آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 14 ، 15 الی 20

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

شیشه مسی پارتیشن

شیشه مسی

شیشه مسی یک نوع شیشه رنگی است که با فلز مس اندود می شود . همچنین می توان این شیشه را همانند شیشه های رنگی و یا لاکوبل مسی رنگ تولید کرد . از این شیشه می توان در فضا های مختلف ، متناسب با کاراییشان استفاده کرد . همچنین مس به عنوان یک فلز پر کاربرد در ساخت وسایل خانه مورد استفاده قرار می گیرد . فلز مس که از دیرباز مورد توجه انسان ها برای استفاده و ساخت انواع لوازم بوده است ، امروزه نیز کاربرد زیادی در تولید وسایل خانه ، آینه ها ،شیشه ها و … دارد . در ادامه به بررسی دقیق تر شیشه مسی می پردازیم .

بیشتر بخوانید : شیشه لاکوبل رنگی چیست ؟

تاریخچه استفاده از مس در ایران

از حدود هفت هزار سال پیش ، که انسان ها مس را کشف کردند ، از آن در ساخت بسیاری از وسایل استفاده کردند . مس به عنوان یک فلز با استقامت بالا ، برای انواع وسیله های محافظتی ، ظروف ، جام ها ، و حتی در ساخت قصر های باشکوه نیز استفاده می شده است .

در ایران نیز استفاده از مس تاریخچه ای بسیار طولانی دارد . استفاده از قابلمه و دیگ های مسی همچنان در ایران مرسوم است . لذا کمپانی فرکو به تولید شیشه های مسی که در دکوراسیون داخلی کابرد بسیار دارد می پردازد . در ادامه این مقاله به بررسی استفاده از شیشه مسی در موارد مختلف می پردازیم .

شیشه مسی چیست ؟

شیشه مسی

شیشه مسی از انواع شیشه های رنگی محسوب می شود . رنگ این شیشه دارای تناژ طلایی ، قرمز و نارنجی می باشد . همچنین برخی شیشه مسی را با شیشه رز گلد که تناژ صورتی و طلایی دارد مقایسه می کنند . در واقع رنگ بسیار خاص و جذاب این شیشه باعث شده است که از آن در انواع فضا ها استفاده شود . شیشه ی مسی در انواع لیمنت ، سکوریت ، انواع آینه های مسی رنگ و … قابل تولید است .

استفاده از شیشه مسی روی میز ها

یکی از پرکاربرد ترین استفاده ها از این شیشه، استفاده از شیشه های رومیزی مسی می باشد . رنگ زیبای مسی ، جلوه فوق العاده ای به خانه شما می بخشد . رنگ مسی به راحتی با رنگ های زیادی ترکیب می شود . بالاخص قرار گرفتن شیشه ی مسی در کنار فلز های رزگلد که امروزه مبلمان آن ترند شده اند ، بسیار ترکیب زیبایی ایجاد می کند . در ادادمه نمونه هایی از میز با شیشه مسی را مشاهده می کنیم . شیشه رو میزی برای میز های عسلی ، میز میان مبل ها ، میز ناهارخوری و … استفاده می شود .

شیشه مسی استفاده شده به عنوان شیشه رومیزی

ضخامت شیشه رومیزی

شیشه رو میزی مسی در انواع ضخامت های 6 میل ، 8 میل ، 10 ، 12 و 20 میل تولید می شود . که متداول ترین آن ضخامت 8 میل می باشد . ضخامت شیشه ها با میزان مساحت آن ارتباط مستقیم دارد و هرچه مساحت بیشتر باشد ضخامت نیز می بایست بیشتر باشد .

شیشه مسی استفاده شده به عنوان شیشه رومیزی

مراحل تولید شیشه مسی رو میزی

شیشه ها ابتدا در ابعاد مورد نیاز میز بریده می شود . لبه های شیشه های بریده شده متناسب با نوع کاربرد آن ابزار می خورند . مدل ابزار خوردن لبه ها نیز متفاوت است . این برش ها در انواع لول ساده، لول براق، تراش دوپله، تراش سه پله، دایاموند، تراش(پخ) هستند .

شیشه مسی استفاده شده به عنوان شیشه رومیزی

انواع شیشه مسی رومیزی

این شیشه رو میزی می تواند در دو مدل آینه ای و معمولی مورد استفاده قرار گیرد . شیشه مسی رومیزی آینه ای جلوه خاصی دارد و بیشتر برای میز های عسلی و یا میز های مخصوص دکور مورد استفاده قرار می گیرد .

همچنین شیشه مسی را می توان در انواع تخت و خمیده تولید کرد . برای تولید شیشه های خمیده ابتدا یک قالب ساخته می شود . سپس شیشه در آن ریخته شده و به شکل مورد نظر سرد می شود . همچنین برای تولید شیشه های خمیده می توان از روش حرارت دادن نیز شیشه ی تخت را خمیده کرد . زیبایی مسی خمیده باعث شده است این شیشه طرفداران زیادی داشته باشد .

معمولا شیشه های خمیده برای میز های تمام شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند . که پایه های این مدل از میز ها نیز شیشه ای می باشد .

شیشه مسی خمیده

شیشه مسی رو میزی برای میز های چوبی

شیشه مسی استفاده شده به عنوان شیشه رومیزی

شیشه های مسی برای میز های چوبی نیز انتخاب مناسبی هستند . برای تهیه شیشه مسی برای میز چوبی باید به تناژ رنگ چوبتان دقت کنید تا ترکیب خوبی با شیشه مسی داشته باشد .

شیشه مسی رو میزی برای میز های فلزی

ترکیب شیشه مسی با متریال فلز در میز های فلزی یک ترکیب بسیار خاص و زیبا می باشد که طرفداران زیادی دارد . شیشه مسی می تواند به راحتی در کنار انواع فلز زیبایی و جلوه خاصی را بیافریند . معمولا برای میز های فلزی از نوع آینه ای آن استفاده می گردد .

همچنین ترکیب شیشه مسی با فلز مس اثر بسیار خاصی می شود که طرفداران استفاده از مس در دکوراسیون داخلی بسیار به آن علاقه مند هستند . و ان را در خانه های خود با انواع دیگر تزیینات مسی استفاده می کنند .

استفاده از شیشه مسی برای پارتیشن های داخلی

پارتیشن های شیشه ای مسی طرفداران بسیار زیادی دارند . پارتیشن های شیشه ای می توانند فضا های داخلی را به صرفه ترین شکل ممکن تقسیم کنند . استفاده از شیشه مسی به عنوان پارتیشن روح خاصی به فضا می بخشد که دیگر پارتیشن ها در رنگ ها مختلف این قابلیت را ندارند . گرمی رنگ مسی باعث شده است تا از پارتیشن های مسی در فضاهای داخلی خانه ها بسیار استفاده شود . همچنین از این پارتیشن برای آرایشگاه ها و فضاهای جذاب نیز بسیار استفاده می گردد .

شیشه مسی پارتیشن

ترکیب پارتیشن مسی با سایر رنگ ها نیز می تواند بسیار خوب عمل کند . این پارتیشن ها که در انواع مختف طراحی و برش خورده می شوند می توانند در کنار یکدیگر قرار بگیرند و نقش جداسازی فضا ها را به خوبی انجام دهند . در حالیکه بسیار هم زیبا هستند .

شیشه مناسب پارتیشن

شیشه مسی پارتیشن

پارتیشن های شیشه ای مسی در انواع فریم لس (Frame less) ، دو جداره و تک جداره ، لمینت ، سکوریت و … تولید می شوند . شیشه مسی ای که در پارتیشن ها مورد استفاده قرار می گیرد می بایست بسیار مرغوب باشد تا از بروز هرگونه اتفاق جلوگیری شود . این شیشه ها می توانند در انواع مات و شفاف تولید شوند . شیشه های مات بیشتر برای فضاهایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به محرمیت بیشتری دارند . مثل اداره ها و فضا های کار جمعی . همچنین می توان از شیشه های هوشمند مسی رنگ استفاده کرد که با سنسور های تاچ و یا ریموت به دو حالت شفاف و مات تغییر حالت می دهند .شیشه ها مات در انواع شیشه ساتینا ، مشجر و یا سند بلاست تولید می شوند .

شیشه ساتینا مسی

شیشه ساتینا در واقع نوعی شیشه ی مات می باشد که طی یک فر آیند اسیدیته می شود . این فرآیند باعث تغییر در مولکول های شیشه می گردد که آن را کدر و مات می کند . شیشه ساتینا در انوع رنگ ها قابل تولید می باشد . ششیه ساتینا مسی در ضخامت های 4 و 12 میلی متر تولید می شوند که بسته به نوع استفاده از آن متفاوت هستند .

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه ساتینا و یا سفارش آن به این صفحه مراجعه فرمایید .

شیشه سند بلاست مسی

سند بلاست در واقع یک روش برای مات کردن شیشه است . این روش می تواند برای کل شیشه و یا قسمت هایی از آن برای طرح دار کردن شیشه استفاده شود . طی روش سند بلاست کردن شیشه ، با پرت کردن شن و ماسه با فشار زیادی به سمت شیشه ، خلل و فرج های ریزی روی سطح شیشه ایجاد می شود . این خلل و فرج باعث تغییر در زاویه بازتاب نور می شوند و به همین دلیل شیشه مات نمایش داده می شود . شیشه های سند بلاست سطح زبری دارند و مانند شیشه ساتینا صیقلی نیستند .

بیشتر بخوانید : شیشه سند بلاست چیست ؟

شیشه مشجر

شیشه های مشجر مسی نوعی از شیشه هستند که بافت آن ها مدر طرح های متفاوتی تولید می شود . در واقع این شیشه ها که به دلیل ایجاد بافت بر روی سطح آن ها تا حدی به شکل مات می باشند با انواع ساتینا و سند بلاست دارای تفاوت عمده هستند . تفاوت این شیشه ها در این است که بافت آن ها دارای طرح خاصی می باشد . شیشه های مشجر مسی به شکل طرحدار در داخل قالب های فلزی مخصوص سرد می شوند .

برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت شیشه مشجر و یا سفارش آن به این صفحه مراجعه فرمایید .

ضخامت شیشه مسی مورد استفاده در پارتیشن

شبشه مسی پارتیشن

برای پارتیشن ها از شیشه های 6 میل ، 8 میل ، 12 میل و 26 میل که دو جداره است استفاده می شود . ضخامت شیشه ها متناسب با نوع فریم آن و مساحتی که پوشش می دهد متغیر است . کارشناسان فرکو با اندازه گیری فضای مورد نظر شما ، میزان مساحت شیشه ی مورد نیاز را محاسبه کرده و ضخامت شیشه مناسب را تخمین می زنند .

آینه های مسی

شیشه مسی - آینه مسی

یکی دیگر از مزایای شیشه مسی ، استفاده از آن در تولید آینه است . آینه ههای مسی در سال های اخیر بسیار مورد توجه طراحان داخلی قرار گرفته اند . این آینه ها که جلوه خاصی به فضای خانه شما می بخشند در انواع فریم لس نیز دیده می شوند . زیبایی این شیشه به تنهایی به حدی است که می توان برای ساخت آینه های آن از هیچ فریمی استفاده نکرد . که بسیار نیز محبوب می باشد . ترکیب آینه های مسی با انواع وسایل تزیینی فلز مس و همچنین فلز رز گلد بسیار ترکیب جذابی را بوجود می آورد .

ترکیب رنگ های متنوع در آینه های مسی

شیشه مسی - آینه مسی

همچنین در تولید آینه های مسی می توان از ترکیب رنگ مسی با سایر رنگ ها استفاده کرد . این ترکیب ها که در سال های اخیر توسط طراحان بسیار ارائه گردیده است ف در مدت زمان کمی طرفداران زیادی پیدا کرده سات . از مزیت های استفاده از این آینه ها توانایی ان در ایجاد هارمونی با انواع رنگ های در مبلمان داخلی می باشد .

شیشه مسی - آینه مسی

طرح های متنوع

آینه های مسی می توانند در طرح های مختلف نیز تولید شوند . نمونه آینه های قرار داده شده در تصویر بالا اثر یکی از طراحان بزرگ دکوراسیون داخلی می باشد . این طرح با استفاده از تکنیک سند بلاست تولید شده است .

استفاده از آینه های دیواری مسی در فضای داخلی

شیشه مسی دیواری

یکی دیگر از کابرد های آینه مسی ، استفاده از آن در فضاهای داخلی به صورت دیوار می باشد . در این روش که معمولا یک دیوار را به صورت کامل آینه می کنند ، از انواع آینه های فریم لس یا فریم دار استفاده می شود . این آینه ها می توانند در فضای اتاق خواب ها ،راهر ها ، اتاق پذیرایی و ناهارخوری و یا بین کابینت ها قرار بگیرند .

شیشه مسی دیواری

خرید شیشه مسی

کمپانی فرکو پیشرو در صنعت شیشه و آینه داخل ایران ، به طراحی اختصاصی شیشه های مسی در انواع کابرد ها می پردازد .

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش خود با شماره 02188068352 تماس بگیرید . و یا برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کمپانی فرکو با آیدی farkoo.ir@ مراجعه فرمایید .

همچنین برای ثبت سفارش از طریق what’s app با شماره 09101767773 در تماس باشید یا بر روی این لینک کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو