آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 14 ، 15 الی 20

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

با گسترش مصرف انرژی در زمین و آلودگی های ایجاد شده توسط سوزاندن سوخت ها ، مسئله حفظ و جلوگیری از هدر رفت انرژی اهمیت زیادی پیدا کرده است . زمینی که ما در آن زندگی می کنیم مادر ماست . و بدون آن ما نیز زنده نخواهیم ماند . لذا تمامی فعالیت های انسان می بایست در جهت حفظ کره زمین و جلوگیری از آسیب رساندن به آن باشد . روز به روز مسئله استفاده از انرژی های تجدید پذیر و جلوگیری از مصرف سوخت ها ارزش بالایی پیدا می کنند . به همین دلیل است که ما امروزه در ساختمان های خود از تمهیداتی استفاده می کنیم که این مصرف انرژی را به حداقل برسانند . در و پنجره دوجداره یکی از مهم ترین تجهیزاتی هستند که از هدرفت انرژی جلوگیری می کنند . در ادامه با ما باشید تا این در و پنجره ها را مورد بررسی دقیق تر قرار دهیم .

مشاوره

پنجره دوجداره چیست

پنجره دوجداره

در واقع پنجره دوجداره به پنجره هایی گفته می شود که برای تولید آن ها از دو جداره شیشه استفاده می شود . از نظر طراحی فریم ، این پنجره ها تفاوت خاصی با انواع تک جداره ندارند . تفاوت آن ها را می توان در میزان فضای بیشتری که به قرار گیری دو جداره شیشه اختصاص داده می شود خلاصه کرد. دو جداره ی شیشه در فاصله خاصی نسبت به یکدیگر قرار می گیرند . معمولا فاصله ی بین این دو جداره توسط هوا پر می شود . ای هوای حبس شده میان دو جداره به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل می کند . این عایق از عبور دما و صدا به داخل فضا و بالعکس تا حد زیادی جلوگیری می کند . مکانیزم قرار گیری این دو شیشه در کنار یکدیگر نیز ملاحظاتی دارد که در زیر به آن ها خواهیم پرداخت :


شیشه ها با فاصله از یکدیگر قرار می گیرند

پنجره دوجداره

جداره های شیشه در پنجره دوجداره توسط قطعاتی که به آن ها اسپیسر گفته می شود با فاصله از یکدیگر نگه داشته می شوند . این فاصله در حالت عادی دارای هوای معمولی است . هوای محبوس شده در میان دو جداره شیشه به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل می کند . این عایق از هدر رفت حرارت از طریق همرفت جلوگیری می کند . این مسئله موجب می شود که در فصل زمستان گرمای داخل به بیرون و سرمای بیرون به داخل نفوذ نداشته باشد . و در فصل تابستان نیز از نفوذ گرما به داخل خانه و هدر رفت سرمای تولید شده در فضای داخلی جلوگیری می کند .

فاصله بین دو جداره شیشه را می توان از گاز های دیگری که میزان انتقال حرارت آن ها کمتر می باشد نیز پر کرد . این گاز می تواند آرگون و یا کریپتون باشد که به مراتب عایق حرارتی بهتری از هوا می باشد . همچنین در برخی موارد نیز این هوا توسط پمپ دمیده می شود و شرایط خلا میان دو جداره برقرار می گردد . هر چه عایق میانی دوجداره شیشه بهتر عمل کند میزان تبادل دما بین فضای بیرونی و داخلی کمتر می شود . و ما می توانیم فضای ایزوله شده بهتری را داشته باشیم . و از هدررفت حرارت جلوگیری کنیم .


نوع شیشه پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

نوع شیشه ای که در پنجره دوجداره قرار می گیرد می بایست متناسب با نیاز های شما و در نظر گرفتن شرایط محیطی انتخاب گردد . لذا انتخاب شیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد . در معمولی ترین حالت ممکن از دو جداره شیشه فلوت ساده برای پنجره دوجداره استفاده می شود . طبیعی است که این شیشه مقاومت بالایی در برابر ضربه از خود نشان نمی دهد . و همچنین از نفوذ اشعه های مضر خورشید به فضای داخلی نیز جلوگیری نمی کند . همچنین هنگامی که بحث قیمت پنجره دوجداره مطرح می گردد استفاده از شیشه فلوت معمولی ارزان ترین نوع شیشه قابل استفاده می باشد . یکی دیگر از ملاحظات ، ضخامت شیشه می باشد که در بخش مربوطه به توضیح آن نیز خواهیم پرداخت .


شیشه رفلکس برای پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

هتگامی که از شیشه معمولی برای پنجره ها استفاده می کنیم حجم زیادی از اشعه های خورشید را وارد فضای داخلی می کنیم . اشعه های فرابنفش که عامل اصلی ایجاد حرارت هستند پس از عبور از شیشه تغییر طول موج می دهند و دیگر از شیشه خارج نمی شوند . لذا ما شاهد ورود مکرر حرارت به فضای داخلی هستیم . رای جلوگیری از ورود این اشعه ها به فضای داخلی بهتر است در جداره بیرونی پنجره دوجداره از شیشه های رفلکس استفاده گردد . این شیشه ها اشعه های مضر آفتاب را بازتاب می کنند و تنها نور طبیعی را وارد فضای داخلی می کنند .

با تحقق این امر از شدن حرارت تولید شده در فضای داخلی در فصل تابستان جلوگیری می شود . که خود یکی از عوامل هدر رفت انرژی سرمایشی در فصل تابستان می باشد . همچنین دلیل این امر که می گوییم در لایه بیرونی از شیشه رفلکس استفاده شود این است که جلوی ورود اشعه خورشید را در همان لایه ی ابتدایی بگیریم و این اشعه را در فضای میانی دو شیشه محبوس نکنیم . که خود باعث ایجاد یک حرارت شدید در لایه میانی خواهد بود .

شیشه های رفلکس تولیدی کمپانی فرکو در رنگهای متنوعی تولید و عرضه می شوند . برای اطلاعات بیشتر در مورد تنوع رنگی شیشه ها می توانید به این صفحه مراجعه کنید .


شیشه لمینت پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

امکان شکستن شیشه پنجره ها در موارد بسیار زیادی وجود دارد . این می تواند به دلیل یک ضربه باشد و یا ترک ناشی از تغییرات آب و هوایی و یا حمله ی سارقان و … . بهتر است در مورادی که پنجره دوجداره شما در معرض این ریسک ها قرار دارد از شیشه های مقاوم تری استفاده کنید . در مواردی که پنجره دوجداره در معرض سرقت قرار داشته باشد بهتر است از شیشه های سکوریت و یا لمینت برای لایه بیرونی استفاده گردد . این شیشه ها مقاومت بالایی در برابر ضربه از خود نشان می دهند .

شیشه های لمینت شیشه هایی هستند که در اتومبیل های ضد سرقت مورد استفاده قرار می گیرند . لذا در مواقع مورد نیاز و امنیتی بهتر است از این نوع شیشه برای پنجره های ساختمان استفاده گردد . همچنین در پنجره هایی با ابعاد بالا که شیشه دارای وزن زیادی می گردد نیز بهتر است از شیششه های مقاوم تر برای پنجره دوجداره استفاده گردد . این مقاومت را می توانی با استفاده از شیشه سکوریت و یا لمینت بالا برد . و یا استفاده از شیشه معمولی در ضخامت بالاتر .


شیشه های رنگی و یا طرحدار

پنجره دوجداره

در مورادی خاص ، طراحی ساختمان این امکان را می طلبد که از شیشه های رنگی و یا طرحدار برای پنجره دوجداره خود استفاده کنیم . این شیشه ها که بیشتر جنبه تزیینی و زیبایی دارند در موارد خاص به کار گرفته می شوند . بسته به اینکه از این طرح می خواهیم در فضای داخلی و یا خارجی بهره ببریم می توان از آن در جداره بیرونی یا درونی استفاده کرد .

کمپانی فرکو این امکان ویژه را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد که بر روی شیشه ی پنجره دوجداره خود از طرح های مورد نظر خود استفاده کنند . کافی است با مشاوران فرکو تماس برقرار کنید و طرح مورد نظر خود را همراه با سفارش محصول خود اطلاع دهید .

مشاوره

ضخامت شیشه

ضخامت شیشه پنجره دوجداره متناسب با ابعاد برش متفاوت خواهد بود . هر چه ابعادی که شیشه را در بر می گیرد بزرگ تر باششد ضخامت شیشه می بایست بیشتر باشد . دلیل این امر این است که با افزایش ضخامت شیشه ها مقاومت آن ها نیز افزایش پیدا می کند . هر چه ابعاد یک شیشه بیشتر می گردد این احتمال که شیشه از قسمت های میانی دچار شکستن شود بالا می رود . بنابراین ضخامت شیشه را افزایش می دهند تا جلوی این شکست را بگیرند .


فواید پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره فواید و کاربرد های زیادی دارند از جمله : صرفه جویی در مصرف انرژی ، جلوگیری از هدر رفت انرژی ، کمک به حفاظت از محیط زیست ، جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به فضای داخلی ، امنیت بالاتر و … لذا امروزه از پنجره دوجداره بسیار در ساختمان سازی ، ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می شود . در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این مزایا خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .

اینستاگرام

صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره یک گزینه ایده آل برای صرفه جویی در مصرف انرژی با مزیت اضافی به حداقل رساندن صدا است. شکاف هوای مهر و موم شده بین دو شیشه به عنوان یک لایه عایق اضافه شده عمل می کند. این لایه هدر رفت حرارتی را در زمستان کاهش می دهد و خانه ی شما را در دمای متعادل تری نگه می دارد. شیشه دوجداره در تابستان اثر معکوس دارد و از ورودی گرمای ناخواسته به خانه جلوگیری می کند. این عایق اضافی نیاز شما را به بخاری های مصنوعی و تهویه مطبوع کاهش می دهد و در نهایت می تواند هزینه های انرژی شما را کاهش دهد .


جلوگیری از ورود آلودگی صوتی

پنجره دوجداره

آلودگی صوتی که یکی از مضر ترین عوامل ایجاد انواع بیماری های روانی در انسان ها و از بین بردن آرامش محسوب می گردد به معضلی جدی برای سلامت روان انسان های شهر نشین تبدیل شده است . لذا استفاده از پنجره دوجداره به خصوص در شهر ها بسیار ضروری می باشد . پنجره دوجداره به دلیل اینکه دارای یک لایه عایق صوتی می باشد ، در کاهش صدای با فرکانس متوسط تا زیاد مانند صدای انسان موثر است. همچنین تفاوت در ضخامت شیشه بین شیشه های داخلی و خارجی باعث کاهش بیشتر صدا می شود.


امنیت بالا در پنجره دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره در مقایسه با پنجره های تک جداره استاندارد گزینه ایمن تری محسوب می شود. شکستن دو ورق شیشه بسیار دشوارتر از یک ورق است . این در صورتی است که برای امنیت بیشتر می توانید از شیشه های سکوریت و یا لمینت استفاده کنید . شیشه های لمینت و سکوریت مقاومتی بسیار بالاتر از انواع شیشه معمولی از خود نشان می دهند . این شیشه ها در برابر ضربه و حتی حرارت مقام تر از شیشه های معمولی می باشند .


فاصله بین شیشه ها در پنجره دوجداره چقدر است

پنجره دوجداره

فضای معمول بین شیشه ها در پنجره دوجداره از 6 میلی متر تا 20 میلی متر است. برای عملکرد مطلوب حرارتی حداقل فضای 12 میلی متر توصیه می شود. متناوباً ، برای کنترل صوتی خوب و کاهش صدای با فرکانس پایین مانند ترافیک و هواپیما ، فاصله هوایی مطلوب 150 میلی متر یا بیشتر توصیه می شود. توجه داشته باشید که چنین شکاف های بزرگی باعث می شود که همرفت بین شیشه ها ایجاد شده و عملکرد عایق را کاهش دهد. لذا بهتر است که فاصله را کنترل کرد .


چگونه می توان پنجره را تک یا دوجداره دانست

پنجره دوجداره

دو روش معمول وجود دارد که می توانید برای تشخیص پنجره دوجداره خود استفاده کنید.

روش اول:

پنجره دوجداره

به لبه داخلی پنجره نگاه کنید. اگر می بینید که دو صفحه شیشه ای توسط یک سیستم فاصله انداز کوچک از هم جدا شده اند . پس یک پنجره دوجداره است . اگر یک صفحه شیشه مشاهده کردید و هیچ سیستم فاصله ای ندارید ، آن را تک جداره می بینید.

روش دوم:

پنجره دوجداره

پنجره را باز کنید و با انگشتان خود دو طرف آن را در یک نقطه لمس کنید. شما باید بتوانید با بررسی فاصله انگشتان خود ار یکدیگر تشخیص دهید که دوجداره است یا نه. اگر تقریبا آن ها را لمس کنید ، پنجره به احتمال زیاد تک جداره است.


طریقه ثبت سفارش پنجره دوجداره و راه های ارتباطی با صنایع فرکو:

راه های ارتباطی با مشاوران و تیم فنی صنایع فرکو بسیار گسترده است . شما می توانید به راحتی از طریق تماس تلفنی(09101767773) .و از طریق پیج اینستاگرام و واتساپ با ما در ارتباط باشید . و هر زمانی مشاوران و تیم پشتیبانی جوابگو هستند تا شما دوست عزیز بتوانید بهترین ثبت سفارش را انجام دهید. برای اسعلام از قیمت به شماره واتساپ شرکت پیام دهید در اولین فرصت تیم پشتیبانی جوابگو هستند .

اینستاگرام
مهم ترین ویژگی های پنجره دوجداره

کاهش صدا
عایق حرارتی
محافظت از سرقت
حریم خصوصی
سایه از خورشید

عملکرد پنجره های دوجداره به چه صورت است ؟

پنجره های دو جداره با دام انداختن هوا بین دو شیشه کار می کند که باعث ایجاد یک مانع عایق بین دو طرف پنجره شود. در دریافت خنک تر ، این میزان گرمای خارج از خانه را کاهش می دهد.

فرکو

4 پاسخ

    1. با سلام خدمت شما خانم طاهری عزیز ، برای اطلاع از قیمت محصولات فرکو می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و با در اختیار قرار دادن مشخصات دقیق محصول درخواستی خود مشاوران ما قیمت دقیق را برای شما براورد خواهند کرد . تلفن تماس : 02188068352

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو