آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

بهترین جنس شیشه رومیزی

شیشه رومیزی یکی از پرمصرف ترین سازه های شیشه ای است . که در انواع میز مورد استفاده قرار می گیرد . به همین دلیل جنس شیشه رومیزی از اهمیت ویژه ای بر خوردار است . برای شناخت بهترین جنس شیشه رومیزی ، به توضیح کامل و جامعی در رابطه با انواع شیشه و کاربرد های آن ها خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .

بهترین جنس شیشه رومیزی
میز با شیشه کریستال

شیشه رومیزی می تواند از چه جنس شیشه هایی تولید شود

برای انتخاب بهترین جنس شیشه رومیزی ، اول باید با انواع جنس شیشه آشنا شویم . ما در این مقاله برای شما ، انواع جنس شیشه را معرفی کرده و به توضیح هریک می پردازیم .

شیشه های تخت معمولی

شیشه های خم یا منحنی

شیشه های نیمه سکوریت

شیشه های سکوریت

شیشه های لمینت

میز با شیشه رومیزی رنگی

شیشه های تخت معمولی

شیشه های تخت ، همان شیشه های صاف و یکدستی هستند که همیشه در تولیدات مختلف دیده ایم و با آن ها آشنا هستیم . شیشه های تخت در تولید شیشه رو میزی بسیار استفاده می شوند و تقریبا اکثر تولیدات شیشه رومیزی را تشکیل می دهند . شیشه های تخت معمولی جزو ساده ترین جنس های شیشه رومیزی هستند ، که از میزان شفافیت و کیفیت کم تری برخوردارند . شیشه های معمولی یا فلوت ، بدلیل پایین تر بودن کیفیت در آن ها ، برای همه انواع میز قابل استفاده نیستند . و جزو شیشه رومیزی هایی هستند که تنها برای میز های کامل مورد استفاده قرار می گیرند .

بهترین جنس شیشه رومیزی
میز تمام شیشه

بهترین جنس شیشه رومیزی با شیشه های خم یا منحنی

شیشه های خم از مدرن ترین تولیدات شیشه رومیزی هستند . شیشه های منحنی برخلاف شیشه های تخت دارای سطحی قوس دار و خمیده هستند . این نوع شیشه نیز می تواند به عنوان یکی از بهترین جنس های شیشه رومیزی محسوب گردد . این نوع شیشه نمایی بسیار زیبا به انواع میز می بخشد . و جلوه ای متفاوت از شیشه های تخت و مرسوم همیشگی دارند . در رابطه با جنس شیشه خم باید گفت که از شیشه های تخت معمولی کیفیت بالاتری دارند و مقاوم تر هستند . به شیشه های خم شیشه نیمه سکوریت نیز اطلاق می شود . زیرا در هنگام ساخت شیشه منحنی ، شیشه تحت تاثیر فرآیند تبدیل به اشکال قوس دار و خمیده ، از مقاومت بیشتری برخوردار می شود . که به آن نیمه سکوریت می گویند .

میز شیشه ای با پایه های منحنی

شیشه های نیمه سکوریت

در تولید شیشه های نیمه سکوریت ، از همان فرآیندی استفاده می شود ، که در تولید شیشه های سکوریت بر روی شیشه اعمال می گردد . تفاوت در تولید این نوع شیشه ، در میزان سرعتی است که در سرد کردن شیشه ، پس از رسیدن شیشه به دمای نرم شدن ، انجام می گیرد . شیشه نیمه سکوریت در مدت زمان طولانی تر و با سرعت کم تر سرد می گردد . مقاومت و کیفیت این شیشه در حدی است که از شیشه های معمولی بالاتر و از شیشه های سکوریت پایین تر است و حدودا دو برابر شیشه های معمولی است .ولی خرده های شیشه در شیشه نیمه سکوریت مانند شیشه معمولی تیز و برنده است .

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه تخت رومیزی

شیشه های سکوریت

شیشه سکوریت دارای کیفیت بسیار خوبی است که آن را نسبت به شیشه های معمولی و نیمه سکوریت متمایز می نماید . شیشه سکوریت مقاومتی هفت برابر بیشتر از شیشه های معمولی دارد . به همین دلیل شیشه نشکن نیز نامیده می شود . شیشه سکوریت بعد از حرارت دیدن و خروج از کوره ، با سرعت بسیار زیادی طی عملیات خنک سازی شیشه قرار می گیرد . در این مرحله ، توده ای از سرمای شدید به شیشه حرارت دیده ، پاشیده می شود و باعث می شود سطح شیشه سرد شود . بدلیل سرعت بالا در این مرحله مغز شیشه که هنوز داغ است ، در اثر این شوک دچار تغییراتی می شود که آن را بسیار مقاوم و نشکن می نماید . این شیشه یکی از بهترین جنس های شیشه رومیزی است .

شیشه رومیزی سکوریت

شیشه های لمینت

از برترین نوع شیشه ، شیشه لمینت است که دارای مقاومت و استحکامی بسیار زیاد است . و حتی می توان میزان کیفیت و مقاومت آن را تا چندین برابر بیشتر نمود . شیشه لمینت را از چند لایه شیشه تولید می کنند . به این صورت که تعدادی مشخص از شیشه های یک اندازه را به هم می چسبانند . که در اینصورت شیشه ای متشکل از چند لایه خواهیم داشت . آنچکه شیشه لمینت را بسیار خاص و متمایز می کند استفاده از ورق PVB در میان لایه های آن است . این لایه شیشه ها را به هم چسبانده و از ریزش شیشه پس از خرد شدن نیز جلوگیری می کند . از این رو به شیشه ایمن و بی خطر معروف است . از این رو شیشه لمینت دارای بهترین جنس شیشه رومیزی است .

بهترین جنس شیشه رومیزی
میز شیشه ای از جنس لمینت

تقسیم بندی انواع شیشه رومیزی بر حسب نمای ظاهری

اشکال مختلف شیشه

شیشه های شفاف

شیشه های مات

شیشه های رنگی

شیشه های طرح دار

شیشه های خاص

میز تمام شیشه دودی

اشکال مختلف شیشه

شیشه رومیزی در شکل های متنوعی تولید می شود . تقریبا همه ما با اکثر اشکال شیشه رو میزی آشنا هستیم . با گذشت زمان تنوع تولید این محصول نیز بیشتر شده است . و به جز اشکال ساده ای که همیشه مورد استفاده قرار می گرفتند ، اشکال جدید و متفاوتی نیز تولید شده اند که ممکن است برای ما تازگی داشته باشد . به نمونه هایی از شکل های مختلف در تولید شیشه رو میزی اشاره می کنیم .

شیشه رو میزی گرد

شیشه بیضی رومیزی

شیشه رو میزی مربع

شیشه طرح مستطیل

شیشه رومیزی مثلثی

شیشه با طراحی دفرمه

بهترین جنس شیشه رومیزی
میز شیشه ای گرد

بهترین جنس شیشه رومیزی با شیشه های مات

عملکرد شیشه مات برعکس شیشه های شفاف است . در شیشه های مات قابلیت رویت آنسوی شیشه وجود ندارد و یا بسیار کم است ، که میزان آن بسته به خواست مشتری متفاوت است . شیشه های مات از سطحی کدر بر خوردار هستند و از شفافیت شیشه در آن ها خبری نیست . شیشه های مات نیز داری انواع مختلفی هستند که به آن ها اشاره خواهیم کرد .

شیشه مات برفی

شیشه مات مشجر

شیشه مات ساتینا

شیشه مات سند بلاست

شیشه مات رنگی

میز با شیشه مات ساتینا

شیشه های شفاف در بهترین جنس شیشه رومیزی

شیشه رو میزی شفاف جزو پر کاربرد ترین نوع شیشه رومیزی است که معمولا برای انواع میز پذیرای و اداری و … مورد استفاده قرار می گیرد . اکثر افراد فکر می کنند شیشه شفاف جزو ساده ترین انواع شیشه رومیزی محسوب می شود . و از همین رو علاقه چندانی به آن نشان نمی دهند . جالب است بدانید که شیشه شفاف دارای چند نوع مختلف است که آشنایی با آن ها می تواند نظر شما را در مورد شیشه های شفاف ، بطور کامل تغییر دهد . انواع شیشه شفاف :

شیشه شفاف فلوت

شیشه شفاف کلیر

شیشه شفاف سوپر کلیر

شیشه فوق شفاف کریستال

بهترین جنس شیشه رومیزی
میز تمام شیشه فوق شفاف کریستال

شیشه های رنگی در بهترین جنس شیشه رومیزی

در تولید شیشه رومیزی ، از شیشه های رنگی بسیار استقبال می شود . شیشه های رنگی می توانند به دکوراسیون منزل و محیط کار شما نمایی بسیار زیبا ببخشند و انرژ مثبت محیط را افزایش دهند . رنگ ها همیشه نمادی از شادی و هیجان هستند و می توانند بخوبی آن را به افراد و محیط های مورد استفاده انتقال دهند .رنگ های قابل استفاده در شیشه از انواع متفاوتی بر خوردار هستند که به معرفی آن ها خواهیم پرداخت :

شیشه ترنسپرنت

شیشه لاکوبل

شیشه متلوکس

شیشه اکرلیک

استین گلاس

شیشه رنگی میز

شیشه های طرح دار

شیشه های رومیزی می توانند از نوع شیشه های طرح دار باشند . شیشه های طرح دار هر نوع شیشه غیر ساده را شامل می شود . شیشه های طرح دار می توانند از گروه شیشه های شفاف ، مات و رنگی باشند و حتی می توانند از جنس های مختلف شیشه تولید شده باشند . به همین دلیلدارای تنوع بالایی هستند . انواع طرح های قابل اجرا بر روی انواع شیشه عبارت است از :

شیشه طرح دار چاپی

شیشه طرح دار حکاکی شده

شیشه اسید کاری شده

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه طراحی شده زیبا

شیشه های خاص

شیشه های خاص شیشه رومیزی در اصل شیشه هایی هستند که به ندرت برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرند . نه به این دلیل که برای این منظور مناسب نیستند ، بلکه بدلیل سلایق و نظر های متفاوت و گاها قیمت های بالا ، در اقشار مختلفی مورد استقبال قرار می گیرند . شیشه رو میزی های خاص را می توان به دو نوع تقسیم بندی کرد :

شیشه رومیزی گلس برد

شیشه رومیزی هوشمند

میز با شیشه گلس برد

قیمت گذاری در بهترین جنس شیشه رومیزی

در قیمت گذاری برای انواع شیشه های رومیزی مواردی هستند که مورد محاسبه قرار می گیرند . این موارد جزو عوامل اصلی هستند که در قیمت شیشه موثرند .

ضخامت شیشه

ابعاد شیشه

جنس شیشه

رنگ شیشه

نوع شیشه

طرح دور شیشه

ویژگی خاص

دستگاه و ابزار

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه رو میزی با لبه های منحنی

ضخامت شیشه

در تولید شیشه رومیزی از ضخامت های متفاوتی استفاده می شود . شیشه رومیزی ها می توانند در ضخامت استاندارد و یا در ضخامت سفارشی تولید شوند. برای میز های کامل می توان از شیشه با ضخامت های کمتر نیز استفاده نمود . اما میز های پایه ، که سطح اصلی میز همان شیشه رو میزی است باید از ضخامت بیشتری استفاده نمود . برای انتخاب بهترین شیشه رومیزی با ضخامت متناسب ، قبل از خرید و سفارش حتما از متخصصین فرکو ، مشاوره رایگان دریافت نمایید . برای محاسبه قیمت ، ضخامت شیشه در قیمت شیشه رومیزی موثر است . در تولید شیشه با ضخامت بالاتر ، از مواد اولیه بیشتر و همچنین زمان و عملکرد بیشتری استفاده شده است .

شیشه تخت با ضخامت متوسط

ابعاد شیشه

یکی از مواردی که در ساخت شیشه رومیزی بسیار مهم است اندازه گیری دقیق میز و انتخاب ابعاد صحیح شیشه رومیزی می باشد . شیشه رومیزی باید کاملا متناسب با میز انتخاب شود . تا بتواند علاوه بر تامین نیاز اصلی ، به زیبایی میز و نمای آن نیز بی افزاید . و در نتیجه انتخاب یا اندازه گیری نادرست ، مصرف کننده را دچار مشکل ننماید . ابعاد و سایز شیشه رومیزی نیز در قیمت اصلی تاثیر گذار است .

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه رنگی میز در ابعاد بزرگ

انتخاب بهترین جنس شیشه رومیزی

جنس شیشه مهم ترین فاکتور در قیمت گذاری محصول است . زیرا با توجه به جنس های بسیار متفاوت و متمایزی که در تولید شیشه رومیزی می توان سفارش داد . قیمت بسیار متغیر و متفاوت خواهد بود . در انتخاب بهترین جنس شیشه رومیزی باید به همه جوانب توجه کنید . چراکه شیشه خود به تنهایی خطرناک نیست ، اما اگر شرایط استفاده از آن را محیا نکنید می تواند برای افراد خانواده خطر ساز باشد . به همین دلیل با توجه به نوع میز و کاربرد آن در منزل یا محیط کار . و با توجه به نیاز به حفظ امنیت افراد ، حتما به نشکن بودن و یا ایمن بودن شیشه اهمیت دهید .

شیشه تخت رومیزی و پایه ها

رنگ شیشه

با توجه به انواع رنگ شیشه که در بالا نیز توضیح داده شد ، قیمت شیشه رومیزی با توجه به رنگ آن تغییر می کند . چرا که نوع رنگ ها بسته به تولید و کیفیتشان متفاوت است . و شیشه رو میزی رنگی بر اساس نوع رنگ انتخابی دارای قیمت های گوناگون است . در انتخاب رنگ شیشه رو میزی خود حتما به تناسب رنگ شیشه با میز و همینطور سبک دکوراسیون خود دقت کنید تا بتوانید بهترین شیشه رومیزی را ، برای داشتن زیبا ترین چیدمان و دکور خود انتخاب نمایید.

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه رنگی منحنی میز

نوع شیشه در بهترین جنس شیشه رومیزی

از عوامل بسیار تاثیر گذار در قیمت شیشه رومیزی نوع شیشه انتخابی است . نوع شیشه یعنی تمام عوامل موثر در ظاهر و زیبایی شیشه رومیزی که عبارت است از : میزان شفافیت شیشه در انواع شیشه شفاف ( ساده ، کلیر ، کریستال ) . میزان ماتی و ویژگی های شیشه مات ( ساتینا ، سند بلاست و …) . انواع طرح های قابل استفاده بر روی شیشه ( چاپ ، حکاکی و …) ، اشکال انتخابی در شیشه ( چهارگوش ، گرد ، دفرمه …)

شیشه طرح دار حکاکی شده

طرح دور شیشه

زمانی که شیشه در ابعاد و اشکال مورد نظر برش می خورد لبه های شیشه بسیار تیز و برنده است . بنابر این شیشه برش خورده را ، ابتدا با استفاده از ابزار دور شیشه ، صیقل داده و با ابزار مخصوص به اشکال زیبایی طراحی می نمایند . محاسبه قیمت در انواع طرح های دور شیشه متفاوت است . انواع تراش دور شیشه به شرح زیر هستند :

ابزار لول ساده

تراش دو پله

تراش سه پله

تراش انگشتی

تراش تخت براق

دستگاه دیاموند

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه رومیزی با دور شیشه انگشتی

ویژگی خاص

ویژگی های خاص در شیشه رومیزی که قبلا به آن ها اشاره کردیم ، چون شیشه هوشمند و شیشه گلس برد ، می تواند در قیمت شیشه رومیزی موثر باشد . مخصوصا شیشه هوشمند که از قیمت بالایی برخوردار است .

دستگاه و ابزار

دستگاه های پیشرفته و ابزار آلات بروز در تولید انواع شیشه های رومیزی ، بسته به نوع دستگاه و تخصص لازم برای استفاده از آن . و همچنین مدت زمان مورد نیاز برای ساخت انواع شیشه ، در قیمت نهایی شیشه رومیزی موثر است .

دستگاه پیشرفته ساخت شیشه خم

مقایسه تفاوت های بهترین جنس شیشه رومیزی

شیشه سکوریت و لمینت

شیشه ساتینا و سندبلاست

تفاوت شیشه تخت و منحنی

شیشه رنگی لاکوبل و شفاف

شیشه سکوریت و لمینت

تفاوت های اساسی در شیشه سکوریت و شیشه لمینت در میزان مقاومت و نوع شکسته شدن این دو محصول است . هردو شیشه از استحکام بالایی بر خور دار هستند و جزو شیشه های نشکن محسوب می شوند . میزان مقاومت شیشه سکوریت می تواند با شیشه لمینتی که لایه های شیشه در آن از شیشه معمولی است یکسان باشد . اما نسبت مقاومت شیشه لمینتی که لایه های تشکیل دهنده آن از شیشه سکوریت باشد به قدری بالاست که چندین برابر شیشه سکوریت ، استحکام خواهد داشت .

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه سکوریت مشکی

برتری دیگر شیشه لمینت نسبت به شیشه سکوریت در شکسته شدن آن است . در این محصول شیشه خرده ها در لایه PVB استفاده شده در بین لایه های شیشه باقی می ماند و به هیچ عنوان از سطح آن جدا نشده و ریزش به زمین و اطراف ندارد . اما در شیشه سکوریت ریزش شیشه وجود دارد ولی خرده شیشه ها بسیار ریز و پودری هستند و خطر بریدگی برای افراد وجود ندارد.

شیشه ساتینا و سندبلاست

تفاوت های شیشه ساتینا و شیشه سند بلاست در سطح این دو شیشه و امکان ایجاد طرح در آن ها است . شیشه ساتینا از سطحی هموار و صیقلی برخوردار است اما در سطح شیشه سند بلاست ناهمواری ها و فرورفتگی های ریزی وجود دارد ، که شیشه ساتینا را از لحاظ حفظ رنگ و جلوگیری از آلودگی در جایگاه برتری قرار می دهد . اما از نظر ایجاد طرح در شیشه باید گفت شیشه سندبلاست دارای برتری است ، زیرا در این محصول قابلیت اجرای انواع طراحی بر سطح آن وجود دارد . اما شیشه ساتینا از این ویژگی بر خوردار نیست و برای کاربری شیشه رومیزی با طرح مات یکدست مناسب است .

شیشه مات ساتینا

تفاوت شیشه تخت و منحنی در بهترین جنس شیشه رومیزی

تفاوت شیشه تخت و منحنی در ظاهر و اشکالی است که می توان با استفاده از آن ها تولید نمود . شیشه تخت در انواع محصولات قابل استفاده است اما میزان طرح های تولیدی با این شیشه بسیار محدود است . و برای اجرای طرح های تمام شیشه ای نیاز به چسباندن قطعات متعدد شیشه است . اما شیشه های منحنی ، قابلیت شکل گیری به انواع طرح های زیبا و منحصر به فرد را دارند . زیرا می توانند در شعاع های مختف خم شوند و قوس های زیبایی به خود بگیرند . با استفاده از همین ویژگی شیشه های خم ، در ساخت بیشتر طرح های تمام شیشه می توان از ویژگی یک تکه بودن شیشه خمیده بهره برد .

بهترین جنس شیشه رومیزی
شیشه منحنی طراحی شده

شیشه رنگی لاکوبل و شفاف

تفاوت شیشه رنگی شفاف و لاکوبل در شفافیت این دو محصول است . در شیشه های رنگی شفاف مانند شیشه های بی رنگ ، قابلیت رویت سمت دیگر شیشه وجود دارد و میزان آن بستگی به غلظت و درجه تیرگی یا روشنی رنگ مورد استفاده دارد. اما در شیشه لاکوبل به هیچ وجه سمت دیگر شیشه قابل رویت نیست حتی اگر کمرنگ ترین رنگ ها مورد استفاده قرار بگیرند . قابل ذکر است که شیشه لاکوبل از سطحی براق بر خوردار است و رنگ های استفاده شده در آن ظاهری مخملی و بسیار زیبا دارند .

شیشه رومیزی لاکوبل سیاه

برای خرید بهترین جنس شیشه رومیزی چگونه با فرکو در ارتباط باشیم :

برای مشاهده انواع تولیدات شیشه و آینه فرکو می توانید پیج اینستاگرام ما را دنبال نمایید .

برای ثبت سفارش و خرید غیر حضوری می توانید با این شماره تلفن : 02188068352 تماس بگیرید .

برای خرید حضوری به آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶ مراجعه نمایید .

شیشه شفاف قیمت بالا تری دارد یا شیشه رنگی ؟

اگر شیشه شفاف از نوع معمولی باشد قیمت شیشه رنگی بالاتر است . ولی قیمت شیشه های شفاف سوپر کلیر و کریستال از شیشه رنگی بالاتر است .

برای شیشه رومیزی شیشه سکوریت بهتر است یا لمینت ؟

با توجه به نوع میز متفاوت است . برای میز هایی که شیشه سطح اصلی میز است ، استفاده از شیشه لمینت پیشنهاد می شود . برای اینکه بتوانید با توجه به نوع میز خود انتخاب درستی داشته باشید حتما مقاله را مطالعه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو