Home
شیشه نشکن کف

شیشه نشکن

شیشه نشکن واقعا نمی‌شکنه! اگه واقعی باشه نه مدل‌هایی که نشکن نیستن اما حتی بعضی از شیشه فروش‌ها با اسم نشکن می‌فروشن به مشتری! وقتی از شیشه نشکن حرف می‌افته احتمالا ماشین افراد مهم رو به یاد میاریم که در خطر ترور هستن! تازه اون اوایل مردم با شگفتی حرف می‌زدن از ماشین‌هایی که شیشه ضد گلوله دارن! فلان سیاستمدار در فلان کشور ماشینش ضد گلوله هست! اما این روزها شیشه‌های نشکن دیگه فقط محدود نیستن به شیشه ماشین افراد مهم. تو خیلی از ساختمان‌ها به عنوان نما از این شیشه‌ها استفاده می‌شه. حتی جدیدا برای سقف و کف هم از شیشه استفاده می‌شه! حالا همه جوره می‌تونیم از شیشه لذت ببریم! از ویوی کوه و برف و باران و شهر و … یا از نور فراوان لذت می‌بریم کاملا ایمن!

اما کدوم مدل شیشه نشکن هست؟ شیشه لمینت همین مدل هست! البته که همه مدل‌های شیشه لمینت هم اینطور نیستن و فقط مدل‌های خاصی از شیشه لمینت نشکن هستن. یه مورد دیگه اینکه دقت داشته باشین که خود شیشه نشکن هم مدل‌های مختلفی داره! نه تنها از نظر ظاهری بلکه استحکام همه مدل‌ها یکی نیست. یه مدل می‌تونه مقابل ضربه مشت یه ورزشکار جهانی رو هم تحمل کنه و فقط اسم نشکن رو به یدک می‌کشه در حالی که مدل دیگه به گلوله هم رحم نمی‌کنه! در ادامه این مقاله همراه ما باشین.

در این صفحه با موارد زیر آشنا می‌شین

 • شیشه نشکن چیست
 • قیمت و انواع شیشه نشکن ها
 • شیشه نشکن کف
 • کاربرد این نوع شیشه ها
 • شیشه سقف
 • چه کسی شیشه نشکن را اختراع کرد
 • شیشه ضخیم

آیا چیزی به عنوان شیشه نشکن وجود داره؟

سوالی که خیلی‌ها دارن این هست که : “آیا چیزی به نام شیشه نشکن وجود داره؟” پاسخ بله هست!” اما خیلی از شیشه‌هایی که با اسم نشکن فروخته می‌شن شکستنی هستن! یعنی مثلا با اولین ضربه‌های سنگین چیزیشون نمی‌شه اما با تکرار ضربه ممکنه بشکنن. هر چند که مدل‌هایی هم داریم که برای شکوندنشون به بولدوزر نیازه و حتی تانک!

شیشه نشکن

شیشه سکوریت نشکن نیست

خیلی‌ها شیشه سکوریت می‌خرن و تصور می‌کنن که نشکنه در حالی که اینطوری نیست! شیشه سکوریت اگر چه محکمه اما امکان داره بشکنه. حتی خیلی از شیشه فروش‌ها شیشه سکوریت رو به اسم شیشه نشکن می‌فروشن که اشتباهه.

شیشه نشکن چیه؟

تنها یه مدل شیشه نشکنه. اون هم مدلی که هم سکوریت باشه و هم لمینت! پس انواع دیگه شیشه مثل شیشه سکوریت ساده یا شیشه لمینت ساده نمی‌تونن نشکن باشن. هر چقدر ضخیم. شیشه لمینت چی هست؟ شیشه لمینت یه مدل شیشه هست که با چند تا لایه شیشه درست می‌شه. در واقع حداقل دو لایه شیشه و یه لایه طلق مخصوص pvb. لایه طلقی خیلی محکم هست و مقاومت شیشه رو چند برابر می‌کنه. همین لایه طلقی هست که باعث نشکن شدن می‌شه! چرا که مثل چسب شیشه‌هارو به خودش می‌چسبونه! نتیجه اینکه حتی اگه شیشه بشکنه هم همونجای اولش می‌مونه و پرتاب نمی‌شه.

نکته: تصور نکنین که همه مدل‌های شیشه لمینت نمی‌شکنن! اتفاقا شیشه لمینت معمولی می‌تونه بشکنه! تنها در صورتی نشکن می‌شن که اولا تعداد لایه‌ها زیاد باشه و ضخامتشون هم مناسب باشه. هر چی لایه بیشتر ، شیشه محکم‌تر. تازه برای لایه‌های شیشه‌ای باید از شیشه سکوریت استفاده بشه نه ساده. پس شیشه نشکن اصیل هم سکوریت باید باشه هم لمینت.


آیا شیشه می‌تونه از فولاد قوی‌تر باشه؟

اکنون همکاری محققان Caltech و آزمایشگاه ملی لارنس برکلی دپارتمان انرژی نوعی شیشه ایجاد کرده که از هر دو کیفیت برخوردار هست. این از فولاد یا در واقع از هر ماده شناخته شده دیگر قوی تر و سخت‌تر هست.

مزایای شیشه نشکن

 • این شیشه اگر بشکنه تیز و برنده نیست .
 • این شیشه ها از نظر مقاومت بسیار قوی تر از شیشه های معمولی هستن.
 • شیشه های نشکن پس از شکستگی پراکندگی ندارن.
 • مقاومت بالا

شیشه نشکن کف

این نوع شیشه ها ی کف یک مورد بسیار حساس هست که با شیشه لمینت ساخته میشه .

برای نصب شیشه کف باید تمام موارد ایمنی رو رعایت نمود، زیرا در اثر اشتباه کوچکی ضررهای جانی و مالی بسیاری وارد میشه .از شیشه نشکن کف برای هتل ها و رستوران های بزرگی که دید به طبقات پایین دارن استفاده می‌کنن.

نحوه ساخت شیشه نشکن در مراحل زیر صورت میگیره:

 • قبل از هرفرآیندی شیشه به ابعاد مختلف برش می‌خوره
 • در ساخت این شیشه ها ابتدا فرآیند حرارتی استفاده میشه. که شامل گرم کردن شیشه در کوره تا دمای 700درجه سانتی گراد هست.
 • پس از اون شیشه گرم شده به وسیله‌ی دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعا سرد میشه . هوای بسیار خنک به هردو طرف شیشه وزیده میشه.
 • در مرحله سرد سازی شیشه لایه های بیرون اون سریعتر از لایه های داخلی آن خنک میشه ،که این امر موجب استحکام بیشتر شیشه میشه.

انواع شیشه نشکن رو می‌توان بر اساس:

قیمت شیشه نشکن

شیشه نشکن

معمولا در اجرای شیشه نشکن قیمت شیشه برای کف از اهمییت بالایی برخوردار هست زیرا قیمت مناسب از شفافیت بالایی هم برخوردار هست.

در صنایع فرکو قیمت شیشه کف بهترین گزینه برای کف رستوران ها، دکوراسیون داخلی و هتل های شماست .

با توجه به قیمت شیشه نشکن ها برای کف و مقدار زمان نصب و اجرا و وزن این مصالح ، برای برآورد هزینه دقیق با شماره تماس02188068352 تماس حاصل فرمایید.

شیشه نشکن برای سقف

برای ایجاد زیبایی و هم چنین جذب کامل نور خورشید از سقف شیشه ای استفاده می‌کنن. در ساخت شیشه برای سقف امروزه از این نوع شیشه های سقف استفاده میشه .در واقع استفاده ازاین شیشه ها برای سقف یک راه حل برای سازگاری با محیط زیست هست. این شیشه ها برای سقف به دلیل انتقال نور خورشید به داخل و همچنین محافظ اشعه uvبوده که ، در تامین روشنایی داخل به عنوان یک منبع طبیعی نور در مصرف برق بناها و ساختمون‌ها صرفه جویی می‌کنه.

سقف‌هاي شيشه‌اي نشكن قابل شستشو هست، همچنين مقاوم در برابر زلزله و ارتعاشات زمين هست.

منظور از شیشه ضد خرد شدن چیه؟

شیشه ضد ضربه نوعی اصطلاح جذاب هست که می‌تونه به انواع محصولات شیشه ای امنیتی اشاره داشته باشه. … اگر این نوع شیشه های امنیتی شکسته بشه ، خرده های درب و پنجره های شیشه ای شما رو در جای خود نگه میداره و از خرد شدن شیشه ها به داخل به طور خطرناک جلوگیری می‌کنه.

چهار نوع یا مقاومت اصلی شیشه وجود داره:

1) شیشه آنیل شده. شیشه آنیل شده یک محصول اساسی هست که از مرحله بازپخت فرآیند شناور تشکیل میشه. … 2) شیشه تقویت شده با حرارت. شیشه مقاوم در برابر حرارت شیشه ای نیمه معتدل یا نیمه سخت هست. … 3) شیشه معتدل یا محکم. … 4) شیشه چند لایه.

شیشه ضخیم

این شیشه ها در انواع ضخامت چهار تا ده میلی‌متر وجود دارن .

ضخیم بودن شیشه با نشکن بودن آن رابطه ای کاملا مستقیم داره یعنی هرچه ضخامت شیشه بیشتر باشه ،مقاومت آن نیز بیشتر میشه .

شیشه ضخیم که مقاومت بالایی داره رو می توان در فضاها و مکان‌هایی که نیاز بسیار زیادی به مقاومت و امنیت داره استفاده کرد.

شیشه ضخیم نشکن

چه کسی این شیشه رو اختراع کرد؟

این نوع محصول حفاظتی توسط مردی به نام ادوارد بنهدیکتوس اختراع شد .در یک روز سرنوشت ساز در سال 1903،وقتی در حال کار در آزمایشگاه خود بود ، به طور تصادفی فلاسک شیشه ای او از روی میز افتاد.

به جای خرد شدن و پخش شدن تیکه‌های ریز شیشه در سراسر کف زمین ، فلاسک تنها با حفظ ظاهر خود دچار شکستگی شده هست.

چگونگی اختراع

در نتیجه این محصول ایمنی با استفاده از روش مشابه تکنولوژی به کار گرفته در فلاسک ساخته شد .

به این ترتیب او اختراع خود رو با به‌کارگیری یک لایه از سلولوید بین دو لایه شیشه ای ساخت.

به علت خاصیت شفاف شیشه، برای روشنایی مجبور به انجام هزینه‌ی اضافه نیستین. با توجه به عایق گرما بودن این سیستم ها، در بالکن‌ها، تراس‌ها، و باغچه‌ی زمستانی خود می‌تونین چای و قهوه ی خود رو بنوشین.

شیشه نشکن تراس

از نظر هزینه این سقف از سقف های دیگر گران‌تر نیست اما  در عین حال ظاهری شیک و مدرن داره.

.

ارتباط با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ی 02188068352 تماس حاصل فرمایید و یا با زدن بر روی لینک زیر در واتساپ با ما در ارتباط باشین.

هدف ما کیفیت هرچه بهتر و محصول با کیفیت تر به شما مشتریان عزیز هست . در صورت سفارش متخصصان فرکو برای اندازه گیری کف، میز و…

به محل کار یا منزل شما اعزام خواهند شد ، و ظرف 48 ساعت آینده کالای خود رو تحویل شما خواهند داد.

شیشه نشکن از چه ساخته شده هست؟

همانطور که در حال حاضر شیشه …

آیا شیشه می تواند از فولاد قوی تر باشه؟

اکنون همکاری محققان Caltech و آزمایشگاه ملی لارنس …

شیشه نشکن چیست ؟

شیشه های امنیتی چند لایه یا شیشه های ایمنی چند لایه نوعی شیشه مقاوم در برابر خرد شدن…

5 پاسخ

  1. با سلام به شما دوست عزیز . بعله امکان ساخت شیشه نشکن میز تلویزیون ،آکواریوم نشکن و هر میز شیشه ای به دلخواه و سلیقه ی شما امکان ساخت آن وجود دارد.

 1. سلام وقت شما بخیر ممنون از مطلب خوبتون. من معمار هستم و برای ساخت یک پروژه شهری در ابعاد ده در ده ، برای دیوار ها بعد از یک لایه بتن حدود 100 متر مربع شیشه نشکن لحاظ شده. میخواستم بدونم با این شایط اقتصادی در فصل پایانی سال 400 چه مقدار هزینه از منظر مالی نیاز هست. ممنون از پاسخگوییتون.

 2. سلام ویترین مغازه میخوام بزنم کارم بلور جات هست اما نمیخوام فلز کار بشه جز پایه هاش میتونید انجام بدید

 3. سلام ویترین مغازه میخوام بزنم کارم بلور جات هست اما نمیخوام فلز کار بشه جز پایه هاش میتونید انجام بدیدطول ۲.۷۰ عرض ۵۰ سانت ۵ طبقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو