Home
پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره

با گسترش مصرف انرژی در زمین و آلودگی های ایجاد شده توسط سوزوندن سوخت‌ها ، مسئله حفظ و جلوگیری از هدر رفت انرژی اهمیت زیادی پیدا کرده اس . روز به روز مسئله استفاده از انرژی های تجدید پذیر و جلوگیری از مصرف سوخت ها ارزش بالایی پیدا می‌کنن . به همین دلیل هست که ما امروزه در ساختمون‌های خود از تمهیداتی استفاده می‌کنیم که این مصرف انرژی رو به حداقل برسونه . در و پنجره های دوجداره یکی از مهم ترین تجهیزاتی هست که از هدرفت انرژی جلوگیری می‌کنه .

مشاوره

پنجره های دوجداره چیست

پنجره دوجداره

در واقع پنجره های دوجداره به پنجره هایی گفته می‌شه که برای تولید اونا از دو جداره شیشه استفاده می‌شه. از نظر طراحی فریم ، این پنجره ها تفاوت خاصی با انواع تک جداره ندارن . تفاوت اونا رو می توان در میزان فضای بیشتری که به قرار گیری دو جداره شیشه اختصاص داده می‌شه خلاصه کرد. دو جداره ی شیشه در فاصله خاصی نسبت به یکدیگر قرار می‌گیرن . معمولا فاصله ی بین این دو جداره توسط هوا پر می‌شه. این هوای حبس شده میان دو جداره به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل می‌کنه. این عایق از عبور دما و صدا به داخل فضا و بالعکس تا حد زیادی جلوگیری می‌کنه . مکانیزم قرار گیری این دو شیشه در کنار یکدیگر نیز ملاحظاتی داره که در زیر به اونا می‌پردازیم:


شیشه ها با فاصله از یکدیگر قرار می‌گیرن

پنجره دوجداره

جداره‌های شیشه در پنجره های دوجداره توسط قطعاتی که به اونا اسپیسر گفته می‌شه با فاصله از یکدیگر نگه داشته می‌شن. این فاصله در حالت عادی دارای هوای معمولی اس . هوای محبوس شده در میان دو جداره شیشه به عنوان یک عایق حرارتی و صوتی عمل می‌کنه . این عایق از هدر رفت حرارت از طریق همرفت جلوگیری می‌کنه . این مسئله موجب می‌شه که در فصل زمستان گرمای داخل به بیرون و سرمای بیرون به داخل نفوذ نداشته باشه. و در فصل تابستان نیز از نفوذ گرما به داخل خانه و هدر رفت سرمای تولید شده در فضای داخلی جلوگیری می‌کنه .

فاصله بین دو جداره شیشه رو می توان از گازهای دیگری که میزان انتقال حرارت اونا کمتر هست نیز پر کرد . این گاز می تونه آرگون و یا کریپتون باشه که به مراتب عایق حرارتی بهتری از هوا هست. همچنین در برخی موارد نیز این هوا توسط پمپ دمیده می‌شه و شرایط خلا میان دو جداره برقرار می‌شه . هر چه عایق میانی دوجداره شیشه بهتر عمل کنه میزان تبادل دما بین فضای بیرونی و داخلی کمتر می‌شه . و ما می‌تونیم فضای ایزوله شده بهتری رو داشته باشیم . و از هدررفت حرارت جلوگیری کنیم .


نوع شیشه پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره

نوع شیشه ای که در پنجره های دوجداره قرار می‌گیره می بایست متناسب با نیاز های شما و در نظر گرفتن شرایط محیطی انتخاب بشه . لذا انتخاب شیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هست. در معمولی ترین حالت ممکن از دو جداره شیشه فلوت ساده برای پنجره های دوجداره استفاده می‌شه. طبیعی اس که این شیشه مقاومت بالایی در برابر ضربه از خود نشون نمی‌ده. و همچنین از نفوذ اشعه های مضر خورشید به فضای داخلی نیز جلوگیری نمی‌کنه. همچنین هنگامی که بحث قیمت پنجره های دوجداره مطرح می‌شه استفاده از شیشه فلوت معمولی ارزون‌ترین نوع شیشه قابل استفاده هست . یکی دیگر از ملاحظات ، ضخامت شیشه هست که در بخش مربوط به توضیح اون نیز می‌پردازیم .


شیشه رفلکس برای پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره

هتگامی که از شیشه معمولی برای پنجره ها استفاده می‌کنیم حجم زیادی از اشعه های خورشید رو وارد فضای داخلی می کنیم . اشعه های فرابنفش که عامل اصلی ایجاد حرارت هستن پس از عبور از شیشه تغییر طول موج می‌دن و دیگر از شیشه خارج نمی‌شن . لذا ما شاهد ورود مکرر حرارت به فضای داخلی هستیم .برای جلوگیری از ورود این اشعه ها به فضای داخلی بهتر هست در جداره بیرونی پنجره های دوجداره از شیشه های رفلکس استفاده می‌شه . این شیشه ها اشعه های مضر آفتاب رو بازتاب می‌کنن و تنها نور طبیعی رو وارد فضای داخلی می‌کنن.

با تحقق این امر از شدن حرارت تولید شده در فضای داخلی در فصل تابستان جلوگیری می‌شه. که خود یکی از عوامل هدر رفت انرژی سرمایشی در فصل تابستون هست . همچنین دلیل این امر که می‌گیم در لایه بیرونی از شیشه رفلکس استفاده بشه اینه که جلوی ورود اشعه خورشید رو در همون لایه ی ابتدایی بگیریم و این اشعه رو در فضای میانی دو شیشه محبوس نکنیم . که خود باعث ایجاد یک حرارت شدید در لایه میانی میشه .

شیشه های رفلکس تولیدی کمپانی فرکو در رنگهای متنوعی تولید و عرضه می‌شن. برای اطلاعات بیشتر در مورد تنوع رنگی شیشه ها می‌تونین به این صفحه مراجعه کنین.


شیشه لمینت پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره

امکان شکستن شیشه پنجره ها در موارد بسیار زیادی وجود داره . این می‌تونه به دلیل یک ضربه باشه و یا ترک ناشی از تغییرات آب و هوایی و یا حمله‌‌ی سارقان و … . بهتر هست در مورادی که پنجره های دوجداره شما در معرض این ریسک ها قرار داره از شیشه های مقاوم تری استفاده کنین. در مواردی که پنجره های دوجداره در معرض سرقت قرار داشته باشه بهتر هست از شیشه های سکوریت و یا لمینت برای لایه بیرونی استفاده بشه . این شیشه ها مقاومت بالایی در برابر ضربه از خود نشون می‌دن.

شیشه های لمینت شیشه هایی هستن که در اتومبیل های ضد سرقت مورد استفاده قرار می‌گیرن. لذا در مواقع مورد نیاز و امنیتی بهتر هست از این نوع شیشه برای پنجره های ساختمان استفاده بشه. همچنین در پنجره هایی با ابعاد بالا که شیشه دارای وزن زیادی‌اس نیز بهتر هست از شیششه های مقاوم تر برای پنجره های دوجداره استفاده بشه. این مقاومت رو می‌شه با استفاده از شیشه سکوریت و یا لمینت بالا برد . و یا استفاده از شیشه معمولی در ضخامت بالاتر رو تجربه کرد.


شیشه های رنگی و یا طرحدار

پنجره دوجداره

در مورادی خاص ، طراحی ساختمون این امکان رو می‌طلبه که از شیشه های رنگی و یا طرحدار برای پنجره های دوجداره خود استفاده کنیم . این شیشه ها که بیشتر جنبه تزیینی و زیبایی دارن در موارد خاص به کار گرفته می‌شن . بسته به اینکه از این طرح می‌خوایم در فضای داخلی و یا خارجی بهره ببریم می توان از اون در جداره بیرونی یا درونی استفاده کرد.

کمپانی فرکو این امکان ویژه رو در اختیار کاربران قرار میده که بر روی شیشه ی پنجره های دوجداره خود از طرح های مورد نظر خود استفاده کنن. کافی اس با مشاوران فرکو تماس برقرار کنین و طرح مورد نظر خود رو همراه با سفارش محصول خود اطلاع بدین .

مشاوره

ضخامت شیشه

ضخامت شیشه پنجره های دوجداره متناسب با ابعاد برش متفاوت هست. هر چه ابعادی که شیشه رو در بر می‌گیره بزرگ‌تر باشه ضخامت شیشه می بایست بیشتر باشه . دلیل این امر اینه که با افزایش ضخامت شیشه ها مقاومت اونا نیز افزایش پیدا می‌کنه. هر چه ابعاد یک شیشه بیشتر باشه این احتمال که شیشه از قسمت های میانی دچار شکستن بشه بالا میره . بنابراین ضخامت شیشه رو افزایش میدن تا جلوی این شکست رو بگیرن.


فواید پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره فواید و کاربرد های زیادی دارن از جمله : صرفه جویی در مصرف انرژی ، جلوگیری از هدر رفت انرژی ، کمک به حفاظت از محیط زیست ، جلوگیری از ورود آلودگی صوتی به فضای داخلی ، امنیت بالاتر و … لذا امروزه از پنجره های دوجداره بسیار در ساختمان سازی ، ساختمان های مسکونی و تجاری استفاده می‌شه . در ادامه به بررسی دقیق هر یک از این مزایا می‌پردازیم . با ما همراه باشین .

اینستاگرام

صرفه جویی در مصرف انرژی با پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره یک گزینه ایده آل برای صرفه جویی در مصرف انرژی با مزیت اضافی به حداقل رسوندن صداست. شکاف هوای مهر و موم شده بین دو شیشه به عنوان یک لایه عایق اضافه شده عمل می‌کنه. این لایه هدر رفت حرارتی رو در زمستون کاهش میده و خونه‌ی شما رو در دمای متعادل‌تری نگه می‌داره. شیشه دوجداره در تابستون اثر معکوس داره و از ورودی گرمای ناخواسته به خانه جلوگیری می‌کنه. این عایق اضافی نیاز شما رو به بخاری‌های مصنوعی و تهویه مطبوع کاهش میده و در نهایت می‌تونه هزینه‌های انرژی شما رو کاهش بده .


جلوگیری از ورود آلودگی صوتی

پنجره دوجداره

آلودگی صوتی که یکی از مضر ترین عوامل ایجاد انواع بیماری‌های روانی در انسان‌ها و از بین بردن آرامش محسوب می‌شه به معضلی جدی برای سلامت روان انسان های شهرنشین تبدیل شده اس . لذا استفاده از پنجره های دوجداره به خصوص در شهر ها بسیار ضروری‌اس. پنجره های دوجداره به دلیل اینکه دارای یک لایه عایق صوتی هستن ، در کاهش صدای با فرکانس متوسط تا زیاد مانند صدای انسان مؤثر هست. همچنین تفاوت در ضخامت شیشه بین شیشه های داخلی و خارجی باعث کاهش بیشتر صدا می‌شه.


امنیت بالا در پنجره های دوجداره

پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره در مقایسه با پنجره های تک جداره استاندارد گزینه ایمن تری محسوب می‌شه. شکستن دو ورق شیشه بسیار دشوارتر از یک ورق هست . این در صورتی اس که برای امنیت بیشتر می‌تونین از شیشه های سکوریت و یا لمینت استفاده کنین. شیشه های لمینت و سکوریت مقاومتی بسیار بالاتر از انواع شیشه معمولی از خود نشون میدن . این شیشه ها در برابر ضربه و حتی حرارت مقام تر از شیشه های معمولی هستن.


فاصله بین شیشه ها در پنجره های دوجداره چقدر هست

پنجره دوجداره

فضای معمول بین شیشه ها در پنجره های دوجداره از 6 میلی‌متر تا 20 میلی‌متر هست. برای عملکرد مطلوب حرارتی حداقل فضای 12 میلی‌متر توصیه می‌شه. متناوباً ، برای کنترل صوتی خوب و کاهش صدای با فرکانس پایین مانند ترافیک و هواپیما ، فاصله هوایی مطلوب 150 میلی‌متر یا بیشتر توصیه می‌شه. توجه داشته باشین که چنین شکاف‌های بزرگی باعث میشه که همرفت بین شیشه ها ایجاد شده و عملکرد عایق رو کاهش بده. لذا بهتر هست که فاصله رو کنترل کرد .


چگونه می توان پنجره ها رو تک یا دوجداره دونست

پنجره دوجداره

دو روش معمول وجود داره که می‌تونین برای تشخیص پنجره های دوجداره خود استفاده کنین.

روش اول:

پنجره دوجداره

به لبه داخلی پنجره نگاه کنین. اگر می بینین که دو صفحه شیشه ای توسط یک سیستم فاصله انداز کوچک از هم جدا شدن . پس یک پنجره های دوجداره اس . اگر یک صفحه شیشه مشاهده کردین و هیچ سیستم فاصله ای ندارین ، اونو تک جداره می‌بینین.

روش دوم:

پنجره دوجداره

پنجره رو باز کنین و با انگشتان خود دو طرف اونو در یک نقطه لمس کنین. شما باید بتونین با بررسی فاصله انگشتان خود ار یکدیگر تشخیص بدین که دوجداره اس یا نه. اگر تقریبا اونا رو لمس کنین ، پنجره به احتمال زیاد تک جداره اس.


طریقه ثبت سفارش پنجره های دوجداره و راه های ارتباطی با صنایع فرکو:

راه‌های ارتباطی با مشاوران و تیم فنی صنایع فرکو بسیار گسترده اس . شما می‌تونین به راحتی از طریق تماس تلفنی(09101767773) .و از طریق پیج اینستاگرام و واتساپ با فرکو در ارتباط باشین. و هر زمانی مشاوران و تیم پشتیبانی جوابگو هستن تا شما بتونین بهترین ثبت سفارش رو انجام بدین. برای اسعلام از قیمت به شماره واتساپ شرکت پیام بدین در اولین فرصت تیم پشتیبانی جوابگو هستن .

اینستاگرام
مهم ترین ویژگی های پنجره دوجداره

کاهش صدا
عایق حرارتی
محافظت از سرقت
حریم خصوصی
سایه از خورشید

عملکرد پنجره های دوجداره به چه صورت هست ؟

پنجره های دو جداره با دام انداختن هوا بین دو شیشه….

تهران ، اتوبان فتح ، باغستان ، میدان سعید آباد ، خ باغ عمارت ، خ ۱۵ متری سلمان ، بن‌بست بنفشه ، انتهای کوچه درب سبز روشن

4 پاسخ

    1. با سلام خدمت شما خانم طاهری عزیز ، برای اطلاع از قیمت محصولات فرکو می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید و با در اختیار قرار دادن مشخصات دقیق محصول درخواستی خود مشاوران ما قیمت دقیق را برای شما براورد خواهند کرد . تلفن تماس : 02188068352

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو