کارگاه تولیدی فَرکو

farkoo.Blog

مطالب پر بازدید

طلق اکریلیکی

طلق اکریلیکی

مجموعه فرکو برترین تولیدکننده طلق اکریلیکی و انواع اکریلیک گلاس در سطح کشور 02188068352

طلق رنگی اکریلیک

استفاده از طلق در صنایع مختلف

همانطور که می‌دانید نیاز به طلق ازجمله طلق اکریلیکی در تمامی صنایع اعم از خودروسازی ،ساختمان‌سازی، صنعت پزشکی، کشاورزی و…در سال‌های اخیر بسیار گسترش یافته‌است.از این رو نیاز بازار طلق فروشان به وجود طلق در بازار بسیار گسترده شده‌است.به همین علت میان تمام تولیدکنندگان طلق پلکسی گلاس در سطح کشور رقابت تنگاتنگی جهت عرضه‌ی طلق باکیفیت و تولید انبوه طلق ایجاد شده‌است. و مجموعه فرکو مفتخر است که همیشه محصولات خود را با بهترین کیفیت خدمت مشتریان عزیز ارائه کند.

همانطور که می‌دانید مجموعه فرکو تولید کننده انواع 1) آینه و (مشتقات آینه ای) 2) انواع شیشه‌های ساختمانی و تزئینی و (مشتقات شیشه ای ) انواع طلق و پلکسی گلاس می‌باشد. و همواره کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده‌است.

همانطور که واقف هستید مجموعه فرکو مقالات متعددی از محصولات طلقی خود خدمت شما عزیزان ارائه داده است.در این مقاله مجمو عه فرکو قصد دارد به طور گسترده‌تری در ارتباط با طلق اکریلیکی بپردازد…

ترموپلاستیک های پلیمری را در بازار با چه عناوینی می‌شناسند

 1. طلق پلی کربنات
 2. پلکسی گلاس
 3. اکریلیک

انواع طلق اکریلیکی

نوع طلق اکریلیکیخصوصیات
طلق ریخته گریاستحکام بالا ، وزن سبک ، عایق رطوبتی بهتر ، شفافیت بالا
طلق اکسترود شدهقیمت ارزانتر ، شفافیت بالا
مقایسه انواع طلق اکریلیکی

طلق اکریلیکی مات

طلق اکریلکی مات به طلق‌هایی گفته می‌شود که ظاهری کدر دارند و تصویر سمت دیگر را سایه‌مانند و بدون وضوح نمایش می‌دهند. مهمترین دلیل به‌کار بردن این طلق‌ها بهبود حریم‌خصوصی ساختمان است. در داخل ساختمان بعضی از قسمت‌ها نیازمند حریم‌خصوصی بیشتر هستند و بهتر است به شکل واضح دیده نشوند. طلق‌های مات برای چنین بخش‌هایی یک گزینه عالی محسوب می‌شوند. از جمله قسمت‌هایی که نیاز به طلق مات در آن‌ها بیشتر حس می‌شود می‌توان پنجره حیاط خلوت و پاسیو ، دیوارهای طلقی و … اشاره کرد. البته به جز این مورد طلق‌های مات نور ملایم‌تری وارد ساختمان می‌کنند. واقعیت اینجاست که استفاده از طلق شفاف در وسعت زیاد می‌تواند منجر به ایجاد آلودگی نوری در داخل ساختمان شود. یک نمای طلقی که با طلق شفاف کار شده‌باشد نور بسیار زیادی به خصوص در هنگام ظهر وارد ساختمان می‌کند.

طلق رنگی
طلق اکریلیکی رنگی

این در حالی است که نوری که از طلق مات به ساختمان می‌رسد ملایم‌تر است و شدت کمتری دارد. سقف‌های طلقی نیز به مانند دیوار و نمای طلقی بهتر است با طلق مات ساخته شوند. این مورد به خصوص در ساخت سایه‌بان بیشتر به چشم می‌آید و طلق‌های شفاف گزینه مناسبی برای ساخت سایه‌بان نیستند! در بسیاری از ساختمان های مدرن از طلق مات و طلق هوشمند برای ساخت نما بهره می‌برند.

طلق پلی کربنات مات با توجه به مزیت‌های فراوانی که دارند یکی از ایده‌آل‌ترین گزینه ها برای ساخت نما و سقف هستند. هر سه نوع طلق رایج یعنی طلق‌های پلی کربنات ، اکریلیک و پلی استایرن دارای نوع مات هستند. همچنین باید اشاره کرده که طلق مات یک جایگزین مناسب برای شیشه مات است.

طلق مات از نوع اکریلیکی مجموعه فرکو

طلق اکریلیکی شفاف

اگر طلق های مات برای افزایش حریم‌خصوصی و نور ملایم به کار می‌روند برعکس طلق‌های شفاف برای دریافت حداکثر نور تابشی و استفاده از مناظر بیرون ساختمان استفاده می‌شوند. با استفاده از طلق اکریلیکی شفاف می‌توان فضاهای پر نور و دلباز ایجاد کرد. همچنین دید به بیرون یکی از مهمترین مزیت های یک ساختمان محسوب می‌شود. طلق های شفاف یک رقیب جدی برای شیشه محسوب می‌شوند و از نظر خصوصیات مختلف حتی نسبت به شیشه ها برتری‌هایی نیز دارند. هر سه نوع طلق رایج دارای نوع شفاف هستند. عبور نور طلق های اکریلیک شفاف 92 درصد است. این میزان در طلق های پلی کربنات 88 درصد و در طلق های پلی استایرن شفاف در حدود 88 تا 90 درصد است. البت برخی از مدل‌های سفارشی پلی کربنات حتی می‌توانند از این هم شفاف‌تر باشند.

منظور از عبور نور میزان نور تابشی است که می‌تواند از طلق عبور کرده و وارد ساختمان شود. هر چقدر این عدد بزرگتر باشد به این معنی است که توانایی آن متریال برای نورگیری بهتر است. شفافیت شیشه ها تقریبا 90 درصد است. همانطور که ملاحظه می‌‌کنید طلق‌ها از نظر شفافیت نه تنها ضعیف‌تر از شیشه نیستند که حتی طلق اکریلیکی شفاف کمی از شیشه بهتر است! فاکتور دیگری که نشان‌دهنده واقعی بودن تصویر است ضریب شکست یک متریال است. هر چقدر این میزان کمتر باشد نشانه واقعی‌بودن تصویر است. ضریب شکست طلق اکریلیکی شفاف در حدود 1.49 در طول موج ۵۸۹ نانومتر است و برای شیشه نیز تقریبا در همین سطح قرار دارد. به طور کلی از نظر خصوصیات بصری طلق اکریلیک شفاف بهترین نوع طلق شفاف است. طلق های شفاف استحکام خوبی دارند ، وزن آن ها سبک است و متریالی ایمن محسوب می‌شوند.

طلق شفاف فرکو

طلق اکریلیکی یو وی

طلق اکریلیکی یو وی نور خورشید ضمن اینکه خواص بسیار مهمی دارد و یک عنصر حیاتی محسوب می‌شود معایبی نیز دارد. یکی از مهمترین معایب نور خورشید اشعه یو وی است. نور خورشید در طول موج‌های مختلف به زمین ساطع می‌شود. بخشی از نور خورشید که طول موج 10 تا 400 نانومتری دارند اصطلاحا اشعه یو وی یا فرابنفش نامیده می‌شود. البته همین اشعه یو وی نیز کاربردهای مثبتی چون ضدعفونی نیز دارد. در هر صورت عوارض منفی اشعه یو وی از دو جهات قابل بررسی است. اول اینکه اشعه یو وی به سلامتی انسان آسیب می‌رساند. دوم اینکه اشعه یو وی باعث آسیب‌رسیدن به متریال‌های مختلف از جمله طلق‌ها می‌شود.

برخی از انواع طلق وقتی در برابر نور خورشید قرار بگیرند بعد از مدتی بور و شکنده می‌شوند. البته همه انواع طلق اینگونه نیستند و برخی از مدل ها به خوبی در برابر هوازدگی مقاومت می‌کنند. و ظاهر خود را در برابر تغییرات حفظ می‌کنند.

در میان انواع طلق‌ها ، طلق های اکریلیکی بیشترین مقاومت را در برابر اشعه یو وی نشان می‌دهند. در واقع طلق‌های اکریلیک دچار هوازدگی نمی‌شوند حتی اگر چند سال در برابر نور خورشید قرار بگیرند. طلق های پلی کربنات و پلی استایرن در برابر اشعه یو وی و هوازدگی مقاوم نیستند. با توجه به اینکه این طلق‌ها و به‌خصوص طلق های پلی کربنات از نظر ویژگی‌های دیگر بسیار عالی هستند این مشکل نیز با اجرای یک لایه ضد یو وی بر روی این طلق‌ها حل شده‌است. البته قیمت طلق‌های پلی کربنات یو وی نسبت به نمونه معمولی گران‌تر است. با این حال در صورتی که قصد استفاده از این طلق‌ها در فضا خارجی را داشته باشید حتما باید از نوع طلق یو وی استفاده کنید.

طلق یو وی فرکو

طلق اکریلیکی لانه زنبوری

طلق اکریلیکی زنبوری، نوعی طلق اکریلیکی است که ضخامت آن به شکل یک لانه زنبور دیده می‌شود. به این معنی که این طلق ها از چند لایه تشکیل شده‌اند و ضخامتشان پیوسته نیست. در واقع می‌توان طلق های زنبوری را نوعی طلق دوجداره دانست که طراحی قسمت میانی لایه‌های آن متفاوت است. فاصله بین دو لایه به شکل یک لانه زنبور طراحی شده‌است به این معنی که داخل این طلق‌ها مشبک کاری شده‌است. در واقع داخل این طلق‌ها شبکه‌ای منظم از شش‌ضلعی دیده می‌شود. علت این نوع طراحی افزایش مقاومت این طلق هاست. این نوع طراحی باعث می‌شود که این طلق‌ها بتوانند ضربه وارد شده را به خوبی دفع کنند. شبکه های شش ضلعی کار شده در طلق زنبوری نسبت به شبکه‌های مستطیلی که در طلق های دوجداره معمولی دیده می‌شود عملکرد بهتری دارند.

طلق اکریلیکی زنبوری با توجه به ویژگی‌های منحصربه‌فردی از جمله استحکام بسیار بالا ، مقاومت مناسب در برابر رطوبت ، عایق حرارتی خوب و … یک متریال منحصربه‌فرد برای استفاده‌های مختلف همچون ساخت انواع پوشش و محافظ طلقی محسوب می‌شوند. از دیگر ویژگی‌های طلق زنبوری می‌توان به ضدحریق بودن آن اشاره کرد. عایق صوتی این طلق‌ها نیز به مانند عایق حرارتی این طلق ها فوق‌العاده است. طلق‌های زنبوری ضد یو وی هستند و به‌صرفه‌جویی مصرف انرژی کمک می‌کنند( با توجه به اینکه از تبادل دمای بین بیرون و داخل ساختمان جلوگیری می‌کنند).

انواع طلق لانه زنبوری

طلق اکریلیکی هوشمند

شفافیت و ماتی دو ویژگی متضاد برای طلق اکریلیکی هستند. اما واقعیت اینجاست که در بسیاری از قسمت‌ها نیاز به هر دو به شکل همزمان حس می‌شود. برای نمونه ممکن است برای ساعاتی از روز علاقه‌مند به دید بیرون و استفاده از نور خورشید باشیم. یا ممکن است برای ساعتی دیگر به شخصی‌تر کردن ساختمان علاقه داشته باشیم. با پیشرفت‌های علمی و همچنین شناخت عمیق نسبت به خواص مواد، مهندسان توانسته اندطلق ها و شیشه هایی تولید کنند که ماتی و شفافیت آن در هر لجظه قابل تغییر باشد. درواقع بتوان هرزمان بر حسب نیاز خود و فضای موجود، از طلق مات یا شفاف استفاده نمود.

طلق اکریلیکی هوشمند به نوعی از اکریلیک گلاس گفته می‌شود که با ریموت کنترل مخصوص می‌توان ماتی و شفافی آن را تعیین کرد. طلق هوشمند با جریان برق کار می‌کنند. این طلق‌ها را می‌توان مدرن‌ترین نوع پلاستیک دانست که جلوه جذابی به ساختمان می‌بخشند. احتمالا برای شما سوال شده‌است که چنین چیزی به چه روشی امکانپذیر است؟ در این قسمت به شکل خلاصه نحوه عملکرد این طلق‌ها را بررسی می‌کنیم.

طلق هوشمند

تولید طلق اکریلیکی هوشمند

برای ساخت طلق هوشمند از عملکرد کریستال مایع در برابر جریان برق بهره می‌گیرند. کریستال مایع گاهی مانند جامد و گاهی مانند مایع است. یکی از مهمترین خواص کریستال مایع اثرپذیری سریع آن نسبت به تغییرات مختلف مثل تغییر دما است. برای ساخت طلق هوشمند از دو لایه طلق استفاده می‌کنند.

مابین این دو لایه کریستال مایع قرار دارد. خود کریستال مایع درون رسانا محصور شده‌است. هنگامی که جریانی در رسانا نباشد مولکول‌های کریستال مایع سمتگیری تصادفی دارند. در این حالت مولکول‌ها یکدیگر را پوشش می‌دهند و درصد بزرگی از نور نمی‌تواند عبور کند. با اتصال جریان برق موکول‌ها ساختار منظم می‌گیرند و طلق شفاف می‌شود. طلق‌ اکریلیکی هوشمند بهترین نوع طلق برای ساخت نما و دیوار طلقی هستند. این طلق به خصوص از نظر صرفه جویی مصرف انرژی عالی است. از نظر ظاهری نیز این طلق‌ها عالی و به‌روز هستند.

پلی کربنات هوشمند

طلق اکریلیکی شیشه ای

طلق اکریلیکی شیشه ای به دسته از طلق‌ها گفته می‌شود که ظاهر آن کاملا مشابه شیشه است. این اکریلیک گلاس ها به خوبی از عهده کاربردهای مختلف برمی‌آیند و یک جایگرین مناسب برای شیشه هستند. طلق‌های شیشه ای برای ساخت پنجره یک گزینه بسیار عالی هستند. این طلق ها همچنین میتوانند به‌عنوان پارتیشن استفاده شوند. به جز پارتیشن این طلق ها حتی برای ساخت دیوار های خراجی ساختمان نیز گزینه مناسبی هستند!

همانطور که پیشتر اشاره کردیم طلق ها از نظر شفافیت می‌توانند در سطح شیشه و حتی بهتر باشند. یکی از مهمترین مزیت های طلق شیشه ای ایمنی بهتر است. شکستن شیشه خطرات بسیار زیادی به همراه می‌آورد در حالی که طلق شیشه‌ای اینگونه نیست. طلق‌های شیشه‌ای نسبت به شیشه سبک‌تر هستند و حمل و نقل آن بسیار راحت‌تر است. چگالی شیشه 2.6 گرم در هر سانتی متر معکب است و این میزان برای طلق‌ها مختلف بین 1 تا 1.2 گرم در هر سانتی‌مترمکعب است.

طلق شفاف
طلق شفاف

در صورت سقوط نیز با توجه به وزن سبک خطری به همراه نمی‌آورند. با وجود این وزن سبک طلق‌های شیشه ای نسبت به شیشه به مراتب مقاوم‌تر و مستحکم‌تر هستند. طلق‌های اکریلیکی بر خلاف سایر انواع طلق خش‌پذیری کمی دارند. خش‌پذیری این طلق ها حتی از شیشه‌های معمولی نیز کمتر است. قیمت طلق های شیشه‌ای نسبت به شیشه ارزان‌تر است. ارزش خرید طلق‌های شیشه‌ای با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب عالی‌است.

طلق شیشه ای

اکریلیک گلاس دوجداره

همانطور که پیشتر به آن پرداختیم اکریلیک گلاس یک متریال مستحکم است. اکریلیک گلاس از نظر عایق حرارتی و صوتی نیز یک متریال عالی محسوب می‌شوند. با این وجود در صورتی که خواهان استفاده از طلق در قسمت‌هایی مانند دیوار و یا سقف باشیم به خصوصیاتی بهتر نیاز داریم. به‌خصوص اینکه در سال‌های اخیر موارد استفاده از طلق ها برای ساخت مواردی مثل استادیوم‌های ورزشی ، موزه‌ها ، سالن‌ها ، سوله‌های صنعتی ، رستوران‌ها و … بسیار بیشتر شده است. طلق های دوجداره از نظر استحکام ، عایق حرارتی ، عایق صوتی و … به نسبت طلق‌های معمولی برتری دارد. در واقع طلق اکریلیکی دوجداره یک متریال کاملا سازگار برای ساخت دیوار و سقف است.

جالب است بدانید که اکریلیک گلاس‌های دوجداره در گستره‌دمایی از 40 درجه سانتی گراد زیر صفر تا 120 درجه سانتی‌گراد بالای صفر به خوبی مستحکم می‌مانند! از نظر مقاومت در برابر عوامل محیطی و ضربه نیز بسیار عالی هستند. جالب‌است بدانید که وزن طلق‌های دوجداره بسیار سبک است و افزایش ضخامت نیز تاثیر چندانی در شفافیت این طلق ها ندارد. طلق های دوجداره از نظر وزنی با شیشه قابل مقایسه هستند. با این حال درست بر خلاف شیشه ، ایمن هستند. طلق دوجداره در دو نوع زنبوری(استفاده از شبکه شش‌ضلعی) و معمولی تولید می‌شود.

طلق دوجداره

طلق رنگی

طلق اکریلیکی در انواع مختلفی چون شفاف ، مات و رنگی عرضه می‌شود. اکریلیک گلاس‌ها از نظر رنگ‌بندی در طیف وسیعی تولید می‌شوند. شما می‌توانید بر حسب سلیقه خود از طلق‌های مختلفی مثل قرمز ، سبز ، آبی ، مسی و … استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که طلق های رنگی ظاهر بسیار جذابی دارند. با توجه به زیبایی فراوان این طلق‌ها یک گزینه عالی برای زیباتر کردن فضای ساختمان هستند. به خصوص سایه‌بان‌ها و سقف هایی که با طلق رنگی ساخته می‌شوند زیبایی دوچندانی دارند.

طلق اکریلیکی رنگی

عوامل موثر در تعیین قیمت طلق اکریلیکی

1)ضخامت طلق‌های اکریلیک گلاس 2) کیفیت طلق اکریلیکی 3) نوع طلق 4) کارخانه تولیدکننده طلق 5) برند این نوع طلق ها (وارداتی بودن یا تولید داخل بودن طلق ) موارد ذکر شده فاکتورهای اصلی تعیین قیمت طلق اکریلیکی می‌باشد. البته ابعاد و اندازه طلق‌ها نیز یکی از فاکتورهای موثر در محاسبه قیمت آن می‌باشد. که طبیعتا ابعاد و اندازه بزرگ‌تر نیاز به مواد اولیه بیشتری نیز نیاز دارد.

طلق اکریلیکی جهت ایجاد بالکن

همه‌ی ما می‌دانیم بالکن جزو فضای خارجی منازل به شمار می‌رود.از این رو برخی کاربران خواهان این هستند که فضای بالکن خود را شخصی‌سازی کنند. گاها هنگام نقل مکان ممکن است به منزلی کوچکتر برویم. پس نیازمند مکانی برای نگهداری اسباب غیر ضرور منزل هستیم .پس برخی از ما از بالکن به عنوان فضایی‌شخصی جهت نگهداری وسیله‌هایمان استفاده می‌کنیم. برخی از ما تمایل داریم بالکن منزل خود را به گلخانه کوچک و دل‌انگیز تبدیل کنیم. اما چگونه می‌توانیم بالکن خود را شخصی‌سازی کنیم؟ پاسخ به این سوال بسیار ساده‌است با استقاده از طلق اکریلیکی می‌توانیم با کمترین هزینه فضای بالکن را با ایمنی و مقاومت بالا شخصی‌سازی کنیم.

استفاده از طلق اکریلیکی جهت ایجاد سایه‌بان و سقف کاذب گزینه‌ی بسیار ایده‌آلی می‌باشد. طلق اکریلیکی که در بسیاری از پروژه‌های ساختمانی کارایی بسیار بالایی دارند. جزو مقرون به‌صرفه‌ترین متریال ساختمانی به حساب می‌آیند. گاها از این نوع طلق ها به جای شیشه استفاده می‌شود.

بسترهای ارتباطی با مجموعه فرکو جهت تهیه‌ی اکریلیک گلاس

آدرس دفتر فروش جهت مراجعه حضوری: تهران ،اتوبان فتح ، باغستان ، میدان سعید آباد ، خ باغ عمارت ، خ ۱۵ متری سلمان ، بن بست بنفشه ، انتهای کوچه درب سبز روشن

طلق دوجداره اکریلیکی رنگی
طلق اکریلیکی مات
طلق مات
انواع طلق اکریلیک
طلق اکریلیکی مجموعه فرکو
کد رنگی مختلف طلق اکریلیکی
طلق رنگی اکریلیکی
طلق رنگی
طلق اکریلیکی طرح ایرانیت
طلق دوجداره اکریلیکی
طلق شیشه ای اکریلیک گلاس
طلق اکریلیکی فرکو
طلق اکریلیکی پارتیشن
طلق شفاف
طلق رنگی درجه یک اکریلیکی
طلق اکریلیکی
انواع طلق شیشه ای
طلق شیشه ای
طلق شفاف
طلق اکریلیکی شفاف
طلق اکریلیکی
طلق اکریلیک
طلق مات
طلق مات و شفاف
طلق اکریلیکی
طلق اکریلیکی شفاف
طلق اکریلیکی
طلق شفاف
طلق اکریلیکی
طلق شفاف

14 پاسخ

  1. سلام ،بسیار خرسندیم که مطالبمون مفید واقع شده …هدف ما اشنایی مشتریان عزیز با انواع محصولات مجموعه فرکو میباشد.و تا جایی که امکان داشته باشد در خدمت مشتریان عزیز مجموعه فرکو هستیم…

  1. سلام دوست عزیز در حال حاضر فقط شیت خام در مجموعه ما تولید میشه و بنا به خواست مشتری برش داده میشه

  1. سلام …تهران ،ونک ،ده ونک، خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین پلاک 106

  1. عرض سلام و درود خدمت شما. برای سفارش حضوری در روز های کاری از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20 در خدمتتون هستیم. آدرس محل مجموعه فرکو : ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین پلاک 106

  1. عرض سلام و درود خدمت شما ، طلق های اکریلیکی در مقابل نور خورشید مقاوم هستند و مشکلی ایجاد نمیشه. موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو