آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

ورق اکریلیکی مات

ورق اکریلیکی مات

ورق اکریلیکی مات – در میان انواع ورق های نازک پلاستیکی ورق های اکریلیکی نسبت به بقیه بازار بزرگتری دارند و پر فروش تر هستند. نام دیگر ورق های اکریلیکی پلکسی گلاس میباشد. شبیه به شیشه ، ورق های اکریلیکی نیز تنوع ظاهری گسترده ای دارند. ورق های اکریلیکی هم در مدل شفاف تولید میشوند و هم در نوع مات موجود هستند. ورق های اکریلیک مات قسمت های مختلف میتوانند جایگزین شیشه مات شوند. ورق های اکریلیکی خصوصیات ویژه ای دارند که در شیشه ها و حتی دیگر انواع طلق و پلاستیک دیده نمیشود. یکی از برتری های ورق اکریلیکی به خصوص در مقایسه با شیشه ، تاب فراوان آن در شرایط سخت محیطی است. ورق های اکریلیکی مات تا حدود خوبی در برابر ضربه تاب میاورند مقاوم هستند. این ورق ها پایداری بسیار خوبی در برابر فشار دارند.

ورق های اکریلیکی مات از نظر خصوصیات فیزیکی و حتی دیداری برتری مشهودی نسبت به شیشه مات دارند. حتی بسیاری از معایب که در دیگر انواع طلق دیده میشود در ورق های اکریلیکی وجود ندارد. مهم ترین عیوب ورق های پلاستیکی ایجاد اثر خراش و ضعف آن ها در برابر نور خورشید است. هیچکدام از دو ایراد یاد شده در ورق های اکریلیکی مشاهده نمیشود. ورق اکریلیکی مات از جمله خوش جلوه ترین انواع پلاستیک محسوب میشوند. به ویژه ورق های اکریلیکی یخی جلوه قابل توجهی دارند و برای مدرن سازی ساختمان گزینه ای مناسب هستند. از جمله کاربرد های ورق اکریلیکی مات میتوان به ساخت پوشش های خارجی و داخلی ساختمان اشاره کرد. مانند : نمای ساختمان ، انواع سقف کاذب ، پارتیشن و … . ورق های اکریلیکی برای شخصی سازی داخل و خارج ساختمان مناسب هستند. استفاده از طلق مات تنها معطوف به ساختمان نیست.

بیشتر بخوانید : طلق دوجداره

ورق اکریلیکی مات بی رنگ
ورق اکریلیک مات بی رنگ

کاربرد ورق های اکریلیکی مات

تقریبا 60% موارد استفاده از ورق های اکریلیکی ( از جمله نوع مات) مربوط به ساختمان است. همانگونه که اشاره کردیم ورق های اکریلیکی پوشش های دیواری ( از جمله مای ساختمان) و سقفی ( مانند سقف کاذب) خوبی محسوب میشوند. ورق های اکریلیکی شرایط بصری و مکانیکی لازم برای استفاده در سقف و دیوار را دارا میباشند. البته برای سقف ترجیه بر این است که از طلق پلی کربنات استفاده شود. اما ورق های اکریلیکی نیز به خصوص در قسمت هایی که کمتر تحت تاثیر عوامل محیطی سخت هستند مناسب هستند. در میان انواع ورق اکریلیکی نیز نوع کدر برای این کار بهترین است. به این دلیل که نور شدیدی را وارد ساختمان نمیکند ، ظاهر زیبایی دارد و از نظر حفظ حریم شخصی داخل نیز مناسب تر است.

بیشتر بخوانید : طلق شیشه ای شفاف

ورق های اکریلیکی در بدنه هواپیما (به ویژه قسمت پنجره) و حتی زیردریایی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین در ساخت خودرو ( در قسمت چراغ و پنجره ) نیز از ورق های اکریلیکی استفاده میکنند. جالب است بدانید ورق اکریلیکی در نوعی مخصوص نیز تولید میشود که ضد گلوله است. ورق اکریلیکی ضد گلوله نوعی اکریلیک نشکن محسوب میشود که توانایی دفع نیروی گلوله را دارد. ورق های اکریلیکی ضد گلوله نیز بیشتر برای ایمن سازی ساختمان و خودرو ( مانند خودرو های نظامی ) به کار گرفته میشوند. به خصوص ساختمان هایی که در معرض خطرات امنیتی قرار دارند (مانند بانک ها) از این ورق ها استفاده میکنند. پنجره ضد گلوله خودرو نیز با همین ورق ها ساخته میشود (و ورق پلی کربنات نشکن ). برای استفاده های گوناگون انواع متنوعی از ورق اکریلیکی مات تولید و عرضه میشود.

پلکسی گلاس مات

بیشتر بخوانید : طلق رنگی

ورق اکریلیکی مات شونده

ورق اکریلیکی مات شونده ( یا طلق هوشمند ) نوعی از اکریلیک است که با متدی ویژه ساخته میشود. برای ساخت این نوع ورق از روشی جالب استفاده میکنند تا در هر زمان با فشار دادن دکمه شفافیت و ماتی طلق تغییر کند! این ورق ها به برق و جریان الکتریسته متصل هستند. اساس تکنولوژی ساخت ورق های اکریلیکی مات شونده به خصوصیت کریستال مایع بازمیگردد. کریستال مایع حالت ویژه ای از ماده است که خصوصیات آن چیزی مابین جامدات و مایعات است! نام متناقض این طلق ها نیز به همین ویژگی ها بازمیگردد . این مواد در لحظه ای رفتار مایعی دارند و با تغییر دما یا جریان الکتریکی رفتارشان به جامد تغییر میکند. در هر صورت برای ساخت ورق اکریلیکی مات شونده از دو لایه طلق استفاده میکنند و در فضای میانی این لایه ها نیز کریستال مایع قرار میگیرد. البته این لایه کریستال مایع در ماده ای هادی احاطه میشود.

ورق اکریلکی مات شونده
ورق اکریلکی مات شونده

لایه هادی نیز به برق متصل است. با جریان یافتن برق به درون هادی آرایش مولکول های کریستال مایع تغییر شکل میدهد. در حالت نرمال مولکول های کریستال مایع به صورت کاملا بی نظم و کاتوره ای به هم متصل هستند. این بی نظمی باعث میشود که راه های عبور پرتو کمتر باشد. چنانچه بخش بزرگی از پرتو یا بازتاب میشوند یا با زاویه شکست زیادی به طلق شیشه ای میرسند. با توجه به این مورد ، در حالت عادی ورق هوشمند کدر و مات است. اما با ورود جریان ، اتصال مولکول های کریستال مایع به هم با نظم تر میشود. این نظم باعث میشود که شدت بازتابش کاهش پیدا کند و مسیر های عبوری بیشتری ایجاد شود. همچنین زاویه شکست به شکل قابل توجهی کم میشود. پس با اتصال برق ورق اکریلیکی ، شفاف میشود. ورق اکریلیکی هوشمند برای ساخت دیوار و پنجره به کار گرفته میشود.

قیمت ورق اکریلیکی مات

قیمت ورق اکریلیک مات نسبت به اکریلیک شفاف ارزانتر است. اولین موردی که بر قیمت ورق اکریلیکی اثر گذار است نوع آن میباشد. ورق های اکریلیکی کدر که درجه سختی بیشتری دارند گرانتر هستند. ورق اکریلیک ضد گلوله گرانترین نوع ورق با جنس اکریلیکی است. ورق های اکریلیک در سطوح مختلفی از استحکام و درجه سختی موجود تولید میشوند. یکی از عواملی که در میزان سختی ورق اثر میگذارد نحوه ساخت آن است. ورق های اکریلیک که با روش ریخته گری تولید میشوند مستحکم تر هستند و انعطاف بهتری دارند. ورق های اکستروژن کمی ضعیف تر هستند و جلوه ضعیف تری نیز دارند. البته نوع مواد اولیه به کار رفته نیز بسیار مهم است. افزایش ضخامت نیز باعث گرانتر شدن ورق اکریلیکی میشود. ورق های اکریلیکی در ضخامت های مختلفی در بازار موجود هستند.

ورق پلاستیکی رنگی
ورق های اکریلیکی مات بی رنگ و رنگی

سفارش محصول

ورق های اکریلیکی وارداتی با توجه به قیمت بالای دلار و وجود واسطه در راه صادر شدن به کشور گرانتر هستند. مجموعه فرکو از جمله گروه های تولیدی ایرانی است که در زمینه تولید انواع متنوعی از طلق و پلکسی فعالیت میکند. فرکو برای تولید محصول از جدیدترین متدها و بهترین مواد اولیه استفاده میکند. فرکو محصولات خود را با حذف واسطه و به شکل مستقیم از محل کارگاه عرضه میکند. برای سفارش محصولات فرکو میتوانید به روش های حضوری و غیر حضوری اقدام کنید. آدرس محل کارگاه و شماره تماس ثبت سفارش در قسمت انتهایی درج شده است. زمان فعالیت مجموعه : در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 میباشد. کلیه سفارشات ظرف مدت 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز است.

بیشتر بخوانید : طلق شیشه ای شفاف

پل ارتباطی با مجموعه فرکو

  • بورس طلق شفاف – میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
  • شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
  • پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید.
  • آدرس سفارش حضوری : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106
ورق های اکریلیکی بهتر هستند یا پلی کربنات ؟

مهمترین رقیب ورق های اکریلیکی پلی کربنات است. در پاسخ به باید گفت که هر دو متریال یاد شده کیفیت بسیار زیادی دارند. اما به طور مطلق نمیتوان یکی از این ورق ها را به عنوان بهتر انتخاب کرد. هر دو نوع طلق بسیار پرکاربرد هستند. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد مقایسه ورق های اکریلیکی مات و طلق پلی کربنات مات از این لینک استفاده کنید.ورق اکریلیکی مات بی رنگ و سیاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو