندوی زنبور عسل ، وجود دارد. در مدل‌های دیگر از شبکه های مستطیلی و … نیز استفاده می‌شود. در واقع دو لایه طلق به وسیله یک ساختار شبکه‌ای به هم متصل می‌شوند. وجود یک لایه‌ی بیشتر و فضای خالی بین آن ، خصوصیات ویژه‌ی طلق را تقویت می‌کند . برای مثال یک طلق حالت عایق حرارتی و سرمایی دارد ، هنگامی که از طلق دوجداره استفاده می‌کنیم ، این ویژگی تقویت می‌شود. جالب است بدانید با وجود چند لایه بودن این طلق ها بسیار سبک وزن هستند. چگالی طلق‌های دوجداره با شیشه های معمولی قابل مقایسه است. وزن طلق دوجداره زنبوری سبک‌تر از نوع معمولی است.

طلق دوجداره

این نوع طلق، در تولید در و پنجره بسیار کاربردی است . هم حالت مات آن دلخواه است ، هم عایق بودن مفید و کارساز است. این طلق ها برای منازل و ادارات که می‌خواهیم حریم شخصی آن حفظ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد . در عین حال وجود یک لایه‌ی اضافی باعث می‌شود تا تولید انرژی‌های گرمایشی و سرمایشی داخل منزل هدر نرود . در فصول سرد سال از نفوذ سرما به داخل جلوگیری می‌کند و در تابستان از انرژی‌های ناخواسته خورشید ممانعت می‌کند . علاوه بر آن سر و صداهای بیرون که باعث سلب آرامش است ، با این طلق مهار می‌شود . کاربرد طلق دوجداره (پلی کربنات) بسیار وسیع است . و در طلق شیشه ای بالکن ، سایه‌بان طلقی ، پارتیشن در ادارات و … از آن استفاده می‌شود .

طلق مات یو وی

همانطور که می‌دانید اشعه فرابنفش با گذشت زمان باعث تحلیل رفتن اسباب و وسایل و تغییر رنگ اشیا می‌شود. منشا این تابش اشعه مضر خورشید می‌باشد. اگر انسان در روز بیشتر از 15 دقیقه تحت تابش مستقیم این اشعه قرار گیرد دچار عارضه‌ی پوستی می‌شود. یکی از دلایل سرطان پوست تابش بیش از حد اشعه فرابنفش می‌باشد. با استفاده از طلق مات یو وی یا ورق‌های پلی کربنات مات UV از آثار هنری و سایر آثار خود در برابر نور طبیعی و مصنوعی محافظت کنید . اشعه فرابنفش می‌تواند رنگ آمیزی عکس‌ها ، نقاشی‌ها ، اسناد و موارد دیگر را در معرض آفتاب یا لامپ‌های فلورسنت تغییر دهد. همانطور که می‌دانید اشعه یو وی در محدوده طول موج نور مرئی قرار ندارد و با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شود. طول موج اشعه فرابنفش 10 تا 400 نانومتر است.

معمولا از طلق پلی کربنات های مات یو وی به عنوان سقف استخرهای سرباز، سقف پارکینگ در فضای حیاط ، به منظور حفاظت از تغییر رنگ خودرو ، سقف بالکن ، سقف گلخانه‌ها استفاده می‌شود.طلق مات یو وی که استاندارد باشد 100٪ اشعه یو وی را فیلتر می‌کند ، اما فقط 35٪ از نور UVA را فیلتر می‌کند. با استفاده از این ورق مات مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش ، حداکثر 98 درصد اشعه ماورا بنفش آسیب‌رسان فیلتر می‌شود که از محو شدن ، زرد شدن و شکستن جلوگیری می‌کند. قابل ذکر است که طلق های مات اکریلیک ضد یو وی هستند . طلق های مات پلی کربنات نیز با نصب یک لایه ضد یو وی بر روی آن ها در برابر این اشعه خطرناک مقاوم می‌شوند.

طلق مات زنبوری(نوعی طلق دوجداره)

خواه به دنبال حفظ حریم‌خصوصی بیشتر در یک دفتر یا خانه هستید یا می‌خواهید جلوه‌ای تزئینی به یک بیلبورد یا سقف اضافه کنید ، پلی کربنات مات زنبوری همان ورق مورد نیاز شماست . طلق‌های مات زنبوری سبک و بادوام هستند و طلق زنبوری مناسب‌ترین گزینه برای فضاهای داخلی و خارجی است. از آنجا که طلق زنبوری به اندازه پلی کربنات سنتی شفاف نیست، باید درجه انتقال‌نور ، عایق‌بندی و محافظت در برابر اشعه ماورابنفش را که لازم دارید در نظر بگیرید .طلق لانه زنبوری اکثرا شبیه به کندوی عسل است به همین دلیل به آن طلق زنبوری می‌گویند. اکثر این طلق ها دوجداره یا چند جداره هستند.

توجه داشته‌باشید که داخل طلق های زنبوری به شکل پیوسته کار نشده است. ما بین دو ورق طلق از مشبک‌های شش ضلعی استفاده می‌کنند.علت استفاده از شبکه های شش‌ضلعی مقاوم‌کردن طلق در برابر ضربه است. شبکه‌های گوشه‌دار به هنگام دفع ضربه عملکرد بهتری دارند. طلق‌های زنبوری مات در مقایسه با طلق‌های معمولی عایق حرارتی بهتری هستند. از نظر عایق صوتی نیز این نوع طلق ویژگی‌های بهتری دارد. طلق‌های زنبوری از دمای 40- درجه سانتی گراد تا 110 درجه سانتی‌گراد می‌توانند پایدار بمانند. ضمنا این طلق ها بسیار سبک هستند و چگالی آن‌ها فقط 70 تا 90 کیلوگرم در هر متر مکعب است.

طلق مات ضدخش

طلق ضد خش یا پلی کربنات مات ضدخش ، گروهی از پلیمرهای ترموپلاستیک هستند. که در ساختارهای شیمیایی خود شامل گروه‌های کربنات هستند . پلی کربنات‌های مات ضدخش مورد استفاده اغلب پروژه‌های ساختمانی ، از مواد محکم و سختی تشکیل شده‌اند. برخی گزینه‌ها از نظر نوری شفاف هستند . به‌کارگیری آنها بسیار آسان است ، به‌راحتی قالب می‌شوند و از فرم گرمایی بالایی برخوردارند. می‌توان گفت این طلق‌ها انعطاف‌پذیرند، پلی کربنات ها و طلق های مات ضد خش. محصولات ساخته‌شده از پلی کربنات مات ضد خش بسیار محکم و بادوام‌اند . همان‌طور که گفتیم پلی کربنات مات ضد خش ماده‌ای بادوام است . هم مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و هم در برابر خراش مقاومت زیادی دارد. برای ساخت طلق‌های مات ضدخش از نانو ذرات زیرکونیوم استفاده می‌کند.

طلق غیر شفاف

طلق مات رنگی

استفاده از رنگ ها برای دکوراتیو بهتر بنا یکی از آسان‌ترین و بهترین روش‌ها محسوب می‌شود. استفاده از یک ترکیب رنگ زیبا می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر دکوراسیون ساختمان داشته‌باشد. رنگ یکی از مهمترین ابزارهای معماری برای دکوراتیو کردن محسوب می‌شود و اهمیت تاثیر انتخاب رنگ صحیح برکسی پوشیده نیست. میزان عبور نور در طلق‌های رنگی به نسبت طلق‌های شفاف کمتر است. طلق های رنگی ظاهر براق و درخشنده‌ای دارند که به نوعی آن‌ها را تبدیل به یکی از زیباترین ورق های طلقی کرده‌است. قابل توجه است که طلق های رنگی هم در نوع شفاف و هم در نوع مات تولید می‌شوند.

طلق های مات رنگی در رنگ‌های بسیار متنوع و زیبا تولید می‌شوند. از جمله انواع طلق‌های رنگی می‌توان به طلق های مات قرمز ، طلق های مات آبی ، طلق های مات سبز و … اشاره کرد. با استفاده از طلق‌های مات رنگی علاوه بر استفاده از تمام خصوصیات طلق های مات مثل حفظ حریم‌خصوصی و کاهش آلودگی‌نوری ، بر زیبایی طلق نیز افزوده می‌شود. طلق های مات رنگی در ساختمان‌ها و منازل مسکونی ، تجاری ، اداری ، سوله های ورزشی و صنعتی و … استفاده می‌شوند. می‌توانید بر حسب سلیقه از انواع رنگ‌ها استفاده کنید.

طلق مات هوشمند

بسیاری از افراد به دنبال خرید طلق های مات و یا طلق شفاف هستند. طلق های مات و شفاف هرکدام کارایی‌های مختص خودشان را دارند. هر کدام از این طلق ها در قسمت‌های مختلفی به کار می‌روند و نیازهای مختلفی را تامین می‌کنند. اگر بخواهیم همزمان طلقی داشته‌باشیم که هم مات باشد و هم شفاف نیز گزینه‌ای در دست‌ داریم! طلق‌های هوشمند می‌توانند هر دو طلق را به ما هدیه بدهند! طلق هوشمند گونه‌ای از طلق است که با استفاده از فناوری میزان جذب نور در این طلق ها را می‌توان تغییر داد. می‌توانیم در زمان دلخواه و برحسب نیاز از حالت مات و یا شفاف استفاده کنیم.

طلق های هوشمند به طور پویا بین حالت هوشمند و حالت مات سوییچ می‌کند. برای ساخت طلق های هوشمند از ویژگی‌های کریستال مایع بهره می‌گیرند. موکلول‌های کریستال مایع در صورتی که به برق متصل باشند به شکل منظم و در جهت یکسان قرار می‌گیرند و نور را عبور می‌دهند. با قطع برق جهت‌گیری نامنظم می‌شود و میزان عبور نور کاهش پیدا می‌کند و طلق مات می‌شود.

تغییر حالت به وسیله کنترل ریموت انجام می‌شود. طلق های هوشمند دارای نمایشگر نیز هستند که می‌توان از آن ها برای پخش فیلم و تصاویر استفاده کرد. طلق های هوشمند در ساختمان ها ، استخرها ، محیط های اداری و تجاری و آموزشی و … استفاده می‌شوند . این طلق ها استحکام بسیار خوبی دارند و عمر مفید بالایی دارند. طلق‌های هوشمند از نظر زیبایی بسیار جالب توجه هستند و شاید بتوان این طلق ها را زیباترین طلق های موجود در بازار نامید. طلق‌های هوشمند در رنگ های متنوعی مثل آبی ، برنزی ، دودی و … موجود هستند.

طلق طرح دار

طلق های مات در انواع مختلفی مثل طلق‌های ساده ، رنگی ، مات ، هوشمند ، طرح‌دار و … موجود هستند. می‌توانیم بر روی طلق از انواع نقش و نگار و طرح های دلخواه استفاده کنیم. میتوانیم بر حسب فضای مورد نظر طرح‌های مختلف و جذاب بر روی طلق اعمال کنیم. برای نمونه وقتی قرار است در پوشش استخر یا حمام از طلق مات استفاده شود. می‌توانیم از طرح‌های مربوطه مثل شکل موج و … استفاده کنیم. یا در محیط های ورزشی می‌توانیم از طرح‌هایی مثل توپ و … استفاده کنیم.

همچنین می‌توانیم از انواع دیگر طلق‌های طرح‌دار مثل طرح های ترکیبی از طلق مات و شفاف استفاده کنیم. این طلق ها به خصوص برای ساخت پارتیشن استفاده می‌شوند. از طلق‌های طرح دار مات می‌توان در ساختمان‌های مسکونی ، تجاری ، اداری ، اماکن عمومی و … استفاده کرد. به طور کلی با استفاده از سلیقه خود می‌توانیم طرح‌های دلخواه خود را بر روی طلق ها اجرا کنیم. ما در مجموعه فرکو طرح انتخابی خریداران عزیز را با بالاترین کیفیت و با استفاده از بروزترین دستگاه های چاپ عرضه می‌کنیم.

ویژگی طلق مات

طلق مات یکی از زیر مجموعه های طلق شیشه‌ای رنگی است . و در مکان‌هایی که نیاز به حفظ دید داریم ، کاربردی است . در زمان‌های قدیم ، منازل بیشتر به صورت حیاط‌دار و ویلایی ساخته می‌شدند . معمولا منازل نه از داخل دید داشتند و نه از خارج پس زیاد نیازی به حفظ حریم شخصی وجود نداشت. اگر از شیشه ی ساده یا طلق شفاف کریستال استفاده می‌شد ، هیچ مشکلی به وجود نمی‌آمد . اما امروزه دیگر ساختمان‌ها به صورت آپارتمانی ساخته می‌شوند . که پنجره‌ی آن به سمت فضای غیر‌شخصی است . اینجاست که اهمیت این طلق ها مشخص می‌شود .

این طلق از دیده شدن فضای داخلی ساختمان ممانعت می‌کند . و نیاز نیست تا با پرده ای از حریم‌خصوصی افراد محافظت شود. علاوه بر آن ، این طلق‌ها میزان قابل قبولی از نور را به راحتی از خود عبور داده ، و باعث روشنایی داخل ساختمان می‌شوند . و استفاده از آن در پنجره ها ، درب ها ، بالکن ها و … روشنایی را به آن سوی طلق هدایت می‌کند . پس با استفاده از طلق مات شما با یک تیر چند نشان زده‌اید .

چرا که علاوه بر خصوصیات عمومی طلق ها ، که شامل مستحکم‌بودن ، نشکن بودن ، سبک بودن و … است ، طلق مات خصوصیات منحصربه‌فرد خود را دارد . که آن را در بین سایر طلق ها متمایز کرده ، و به محبوبیت آن افزوده است ‌. و باعث شده است تا این طلق به یکی از پر طرفدارترین طلق‌ها در بین مردم باشد .

خط تولید طلق مات

خط تولید طلق ها ، شامل تولید طلق شیشه ای شفاف ، خط تولید طلق شفاف کریستال ، طلق شیشه ای رنگی ، طلق مات ،طلق دوغی و … است . که هر کدام در ویژگی‌هایی ضعف و قوت دارند . برای مثال طلق شیشه ای شفاف یا پلکسی گلاس ، بیشتر شبیه شیشه خام است . و نور و روشنایی با درصد بالاتری از آن عبور می‌کند . و برای سقف‌های کاذب بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد .

اما طلق پلی کربنات ، کاربرد وسیع‌تری دارد . و در انواع مختلف به صورت رنگی مورد توجه‌ است . تقاضا برای تولید این نوع طلق روز به روز در حال گسترش است . چرا که استفاده از آن نیازهای خصوصی‌سازی را برطرف می‌کند . و همچنین با استفاده از طلق مات در هزینه‌ها صرفه جویی می‌شود . طلق مات با پوشش‌دادن فضای‌خصوصی ، نیاز به استفاده از پرده‌های سرتاسری را برطرف می‌کند .

همچنین مقاومت و استحکام طلق مات ، باعث می‌شود تا در خط تولید طلق مات به صورت گسترده‌تری از این طلق تولید شود. این خط تولید در تهران توسط مجموعه‌ی فرکو ، راه اندازی شده‌است .که مواد اولیه‌ی عالی در پردازش آن به‌کار رفته است . این مواد توسط دستگاه‌های پیشرفته و بروز به طلق مات تبدیل می‌شود و پس از آن‌که توسط تیغه‌های مخصوص برش داده شد ، آماده نصب در محل می‌باشند . این طلق‌ها در ضخامت‌های مختلف تولید و عرضه می‌شود . که سفارش آن را به صورت تک جداره و دوجداره ممکن می‌سازد .

طلق مات
استفاده از طلق به عنوان سایه‌بان جهت حفاظت

چرا در سال های اخیر استفاده از انواع طلق ها گسترش یافته

به دلیل مزایای خاص انواع طلق‌ها ، در سال‌های اخیر استفاده از طلق شیشه ای شفاف ، طلق شیشه ای رنگی و طلق مات افزایش پیدا کرده است .شباهت ظاهری انواع طلق پلی کربنات و پلکسی گلاس ، به شیشه باعث شده است تا این ماده را در هر جا که شیشه کاربرد دارد ، جایگزین شیشه کرد. با توجه به ویژگی های منحصر بفردی که طلق دارد به صراحت می‌توان گفت در بسیاری از موارد نسبت به شیشه کارایی بیشتری دارد.

انواع طلق ها وزن کمتری نسبت به شیشه دارند . یعنی یک متر شیشه سنگین‌تر از یک متر طلق شیشه ای است . پس طلق ها حمل و نقل راحتی نسبت به شیشه‌ها دارند. علاوه بر آن ، طلق ها نشکن هستند ، یعنی مقاومت بالایی در برابر ضربه های طوفان و باد دارند . هنگامی که از‌این طلق برای سایه‌بان می‌شود. تابش نور خورشید ، باد و باران و … کیفیت این طلق را تحت‌الشعاع قرار نمی‌دهد .

و این طلق سال‌های سال برای شما کار خواهد کرد .و طول عمر بالایی دارد.عمر طولانی این طلق ها ، باعث مقرون به صرفه شدن استفاده از این طلق ها شده‌است . حتی باید گفته شود که ، انواع طلق پلی کربنات در برابر آتش‌سوزی ، آسیب نمی‌بیند . و غیر قابل اشتعال است . تنوع در سبک و رنگ از دیگر دلایل محبوبیت طلق‌هاست .طلق ها به صورت طلق شیشه ای شفاف ، طلق شیشه ای رنگی ، پلکسی گلاس های مات ، طلق دوغی و … ساخته و پرداخته می‌شوند .

طلق مات

ضخامت طلق های تولید شده در مجموعه فرکو

پلکسی گلاس های تک جداره در ضخامت های 2 میل ،4 میل ، 6 میل ، 8 میل و 10 میل و طلق های دو جداره در ضخامت‌های (4 ، 6، 8، 10 میل)تولید می‌شوند.همچنین در مجموعه فرکو انواع طلق از ضخامت 1 میل تا 50 میل وجود دارد. اگر شما خواهان طلقی با ضخامتی بیشتر هستید. مجموعه فرکو طلق شما را به صورت سفارشی با ضخامت مد نظرتان به مرحله ی تولید می‌رساند.

درب تولید شده با طلق مات
یکی از مهمترین کاربردهای طلق ، ساخت پارتیشن است

کیفیت طلق مات به چه عواملی بستگی دارد

 • مرغوب بودن متریال به‌کاررفته در تولید این نوع طلق
 • وجود دستگاه ها و ابزارهای پیشرفته جهت تولید محصول
 • وجود بهترین دستگاه های برش جهت برش‌های منظم
 • وجود کارشناسان حاذق در زمینه‌ی تولید انواع طلق

ویژگی طلق مات

 • ایجاد حریم شخصی در فضاهایی همچون بالکن ، حمام ، اتاق مدیریت و…
 • از این طلق جهت سایه‌بان‌های محافظ اتومبیل استفاده می‌شود
 • اشیای پشت این طلق به صورت سایه رویت می‌شوند.
 • اگرچه نور طبیعی را برای محیط مد نظر به ارمغان می‌آورد اما از شدت نور می‌کاهد.
 • استفاده از این طلق در ادراه‌ی پلیس برای ایجاد امنیت در اتاق بازجویی.
طیف مات
طیف رنگی گسترده‌ی طلق‌های رنگی

تفاوت طلق و شیشه

با وجود شباهت‌های زیادی که میان طلق و شیشه است . این دو ماده تفاوت‌هایی نیز دارند. طلق ها در دسته پلیمرهای ترموپلاستیک قرار دارند. در حالی که شیشه ها از ماسه‌های سیلیکاتی تهیه می‌شوند. اگر بخواهیم طلق و شیشه را از جهات مختلف با یکدیگر مقایسه کنیم باید توجه کنید که طلق انواع مختلفی دارد. هر سه نوع طلق یعنی طلق‌های پلی کربنات و پلکسی گلاس و طلق‌های پلی استایرنی در مقایسه با شیشه مقاوم‌تر هستد و استحکام بهتری نیز دارند.

طلق های پلی کربنات حتی می‌توانند تا 200 برابر نسبت به شیشه مقاومت از خود نشان دهند! پلکسی گلاس حدودا 20 برابر از شیشه مقاوم‌تر است. از نظر شفافیت نیز هر سه نوع طلق می‌توانند میزان عبور نور در حد شیشه و حتی بیشتر از شیشه داشته‌باشند. ورق های پلکسی گلاس 92% نور تابشی را عبور می‌دهند. این میزان بیشتر از شیشه است. در شیشه با افزایش ضخامت میزان شفافیت کم می‌شود. طلق‌ها این گونه نیستند و افزایش ضخامت تاثیری چندانی در شفافیت ندارد.

مورد دیگر تفاوت های وزنی طلق و شیشه است. چگالی طلق در مقایسه با شیشه 50% کمتر است و طلق‌ها سبک‌ترند. بدین‌ترتیب حمل و نقل طلق ها آسان‌تر است و نصب آن ها نیز پیچیدگی کمتری دارد. طلق‌ها از نظر ایمنی در مقایسه با شیشه‌ها بهترند. طلق ها بر خلاف شیشه ها بعد از شکستن حالت تیزی پیدا نمی‌کنند. از نظر ظاهری نیز تفاوت‌هایی وجود دارد. طلق نور را به شکل نرم‌تری بازتاب می‌دهد.

نوع متریالچگالی
پلی کربنات1.22 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
پلکسی گلاس1.19 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
طلق کریستال1 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
شیشه2.60 گرم در هر سانتی‌متر مکعب
مقایسه وزن طلق و شیشه
طلق مات
استفاده از طلق به عنوان نرده
پلی کربنات مات

موارد استفاده از طلق مات

طلق های مات با توجه به خصوصیات فراوانی که دارند در قسمت‌های مخلتف ساختمان استفاده می‌شوند. به طور کلی در هر قسمتی که نیاز به حفظ حریم‌خصوصی حس شود طلق‌های مات گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شوند. با استفاده از این طلق ها داخل ساختمان از دید بیرون ساختمان حفظ می‌شود. حریم‌خصوصی تنها انگیزه استفاده از این طلق‌ها نیست. از جمله دلایل دیگر که سبب انتخاب طلق های مات می‌شود می‌توان به آلودگی نوری کمتر و زیبایی اشاره کرد.

با وجود اینکه طلق‌های مات میزان قابل قبولی از نور را از خود عبور می‌دهند و وارد فضا می‌کنند اما میزان عبور نور در این طلق ها در مقایسه با طلق‌های شفاف کمتر است. همچنین این طلق ها از نظر زیبایی بسیار منحصربه‌فرد هستند. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از طلق های مات برای جلوه‌دادن به نما استفاده کنند. همانطور که پیش‌تر تاکید کردیم طلق‌های مات در قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شوند.

طلق های مات برای استفاده به عنوان دیوارها و سقف‌های طلقی مناسب هستند. نوری که از طلق‌های مات وارد فضا می‌شود آزار دهنده نیست بنابراین مشکل شدت نور آفتاب در صورت به‌کاربردن طلق های مات به خصوص در فضاهای گسترده حل می‌شود. طلق های مات برای پوشش حمام و بالکن نیز مناسب هستند. با توجه به اینکه لازم است دید به داخل حمام محدود باشد این گزینه مناسب است. طلق‌های مات همچنین به عنوان محافظ راه پله و یا کف پله نیز استفاده می‌شوند. البته برای به کاربردن طلق برای این قسمت‌ها بهتر است از طلق های پلی کربنات مات استفاده شود که مقاومت خوبی دارند.

طلق مات
به‌کارگیری طلق به عنوان سقف نورگیر در حیاط

تفاوت طلق مات و شفاف

اگر می‌پرسید چرا برخی طلق‌ها یا پلاستیک ها شفاف هستند و برخی دیگر نه . اولین دلیل این است که برخی از پلاستیک ها (به عنوان مثال پلی اتیلن) ها ​​نیمه‌بلوری هستند ، به عنوان مثال مولکول‌ها در میان بقیه قطعات بسیار مرتب (مناطق بلوری) را تشکیل می‌دهند. این کریستال‌ها نور را پراکنده می‌کنند و از شفافیت آن جلوگیری می‌کنند. اشیای پشت این نوع طلق ها قابل دید نیستند. و اگر باشند وضوح تصاویر بسیار پایین می‌باشد.می‌توان عملکرد طلق مات را به عملکرد شیشه‌های مشجر تشبیه کرد. نور را به خوبی عبور می‌دهند.و مات بودن آن مانعی برای عبور نور نیست.

طلق شفاف به اندازه شیشه ، شفاف است و تقریباً نیمی از وزن شیشه را دارا هستند . همچنین مقاومت آنها در برابر ضربه حدود 250 برابر شیشه است . در واقع پلی کربنات یکی از سخت‌ترین پلاستیک های موجود در بازار امروز است . که به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه شناخته‌شده‌است. طلق شفاف یا صفحات پلی کربنات شفاف به خوبی قابل‌استفاده برای نمایشگاه موتورسیکلت ، نورگیرها ، پنجره ها ، شیشه جلو اتومبیل و سایر موانع هستند . ورق پلی کربنات شفاف در برابر اشعه ماورابنفش مضر نیز مقاوم است .اما این همه ماجرا نیست . نور به راحتی از میان طلق شفاف عبور می‌کند ، به این معنی که می‌توانید از طریق آن‌ها به وضوح ببینید. 

در چه مکان هایی از طلق مات استفاده میشود

 • مکان‌هایی که نیاز به حفظ حریم‌شخصی به شدت در آن احساس می‌شود مانند:
 • اتاق کنفرانس در اداره‌جات
 • درب حمام یا پنجره های سرویس بهداشتی
 • استفاده از این نوع طلق در بخش اورژانس بیمارستان ها
 • به‌کارگیری از طلق مات به عنوان پارتیشن در منزل و محیط کار
 • استفاده از این نوع طلق برای اتاق امور مالی در شرکت‌های مختلف
 • استفاده از طلق مات به عنوان سقف کاذب
 • استفاده از این نوع طلق جهت حفظ حریم‌شخصی در بالکن
 • استفاده از طلق مات به عنوان سایه‌بان برای خودروها در فضای حیاط جهت حفظ رنگ اتومبیل
 • استفاده از طلق مات در گلخانه‌ها
 • به‌کارگیری این نوع طلق‌ها برای تولید اتاقک
 • به‌کارگیری پلکسی گلاس به عنوان سقف در سرویس‌بهداشتی
طلق مات
رنگ‌بندی متنوع طلق ها

نکات خرید طلق مات

یکی از اولین مواردی که به هنگام خرید طلق مات باید به آن توجه داشته‌باشیم نوع و ماده سازنده طلق است. سه نوع طلق مات رایج از نظر ساخت در بازار شامل طلق های پلی کربنات ، اکریلیک و پلی استایرن هستند. طلق پلی کربنات بیشترین مقاومت و استحکام در میان انواع طلق را دارا می‌باشند. این طلق ضدحریق است و در برابر محلول‌های مختلف شیمیایی از جمله شوینده ها مقاوم است. نمونه‌های پیشرفته‌تر این طلق ضد یو وی و ضد خش هستند و در برابر هوازدگی مقاوم‌سازی شده‌اند. طلق پلی کربنات از نظر وزنی نیز بسیار سبک است و به نسبت شیشه سه برابر سبک‌تر است. طلق اکریلیک که با نام پلکسی گلاس نیز مشهور است پر کاربردترین و پراستفاده‌ترین نوع طلق است که از متیل متاکریلات ساخته شده‌است. این نوع طلق جلوه‌های بصری بسیار شکیلی می‌سازد.

طلق‌های اکریلیک ضد یو وی هستند و دچار هوازدگی نمی‌شوند. مقاومت این طلق ها در برابر خراش نیز به شکل نسبی بهتر است. سومین دسته طلق ، پلی استایرن‌ها هستند. پلی استایرن به نسبت دو نمونه قبلی استحکام کمتری دارد. بهتر است به هنگام خرید به مشخصات طلق توجه داشته‌باشید و قابلیت های آن را مدنظر داشته باشید. مورد دیگر تفاوت قیمتی مدل‌های مختلف طلق است. طلق های مات که از جنس پلی کربنات هستند به نسبت بقیه گران‌تر هستند. البته با توجه به ویژگی و متریال های گران‌قیمتی که برای ساخت این طلق ها استفاده می‌شود این مورد طبیعی است. نباید تصور کنید که طلق های اکریلیک کاربردی نیستند ، اتفاقا برای بخشی از قسمت‌ها ویژگی های طلق اکریلیک مناسب‌تر است و نیاز به طلق پلی کربنات حس نمی‌شود.

نحوه ساخت انواع طلق مات

برای ساخت طلق ها و به طور کلی انواع ورق های پلاستیکی از روش هایی به نام پلیمریزاسیون بهره می‌گیرند. طلق ها جز پلیمرهای پلاستیکی هستند. پلیمرسازی به روش های مختلفی انجام می‌شود. کیفیت طلق ساخته‌شده در هر کدام از روش ها متفاوت است. بنابراین روش ساخت تاثیر فراوانی بر کیفیت نهایی طلق می‌گذارد و باید به آن توجه شود. از جمله روش‌های پلیمریزاسیون می‌توان به روش‌های تعلیقی ، رادیکال آزاد ، امولسیونی و توده‌ای اشاره کرد. البته دقت داشته باشید که هر کدام از طلق‌ها با چند روش تولید یا اصطلاحا سنتز می‌شوند. برای ساخت پلی کربنات از فسژن و بیس فنل A استفاده می‌کنند. اکریلیک با متیل متاکریلات ساخته می‌شود و پلی استایرن از انجام پلیمرسازی بر روی منومر استایرن ساخته می‌شود.

مقایسه خصوصیات انواع طلق

در این قسمت قصد داریم انواع طلق را از نظر ویژگی های مختلف همچون مقاومت ، عایق بودن و … به صورت عددی برسی کنیم. دمای انتقال شیشه طلق های پلی کربنات در حدود 147 درجه سلسیوس است. به این معنی که طلق های پلی کربنات تا این دما شکل خود را حفظ می‌کنند. در صورتی که دما از این بالاتر برود طلق به آرامی نرم می‌شود. این نوع طلق ضدحریق است و دچار آتش سوزی نمی‌شوند. البته این طلق ها تا دمای 80 درجه سلسیوس به خوبی مقاومت می‌کنند و دچار تغییر ظاهر نمی‌شوند. طلق های اکریلیک دمای انتقال شیشه 110 درجه سانتی گراد دارند و تا این دما دچار نرمی نمی‌شوند. طلق های اکریلیک نیز تا دمای حدود 60 درجه سلسیوس دچار تغییر ظاهر نمی‌شوند. البته دقت کنید که این نوع طلق ، ضدحریق نیست. طلق های پلی استایرن نیز دمای انتقال شیشه 100 درجه سلسیوسی دارند.

طلق مات
پارتیشن زیبای طلقی که ظاهری یخی شکل دارد

چگالی طلق های پلی کربنات در محدوده 1.2 تا 1.22 گرم در هر سانتی متر مکعب است. این میزان برای طلق های اکریلیک مات 1.18 و برای طلق های پلی استایرن 1 گرم در هر سانتی متر مکعب است. برای اینکه به میزان سبک بودن طلق ها پی ببرید اشاره می‌کنیم که چگالی شیشه ها تقریبا 2.6 گرم در هر سانتی متر مکعب است. از نظر عایق بودن طلق های پلی کربنات کمی نسبت به دو نوع قبلی بهتر است و در برخی از مدل های پلی کربنات تا 20% انتقال حرارت کمتر نسبت به دو نوع دیگر دارد. این مورد در طلق های دوجداره از این هم کمتر است و طلق های دوجداره بهترین طلق از نظر عایق بودن هستند. از نظر عایق رطوبتی هم پلی کربنات بر دیگر انواع طلق برتری دارد.

مشخصات مکانیکی انواع طلق

به جز موارد ذکر شده در قسمت قبلی طلق ها را می‌توان از جهات دیگری مقایسه کرد. یکی از خصوصیاتی که پرداختن به آن مهم است مقاومت کششی است. منظور از مقاومت کششی این است که طلق در برابر کشش چه میزان تاب می‌آورد. مقاومت کششی پلی کربنات در حدود 66 تا 160 مگاپاسکال است. میزان مقاومت کششی در اکریلیک 71 MPa است و طلق های پلی استایرن تا حدود 44 مگاپاسکال در برابر کشش مقاومت دارند. مشخصه دیگری که نشانگر انعطاف‌پذیری طلق است میزان افزایش طول آن به هنگام کشش است تا نقطه ای که طلق بشکند. پلی کربنات از 3.5 تا 110 درصد افزایش طول دچار شکستگی نمی‌شود. این میزان برای اکریلیک در حدود 4 درصد و برای پلی استایرن 1.8 درصد است. با این حساب پلی کربنات بیشترین میزان انعطاف را در میان انواع طلق دارا می‌باشد.

طلق مات برای سقف

یکی از مهمترین کاربرد های انواع طلق ساخت سقف و سایه‌بان است. طلق به خوبی می‌تواند تمام انتظارات ما برای داشتن یک سایه‌بان عالی را برآورده کند. طلق با توجه به استحکام بالا می‌تواند یک سقف مناسب باشد. این مورد هم در خانه‌ها و ساختمان‌های مسکونی و هم در کاربری ها مختلف دیگر مثل تجاری ، اداری ، ورزشی و … دیده می‌شود. جالب است بدانید بسیاری از استادیوم‌های ورزشی مشهور جهان از پلی کربنات برای ساخت سقف استفاده می‌کنند. می‌توانیم از انواع مختلف طلق برای ساخت سقف استفاده کنیم منتها با رعایت یک سری نکات. مثل این موارد: سقف طلقی حتما باید ضد یو وی باشد و مقاومت لازم را دارا باشد تا در برابر عوامل محیطی آسیب نبیند. طلق های پلی کربناتی بهترین نوع برای سقف‌سازی هستند. البته از اکریلیک و حتی طلق کریستال نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

طلق مات
سقف و دیوار طلقی در یک ساختمان مسکونی

برای ساخت سقف میتوان از طلق شفاف هم استفاده کرد. با توجه به اینکه بهتر است نوری که از سقف وارد می‌شود ملایم‌تر باشد به نظر طلق مات گزینه بهتری است. در ساختمان‌های مسکونی به خصوص برای ساخت آلاچیق و یا سقف پارکینگ خودرو این طلق‌ها مناسب هستند. یکی دیگر از موارد کاربرد سقف طلقی ساخت سایه‌بان جلوی درب ساختمان است. در ساختمان های ورزشی و تجاری نیز به وفور از سقف های طلقی بهره می‌برند. برای نمونه بسیاری از سالن های ورزشی و سوله های صنعتی از سقف های طلقی استفاده می‌کنند. از جمله مهمترین برتری‌های سقف طلقی ، ایمنی بالا و وزن سبک آن است. وزن سبک طلق ها تاثیر فراوانی در بهبود ایمنی سقف می‌گذارد.

دیوار های طلقی

یکی از دیگر کاربردهای طلق ، ساخت دیوار و نمای طلقی است. ویژگی های یک دیوار مناسب این است که عایق حرارتی و صوتی خوبی باشد و توانایی و تاب خوبی در برابر عوامل محیطی داشته‌باشد. طلق‌ها به خوبی از پس این وظایف برمی‌آیند و می‌توانند یک گزینه عالی برای ساخت دیوار و نمای طلقی باشند. ضمن اینکه نماهای طلقی از نظر زیبایی نیز جلوه بسیار خوبی دارند. در سال های اخیر موارد استفاده از طلق ها برای ساخت دیوار و نما گسترش پیدا کرده‌است. این مورد به خصوص در مکان‌های عمومی دیده می‌شود. برای نمونه چند موزه مشهور در جهان از طلق برای ساخت نما استفاده کرده‌اند. به جز موزه ها در بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ جهان نیز از طلق برای نماسازی استفاده شده‌است. البته از طلق ها برای ساخت دیوار های داخلی مثل پارتیشن نیز به وفور استفاده می‌کنند.

طلق مات
یک نمای طلقی با ظاهری مدرن و زیبا

با توجه به پیشرفت‌های شگرفی که طلق ها از نظر سطح کیفی پیدا کرده‌اند، هیچ بعید نیست در سال‌های آینده شاهد این نماها در ساختمان‌های مسکونی باشیم. به مانند سقف‌های طلقی ، دیوارهای طلقی نیز در ساخت انواع استادیوم‌های ورزشی ، سوله ها و رستوران ها و مغازه ها و … کاربرد دارند. استفاده از دیوار های طلقی مزیت‌های فراوانی خواهد داشت و در آینده شاهد افزایش این نماها خواهیم بود. برای ساخت دیوارهای طلقی نیز از انواع طلق ها استفاده می‌کنند. به خصوص طلق های دوجداره برای این مورد مناسب هستند. طلق های هوشمند با ظاهر زیبا ، صرفه‌جویی در مصرف انرژی و ظاهری مدرن یک انتخاب ایده آل برای ساخت دیوار هستند. البته به هنگام خرید پنل های‌طلقی به مواردی مانند استحکام ، خش‌پذیری ، مقاومت در برابر یو وی و … توجه کنید.

پارتیشن های طلقی

طلق های مات علاوه بر اینکه در ساخت دیوارهای خارجی استفاده می‌شوند به عنوان پارتیشن نیز به‌کار گرفته می‌شوند. یکی از مهمترین خصوصیت‌های پارتیشن حریم‌شخصی است. پارتیشن‌های ساخته شده توسط طلق مات باعث خصوصی‌تر شدن فضا می‌شوند. البته برای ساخت بسیاری از پارتیشن ها از طرح‌های مختلف مات بر روی طلق شفاف استفاده می‌کنند. در واقع به وسیله پارتیشن‌های طلق مات علاوه بر اینکه فضا خصوصی‌تر می‌شود مقدار مناسبی از نور نیز وارد فضای داخلی می‌شود. از پارتیشن های طلقی در ساختمان‌های مسکونی ، تجاری ، اداری ، صنعتی ، ورزشی و … استفاده می‌شود. برای نمونه طلق های مات برای استفاده در استخر و اتاق دوش حمام بسیار مناسب هستند. طلق ها برای ساخت جداکننده باجه ها در اداره ها و بانک ها به‌وفور استفاده می‌شوند.

دلیل استفاده طلق‌ها در کاربردهای مختلف، مزیت‌های قابل توجه آن‌ها در مقایسه با شیشه‌ها می‌باشد. که موجب‌شده تا به‌مرور در بسیاری از فضاها جایگزین شیشه‌ها گردد.

ظاهر طلق مات چگونه است

یکی از مهمترین مواردی که به هنگام خرید هر نوع متریالی به آن توجه می‌شود ظاهر آن است. طلق های مات از نظر ظاهری یک شکل نیستند. انواع مختلف طلق مات از نظر ظاهر در بازار موجود است. می‌توان با توجه به سلیقه از هر کدام از این طلق‌ها استفاده‌کرد. یکی از طرح‌هایی که در سال های اخیر بسیار محبوب شده‌است طلق مات یخی است. طلق های مات رنگی نیز در بازار موجود هستند که در قسمت های قبلی آن را معرفی کردیم و شما می‌توانید بر حسب سلیقه از هر رنگی استفاده کنید. یکی از روش های استفاده از طلق مات که در سال های اخیر رایج شده‌است استفاده از نور در پشت طلق است. این مورد باعث شکیل‌شدن ساختمان می‌شود و ایده ای جذاب برای دکوراسیون محسوب می‌شود. دیگر نوع طلق مات ، طلق های دوغی نامیده می‌شوند که ظاهر کدرتری دارد.

طلق مات نشکن

طلق‌های مات از نظر سختی در درجه های مختلفی تولید می‌شوند. سخت‌ترین و مقاوم‌ترین نوع طلق مات اصطلاحا طلق نشکن نامیده می‌شود. طلق نشکن در واقع مستحکم‌ترین نوع پلی کربنات است. این نوع طلق در برابر محکم‌ترین ضربات و عوامل مختلف محیطی و فیزیکی به خوبی مقاومت می‌کند. طلق‌های نشکن مخصوصا برای ساختمان‌ها و قسمت هایی که با عوامل خارجی در ارتباط است بهترین گزینه است. نکته مهم که باید به آن اشاره کنیم این است که قیمت طلق نشکن نسبت به نمونه معمولی گران‌تر است. دلیل این امر استفاده از متریال های گران‌قیمت در فرایند ساخت این نوع طلق است. در عوض با توجه به عمر بالای این طلق ها میتوان نمره بالایی به ارزش خرید آن دارد. نکته مهم دیگر اینکه از ورق های اکریلیک نیز برای ساخت طلق نشکن بهره می‌گیرند.

طلق مات لمینت شده

یکی از روش‌های بهینه کردن طلق ، لمینت‌کردن آن است. معنی لمینت از کلمه Laminate در زبان انگلیسی که به معنی چند لایه است. دقت داشته باشید که در طلق های دوجداره ، لایه ها به شکل پیوسته متصل نیستند. در طلق های لمینت بر خلاف طلق های دوجداره لایه‌ها به شکل پیوسته به هم متصل هستند و فاصله بین آن دیده نمی‌شود. طلق های لمینت شده در مقایسه با طلق های معمولی قوی‌تر هستند و جذب رطوبت کمتری دارند. به این معنی که طلق های لمینت شده در محیط های مرطوب مثل حمام و استخر عملکرد بهتری دارند. سقف ها و پنجره های کار شده با طلق های لمینت‌شده نیز در مقابل عواملی مثل برف و باران عملکرد بهتری دارند. بنابراین طلق های لمینت شده برای استفاده در محیط‌هایی که با عوامل محیطی و خارجی مرتبط هستند گزینه بهتری است.

برای ساخت طلق مات لمینت شده از چد لایه طلق استفاده می‌کنند. مابین لایه ها از طلق مخصوصی به نام PVB استفاده می‌کنند. یکی دیگر از مهمترین مزایای استفاده از طلق لمینت‌شده افزایش ایمنی ساختمان است. البته طلق های معمولی نیز از نظر ایمنی عالی هستند. طلق های لمینت شده به هنگام شکسته‌شدن پرتاب نمی‌شوند و به تکه های ریزی تبدیل می‌شوند. به عبارتی دیگر این طلق ها هنگام شکته‌شدن حالت خود را حفظ می‌کنند و به شکل چسب‌ناک در جای خود باقی می‌مانند. از طلق های لمینت شده پلی کربنات حتی برای ساخت ضد گلوله و سپر های نیرو های امنیتی استفاده می‌کنند!

فروش بدون واسطه ی انواع طلق و پلکسی در مجموعه فرکو

مجموعه فرکو ،تمامی محصولات طلقی خود را با بهترین متریال ها و بروزترین دستگاه و ابزار ها ،گردآوری می‌کند.تا با مناسب‌ترین قیمت ممکن در اختیار خریداران عزیز قرار دهد.همانطور که می‌دانید اغلب خرید و فروش هر محصولی بدون واسطه مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.هدف مجموعه فرکو ارائه‌ی بالاترین کیفیت محصول با صرف کمترین هزینه از جانب خریدار می‌باشد. کلیه محصولات تولید شده این مجموعه بدون واسطه و از درب کارگاه عرضه می‌شوند.

همانطور که می‌دانید خیابان پامنار واقع در بازار بزرگ تهران بورس خرید و فروش انواع طلق و پلکسی است که اکثرا محصولاتشان وارداتی می‌باشد.کسبه خیابان پامنار بر این باورند طلق و پلکسی و ورداتی کیفیت بهتری نسبت به طلق‌های تولید داخل دارند. اما تولید کنندگان طلق و پلکسی در سطح کشور خلاف این امر را ثابت کردند. و محصولاتی با کیفیت صادراتی تولید می‌کنند. همچنین ایران یکی از تولیدکنندگان طلق و پلکسی می‌باشد.

طلق مات
طلق مات
طلق مات

چه عواملی در تعیین قیمت طلق و پلکسی موثر است

 1. ابعاد طلق
 2. ضخامت طلق
 3. نوع طلق (هوشمند،مات،زنبوری،دوجداره،چند جداره،رنگی و…)
 4. مجموعه تولیدکننده
 5. کیفیت طلق
 6. نوسانات قیمت
 7. در صورت وارداتی بودن (برند طلق و کشور تولیدکننده آن)

پلکسی گلاس …بیشتر بخوانید

طلق مات

چرا طلق مات مجموعه فرکو

 • ضمانت پس از فروش طلق و پلکسی گلاس
 • تضمین کیفیت طلق
 • ارسال ایمن طلق ها (بسته بندی ایمن)
 • نصب محصول در محل (در مواقع مورد نیاز)
 • طراحی اختصاصی و مدرن محصولات طلقی با وجود مهندسان شیمی حاذق در زمینه ی تولید طلق و پلکسی گلاس
 • قیمت مناسب انواع طلق
 • اقدام به رفع نقص محصول در اسرع وقت
 • خرید حضوری و آنلاین

بستر های ارتباطی با مجموعه فرکو

آدرس دفتر و تولیدی جهت بازدید و سفارش حضوری:تهران ونک ،ده ونک ،خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین (مجموعه فرکو:با مدیریت جناب آقای کولیوند)

مشاوره
تماس مستقیم با مجموعه فرکو
,
جهت دسترسی به وبلاگ مجموعه فرکو روی تصویر کلیک کنید.

شماره تماس واتساپ مجموعه

مجموعه فرکو تولید کننده انواع طلق مات

طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
پلی کربنات مات
کانتینر های تولید شده با طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق غیر شفاف
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق مات
طلق غیر شفاف
طلق مات
طلق بی رنگ
طلق مات
طلق مات
طلق غیر شفاف
طلق مات
طلق مات
انواع طلق
انواع طلق مات
طلق مات
طلق مات
تفاوت طلق مات و شفاف در چیست؟

اولین دلیل این است که برخی از پلاستیک ها (به عنوان مثال پلی اتیلن) ها ​​نیمه بلوری هستند ، به عنوان مثال مولکول ها در میان بقیه قطعات بسیار مرتب (مناطق بلوری) را تشکیل می‌دهند. این کریستال‌ها نور را پراکنده می‌کنند و از شفافیت آن جلوگیری می‌کنند. اشیای پشت این نوع طلق ها قابل دید نیستند. واگر باشند وضوح تصاویر بسیار پایین می‌باشد.می‌توان عملکرد طلق مات را به عملکرد شیشه های مشجر تشبیه کرد. نور را به خوبی عبور می‌دهند.و مات بودن آن مانعی برای عبور نور نیست….طلق مات

موارد استفاده از طلق مات چیست؟

طلق های مات با توجه به خصوصیات فراوانی که دارند در قسمت های مخلتف ساختمان استفاده می‌شوند. به طور کلی در هر قسمتی که نیاز به حفظ حریم خصوصی حس شود طلق های مات گزینه ایده‌آلی محسوب می‌شوند…طلق مات

مجموعه فرکو تولید کننده انواع طلق و پلکسی در تهران . ارسال محصول به تمام نقاط تهران و حومه .

طلق مات

27 پاسخ

  1. سلام بستگی به منطقه ی سکونت شما داره …اگر تهران تشریف دارین 3 الی 4 روز کاری .و اقصی نقاط کشور یک الی دو هفته با ارسالی ایمن

  1. سلام دوست عزیز با مراجعه به دفتر فروش امکان خرید حضوری و بازدید از کیفیت محصول برای شما مشتریان گرامی فراهم گردیده ست.

 1. سلام و عرض ادب بنده از مجموعه شما طلق مات تهیه کردم اما وضوح تصاویر یه مقدار بیشتر از حد انتظاره ممکن طلق رو کدر تر کرد؟

 2. سلام کیفیت محصولاتتون تضمینیه؟سفارش به شهرستان تکاب هم دارین؟شماره تماس رو هم لطفا درج کنین تشکر.

  1. با سلام ،بعله محصولات ما ضمانت پس از فروش دارند.بعله به شهرستان تکاب هم ارسال داریم.02188068352

  1. سپاس از لطف بی کران شما…هدف مجموعه فرکو رضایت مشتریان عزیز از کیفیت انواع محصولات تولید شده در این مجموعه میباشد.

  1. بعله تمامی محصولات مجموعه فرکو ضمانت پس از فروش دارند.بعله امکان ارسال محصول به اقصی نقاط کشور وجود دارد.

  1. سلام و عرض ادب بعله تمامی محصولات مجموعه فرکو دارای ضمانت پس از فروش میباشند.بعله ارسال محصول به اقصی نقاط کشور در مجموعه این مجموعه رو از سایر تولید کنندگان طلق مجزا کرده است.شماره تماس مجموعه فرکو 02188068352

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. بله طلق های دوغی نیز از جمله محصولات تولیدی مجموعه فرکو است. موفق و موید باشید.

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. برای بازدید از مجموعه میتوانید در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 به محل مجموعه تشریف بیارید در خدمت هستیم. موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو