آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 13 ، 15 الی 21

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق شیشه ای شفاف

طلق شیشه ای شفاف

طلق شیشه ای شفاف – طلق های شیشه ای دسته ای از ورق های نازک پلاستیکی هستند که از نظر ظاهری تفاوتی با شیشه ندارند. اگرچه از نظر ظاهری میان شیشه و طلق شیشه ای تفاوتی وجود ندارد اما این دو متریال ویژگی های متفاوتی دارند. بارزترین تفاوت طلق و شیشه ، در بافت آن هاست. طلق ها بافت منعطف تری دارند و کمتر شکننده هستند. با توجه به انطاف پذیری بهتر طلق ها ، آن ها نسبت به شیشه ایمن تر هستند. البته طلق ها در انواع مختلفی موجود هستند و ویژگی هر کدام از انواع طلق متفاوت است.

طلق شیشه ای

طلق های پلی کربنات ، پلکسی گلاس و طلق کریستال از جمله انواع پرکاربرد طلق هستند. هر کدام از این مدل ها با توجه به ویژگی های خاصشان موارد کاربرد متفاوتی دارند. نکته مهم دیگر اینکه هر کدام از این مدل ها نیز در درجه های مختلفی از نظر کیفیت عرضه میشوند. برای مثال استحکام همه ورق های پلی کربنات برابر نیست. گاه حتی تفاوت قابل ملاحظه ای میان دو ورق پلی کربنات مشاهده میشود.

ورق های پلکسی گلاس بیشترین شباهت را به شیشه دارند. ویژگی های مختلف نظیر میزان انتقال نور و یا شکست نور در پلکسی گلاس مشابه با شیشه است. بنابراین در صورتی که ظاهر ، در درجه اول اهمیت داشته باشد پلکسی گلاس بهترین گزینه محسوب میشود. برخی از خصوصیات پلکسی گلاس حتی نسبت به شیشه بهتر هستند. ورق های پلکسی گلاس گزینه ای عالی برای ساخت پنجره های نور گیر هستند.

در صورتی که استحکام متریال برای شما مهم است ، پلی کربنات بهترین گزینه خواهد بود. استحکام طلق های پلی کربنات با اختلاف بیشتر از سایر انواع طلق است. طلق های شیشه ای کریستال نیز قوی ترین عایق رادر میان انواع طلق دارا میباشند.

شیشه ای شفاف ایران
طلق های شفاف

سبک های طلق شیشه ای

طلق شیشه ای شفاف ، با گستردگی بالایی توسط مجموعه ی فرکو ، ارائه می گردد . هر نوع آن برای قسمتی خاص از بنا کاربردی است . که با توجه به نیاز هر محیط انتخاب افراد متغیر خواهد بود . به طوری که از طلق های شیشه ای شفاف هم در ساخت پنجره و نیز در ساخت دیوار و حتی سقف استفاده میشود! تنوع ظاهری طلق های شیشه ای یک از مزیت های آن محسوب میشود که باعث تنوع در کارکرد این طلق ها نیز شده است. جالب است بدانید که طلق های شیشه ای علاوه بر ساختمان سازی ، حتی در ساخت پنجره هواپیما به کار گرفته میشوند. به انواع سبک های زیبای آن را در اینجا اشاره ای کوتاه داریم . ‌و در ادامه به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت .

از جمله انواع طلق شیشه ای میتوان به این موارد اشاره کرد:
۱ . طلق شیشه ای رنگی
۲ . طلق یو وی شیشه ای
۳ . طلق هوشمند شیشه ای
۴ . طلق ضد خش شیشه ای
۵ . طلق دوجداره شیشه ای
۶ . طلق طرح دار شیشه ای
۷ . و …

 شیشه ای شفاف پامنار
طلق کریستالی

طلق شیشه ای رنگی

طلق شیشه ای شفاف ، در رنگ بندی متنوع و بسیار زیبا ، توسط مجموعه فرکو عرضه می گردد . هر رنگ آن دارای ویژگی و مزایای خاصی است ، که آن را از دیگری متمایز می کند . باید توجه داشته باشید که ، فقط زیبایی رنگ ها یا علایق فردی نیست که ، در در انتخاب رنگ آن موثر باشد . بلکه باید بدانید که ، رنگ های مات و یا روشن ، درصد عبور نوری متفاوتی دارند ‌. و در فصول گرم و سرد سال ، برای تعدیل دمای محیط خیلی موثر هستند . چراکه میزان عبور نور از هر رنگی متفاوت میباشد.

طلق شیشه ای شفاف

علاوه بر آن ، وجود گستردگی رنگ باعث تنوع انتخابی می گردد . و به مشتری امکان می دهد تا ، طلقی که با سلایق اش همخوانی دارد را تهیه کند . و با ترکیب پالت های رنگی همگون در دکوراسیون خود ، تغییرات جالبی را ایجاد کند . طلق رنگی شاخه ای از طلق شفاف به حساب می آید . که در سایه بان ها ، طلق بالکن ، ساخت سقف های طلقی و … بسیار کاربرد دارد .زیبایی منحصر به فردی که در ، در و پنجره ها ایجاد می کند ، بسیار جذاب است . و سبکی هنری را در محل به ارمغان می آورد ‌. چند رنگ شفاف و مات آن را ، می توان در یک پنجره نصب کرد . یا طلق شفاف تک رنگ را برای آن سفارش داد . که در هر دو صورت ، طلق شیشه ای رنگی در محیط با زیبایی خاصی جلوه می کند .

طلق شیشه ای رنگی هم به صورت شفاف ، و هم به صوت مات در بازار موجود است. طلق های رنگی شفاف ، انتقال نوری بیشتری دارند. البته انتقال نور این طلق ها ، در مقایسه با نوع بی رنگ کمتر است. نوع مات بیشتر به منظور افزایش حریم خصوصی به کار گرفته میشود.

طلق شفاف رنگی
طلق رنگی

قیمت طلق شفاف … کلیک کنید.

طلق هوشمند ( طلق مات شونده )

طلق هوشمند به طلق هایی گفته میشود که ظاهر آن ها با ریموت کنترل و جریان برق تغییر میکند! شما میتوانید در لحظه ای درجه شفافیت این طلق ها را به میزان دلخواه تغییر دهید. با توجه به این موضوع به این طلق ها ، مات شونده گفته میشود. توجه داشته باشید که در صورت متصل نبودن جریان برق ، ظاهر طلق مات است. شفاف شدن این طلق ها با اعمال ولتاژ به طلق صورت میگیرد. با افزایش ولتاژ ، بر میزان شفافیت طلق افزوده میشود. البته میزان شفافیت از درجه مشخصی فراتر نمیرود. انتقال نور از طلق های هوشمند در حالت شفاف به بیش از 80 نیز میرسد که میزان قابل توجهی محسوب میشود. طلق های هوشمند یک انتخاب عالی برای ساخت نما محسوب میشوند. این طلق ها از جهات مختلف میتوانند یک نمای عالی را برای ساختما بسازند. اولین مورد و مزیت هوشمند شدن ساختمان است.

ساختمان هایی که از طلق هوشمند استفاده میکنند به شکل بهینه تری از منابع انرژی استفاده میکنند. طلق های هوشمند از ورود انرژی های مزاحم به داخل ساختمان جلوگیری میکنند. به طور مثال در فصل تابستان این طلق ها از ورود نور شدید جلوگیری میکنند. به خصوص در حالت مات حفظ انرژی به شکل بهتری صورت میگیرد. در مورد چگونگی کارکرد طلق های هوشمند نیز باید اضافه کنیم که علت تغییر میزان شفافیت در این طلق ها ماده ای به نام کریستال مایع است. کریستال مایع البته حالتی از ماده است که حد وسط مایعات و جامدات است. مولکول های کریستال مایع به شکل نامنظم و کاتوره ای در کنار هم آرایش میگیرند. به این ترتیب سخت تر عبور میکند و ضریب بازتاب افزایش میابد و شکست نور شدید تر میشود. اما با اتصال جریان برق میتوان این آرایش را تغییر داد.

طلق شیشه ای سایه بان
طلق شیشه ای با شفافیت و وضوح عالی

طلق دوجداره

طلق شیشه ای شفاف ، به صورت تک جداره و دوجداره قابل تولید است . طلق دوجداره که موضوع این مبحث از مقاله است ، طلقی فوق‌العاده کارآمد و زیباست . که دلیل نامگذاری آن به طلق دوجداره ، دو لایه بودن طلق است . که مقاومت آن را دو چندان کرده است . البته طلق ها به جز مدل دوجداره در انواع چند جداره نیز تولید میشوند. علاوه بر آن ، با استفاده از طلق دوجداره ، برای درب و پنجره یا بالکن ها ، سرما و گرما به داخل راه ندارد . و این طلق ها محافظ خوبی در برابر نفوذ انرژی های ناخواسته اند .

این عملکرد طلق شیشه ای شفاف ، علاوه بر ورود ، از خروج هوای داخل نیز جلوگیری می کند . و باعث صرفه جویی در مصرف برق و گاز می شود . طلق شیشه ای شفاف و طلق رنگی دوجداره ، در برابر باد و طوفان های شدید مستحکم است . و آسیب نمی‌بیند . حتی بیشتر این طلق ها به صورت نشکن طراحی شده اند . که مقاومت طلق ضدخش و نشکن چندین برابر است . و در برابر خط و خش ایمن هستند .

طلق شفاف
طلق شیشه ای و شفاف

طلق دوجداره (پلی کربنات) به نام طلق زنبوری نیز شناخته می شود . که شکل ظاهری این طلق ها باعث این نامگذاری شده است . طلق زنبوری یا دوجداره از پرمصرف ترین طلق ها در نمای داخلی و خارجی ساختمان هستند . حتی از آن به عنوان سرپوش استخر ها یا گلخانه ها نیز استفاده می گردد . قابل توجه است که وزن طلق های دوجداره زنبوری نسبت به نمونه معمولی طلق دوجداره سبک تر است.

طلق دوجداره
طلق دوجداره

طلق شیشه ای یو وی

طلق شیشه ای شفاف که برای مصارف گوناگون تهیه می شود ، ممکن است حالت یو وی داشته باشد . طلق یو وی ، طلق هایی هستند که با پوششی دو سمت آن ، از نفوذ اشعه های ماوراء بنفش خورشید جلوگیری می کند . این طلق های پیشرفته بسیار مورد توجه و استقبال قرار گرفته است . نور خورشید علاوه بر خواص متعدد ، مضراتی را نیز به همراه میاورد. علت این مضرات بخشی از نور خورشید با طول موج کوتاهتر است که با نام اشعه یو وی مشهور است.

طلق شفاف
طلق شیشه ای

ایجاد لک و کک بر پوست کمترین تاثیری است که ، این اشعه ها بر پوست بجای می گذارند . امروزه استفاده از طلق شفاف یو وی برای ، در و پنجره ها و آلاچیق ها روز به روز در حال فزونی است . این طلق از آسیب جنس های پلاستیکی لوازم و لباس ها ، ممانعت می کند . در واقع طلق های معمولی در برابر اشعه یو وی ضعیف هستند و بعد از مدتی دچار آسیب های جدی میشوند. به عنوان نمونه طلق های معمولی بعد از مدتی( در صورتی که مقابل نور خورشید باشند) زرد رنگ میشوند! میزان شکنندگی طلق های معمولی با گذر زمان بیشتر میشود. در حالی که طلق های شیشه ای یو وی در برابر هوازدگی و تاثیرات منفی نور خورشید مقاوم است. به منظور ضد یو وی کردن طلق از فیلتر های به خصوصی استفاده میکنند. این فیلتر ها از ورود اشعه یو وی جلوگیری میکنند.

می دانید که اگر لباسی چند روز زیر نور خورشید بماند ، رنگ خود را می بازد . و بی کیفیت و پوسیده می شود ‌. طلق یو وی به گونه ای طراحی شده است که ، آسیب های ناشی از تابش مستقیم نور آفتاب را به حداقل می رساند . انواع طلق از جمله طلق رنگی ، طلق مات و … را می توان به صورت یو وی تولید کرد .

طلق یو وی شیشه ای
طلق یو وی

طلق طرح دار شیشه ای

طلق شیشه ای شفاف ، به صورت طرح دار نیز تولید و عرضه می شود . برای تهیه ی این طلق ها ، از طلق رنگی ، طلق شفاف کریستال و … می توانید استفاده کنید . که با چاپ عکس روی آن طرح های زیبا و جالبی رو داشته باشید . این کار به منظور رهایی از حالت های یکنواخت و تکراری طلق ها ، بسیار موثر است .

مخصوصا در فضاهای عمومی مثل فروشگاه ها ، بسیار کاربردی است ‌. چراکه جنس ناب این طلق ها گرد و خاک را زیاد نمایان نمی کند . و تمیز کردن آن خیلی راحت و بی دردسر اتفاق می افتد . شما می توانید از زمینه ی رنگی طلق ، یا حالت بی رنگ آن ، برای این کار استفاده کنید .

در هر دو صورت چاپ کردن طرح های گل و بوته روی آن می تواند سبکی فانتزی به فضای شما هدیه کند . و برایتان تنوع را در ساختار ساختمان ایجاد کند . انتخاب طرح ها بنا به سلیقه ی فردی صورت می گیرد . و یا می توان از طرح های آماده ی بازاری نیز انتخاب نمود . در هر صورت مجموعه ی فرکو با داشتن سابقه ای درخشان ، آماده ی ارائه ی انواع طلق شیشه ای رنگی ، برای مشتریان عزیز می باشد . که برای تولید از مجهز ترین دستگاه های بروز دنیا ، برای این کار بهره می گیرد . که نتیجه ی آن داشتن طلق هایی با کیفیت رنگی بالا ، و جنسی مرغوب است .

طلق شیشه ای در و پنجره

طلق شیشه ای شفاف در ، در و پنجره به جای شیشه گزینه ای مطلوب و مقرون بصرفه است . چرا که شبیه ترین جنس به شیشه محسوب می شود . این در حالی است که دارای مزیت هایی نسبت به آن است . استفاده از طلق شیشه ای ، در ابعاد مشخص و یکسان قیمت پایین تری نسبت به شیشه دارد ‌. پس کسانی که مناسب بودن قیمت براشون اهمیت دارد ، انتخابی مناسبی است .

علاوه بر آن در مسیری که از تولیدی تا مکان نصب طی می کند ، اگر ضربه ای به آن وارد شود ، نمی شکند ، پوست پوست نمی شود . و کیفیت خود را کاملا حفظ می کند . همینطور باد و طوفان های تکان دهنده ی موجود در فضای باز طبیعت ، به آن آسیبی نمی رساند . و ثابت و محکم در جایگاه خود ایفای نقش می کنند .این طلق ها در رنگ های مختلف در پنجره ها بکار می روند . و شما می توانید از پشت آن منظره ی بیرون را ، رنگی و مهیج ببینید . انتخاب رنگ یکنواخت تک رنگی ، یا جمع کردن چند رنگ در پنجره ، به سلایق و علاقه ی شما بستگی دارد ‌. که کدام یک مورد پسند شما باشد . انواع طلق رنگی تولید شده در مجموعه ی فرکو ، برای انتخاب رنگ های زیبای ان مناسب است .

طلق های بکار رفته در ، در و پنجره مانع ورود گرد و غبار به داخل ساختمان می شوند . این گرد و خاک به طلق برخورد می کند . و پشت آن می مانند چون راهی برای نفوذ ندارند . حال آنکه تمیز کردن این طلق ها نیز بسیار راحت است . با یک دستمال مرطوب و بدون استفاده از مواد شوینده ، آلودگی ها از سطح آن پاک می شوند . طلق شیشه ای ، جنسی نفوذ ناپذیر در برابر رطوبت فضا و برف و باران دارد . و تغییرات جوی تاثیری بر آن ندارد .

طلق شفاف

ساخت دیوار با طلق شیشه ای شفاف

طلق شیشه ای شفاف – یکی از مهمترین کاربرد های طلق شیشه ای ، ساخت دیوار و نما است. استفاده از این نوع دیوار به ویژه در سال های اخیر مورد توجه معماران قرار گرفته است. طلق های شیشه ای هم به خوبی با شرایط محیطی مختلف سازگار هستند و هم زیبایی مطلوبی دارند. طلق های شیشه ای در محدوده دمایی گسترده ای قابل استفاده هستند.

طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف

به این ترتیب در مناطق مختلف که آب و هوای سرد یا گرم و مرطوب و خشک دارند این طلق ها قابل استفاده هستند. ویژگی دیگر طلق که آن را به گزینه ای عالی برای ساخت دیوار تبدیل کرده است ، عایق قدرتمند آن است. طلق ها خصوصیات عالی دیگر چون استحکام مناسب ، وزن سبک و … نیز دارند که در بخش های قبلی نیز به آن ها پرداختیم.

در کنار همه موارد مطرح شده ، طلق های شیشه ای جلوه بسیار زیبایی دارند. ساختمان های ساخته شده با این نوع طلق ، ظاهر مدرنی دارند. بهترین نوع طلق شیشه ای برای ساخت دیوار ، طلق هوشمند است. با استفاده از طلق هوشمند میتوان به شکل بهینه ای از منابع نوری استفاده کرد.

دقت داشته باشید که برای ساخت دیوار با طلق ، لازم است به ویژگی طلق توجه شود. همانطور که میدانید طلق در انواع متنوعی در بازار موجود است. طلق های مورد استفاده برای ساخت دیوار ، باید ضدخش باشد. همچنین بهتر است در مقابل مواد شیمیایی و حریق نیز مقاوم باشد. برای ساخت دیوار های خارجی ساختمان ، لازم است از طلق یو وی استفاده کنید.

مورد دیگری که بهتر است به آن توجه شود ، آب و هوای محیط طلق است. برای نمونه در صورتی که قصد استفاده از طلق در محیط مرطوب را دارید باید از طلق ضد آب استفاده کنید.

سقف کاذب از طلق شیشه ای شفاف

در ساخت سقف کاذب یا آسمان مجازی از طلق شیشه ای شفاف استفاده می شود . که به آن طلق اکریلیکی یا طلق پلکسی گلاس هم می گویند . که در آن با استفاده از قابلیت های نورپردازی ، می توان تنوع و زیبایی خاصی به سقف داد . که امروزه بسیار مورد توجه معماران ، و مهندسان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است .

که برای تهیه ی آن می توان از طلق شفاف ، طلق مات یا حتی طلق رنگی استفاده کرد . آنچه اهمیت دارد این است که آیا ما می‌خواهیم طرح پشت طلق نمایان باشد یا خیر !؟ که اکثرا طرح هایی زیبا بر پشت طلق انتخاب می کنند . که طلق شفاف اکریلیک برای این امر بسیار مناسب تر است . علاوه بر سقف کاذب ، می توان از سقف تمام طلقی نیز برای پروژه های خاصی استفاده کرد . که زیبایی و کارایی منحصر به فردی دارند . سقف های طلقی علاوه بر ظاهر زیبا بسیار پرکاربرد هستند. در صورتی که استحکام بیشتر مد نظر شما باشد طلق شیشه ای پلی کربناتی برای ساخت سقف کاذ مناسب تر است. مزیت سقف های کاذب اکریلیکی ظاهر زیباتر و قیمت ارزانتر آن است.

برای مثال طلق سقف پوش استخر ها و سالن های ورزشی ، نمونه ی بارز از کاربرد این طلق ها به شمار می روند . سقف های کاذب طلقی برای ساخت انواع سایبان مناسب هستند. همچنین برای ساخت گلخانه و آلاچیق از این متریال بهره میگیرند. جالب است بدانید که در سال های اخیر حتی در برخی از خانه ها از طلق برای سقف سازی استفاده میشود. همانطور که پیش تر اشاره شد ، این طلق ها را می توان به صورت طلق یو وی ، یا طلق هوشمند هم ثبت سفارش کرد . که در مطالب قبلی به ویژگی های هر کدام به طور جداگانه اشاره شده است . که برای جلوگیری از اطاله ی کلام ، از بازگویی مجدد آن می پرهیزیم .

طلق شیشه ای سایه بان

از طلق شیشه ای شفاف برای ساخت طلق سایه بان بسیار استفاده می گردد . این طلق ها در بیشتر موارد به صورت یو وی تهیه و تولید می گردند . طلق یو وی ، با داشتن لایه ای محافظ از نفوذ اشعه های ایکس و فرابنفش خورشید ، جلوگیری می کند . سایه بان ها در ورودی ساختمان از برخورد نور و گرمای ناخواسته ، ممانعت می کند . و باعث تعدیل دمای داخل ساختمان می شود .

طلق شفاف
طلق شفاف سایه بان

نمونه ی این سایه بان ها را در مقابل ویترین مغازه ها ، بسیار مشاهده کرده ایم . که باعث سایه افکنی در قسمت ورودی فروشگاه ها می شود . و بدین ترتیب عمر لوازم فروشگاه ، در مقابل تابش مستقیم نور خورشید افزایش می یابد . همانطور که می دانید این اشعه ها ، باعث رنگ باختگی لوازم پلاستیکی و نازک شدن جنس آن می شود . و همچنین البسه در مقابل تیزی اشعه های سوزاننده ی خورشید ، کیفیت خود را از دست می دهند .

طلق شیشه ای شفاف مانع برخورد این اشعه ها با لوازم می شود . همچنین پوست انسان را نیز در مقابل این اشعه ها محافظت می کند . پس طلق رنگی شفاف ، کاربرد فراوانی در تهیه ی سایه بان ها دارد . که هیچ جایگزین دیگری جز طلق شفاف و رنگی ، نمی تواند کارایی که طلق ها دارند را ایفا کند . سایه بان ها شامل سایه بان خودرو ، آلاچیق ، استخر ها ، سایه بان بالکن و … می باشد . این طلق ها را می توان به صورت طلق پلی کربنات مات هم انتخاب کرد . که مات بودن طلق در جاهایی که نیاز به حفظ دید داریم ، اهمیت پیدا می کند .

طلق ضد خش شیشه ای

طی گذشت سالیان تغییر و تحولاتی در ساختار طلق شیشه ای شفاف پدیدار شد ‌. و طلق ضد خش شفاف وارد عرصه ی تولید شد . اگر طلق شیشه ای ازین مزیت محروم باشد ، به مرور زمان کهنه و رنگ و رخ رفته خواهند شد . که نتیجه ی آن عمر کوتاه طلق رنگی ، در سازه های ساختمانی خواهد بود ‌.

طلق شیشه ای شفاف

طلق ضد خش انقلابی در مقاوم سازی سطح طلق شیشه ای رنگی و شفاف ، به شمار می رود ‌. که از افتادن خش و شیار بر روی آن جلوگیری می کند . و بعد از گذشت سالیان دراز ، همچنان طلق هایی شفاف و نو خواهیم داشت . که این امر باعث صرفه جویی در خرید طلق های نو خواهد شد ‌.

طلق شیشه ای شفاف ضدخش

هنگام وزیدن باد ، خاک و شن موجود در هوا با سطح طلق برخورد می کنند ‌. و اگر طلق ما ضد خش نباشد ، خط و خش هایی بر آن نقش می بندد . و حالت کدر و مات به خود می‌گیرند . این خش ها از شفافیت آن می کاهد . و زیبایی کار را پایین می آورد . اما طلق رنگی ضد خش ، نه با باد و باران و نه تگرگ آسیبی نمی بیند . و همچنان مثل روز اول ، خوش رنگ و مقاوم خواهد ماند .

طلق ضدخش شفاف
طلق ضدخش

طلق شیشه ای مات

نقطه ی مقابل طلق شیشه ای شفاف ، طلق شیشه ای مات است . طلق مات ، برعکس طلق های شفاف ، تصاویر مناظر پشت آن وضوح دید ندارد . مزیت استفاده ازین طلق ها ، تقویت حریم خصوصی و شخصی افراد است ‌. در بنا فضاهایی داریم که نصب پرده در آن محل ، زیاد جالب نیست . برای مثال سرویس های بهداشتی حمام و دستشویی ، یا بالکن ها . در این فضاها برای حفظ دید از طلق مات استفاده می گردد . که گزینه ای مطلوب برای چنین مواردی به شمار می رود .

طلق مات در عین خصوصی سازی ، در بهبود نور پردازی فضا بسیار موثر است . و نور ملایم و طبیعی بیرون را به داخل هدایت می کند . باید به این نکته توجه شود که ، استفاده از طلق شفاف در متراژ های گسترده ، ممکن است که باعث ایجاد گرمای زیاد و کلافه کننده باشد . بدین منظور در قسمت هایی از کار ، اگر از طلق مات استفاده گردد ، میزان ورود انرژی گرمایی و نور خورشید کنترل می شود .

در قسمت سقف پوش ها نیز ، بجای طلق شفاف بهتر است از ، جایگزین طلق مات استفاده شود . که نور ملایم تر و کمتری به داخل ساختمان هدایت شود . در حالی که طلق اکریلیکی یا طلق شفاف برای در و پنجره مناسب است ، طلق مات جهت سایه بان ها ایده ی مناسب تری است . امروزه در ساختمان های مدرن و بروز ، از طلق هوشمند برای این منظور استفاده می شود . که کنترل انتخاب مات یا روشن بودن دست کاربر باشد . و با انتخاب او ، یکی از سبک های طلق روشن و مات انتخاب می شود .

طلق های مات
طلق مات نما

انواع ورق شیشه ای

طلق های شیشه ای شفاف از نظر مواد سازنده به سه دسته تقسیم میشوند. طلق پلی کربنات ، طلق اکریلیک و طلق کریستال از جمله انواع طلق شیشه ای هستند. همه انواع ذکر شده از نظر مواد اولیه متفاوت هستند. البته ماهیت مواد اولیه استفاده شده در هر کدام از انواع طلق یکسان است. اما تفاوت هایی نیز با وجود دارد. همه این مواد اولیه از پلیمر های مختلفی هستند. در طلق های پلی کربنات ساخت پلیمر با ترکیب فسژن و بیس فنول A صورت میگیرد. در طلق های اکریلیکی از اکریلیک اسید استفاده میشود. طلق های کریستال نیز با پلیمر پلی استایرن ساخته میشوند. میان خصوصیات هر کدام از این طلق ها نیز تفاوت های زیادی وجود دارد. به عنوان مثال همه این مدل ها عملکرد برابری در مقابل اشعه یو وی یا خط و خش ندارند. حتی میزان مقاومت و تاب انواع طلق متفاوت است.

طلق شیشه ای شفاف بی رنگ

هر کدام از انواع طلق شیشه ای شفاف به منظور های خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. البته در بعضی از بخش ها از هر کدام از مدل ها استفاده میشود. به عنوان مثال پلی کربنات بیشتر در قسمت های خارجی مورد استفاده قرار میگیرد. ورق های اکریلیک با توجه به زیبایی برای دکوراسیون نیز مناسب هستند. ورق های کریستال نیز بیشتر به عنوان عایق مورد استفاده قرار میگیرند. در ادامه مطلب به بررسی مفصل تر هر کدام از انواع طلق شیشه ای میپردازیم.

ورق شیشه ای پلی کربنات

طلق های پلی کربنات یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین انواع طلق هستند. پلی کربنات در انواع تک لایه ، دوجداره ، لمینت شده ، ضد یو وی ، ضدخش تولید میشود.

ورق شیشه ای پلی کربنات
ورق شیشه ای پلی کربنات

بی شک مهمترین ویژگی این نوع طلق ، استحکام بالای آن است. در صورتی که مایل به خرید طلقی محکم و بادوام هستید پلی کربنات بهترین است. پلی کربنات مقاومت فوق العاده زیادی در مقابل نیروی کششی و ضربه از خود نشان میدهد. در تست های مختلف مکانیکی ، ورق های پلی کربنات نمرات عالی به دست آورده اند.

پلی کربنات در میان همه انواع طلق ، بهترین نمره را در تست ایزود دریافت کرده است. تست ایزود به منظور ارزیابی میزان مقاومت مصالح در برابر ضربه انجام میشود. پلی کربنات در آزمایش راکول نیز امتیاز خوبی به دست آورده است. تست سختی راکول به منظور ارزیابی میزان مقاومت مصالح در مقابل بار و وزن صورت میگیرد. نکته اینکه این دو آزمایش برای دریافت گواهینامه ایزو 9001 ضروری هستند.

طلق شیشه ای شفاف

طلق پلی کربنات از نظر جذب آب نیز نسبتا خوب است و جذب رطوبت کمی دارد. به خصوص طلق های پلی کربنات لمینت شده از این منظر عالی هستند. در صورتی که ورق پلی کربنات 24 ساعت در آب غوطه ور باشد میزان آبی که جذب میکند معادل 0.15 درصد وزنش است.

طلق شیشه ای شفاف

از نظر ویژگی های دمایی و حرارتی نیز پلی کربنات عالی است. ورق پلی کربنات در محدوده دمایی بین 40 درجه سلسیوس زیر صفر تا 130 درجه سلسیوس مقاومت به خوبی سالم میماند. در صورتی که دما از این محدوده بیشتر یا کمتر شود طلق شکننده و نرم میشود.

ورق شیشه ای اکریلیک

طلق شیشه ای شفاف – احتمالا طلق اکریلیک لایق ترین نوع طلق برای اطلاق صفت “شیشه ای” است! ظاهر طلق های اکریلیک گاه حتی با شیشه غیر قابل تمایز است. ضمن اینکه طلق های اکریلیک ساختار متفاوتی از شیشه دارند و نوعی پلاستیک هستند. نام علمی طلق شیشه ای اکریلیک متیل متاکریلات است. این طلق ها در بازار با نام پلکسی گلاس نیز شناخته میشوند.

ورق شیشه ای اکریلیک
ورق شیشه ای اکریلیک
طلق شیشه ای شفاف بی رنگ

به مانند طلق پلی کربنات ، طلق های اکریلیک نیز خصوصیات مکانیکی عالی دارند. البته از نظر تحمل در برابر ضربه ، این طلق ها به مراتب نسبت به پلی کربنات ضعیفتر هستند. اما اکریلیک مقاومت بیشتری نسبت به طلق پلی کربنات معمولی( و نه نوع نشکن) در برابر بار و وزن نشان میدهد. تست راکول برای پلکسی گلاس عدد 93 را نشان میدهد در حالی که پلی کربنات معمولی 68( نوع نشکن 120).

میزان مقاومت کششی طلق شیشه ای اکریلیک نیز حدود 71مگاپاسکال است. در این مورد نیز این طلق ها به نسبت پلی کربنات معمولی بهتر هستند و از پلی کربنات نشکن ضعیفتر.

در صورتی که ورق اکریلیک 24 ساعت در آب غوطه ور باشد حدود 0.20 درصد وزنش آب جذب میکند. از نظر انعطاف پذیری نیز طلق های شیشه ای اکریلیک در صورت کشش ، 4% تا 15% تغییر طول میدهند بدون اینکه بشکنند. این مورد در طلق های پلی کربنات نکشن به 110% نیز میرسد.

میزان انتقال و عبور نور در پلکسی گلاس حدود 94% است که حتی در مقایسه با شیشه بیشتر است. شکست نور این طلق ها هم اندازه با شیشه است. جالب است بدانید از طلق اکریلیک حتی برای ساخت آینه نیز بهره میبرند!

قابل توجه است که طلق اکریلیک در مقابل اشعه فرابنفش و هوازدگی مقاوم است. همچنین ورق های اکریلیک به شکل ذاتی معمولا ضدخش هستند.

ورق شیشه ای کریستال

طلق شیشه ای کریستال نوع دیگری از انواع طلق شیشه ای چیست که به ویژه با عایق حرارتی عالی شناخته میشود. عایق حرارتی ورق شیشه ای کریستال 78 درصد قوی تر از شیشه است! همچنین عایق حرارتی این نوع طلق 30 درصد به نسبت پلی کربنات و اکریلیک بهتر است.

ورق شیشه ای کریستال
ورق شیشه ای کریستال
طلق شیشه ای شفاف بی رنگ

نکته دیگر در مورد طلق های شیشه ای کریستال وزن سبک آن ها است. طلق کریستال سبک ترین نوع طلق است و چگالی آن فقط 1000 کیلوگرم در یک متر مکعب است. وزن طلق کریستال فقط 38% وزن شیشه ای با حجم برابر است.

انتقال نور در طلق های کریستالی بین 90 تا 95 درصد متغیر است. البته توجه داشته باشید که طلق های کریستال به مانند طلق اکریلیک ضد یو وی نیستند. بدین ترتیب با وجود اینکه انتقال نور عالی دارند برای ساخت پنجره نورگیر مناسب نیستند.

البته در سال های گذشته نوع ضد یو وی طلق های کریستالی نیز تولید شده است. برای ساخت طلق کریستال یو وی از یک فیلتر ضد یو وی با ضخامت بسیار ناچیز استفاده میکنند.

از نظر استحکام طلق کریستال به نسبت پلی کربنات و اکریلیک ضعیف تر است اما همچنان ورقی مقاوم محسوب میشود. برای نمونه قدرت دفع ضربه در ورق های اکریلیک 10 برابر به نسبت شیشه بهتر است. مقاومت کششی طلق کریستالی نیز حداقل 6 برابر نسبت به شیشه معمولی بهتر است.

طلق شیشه ای شفاف

طلق شیشه ای شفاف لمینت

طلق شیشه ای شفاف لمینت نوعی طلق است که از چند لایه طلق ساخته میشود. بر خلاف طلق دوجداره ، در طلق لمینت لایه ها به هم چسبیده اند و مابین لایه ها فضای خالی وجود ندارد.

طلق های لمینت شده نسبت به طلق های تک لایه محکم تر هستند. همچنین مقاومت بهتری در برابر اشعه یو وی دارند. اما یکی از مهترین ویژگی های طلق لمینت ، بدون شک عایق رطوبتی آن است. البته برخی از مدل های طلق تک لایه نیز عایق رطوبتی نسبتا خوبی دارند. اما طلق های لمینت عایق رطوبتی به مراتب بهتری دارند و از ورود رطوبت به داخل ساختمان نیز جلوگیری میکنند.

طلق شیشه ای شفاف لمینت شده
استفاده از طلق لمینت شده برای ساخت نرده

طلق های لمینت کمترین جذب رطوبت را در میان انواع طلق دارا میباشند. بدین ترتیب گزینه مناسبی برای محیط های مرطوب مثل حمام هستند. به ویژه در مناطقی که آب و هوای بارانی دارند طلق های لمینت بهترین گزینه هستند.

طبیعتا با توجه به چند لایه بودن عایق حرارتی و صوتی طلق های لمینت نیز نسبت به نوع معمولی قوی تر است. برای ساخت دیوار و سقف طلقی ، حتما باید از طلق های لمینت یا دوجداره استفاده شود. طلق های لمینت شده به حدی مستحکم و ضد ضربه هستند که از آن ها در ساخت ضد گلوله بهره میبرند.

چگونگی برش طلق های شیشه ای

برای برش طلق شیشه ای میتوانید از ابزارآلات ساده همچون کاتر استفاده کنید. همچنین برای برش طلق های شیشه ای از انواع اره نیز میتوانید استفاده کنید. در بین ابزار ساده ، کاتر های طلق بُر بهترین وسیله برای برش دادن ورق های پلاستیکی هستند. در میان انواع اره نیز میتوانید از اره های دستی و هم از اره های مدور و اره های عمودبر استفاده کنید. دیگر وسیله ای که از آن برای انجام برش استفاده میکنند قیچی است.

طلق شیشه ای شفاف بی رنگ

به طور کلی برش طلق ها نسبتا ساده است. به این دلیل که اولا طلق های شیشه ای استحکام نسبتا خوبی دارند و بافت آن ها شکننده نیست. دومین دلیل این است که بافت طلق ها به خصوص در مقایسه با شیشه نسبتا نرم است. با توجه با این موارد برش طلق علاوه بر اینکه آسان است ، ایمنی مطلوبی نیز دارد.

برش طلق به ویژه نسبت به شیشه ایمن تر است. با توجه به شکنندگی و انعطاف پذیری کم ، برش شیشه خطرناک است. البته باید توجه داشته باشید که برای برش طلق نیز باید به موارد ایمنی توجه داشته باشید. از جمله اینکه به هنگام برش بهتر است از محافظ صورت استفاده کنید. به خصوص در برش با اره های برقی بهتر است توجه بیشتری به این مورد داشته باشید.

برای اینکه برش شما صاف تر باشد نیز لازم است به مواردی توجه داشته باشید. اول اینکه میزی که برش بر روی آن انجام میشود حتما باید سطح صافی داشته باشد. همچنین بهتر است از میز های ثابت استفاده کنید. به این دلیل که تکان خوردن میز سبب مج شدن برش خواهد شد.

مورد بعدی تیز بودن ابزاری است که برش با آن انجام میشود. بهتر است پیش از برش ، قسمتی که قصد برش آن را دارید علامت گذاری کنید.

بررسی طلق های ضد حریق

در قسمت های پیشین به معرفی انواع طلق ها پرداختیم. همچنین مشخصات انواع طلق را مورد بررسی قرار دادیم. جالب است بدانید طلق ها در نوع ضد حریق نیز تولید میشوند. طلق های ضد حریق در واقع نوعی پلی کربنات هستند که در ساخت آن ها از یک ماده جایگزین استفاده میشود. این ماده جایگزین تترا بیس فنول A است. برای ضد حریق کردن طلق های پلی کربنات این ماده باید جایگزین بیس فنول A شود. البته ورق های پلی کربنات معمولی نیز تا حدودی ضد حریق هستند. اما طلق های ضد حریق میتوانند ساختمان را از نظر آتش سوزی ایمن کنند. ضد حریق بودن ورق های پلی کربنات یکی از مزیت هایی است که باعث میشود پلی کربنات تبدیل به متریالی مناسب برای ساخت دیوار و سقف باشد. ورق های پلی کربنات ضد حریق تا دمای 130 درجه سلسیوس دچار حریق نمیشوند.

طلق شفاف ضد حریق رنگی

توجه داشته باشید که ورق های پلی کربنات در برابر آتش سوزی دودزا هستند. طلق های اکریلیکی و کریستال در مقابل حریق ضعیفتر هستند و به هنگام خرید حتما به این نکته توجه داشته باشید. به خصوص در بعضی از قسمت ها (مانند پوشش های خارجی) توجه به این موضومع اهمیت بیشتری دارد.

قیمت طلق شیشه ای شفاف

طلق ها تنوع فراوانی از نظر ساخت ، طرح ، رنگ و … دارند. با توجه به این مورد ، میان انواع طلق تفاوت هایی دیده میشود. گاه حتی اختلاف قیمتی زیادی وجود دارد. در حالت کلی میتوان گفت طلق ها قیمت نسبتا مناسبی دارند. به ویژه با توجه به خصوصیات فوق العاده ای که دارند.

قیمت طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای رنگی

اولین فاکتوری که تعیین کننده قیمت طلق است مواد سازنده آن است. طلق پلی کربنات گرانتر است و در میان انواع پلی کربنات نیز طلق های نشکن از بقیه گرانتر هستند. طلق های اکریلیک قیمت مناسب تری دارند و ارزش خرید بالایی دارند. طلق های کریستال نیز اقتصادی ترین نوع طلق محسوب میشوند.

ضخامت طلق نیز از جمله عوامل موثر بر قیمت طلق است. طلق های ضخیم تر معمولا قیمت بالاتری دارند. به ویژه طلق های لمینت شده از نظر قیمتی گرانتر هستند. در نهایت طلق های وارداتی قیمت بالاتری نسبت به طلق های تولید شده در داخل کشور دارند. طلق های مجموعه فرکو به دلیل اینکه بدون واسطه عرضه میشوند قیمت بسیار مناسبی دارند.

طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف

ساخت پوشش بالکن با طلق

یکی از مهمترین کاربرد های طلق ، ساخت پوشش برای بالکن است. پوشش های طلقی به منظور خصوصی کردن بالکن به کار گرفته میشود. این پوشش ها باعث حفظ فضای بالکن از گزند عوامل محیطی میشوند. همچنین در طبقات پایین ساختمان نیاز به پوشش های طلقی بیشتر حس میشود. البته به جز طلق از پوشش های دیگر نیز استفاده میشود‌. برای مثال پوشش های شیشه ای و یا حتی آلومینیومی نیز استفاده میشوند. اما استفاده تز طلق ها در این قسمت مزایایی فراوانی دارد. زیرا طلق ها با وجود وزن سبک ، بسیار محکم هستند.

برای ساخت بالکن از انواع طلق استفاده میشود. در صورتی که مایل به حفظ دید باشید طلق های شفاف گزینه مناسبی هستند. طلق های شفاف همچنین نور را با شدت بیشتری وارد میکنند. بدین ترتیب ضمن حفظ بالکن از برف و باران تا حدودی از قابلیت های بالکن سرباز نیز بهره مند میشوید. مزیت طلق های مات خصوصی سازی بهتر فضای بالکن است. بالکن هایی که با طلق مات ساخته میشوند حریم شخصی قدرتمندتری میسازند. درصد انتقال نور به بالکن نیز در این حالت کمتر است.

از طلق های رنگی نیز میتوان برای ساخت بالکن بهره برد. بالکن هایی که با طلق رنگی ساخته میشوند نمای ساختمان را زیباتر میکنند. در مورد نحوه استفاده از طلق نیز میتوانید به طرق مختلف از پوشش طلقی استفاده کنید. برای مثال میتوان تنها قسمت محافظ را با طلق ساخت. یا میتوانید کل بالکن را سرپوشیده کنید. برخی فقط برای سایه بان بالکن از طلق استفاده میکنند. توجه داشته باشید که نوع طلق استفاده شده حتما باید ضد یو وی باشد. طلق های دوجداره و لمینت شده انتخاب مناسبی هستند.

به طور کلی استفاده از طلق با توجه یه ایمنی عالی آن در سال های گذشته پیش از پیش رایج شده است.

پل ارتباطی برای مشاوره ی رایگان و ثبت سفارش

مجموعه فرکو از جمله تولیدکنندگان ایرانی است که در زمینه تولید انواع طلق و پلکسی فعالیت میکند. کلیه محصولات ، با استفاده از جدیدترین متدها تولید میشوند. عرضه محصولات به شکل مستقیم از محل کارگاه و با حذف واسطه صورت میگیرد.

به منظور سفارش محصولات فرکو ، میتوانید به روش های حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. برای سفارش حضوری به محل کارگاه مجموعه فرکو که آدرس آن در قسمت پایین صفحه درج شده است مراجعه کنید. امکان مراجعه حضوری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 فراهم است.

در صورتی که تمایل داشته باشید میتوانید سفارش خود را با تماس به کارشناسان فروش فرکو ثبت کنید. برای این منظور میتوانید از اطلاعات تماس که در قسمت انتهایی مطلب درج شده است استفاده کنید. کلیه سفارشات ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز است.

 • میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
 • شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
 • پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید.
 • آدرس سفارش حضوری : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106
شماره تماس
شماره تماس


ادرس اینستاگرامی فرکو
ادرس اینستاگرامی فرکو
طلق شیشه ای شفاف چه سبک هایی دارد ؟

1 . طلق شیشه ای رنگی
۲ . طلق یو وی شیشه ای
۳ . طلق هوشمند شیشه ای
۴ . طلق ضد خش شیشه ای
۵ . طلق دوجداره شیشه ای
۶ . طلق طرح دار شیشه ای
۷ . و …

طلق اکریلیکی
به کار بردن طلق برای ساخت سایبان
طلق زنبوری
طلق دوجداره شیشه ای
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای کف پله
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای دوجداره
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف
طلق شیشه ای شفاف
گلخانه طلقی
طلق شیشه ای شفاف
ورق پلاستیک خم با
طلق شیشه ای شفاف
استفاده از طلق شفاف برای مسقف کردن استخر
طلق شفاف رنگی
طلق پنجره شفاف

44 پاسخ

  1. سلام برای ثبت سفارش به پیام رسان های واتساپ موجود در صفحه می توانید پیام دهید . یا با شماره ی 02188068352 تماس حاصل فرمایید .

    1. برای اطلاع از قیمت طلق رنگی سایه بان میتوانید با شماره ی 02188068352 تماس حاصل فرمایید

  1. طلق هوشمند دو رنگ مات و روشن را یکجا دارد . و شما با سفارش طلق هوشمند دارای طلق مات و روشن خواهید بود

  1. به دلیل نوسانات بازار از ثبت قیمت ها معذوریم . لطفا با شماره ی مسقیم کمپانی تماس بگیرین 02188068352

  1. انتخابتان عالی است طلق های خم یکی از شیک ترین طلق های رنگی محسوب می شوند . برای سفارش نهایی با شماره 02188068352 تماس بگیرید

  1. این به سلیقه ی شخصی هر شخص بستگی دارد اما طلق مات برای حفظ حریم شخصی مناسب تر است

  1. طبیعی است که تفاوت قیمتی اندکی بین ان وجود دارد . برای اطلاعات دقیق با شماره 02188068352 تماس بگیرید

 1. طلق بی رنگ برای محوطه ی باغچه میخواستم . به چه نحو می توانم ثبت سفارش کنم ؟

  1. ثبت سفارش با تماس تلفنی یا از طریق پیام رسان های واتساپ و اینستاگرام و یا حضوری صورت می گیرد

 2. طلق رنگی به حالت کشویی برای بالکن میخواستم . چطور می توانم طرح درخواستی خودم رو برای شما ارسال کنم ؟

  1. برای ارسال طرح طلق مورد نظر خود از طریق پیام رسان واتساپ موجود روی صفحه اقدام فرمایید

  1. خیر طلق های تولید شده در مجموعه ی فرکو دارای بالاترین کیفیت هستند و گذ شت زمان از ارزش ان ها نمی کاهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو