آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 14 ، 15 الی 20

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق شیشه ای ارزان

طلق شیشه ای ارزان

طلق‌های شیشه ای با ظاهری شفاف و درخشان از جمله بهترین جایگزین‌ها برای شیشه هستند. این طلق‌ها علاوه بر اینکه ویژگی‌های مورد نظر شیشه را دارند، بلکه از برخی جهات حتی بهتر از شیشه هستند. از جمله معایب شیشه‌های معمولی مثل پایین بودن سطح ایمنی و شکننده بودن در طلق شیشه ای دیده نمی‌شود. علاوه بر این طلق‌ها همه مزیت‌های شیشه‌ها را دارا می‌باشند. به‌خصوص در سال‌های اخیر کیفیت طلق‌های ساخته شده بسیار بهتر شده است. و از جهات مختلف، طلق‌ها از نظر کیفی بهبود یافته‌اند. تلاش بر این بوده است که ضمن افزایش کیفیت، قیمت در سطح مناسبی باشد. در این مطلب قصد داریم به محصول طلق شیشه ای ارزان فرکو بپردازیم.

استفاده از طلق‌های شیشه ای در سال‌های اخیر رواج بیشتر گرفته است. طلق‌های شیشه ای از نظر تفاوتی با شیشه ندارند. از طلق‌های شیشه ای در قسمت‌های مختلف ساختمان چون پنجره ( طلق شیشه ای پنجره ) استفاده می‌شود. همچنین از این طلق‌ها به‌عنوان دیوار و سقف بهره می‌گیرند. طلق‌های شیشه ای از نظر انتقال نور و وضوح در دو نوع شفاف و مات تولید می‌شوند. طلق شیشه ای شفاف از نظر نورگیری حتی نسبت به شیشه قدری بهتر است. طلق‌ شیشه ای ارزان از نوع مات بیشتر به منظور بهبود حریم‌خصوصی داخل مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عنوان نمونه برای خصوصی کردن بالکن از طلق شیشه ای بالکن مات استفاده می‌کنند.

طلق شیشه ای ارزان یا شیشه

شیشه از قرون گذشته یکی از پرکاربردترین متریال‌های مورد استفاده بشر بوده است. اما در دهه‌های گذشته و با پیشرفت تکنولوژی متریال‌های جایگزین، ساخته شدند. طلق شیشه ای ارزان یکی از همین متریال‌هاست. طلق ها نه تنها از نظر شفافیت هم سطح با شیشه و حتی بهتر هستند، از نظر خصوصیاتی مثل مقاومت، سطح ایمنی، قیمت و … نیز بهینه شده‌اند. البته باید دقت داشته باشید طلق‌ها در انواع مختلف ساخته می‌شوند. و هر کدام یکسری ویژگی‌های خاص دارند. طبیعتا متناسب با خصوصیات هر کدام برای یکسری از فعالیت‌های خاص، مناسب‌تر هستند. از نظر قیمتی نیز میان انواع طلق تفاوت وجود دارد که در ادامه به آن نیز خواهیم پرداخت. در کل موارد استفاده از طلق ها بسیار گسترده است. در ادامه به معرفی انواع طلق می‌پردازیم.

طلق شیشه ای ارزان دوجداره
طلق شیشه ای ارزان

ویژگی طلق شیشه ای ارزان

طلق‌ شیشه ای ارزان ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی دارند که آن‌ها را نسبت به متریال‌های رقیب متمایز ساخته است. هنگامی که طلق‌ها را از نظر ویژگی‌های متخلف بصری، مثل شفافیت و وضوح مناسب و درخشش بالا و یا خصوصیات فیزیکی مختلف، نظیر مقاومت برسی می‌کنیم متوجه کیفیت بالای آن‌ها می‌شویم. طلق‌ شیشه ای ارزان از نظر مقاومت برتری فاحشی به نسبت شیشه دارند. و حتی برخی از انواع طلق، نشکن هستند. از نظر شفافیت نیز طلق ها عبور نور بالاتری در مقایسه با شیشه دارند. وزن سبک یکی دیگر از مهمترین خصوصیات طلق‌های شیشه ای است. طلق‌های پلی کربنات تا یک سوم سبک‌تر از شیشه هستند.

البته سایر انواع طلق شیشه ای ارزان نیز همچنان بسیار سبک‌تر از شیشه هستند. این مورد خطرات استفاده از طلق‌ها را به حداقل رسانده است. در آخر قیمت طلق‌ها نیز در مقایسه با شیشه ارزان‌تر است. علاوه بر این مقاومت بالا سبب شده است که عمر طلق‌ها افزایش پیدا کند و نیاز به تعویض نیز کمتر است.

انواع طلق های شیشه ای موجود در بازار

  • طلق پلی کربنات
  • طلق پلی استایرن

طلق پلی کربنات

طلق پلی کربنات از جمله قدرتمندترین متریال‌های شفاف بازار هستند. این طلق شیشه ای ارزان از پلیمرهای گروه کربنات هستند. طلق های پلی کربنات از بیس فنل A و کلرید کربونیل ساخته می‌شوند. این طلق‌ها به‌قدری قوی هستند که حتی در برابر سنگین‌ترین ضربات سالم باقی می‌مانند. نیرویی 200 برابر قدرتمندتر از نیرویی که می‌تواند شیشه معولی را بشکند، از پس این طلق برنمی‌آید. طلق‌های پلی کربنات از نظر استحکام نیز عالی هستند. این طلق‌ها در برابر مواد شیمیایی نیز مقاوم است. همچنین این طلق ها مشتعل نمی‌شوند. و در صورتی که حرارت آن‌ها بالا برود، به آرامی ذوب می‌شوند. طلق‌های پلی کربنات عبور نور 88 درصدی دارند. به این معنی که 88 درصد از نور مرئی که به سمت این طلق تابیده می‌شوند، توان عبور از آن را دارند. این میزان مطلوب است و قابل مقایسه با شیشه نیست.

طلق شیشه ای ارزان

علاوه بر ویژگی‌های عالی این طلق‌ شیشه ای ارزان، ضعف‌هایی نیز دارند. که البته با یکسری ترفند برطرف می‌شوند. از مهم‌ترین ضعف‌های طلق‌های پلی کربنات می‌توان به خش‌پذیری آن‌ها اشاره کرد. طلق‌های پلی کربنات مقاومت کمتری در برابر سایش دارند. دیگر عیب طلق‌های پلی کربنات عدم مقاومت آن‌ها در برابر اشعه یو وی است. طلق پلی کربنات در برابر نورخورشید دچار زردی و شکنندگی می‌شود. برای حل این دو مشکل از فیلترها و ترفندهای مخصوصی استفاده می‌شود. برای مثال با کار کردن فیلترهای مخصوص این طلق‌ها در برابر اشعه یو وی مقاوم می‌شوند. پوشش‌های ضدخش نیز برای طلق‌های پلی کربنات موجود هستند. طلق‌های پلی کربنات برای ساخت انواع پنل‌های سقفی، پنجره، ضدگلوله، بدنه گوشی‌های تلفن همراه و خودرو و هواپیما و … استفاده می‌شوند. طلق‌های پلی کربنات در انواع مات، شفاف و رنگی موجود هستند.

طلق اکریلیک

طلق اکریلیکی ( همچنین به نام پلکسی گلاس نیز مشهور هستند) یکی از شفاف‌ترین متریال‌های موجود در بازار است. طلق‌های اکریلیک از متیل متاکریلات ساخته می‌شوند. طلق پلکسی گلاس نسبت به دیگر طلق‌ها از نظر میزان عبور نور و شفافیت برتر است. میزان عبور نور 92 درصد و میزان شکست نور در طلق‌های اکریلیک 1.4 است. طلق‌های اکریلیک ظاهری بسیار درخشان و براق دارند. و بازتاب زیبایی نیز ساطع می‌کنند. نکته قابل توجه دیگر اینکه تصویر سمت مقابل به صورت واقعی نشان داده می‌شود. طلق شیشه ای ارزان اکریلیک از نظر خصوصیات فیزیکی نیز نسبتا خوب هستند. و این طلق‌ شیشه ای ارزان 20 برابر نسبت به شیشه معمولی مقاوم‌تر هستند. به جز این مورد این طلق‌ها استحکام بالایی هم دارند. این طلق ها در برابر اشعه یو وی مقاوم هستند. و در مقابل نور خورشید دچار زردی و شکنندگی نمی‌شوند.

این طلق‌ها از ورود اشعه یو وی که طول موج آن‌ها کمتر از 300 نانومتر باشد، جلوگیری می‌کنند. ( محدوده یو وی از 100 تا 400 تانومتر است که طول موج بالای 300 نانومتر خطرناک نیست) این طلق‌ها در برابر سایش نیز مقاومت بهتری دارند و تا خش‌پذیری پایینتری داشته باشند. باید اشاره کرد که این طلق‌ها در برابر آتش سوزی مقاوم نیستند و دچار حریق می‌شوند. همچنین طلق‌های اکریلیک در برابر مواد شیمیایی نیز ضعیف هستند. از جمله کاربردهای طلق شیشه ارزان از نوع اکریلیک می‌توان به ساخت پنجره‌های نورگیر، پارتشین، ساخت آکواریوم، ساخت پنجره‌های زیردریایی و هواپیما و … اشاره کرد. طلق اکریلیک در انواع طلق شفاف ، طلق مات و طلق رنگی در بازار عرضه می‌شوند.

طلق شیشه ای ارزان پلی استایرن

سومین نوع طلق شیشه ای ارزان که قصد معرفی آن را داریم طلق پلی استایرن است. طلق پلی استایرن که به آن‌ها طلق کریستال نیز گفته می‌شود. نسبت به طلق اکریلیک و به‌خصوص پلی کربنات مقاومت پایین‌تری دارد. میزان شفافیت طلق پلی استایرن تقریبا 88 تا 90 درصد است که میزان قابل قبولی است. طلق‌های پلی استایرن در برابر اشعه یو وی نیز مقاوم نیستند. در صورتی که این طلق‌ها در محیط خارجی استفاده شوند، دچار هوازدگی می‌شوند.

بیشتر بخوانید : طلق هوشمند

به طور کلی طلق پلی استایرن بیشتر در داخل ساختمان به کار گرفته می‌شود. برای مثال این طلق‌ها یکی از بهترین گزینه‌ها برای ساخت سقف‌های کاذب است. ( مثل ساخت آسمان مجازی که در سال های گذشته رایج شده است). یا برای ساخت طبقه‌بندی لوازم خانگی مثل یخچال و گاز نیز گزینه مناسبی هستند. بیشتر موارد استفاده این طلق‌ شیشه ای ارزان مربوط به کاربردهای ظریف‌تر است.

بهترین طلق شیشه ای ارزان

همانطور که ملاحظه کردید هر کدام از طلق‌ها دارای یکسری خصوصیات بارز منحصربه‌فرد هستند. اگر محل مورد نظر شما تحت خطر ضربه دیدن و یا آتش‌سوزی باشد، بدون شک پلی کربنات بهترین انتخاب است. در صورتی که محیط مدنظر شما طلق را در معرض خط‌وخش قرار می‌دهد. و یا تحت تابش مستقیم است و شما متریالی درخشان می‌خواهید اکریلیک گزینه مناسب‌تری است. ( البته طلق‌ شیشه ای ارزان پلی کربنات ضد یو وی و ضد خش هم تولید می‌شوند که قیمت بالاتری دارند) .

طلق شیشه ای ارزان اکریلیکی

قیمت انواع طلق شیشه ای ارزان

در این قسمت به مقایسه قیمت طلق شیشه ای ارزان می‌پردازیم. قیمت طلق شیشه ای پلی کربنات نسبت به دو نوع دیگر بالاتر است. دلیل این امر نیز استفاده از متریال گران‌قیمت و باکیفیت برای ساخت این طلق‌هاست. البته این به معنی بی‌کیفیت بودن سایر طلق‌ها نیست. برای مثال طلق‌های شیشه ای اکریلیک در بسیاری از قسمت‌ها گزینه مناسب‌تری است. طلق‌های اکریلیک قیمت پایین‌تری نسبت به طلق‌های پلی کربنات دارند. و بالاخره طلق‌های پلی استایرنی ارزان‌ترین نوع طلق موجود در بازار هستند. البته قیمت طلق تابع عوامل مختلفی مثل کیفیت طلق، ضخامت و آپشن‌های اضافی که در برخی طلق ها وجود دارند، ( مثل طلق های ضدخش و ضد یو وی) متفاوت است.

طلق شیشه ای ارزان پلی کربنات

بیشتر بخوانید : طلق شفاف

سفارش طلق شیشه ای فرکو

فرکو از جمله گروه‌های تولیدی ایرانی است که اقدام به تولید انواع طلق شیشه ای ارزان و پلکسی با رعایت جدیدترین متدهای جهانی کرده است. مجموعه فرکو اهمیت زیادی برای تولید کالا با بالاترین کیفیت ممکن و کسب رضایت مشتریان عزیز قائل است. محصولات فرکو بدون هیچ واسطه و به شکل مستقیم از محل کارگاه به مشتریان عزیز عرضه می‌شوند. برای سفارش طلق‌های فرکو می‌توانید به صورت غیر حضوری و حضوری اقدام کنید. برای ثبت سفارش به صورت غیرحضوری با شماره تلفن‌هایی که در قسمت پایین صفحه موجود است، تماس حاصل کنید. برای ثبت سفارش به صورت حضوری نیز به محل کارگاه فرکو مراجعه کنید. و ضمن مشاهده محصولات در صورت موردپسند بودن، نسبت به ثبت سفارش اقدام کنید. کلیه سفارشات ظرف 3 الی 4 روز کاری آماده عرضه به مشتریان عزیز است.

بیشتر بخوانید : طلق دوجداره

پل ارتباطی با فرکو

شما می‌توانید برای تماس و ارتباط با شرکت فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .

شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352

پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح‌ها را تماشا کنید.

آدرس سفارش حضوری : تهران، ونک، ده ونک، خیابان شیخ بهایی، کوچه کولیوند، خیابان شهید مجید پور، نبش بن بست آرمین پلاک 106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو