آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 14 ، 15 الی 20

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

پنجره آلومینیومی پروفیل

پنجره آلومینیومی پروفیل

پنجره آلومینیومی پروفیل ، آلومینیوم یکی از پرکاربردترین مصالح موجود در بازار در زمینه تولید پروفیل محسوب میشود . در واقع پروفیل های آلومینیومی رایج ترین نوع پروفیل خصوصا برای پنجره ها محسوب میشوند . برای به کار بردن یک پروفیل مناسب برای پنجره باید از جنسی استفاده کنیم که این شرایط را داشته باشد : باید استحکام خوبی داشته باشد . باید مقاومت مناسب و خوبی در برابر رطوبت و نم از خود نشان دهد . وزن آن نباید سنگین نباشد که تحمل آن برای ساختمان مشکل باشد . قطعا همه مردم به دنبال این هستند که این خصوصیات را با قیمت مناسبی به دست آورند . آیا واقعا چنین جنسی در بازار موجود است ؟ در پاسخ باید گفت “بله” آلومینیوم دقیقا همین جنس است .

پنجره آلومینیومی پروفیل

همه این خصوصیات که کاملا با کاربرد آلومینیوم به عنوان پروفیل پنجره منطبق و مناسب هستند . پروفیل های آلومینومی دارای تمام خصوصیات ذکر شده هستند و خیال ما را از داشتن یک پنجره ایمن و خوب راحت میکنند . در این مطلب قصد داریم بیشتر به کاربرد فلز آلومینیوم به عنوان پروفیل بپردازیم . همچنین خصوصیات این فلز را برسی کنیم و مزایای استفاده از پروفیل پنجره آلومینیومی را مورد برسی قرار دهیم . شرکت فرکو یکی از مهمترین و معتبرترین برند های موجود در بازار ایران است که پروفیل های آلومینیومی با جدیدترین استاندارد های جهانی تولید میکند ، در ادامه با ما همراه باشید .

مشخصات آلومینیوم

پنجره آلومینیومی پروفیل ، آلومینیوم در دسته فلزات قرار میگیرد . این عنصر یکی از فراوان ترین فلزات در سطح کره زمین محسوب می‌شود و به قولی 18% از عناصر سطح زمین را آلومینیوم ها تشکیل می‌دهند .آلومینیوم در دمای 660 درجه سیلیسیوس ذوب میشود . ظاهر این فلز رنگ نقره‌ای دارد . از نظر کاربردهای صنعتی آلومینیوم به شکل پروفیل های ساختمانی ، فویل ، لوله ، میلگرد و … در بازار موجود است . جالب است بدانید تا قرن بیستم این فلز بسیار گران بوده است .

در واقع در آن زمان فناوری استخراج آلومینیوم از سنگ ها هنوز به میزان خوب پیشرفته نبود و به همین دلیل نیز بهای زیادی داشت . قیمت آلومینیوم در این دوره حتی گاه از قیمت طلا سبقت میگرفت ! با اینحال از اوایل قرن 20 با به وجود آمدن فناوری ها جدید آلومینیوم به زودی گسترش یافت یافت و قیمت آن نیز کاهش قابل ملاحضه ای را تجربه کرد ، آلومنیوم قابلیت بازیافت شدن دارد . آلومینیوم قابلیت انتقال حرارت بالایی دارد و رسانای الکتریکی محسوب میشود .

پنجره آلومینیومی پروفیل
پنجره آلومینیومی پروفیل

خصوصیات ویژه فلز آلومینیوم

پنجره آلومینیومی پروفیل ، فلز آلومینیوم یکی از مهمترین و پرکابردترین فلزات محسوب میشود . در واقع فلز آلومینیوم با توجه به شکل پذیری عالی و آسان همواره مورد توجه بوده است . آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات غیر آهنی استفاده فراوان تری در بخش های مختلف داشته است . چند مورد از خصوصیات ویژه آلومینیوم شامل موارد زیر است :

  • مقاومت و استحکام بسیار عالی
  • قیمت بسیار عالی به خصوص در مقایسه با کیفیت محصول
  • شکل پذیری خوب ، با توجه به بالا بودن دمای ذوب امکان ریخته‌گری ماسه‌ای و تحت فشار و مناسب است .
  • ظاهر بسیار زیبا ، آلومینیوم در شکل خالص شبیه به نقره است . همچنین این فلز درخشان است و کمی حالت آینه‌ای نیز دارد .
  • چگالی و دانسیته پایین ، همین خصوصیت باعث شده است که آلومینیوم به آسانی در بخش های مختلف قابل اجرا باشد .
پنجره آلومینیومی پروفیل

آلیاژهای فلز آلومینیوم

همانطور که قبلتر گفتیم آلومینیوم دومین فلز پرکاربرد پس از آهن محسوب می‌شود . البته توجه داشته باشید که آلومینیوم در فرم خالص خود ، حالت نرم و حتی شکننده‌ای دارد . به منظور کار با آلومینیوم آن را با عناصر دیگر مخلوط میکنند و از آلیاژ های حاصل در بخش های مختلف استفاده میکنند ، هر آلیاژی کاربردهای خاص خود را دارد . فلزاتی مثل مس و سیلیسیم و منگنز و … از جمله فلزاتی هستند که از آن ها برای تولید آلیاژ های مختلف آلومنیوم استفاده میکنند .

پنجره آلومینیومی پروفیل

از آلومینیوم خالص که درصد خلوص آن بالای 99% باشد در بخش های الکتریکی و صنایع غذایی استفاده می‌شود . ترکیب آلومینیوم و مس باعث افزایش قابل ملاحضه مقاومت و استحکام آلومینیوم میشود .اضافه کردن منیزیم و سیلیسیم باعث به وجود آمدن آلیاژی مقاوم و با قبلیت جوشکاری میشود . چندین ترکیب دیگر بین آلومینیوم و عناصر دیگر با نسبت های مختلف موجود است ، که هر کدام در صنایع مختلف استفاده میشوند .

لزوم یک پروفیل پنجره باکیفیت

با توجه به اینکه پنجره راه ارتباطی با خارج از ساختمان است ، اهمیت یک پنجره خوب واقعا زیاد است . انتخاب جنس بد برای پروفیل پنجره نتایج بدی به همراه خواهد داشت .به همین ترتیب بهتر است در انتخاب یک پنجره مناسب دقت زیادی به عمل آید . در این نوشته و در قسمت های قبل به خصوصیات فلز آلومینیوم پرداختیم . همانطور که مشاهده کردید خصوصیات آلومینیوم برای استفاده به عنوان پنجره کاملا مناسب هستند . به همین دلیل نیز است که پنجره های پروفیل آلومینیومی یکی از رایج ترین ها در بازار هستند .

پنجره آلومینیومی پروفیل
پنجره آلومینیومی پروفیل طرح چوب

مزایای پنجره پروفیل آلومینیوم

  • زیبایی : پنجره ساختمان که در نما قرار دارد از نظر زیبایی یکی از مهمترین عناصر یک ساختمان محسوب میشود . فلز آلومینیوم ظاهر زیبایی و براق دارد ، که میتواند به یک نمای خیره کننده و شکیل تبدیل شود .
  • مقاومت بالا : با توجه به اینکه پنجره با محیط خارجی در ارتباط است نیاز است که جنسی که برای پروفیل پنجره استفاده میشود دارای این خصوصیت باشد . پنجره پروفیل آلومینیومی این خصوصیات را برای ما به ارمغان میاورد .
  • قیمت مناسب : قیمت مناسب تاثیر فراوانی در بازار یک جنس و اشتیاق برای خرید آن جنس دارد . این پنجره ها قیمت مناسبی دارند.
  • وزن مناسب : اهمیت سبک بودن این پروفیل ها در این است که فشار کمتری به ساختمان وارد میکند .
پنجره آلومینیومی پروفیل

انواع پنجره آلومینیومی پروفیل

پنجره های پروفیل آلومینومی در چند نوع مختلف به خصوص از نظر عایق بودن تولید میشوند ، در این قسمت قصد داریم به معرفی چند مورد از پنجره های پروفیل آلومینیومی بپردازیم .

پنجره پروفیل ساده

این پنجره ها دارای خصوصیات عالی هستند ، به خصوص در سال های گذشته کیفیت این پنجره ها نسبت به گذشته بسیار بهتر شده است . با وجود اینکه این پروفیل ها عایق حرارت هستند اما این پنجره ها از نظر عایق بودن نسبت به نوع دیگر پنجره پروفیل آلومینومی که در بخش بعدی معرفی خواهیم کرد از این نظر ضعیف تر هستند و توانایی حفظ دما را ندارند .

پنجره آلومینیومی پروفیل

پنجره پروفیل ترمال بریک

این نوع پروفیل ها عایق خوبی هستند . در واقع این پنجره ها علاوه بر تمام خصوصیات عالی پروفیل های آلومینیومی ساده در برابر اتقال گرما از خود مقاومت نشان میدهند و میتوانند دمای ساختمان را حفظ کنند ، این خصوصیت خود سبب صرفه جویی در مصرف انرژی میشود . از این پروفیل ها جهت ساخت پنجره دو جداره استفاده میشود . برای ساخت این پنجره ها از تیغه های پلی آمید استفاده میکنند که همین تیغه ها نیز سبب خصوصیت عایقی این پروفیل ها میشود .

قیمت پنجره پروفیل آلومینیومی

قیمت پنجره پروفیل آلومینیومی تابعی از کیفیت آن است . کیفیت این پنجره ها بسته به آلیاژ استفاده شده ، ضخامت استفاده شده ، نوع پروفیل و … متغییر است . برای اطلاع از جدیدترین قیمت پنجره پروفیل آلومینیومی با شماره تماس که در قسمت پایین صفحه درج است تماس حاصل بفرمایید .

پنجره آلومینیومی پروفیل

سفارش پنجره پروفیل آلومینیومی

پیشهناد ما به شما استفاده از محصولات آلومینیومی شرکت فرکو است . شرکت فرکو با چند سال سابقه به عنوان یکی از برندهای برتر ایران در زمینه پنجره های پروفیل آلومینیومی لذت استفاده از یک پنجره عالی را در اختیار شما قرار میدهد . محصولات شرکت فرکو با استاندارهای به روز جهانی تولید میشوند ، همچنین شرکت فرکو علاوه بر تولید پنجره پروفیل آلومینیومی در زمینه تولید انواع درب آلومینیومی و شیشه و آینه کاری نیز آماده خدمت به شما عزیزان است .

راه های ارتباطی با شرکت فرکو

شما متیوانید برای تماس و ارتباط با شرکت فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .

شماره تماس : 02188068352

شما میتوانید با شماره مقابل برای ارتباط با کارشناسان شرکت فرکو استفاده کنید : 09101767773

پیج اینستاگرام فرکو را از طریق لینک زیر دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید :  https://www.instagram.com/farkoo.ir/

آدرس سفارش حضوری : تهران ،ونک،ده ونک،خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین پلاک 106

پنجره آلومینیومی پروفیل
پنجره آلومینیومی پروفیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو