آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق شفاف نشکن

طلق شفاف نشکن

طلق شفاف نشکن به نوعی از پلی کربنات گفته میشود که در بالاترین درجه سختی و شفافیت تولید میشود. این نوع طلق ، حتی در برابر سخت ترین و قوی ترین ضربات به خوبی مقاومت میکند. طلق نشکن ، نسبت به شیشه و همچنین دیگر انواع طلق مستحکم تر است! علاوه بر این ، طلق های شفاف نشکن در برابر حرارت و حریق مقاوم هستند. طلق های نشکن علاوه بر مدل تک لایه ، در انواع دوجداره و چند جداره نیز عرضه میشود. برای بهبود ویژگی های طلق شفاف ، گاه از چند لایه برای ساخت آن استفاده میکنند. طلق نشکن ، گزینه ای عالی برای ساخت انواع دیوار ، سقف ، پنجره و … است.

طلق شفاف نشکن
طلق شفاف نشکن

طلق نشکن در مقایسه با سایر انواع طلق ، گرانتر است. دلیل گران تر بودن این نوع طلق ، استفاده از متریال های گران قیمت به هنگام ساخت آن است. ضمن اینکه قیمت طلق شیشه ای نشکن با توجه به استحکام بالای آن ، به صرفه و منطقی است‌. البته درجه سختی ، تنها عامل تعیین کننده قیمت طلق نیست.

طلق شفاف نشکن – مهمترین ویژگی طلق نشکن ، مقاومت و استحکام بالای آن است . طلق اکریلیک و طلق کریستال دو رقیب مهم طلق پلی کربنات هستند. در ادامه مطلب ، به مقایسه طلق نشکن با سایر انواع طلق خواهیم پرداخت.

بررسی خصوصیات انواع طلق

طلق شفاف نشکن – طلق های نشکن با استحکام و مقاومت عالی خود شناخته میشوند. طلق نشکن هم در مقابل ضربه و هم در برابر کشش مقاوم است. این طلق ها نه تنها در مقایسه با شیشه ، بلکه در مقایسه با سایر انواع طلق نیز به مراتب محکم تر هستند. مقاومت طلق پلی کربنات نشکن در برابر ضربه ، ۲۰ برابر نسبت به طلق اکریلیک بیشتر است.

طلق شفاف نشکن

برای سنجش مقاومت متریال در مقابل ضربه ، از سنجشی به نام “تست ایزود” استفاده میکنند. طلق های پلی کربنات بهترین امتیاز را در این تست در میان انواع طلق به دست آورده اند.

طلق شفاف نشکن – طلق های نشکن از نظر انعطاف پذیری عالی هستند. برخی از انواع طلق نشکن ، حتی تا ۱۱۰ درصد کشش نیز دچار شکستگی نمیشوند. این عدد در طلق های اکریلیک حدود ۴ درصد است. طلق های کریستال نیز تا ۲ درصد تغییر طول ، دچار شکستگی نمیوشند.

طلق نشکن در برابر بار اضافی ، به خوبی تاب میاورد. اما از این نظر کمی نسبت به طلق اکریلیک ضعیف تر است. ‌برای مقایسه این ویژگی ، از آزمایشی به نام راکول استفاده میکنند. نمره تست راکول طلق های پلی کربنات کمی نسبت به اکریلیک ضعیفتر است.

طلق شفاف نشکن

طلق شفاف نشکن – طلق پلی کربنات از نظر ویژگی های اپتیکی و بصری نیز نسبتا خوب است. میزان انتقال نور در طلق نشکن حدود ۸۹ درصد است. برای درک بهتر اضافه میکنیم که میزان انتقال نور شیشه ، حدود ۹۰ درصد است. طلق اکریلیک با انتقال نور ۹۴ درصدی ، شفاف ترین نوع طلق محسوب میشوند‌.

میزان جذب رطوبت در طلق پلی کربنات ، زمانی که ۲۴ ساعت به طور کامل در آب غوطه ور باشد ، حدود ۰.۱۵ درصد است. طلق اکریلیکی در شرایط مشابه ، حدود ۰.۲۰ درصد آب جذب میکند. البته میزان جذب آب در طلق نکن دوجداره و به ویژه لمینت شده ، نسبت به نوع معمولی کمتر است.

طلق شفاف نشکن یو وی

طلق شفاف نشکن – یکی از مهمترین خصوصیاتی که توجه به آن لازم است ، مقاومت طلق در برابر اشعه یو وی است. این مورد به ویژه زمانی که قصد استفاده از طلق در محیط خارجی را داشته باشید اهمیت بیشتری پیدا میکند. اشعه فرابنفش یا یو وی ، به بخشی از نور خورشید میگویند که طول موج ۱۰ تا ۴۰۰ نانومتری دارد.

طلق شفاف نشکن یو وی
ورق های شفاف نشکن

گستره طول موج نور مرئی ، بالاتر از ۴۰۰ نانومتر است. بنابراین اشعه یو وی نامرئی است. البته بخش مهمی از اشعه یو وی پیش از رسیدن به زمین ، توسط لایه ازون جذب و بازتاب میشوند.

طلق های نشکن از دو جهت آثار زیان بخشی دارند. اول اینکه در طولانی مدت ، آسیب جدی به سلامتی انسان میرسانند. دوم اینکه سبب آسیب به ظاهر و بافت طلق میشوند. طلق هایی که در مقابل نور خورشید هستند ، بعد از مدتی زرد رنگ میشوند. مهم تر اینکه ، حتی بافت طلق نیز ضعیف میشود.

طلق شفاف نشکن – در میان انواع طلق ، پلکسی گلاس بیشترین مقاومت را در مقابل اشعه یو وی نشان میدهد. ورق های پلکسی گلاس ۹۹ درصد اشعه یو وی را بازتاب میکنند. طلق پلی کربنات به شکل ذاتی ، در مقابل اشعه یو وی ضعیف است.

اما با استفاده از لایه ضد یو وی ف طلق های پلی کربنات نیز از این نظر مقاوم میشوند. توجه داشته باشید که ضخامت این لایه ، تنها چند نانومتر است. بنابراین تاثیری بر روی شفافیت طلق نمیگذارد.

طلق شفاف ضدخش

طلق شفاف نشکن – یکی دیگر از ایراد های طلق نشکن معمولی ، خش پذیری بالای آن است. طلق های معمولی بعد از مدتی از نظر ظاهری افت میکنند. این مورد در طلق های شیشه ای شفاف نسبت به طلق های مات و رنگی بیشتر نمایان میشود. حتی شفافیت طلق نیز نسبت به حالت اول ، کاهش پیدا میکند.

طلق شفاف نشکن ضدخش

در میان مدل های مختلف طلق ، پلکسی گلاس کم ترین میزان خش پذیری را دارد. خش پذیری طلق اکریلیک حتی نسبت به شیشه نیز کمتر است.

طلق شفاف نشکن – برای ساخت طلق نشکن ضد خش ، یک لایه اضافه از جنس نانو ذرات زیرکونیوم بر روی آن اجرا میکنند. به مانند لایه ضد یو وی ، ضخامت این لایه نیز ناچیز است و در انتقال نور طلق اثرگذار نیست.

توجه داشته باشید که قیمت طلق نشکن کمی نسبت به انواع معمولی گرانتر است. با این وجود در محیط هایی که در دسترس هستند حتما باید از نوع ضدخش استفاده شود.

طلق هوشمند نشکن

نیاز به پوشش شفاف و مات در طول روز متفاوت است. برای ساعت هایی از روز ، پوشش های شفاف نیاز به انرژی نورانی را از بین میبرند. برای استفاده از مناظر بیرون ساختمان نیز از پوشش های شفاف استفاده میشود. از طرفی برای ایجاد و بهبود حریم خصوصی بهتر است از پوشش های مات استفاده شود.

طلق هوشمند به انواعی از طلق گفته میشود که شفافیت و ماتی آن ، در کسری از ثانیه تغییر میکند. برای تغییر حالت طلق ، از ریموت کنترل های مخصوصی استفاده میکنند.

این طلق ها به جریان الکتریسته نیازمند هستند. برای ساخت طلق هوشمند ، از فناوری کریستال مایع استفاده میکنند. کریستال مایع حالتی از ماده است که نسبت به تغییر عوامل محیطی واکنش سریعی نشان میدهد.

در حالت معمول مولکول های این ماده به شکل نامنظمی کنار هم قرار میگیرند . در این حالت منافذ زیادی برای انتقال نور از طلق وجود ندارد. بنابراین طلق در این حالت ، مات میشود.

طلق شفاف نشکن

اما با اتصال برق آرایش مولکولی کریستال مایع منظم و هم ردیف میشود. در این حالت منافذ بیشتری برای انتقال نور وجود دارد. همچنین مولکول ها به شکل هم ردیف در کنار هم قرار میگیرند. بنابراین طلق در این حالت شفاف است زیرا میزان شکست نور در لایه کریستال مایع و طلق برابر است.

برای ساخت طلق شیشه ای هوشمند از دو لایه طلق و یک لایه کریستال مایع بهره میبرند. لایه کریستال مایع در میان دو لایه رسانا قرار دارد.

از طلق هوشمند برای ساخت دیوار و نمای طلقی استفاده میکنند. در ساختمان های هوشمند ، از این طلق ها برای ساخت نما و یا پنجره استفاده میکنند. طلق های هوشمند برای ساخت پارتیشن و یا حتی ساخت نمایشگر نیز به کار گرفته میشوند.

طلق شفاف دوجداره

طلق شفاف نکشن – طلق دوجداره نوعی از طلق است که با استفاده از دو لایه طلق ساخته میشود. طلق های پلی کربنات دوجداره نسبت به نمونه معمولی عایق حرارتی و صوتی بهتری هستند و در برابر ضربه نیز بهتر هستند. دو مدل طلق دوجداره عبارتند از طلق دوجداره ساده و طلق زنبوری.

طلق های دوجداره ساده ، با استفاده از شبکه های مستطیلی ساخته میشوند. در طلق های زنبوری از شبکه های شش ضلعی استفاده میکنند. علت استفاده از شبکه شش ضلعی ، بهبود توانایی طلق در دفع ضربه است.

توجه داشته باشید که فاصله بین دو لایه طلق ، خالی است. طلق های دوجداره به ویژه برای ساخت پوشش های خارجی همچون دیوار و سقف مناسب هستند.

سفارش طلق شفاف نشکن

طلق شفاف نشکن – مجموعه فرکو از جمله تولیدکنندگان داخلی است که در زمینه تولید و عرضه انواع طلق فعالیت میکند. فرکو برای تولید محصول ، از روش های نوین و جدیدترین استاندارد های جهانی استفاده میکند.

طلق شفاف نشکن
طلق شفاف نشکن در ضخامت های گوناگون عرضه میشود

از محصولات تولیدی فرکو میتوان به طلق هوشمند ، طلق کریستال ، طلق پلی کربنات ، پلکسی گلاس ، طلق رنگی و … اشاره کرد. کلیه محصولات فرکو به شکل مستقیم از محل کارگاه و با حذف واسطه عرضه میشوند.

طلق شفاف نشکن – در صورت تمایل میتوانید به دو روش حضوری و غیرحضوری نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید. به منظور ثبت سفارش به روش حضوری در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 به محل کارگاه مراجعه کنید.

برای سفارش غیر حضوری نیز میتوانید با کارشناسان فروش فرکو تماس حاصل کنید. محل کارگاه و شماره تماس فرکو در قسمت انتهایی مطلب درج شده است. کلیه سفارشات ، ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز است.

پل ارتباطی با مجموعه فرکو

  • میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
  • شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
  • پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید.
  • آدرس سفارش حضوری : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106

طلق شفاف نشکن ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو