Home
شیشه سکوریت

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت یک شیشه مقاوم و ضخیم در برابر ضربه است. از آنجایی که شیشه کاملا ضربه پذیر است و راحت با هر ضربه‌ای شکسته می‌شود ، این خود دلیلی برای نگرانی اکثر افراد است ، که باعث می‌شود با تردید و دودلی به خرید محصولات از جنس شیشه‌ای اقدام نمایند. اما شیشه سکوریت علاوه بر اینکه تمام تردیدها را از میان برداشته، بلکه باعث جلب اعتماد افراد به محصولات شیشه‌ای نیز شده است. با خرید این محصول از صنایع تولید شیشه و آینه فرکو می‌توانید یک شیشه مستحکم در برابر حوادث را داشته باشید.

میزان مقاومت در شیشه سکوریت

زیرا هر ساله آماری از حوادث اعلام می‌شود.که افراد زیادی هنگام شکست شیشه دچار آسیب‌های جسمی شده‌اند.پس برای سلامت خود از یک جنس شیشه ای خریداری کنید که دارای ضخامت بالا همچنین ضد خط و خش باشد.شیشه شیء بسیار کاربردی در همه منازل و همه شغل ها می باشد .و در تمامی ساختمان سازی ها به کار می رود.پس بیشتر افراد در معرض خطر شکستگی شیشه قرار می گیرند.مهم ترین مسئله سلامت جانی شما می باشد.پس بهترین گزینه برای شما در ساختمان سازی استفاده از شیشه نشکن می باشد.

شیشه در صنعت ساختمان سازی.


در صنعت ساختمان سازی همانطور که در متن بالاگفته شد ازشیشه استفاده بسیاری می شود.و بسیار انتخاب شیشه محکم نقش بسیار مهمی دارد.یکی از مقاوم ترین شیشه ها شیشه سکوریت می باشد.شیشه های معمولی قدرت تحمل وزن بالا را ندارد.و ضد خط و خش نمی باشند.این شیشه در حرارت بسیار بالا ساخته می شود.و بسیار محکم می باشد.همچنین شیشه های معمولی قدرت استحکام برای بخش های مختلف ساختمان سازی را ندارد.

شیشه سکوریت

امکان برش دهی و یا سوراخ کردن شیشه بعد از تبدیل کردن شیشه خام به سکوریت وجود ندارد.پس باید قبل از وارد شدن شیشه به کوره اندازه و طرح خود را انتخاب کنید .و برای کارشناسان تولیدی فرکو بفرستید.تا بتوانیم شیشه مدنظر شمارا در کمترین زمان برای شما تولید کرده و ارسال کنیم.

مزیت های شیشه سکوریت

 • 1.امنیت داشتن برای منازل و یا محل کار شما:

این شیشه ها به دلیل ضخامت و محکم بودن آن ها در هیچ شرایطی شکسته و نمی شوند.و به صورتی نشکن می باشد. برای منازل و محل کار شما برای جلوگیری از سرقت می توانید از این شیشه ها در صنایع تولید شیشه و آینه فرکو ،سفارش دهید .شما می توانید برای فضای کاری یا منزل خود از این شیشه ولی با درب های اتوماتیک سفارش دهید.

 • 2.جلوگیری از خطرات جانی:

شیشه سکوریت مثل شیشه های معمولی در حین خرد شدن به صورت تیز و خطرناک خرد نمی شوند.و کاملا به صورت پودری و بی خطر خرد می شوند.برای این خطری برای افراد ایجاد نمی کنند.ولی در شیشه های معمولی بعد از شکستن ،احتمال ایجاد جراحت و خطر برای افراد بسیار زیاد است . احتمال شکست در شیشه میرال خیلی کم است.ولی برعکس در شیشه های معمولی احتمال شکست بالا می باشد.پس بهتر است برای خریداری مجدد شیشه های معمولی و هزینه ای دوباره از شیشه نشکن خریداری کنید.که سالیان سال برای شما عمر می کند.و مورد استفاده شما قرار می گیرد.

شیشه سکوریت
 • 3.ضخامت برتر شیشه سکوریت نسبت به سایر شیشه های دیگر:


شیشه سکوریت در برابر شیشه های معمولی ضخامت بیشتری دارد.و بسیار مقاوم تر هستند.ضخامت شیشه نسبت به شیشه های معمولی 7برابر می باشد.اگر شما از نزدیک شیشه را مشاهده کنید متوجه جنس آن می شوید.به دلیل ضخامت بالا شیشه در مقایسه با شیشه های معمولی مناسب برای مراحل ساختمان سازی می باشد.

مراحل ساخت شیشه سکوریت :

 • شیشه را درون دستگاه شست و شو قرار می دهند که کاملا هرگونه کثیفی ،گرد و غبار را پاک کند.شیشه را تبدیل به یک شیشه تمیز و درخشنده می کنند.
 • حالا شیشه را درون کوره با حرارت 700درجه سانتی گراد قرار می دهند.
 • برای جلوگیری از هرگونه قوس و موج شیشه ها درون کوره به صورت افقی با استفاده از سرامیک های بروز به سمت جلو و عقب حرکت می کند.
 • بعد از بین بردن هرگونه قوس و موج شیشه درون دستگاه باد بزن قرار می گیرد.تادر دمای معمولی قرار گیرد.
 • در مرحله پنجم شیشه شما آماده می باشد.
شیشه سکوریت


وقتی که شیشه در دستگاه باد بزن قرار می گیرد در مدت چند ثانیه عملیات انجام می شود.و باید سریعاً خشک شود.این موضوع باعث می شود که فضای داخل دستگاه باد بزن گرفته شود.این امر باعث می شود که مقاومت شیشه 7برابر شیشه های معمولی شود.و در حین شکست شیشه به ذرات پودری تبدیل شود.
این شیشه در ضخامت های 3میل الی 20میل در تولیدی فرکو ساخته می شوند.که تا دمای 250درجه سانتی گراد بالای صفر و سرمای 80درجه سانتی گراد زیر صفر را تحمل می کند.یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت کرد این است که امکان برش دهی در شیشه این شیشه وجود ندارد.شما باید قبل از تبدیل کردن شیشه خام به شیشه سکوریت طرح مدنظر خود را برای ما ارسال کنید.

تفاوت بین شیشه سکوریت ،شیشه خام (ساده) و شیشه لمینت در چه

می باشد؟

 • تفاوت وزن شیشه ها :


در مقایسه با وزن شیشه نشکن با شیشه خام همه فکر می کنند که این شیشه سنگین تر است.ولی این فکر کاملا غلط است.زیرا اختلاف وزنی باهم دیگر ندارد.ولی در شیشه لمینت بدلیل استفاده از چند لایه شیشه و پلاستیک ترکیبی در بین شیشه ها ، در مقایسه با شیشه سکوریت یا شیشه ساده تک جداره سنگین تر می باشد.اما در مقایسه با شیشه دو جداره و یا شیشه هایی با ضخامت بالاتر ، بسته به میزان ضخامت یا تعداد جداره های شیشه اختلاف وزن خواهیم داشت .

شیشه سکوریت
 • تفاوت قیمت شیشه ها:


قیمت شیشه لمینت بالاتر از سایر شیشه ها می باشد.و همچنین شیشه سکوریت چهار برابر قیمت شیشه ساده را دارد.زیرا هم ضخامت بالای دارد و هم در مراحل بیشتری در حین ساخت قرار می گیرد.شیشه لمینت از لایه PVBتشکیل شده است.شما می توانید به جای شیشه تخت در شیشه لمینت از شیشه ساده و یا از شیشه سکوریت هم استفاده کنید.قیمت این ها همه در انتخاب شیشه شما متفاوت می باشد.

 • تفاوت رنگ در شیشه ها:

شفافیت رنگ شیشه بسته به نوع شیشه ساده یا سکوریت و یا لمینت یکسان می باشد. مگر اختلاف جنس شیشه بر اساس فلوت ، کلیر ، سوپر کلیر و کریستال بودن آن ها .

 • میزان ایمنی بودن شیشه ها:

درخرید شیشه ساده هیچ گونه تضمینی برای شکست وآسیب نرساندن به شما وجود ندارد.و از لحاظ ایمنی برای شما هیچ کاربردی ندارد.اما شیشه سکوریت بعلاوه شیشه لمینت از لحاظ ایمنی بالا هستند.تفاوت این شیشه ها در این است که شیشه سکوریت چنانچه شکسته شود.کاملا فرو می ریزد.ولی آسیبی برای شما ایجاد نمی کند.ولی شیشه لمینت حتی بعد از شکست هم فرو نمی ریزد.شیشه لمینت برای مکان هایی که باید در امنیت بالا باشد بسیار کاربردی است.مثل طلافروشی ها،بانک ها و …


قابلیت برش و طرح در هر زمانی برای شیشه های معمولی وجود دارد.ولی شیشه سکوریت و لمینت بعد از کامل شدن مراحل ساخت به هیچ عنوان تغییری در اندازه و طرح نمی توان ایجاد کرد.در این نوع شیشه ها باید تمام اقدامات مربوط به ابعاد و شکل شیشه قبل از فرآیند ساخت اجرا شود .

مقاومت شیشه خام ، سکوریت و لمینت در برابر ضربه چه میزان می باشد؟

استحکام شیشه ساده نسبت به شیشه سکوریت و لمینت بسیار کمتر است.ولی شیشه لمینت از شیشه میرال مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارد.و چنانچه در شیشه لمینت از شیشه ساده استفاده شود مقاومت آن بسیار کمتر از زمانی است که در تولید آن از شیشه های نشکن استفاده شود .

شیشه سکوریت

از شیشه در چه مکان های می توان استفاده کرد؟

اصولا در ساختمان سازی از شیشه سکوریت استفاده می کنند.برای مثال برای درب ورودی از شیشه استفاده می شود.چون احتمال شکست در هر اتفاقی وجود دارد.این مسئله آسیب نرسیدن به افراد بسیار مهم می باشد.در مواقعی که حرارت بالا مقابل شیشه قرار می گیرد.از شیشه میرال استفاده می کنند.برای مثال در بخاری و درب فر و…ازشیشه نشکن استفاده می کنند.
اگر می خواهید شیشه خود را در جایی قرار دهید که نیازمند به امینت بالا می باشد. باید از شیشه لمینت استفاده کنید .ولی اگر می خواهید در مکانی قرار دهید که نیازمند شیشه ای می باشد که در برابر حرارت بالا مقاوم باشد و همچنین ایمن بود برای شما مهم است.ازشیشه نشکن خریداری کنید.

در ماشین ها از شیشه جلو از شیشه لمینت استفاده شده است.زیرا شیشه لمینت از خرد شدن شیشه جلو،جلوگیری می کند.ولی در شیشه های درب ماشین ازشیشه سکوریت استفاده می گردد.زیرا هنگام ضربه و شکستن آسیبی به افراد وارد نکند.

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت را در چه مکان های استفاده می کنند؟

پنجره ،بالکن و…

تفاوت بین شیشه سکوریت و شیشه ی ساده چیست ؟

تفاوت در رنگ ،وزن،قیمت و…

مراحل ساخت شیشه سکوریت؟

اول از همه باید اندازه و سایز شیشه خود را تعیین کنید سپس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو