آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

طلق اکریلیکی

طلق اکریلیکی

مجموعه فرکو برترین تولید کننده طلق اکریلیکی و انواع اکریلیک گلاس در سطح کشور 02188068352

طلق رنگی اکریلیک

استفاده از طلق در صنایع مختلف

طلق اکریلیک گلاس ،همانطور که میدانید نیاز به طلق در تمامی صنایع اعم از خودروسازی ،ساختمان سازی، صنعت پزشکی،کشاورزی و…در سال های اخیر بسیار گسترش یافته است.از این رو نیاز بازار طلق فروشان به وجود طلق در بازار بسیار گسترده شده است.به همین علت میان تمام تولید کنندگان طلق پلکسی گلاس در سطح کشور رقابت تنگاتنگی جهت عرضه ی طلق با کیفیت و تولید انبوه طلق ایجاد شده است.و مجموعه فرکو مفتخر است که همیشه محصولات خود را با بهترین کیفیت خدمت مشتریان عزیز ارائه کند.

همانطور که میدانید مجموعه فرکو تولید کننده انواع 1) آینه و (مشتقات آینه ای) 2) انواع شیشه های ساختمانی و تزئینی و (مشتقات شیشه ای ) انواع طلق و پلکسی گلاس میباشد. و همواره کیفیت را سرلوحه کار خود قرار داده است.

همانطور که واقف هستید مجموعه فرکو مقالات متعددی از محصولات طلقی خود خدمت شما عزیزان ارائه داده است.در این مقاله مجمو عه فرکو قصد دارد به طور گسترده تری در ارتباط با طلق اکریلیکی بپردازد…

ترموپلاستیک های پلیمری را در بازار با چه عناوینی میشناسند

  1. طلق پلی کربنات
  2. پلکسی گلاس
  3. اکریلیک

انواع طلق اکریلیکی

نوع طلق اکریلیکیخصوصیات
طلق ریخته گریاستحکام بالا ، وزن سبک ، عایق رطوبتی بهتر ، شفافیت بالا
طلق اکسترود شدهقیمت ارزانتر ، شفافیت بالا
مقایسه انواع طلق اکریلیکی

طلق اکریلیکی مات

طلق اکریلکی مات به طلق هایی گفته میشود که ظاهری کدر دارند و تصویر سمت دیگر را سایه مانند و بدون وضوح نمایش میدهند. مهمترین دلیل به کار بردن این طلق ها بهبود حریم خصوصی ساختمان است. در داخل ساختمان بعضی از قسمت ها نیازمند حریم خصوصی بیشتر هستند و بهتر است به شکل واضح دیده نشوند. طلق های مات برای چنین بخش هایی یک گزینه عالی محسوب میشوند. از جمله قسمت هایی که نیاز به طلق مات در آن ها بیشتر حس میشود میتوان پنجره حیاط خلوت و پاسیو ، دیوارهای طلقی و … اشاره کرد. البته به جز این مورد طلق های مات نور ملایم تری وارد ساختمان میکنند. واقعیت اینجاست که استفاده از طلق شفاف در وسعت زیاد میتواند منجر به ایجاد آلودگی نوری در داخل ساختمان شود. یک نمای طلقی که با طلق شفاف کار شده باشد نور بسیار زیادی به خصوص در هنگام ظهر وارد ساختمان میکند.

این در حالی است که نوری که از طلق مات به ساختمان میرسد ملایم تر است و شدت کمتری دارد. سقف های طلقی نیز به مانند دیوار و نمای طلقی بهتر است با طلق مات ساخته شوند. این مورد به خصوص در ساخت سایه بان بیشتر به چشم میاید و طلق های شفاف گزینه مناسبی برای ساخت سایه بان نیستند! در بسیاری از ساختمان های مدرن از طلق مات و طلق هوشمند برای ساخت نما بهره میبرند.

طلق پلی کربنات مات با توجه به مزیت های فراوانی که دارند یکی از ایده آل ترین گزینه ها برای ساخت نما و سقف هستند. هر سه نوع طلق رایج یعنی طلق های پلی کربنات ، اکریلیک و پلی استایرن دارای نوع مات هستند. همچنین باید اشاره کرده که طلق مات یک جایگزین مناسب برای شیشه مات است.

طلق مات از نوع اکریلیکی مجموعه فرکو

طلق اکریلیکی شفاف

طلق اکریلیکی شفاف ،اگر طلق های مات برای افزایش حریم خصوصی و نور ملایم به کار میروند برعکس طلق های شفاف برای دریافت حداکثر نور تابشی و استفاده از مناظر بیرون ساختمان استفاده میشوند. با استفاده از طلق های شفاف میتوان فضاهای پر نور و دلباز ایجاد کرد. همچنین دید به بیرون یکی از مهمترین مزیت های یک ساختمان محسوب میشود. طلق های شفاف یک رقیب جدی برای شیشه محسوب میشوند و از نظر خصوصیات مختلف حتی نسبت به شیشه ها برتری هایی نیز دارند. هر سه نوع طلق رایج دارای نوع شفاف هستند.عبور نور طلق های اکریلیک شفاف 92 درصد است. این میزان در طلق های پلی کربنات 88 درصد و در طلق های پلی استایرن شفاف در حدود 88 تا 90 درصد است. البت برخی از مدل های سفارشی پلی کربنات حتی میتوانند از این هم شفاف تر باشند.

منظور از عبور نور میزان نور تابشی است که میتواند از طلق عبور کرده و وارد ساختمان شود. هر چقدر این عدد بزرگتر باشد به این معنی است که توانایی آن متریال برای نورگیری بهتر است. شفافیت شیشه ها تقریبا 90 درصد است. همانطور که ملاحظه میکنید طلق ها از نظر شفافیت نه تنها ضعیف تر از شیشه نیستند که حتی طلق اکریلیکی شفاف کمی از شیشه بهتر است! فاکتور دیگری که نشان دهنده واقعی بودن تصویر است ضریب شکست یک متریال است. هر چقدر این میزان کمتر باشد نشانه واقعی بودن تصویر است. ضریب شکست طلق اکریلیکی شفاف در حدود 1.49 در طول موج ۵۸۹ نانومتر است و برای شیشه نیز تقریبا در همین سطح قرار دارد. به طور کلی از نظر خصوصیات بصری طلق اکریلیک شفاف بهترین نوع طلق شفاف است. طلق های شفاف استحکام خوبی دارند ، وزن آن ها سبک است و متریالی ایمن محسوب میشوند.

طلق شفاف فرکو

طلق اکریلیکی یو وی

طلق اکریلیکی یو وی نور خورشید ضمن اینکه خواص بسیار مهمی دارد و یک عنصر حیاتی محسوب میشود معایبی نیز دارد. یکی از مهمترین معایب نور خورشید اشعه یو وی است. نور خورشید در طول موج های مختلف به زمین ساطع میشود. بخشی از نور خورشید که طول موج 10 تا 400 نانومتری دارند اصطلاحا اشعه یو وی یا فرابنفش نامیده میشود. البته همین اشعه یو وی نیز کاربرد های مثبتی چون ضدعفونی نیز دارد. در هر صورت عوارض منفی اشعه یو وی از دو جهات قابل بررسی است. اول اینکه اشعه یو وی به سلامتی انسان آسیب میرساند. دوم اینکه اشعه یو وی باعث آسیب رسیدن به متریال های مختلف از جمله طلق ها میشود.

برخی از انواع طلق وقتی در برابر نور خورشید قرار بگیرند بعد از مدتی بور و شکنده میشوند. البته همه انواع طلق اینگونه نیستند و برخی از مدل ها به خوبی در برابر هوازدگی مقاومت میکنند.

در میان انواع طلق ها ، طلق های اکریلیکی بیشترین مقاومت را در برابر اشعه یو وی نشان میدهند. در واقع طلق های اکریلیک دچار هوازدگی نمیشوند حتی اگر چند سال در برابر نور خورشید قرار بگیرند. طلق های پلی کربنات و پلی استایرن در برابر اشعه یو وی و هوازدگی مقاوم نیستند. با توجه به اینکه این طلق ها و به خصوص طلق های پلی کربنات از نظر ویژگی های دیگر بسیار عالی هستند این مشکل نیز با اجرای یک لایه ضد یو وی بر روی این طلق ها حل شده است. البته قیمت طلق های پلی کربنات یو وی نسبت به نمونه معمولی گرانتر است. با این حال در صورتی که قصد استفاده از این طلق ها در فضا خارجی را داشته باشید حتما باید از نوع طلق یو وی استفاده کنید.

طلق یو وی فرکو

طلق اکریلیکی لانه زنبوری

طلق اکریلیکی زنبوری ،نوعی طلق اکریلیکی است که ضخامت آن به شکل یک لانه زنبور دیده میشود. به این معنی که این طلق ها از چند لایه تشکیل شده اند و ضخامتشان پیوسته نیست. در واقع میتوان طلق های زنبوری را نوعی طلق دوجداره دانست که طراحی قسمت میانی لایه های آن متفاوت است. فاصله بین دو لایه به شکل یک لانه زنبور طراحی شده است به این معنی که داخل این طلق ها مشبک کاری شده است. در واقع داخل این طلق ها شبکه ای منظم از شش ضلعی دیده میشود. علت این نوع طراحی افزایش مقاومت این طلق ها است. این نوع طراحی باعث میشود که این طلق ها بتوانند ضربه وارد شده را به خوبی دفع کنند. شبکه های شش ضلعی کار شده در طلق زنبوری نسبت به شبکه های مستطیلی که در طلق های دوجداره معمولی دیده میشود عملکرد بهتری دارند.

طلق اکریلیکی زنبوری با توجه به ویژگی های منحصر به فردی از جمله استحکام بسیار بالا ، مقاومت مناسب در برابر رطوبت ، عایق حرارتی خوب و … یک متریال منحصر به فرد برای استفاده های مختلف همچون ساخت انواع پوشش و محافظ طلقی محسوب میشوند. از دیگر ویژگی های طلق زنبوری میتوان به ضدحریق بودن آن اشاره کرد. عایق صوتی این طلق ها نیز به مانند عایق حرارتی این طلق ها فوق العاده است. طلق های زنبوری ضد یو وی هستند و به صرفه جویی مصرف انرژی کمک میکنند( با توجه به اینکه از تبادل دمای بین بیرون و داخل ساختمان جلوگیری میکنند).

انواع طلق لانه زنبوری

طلق اکریلیکی هوشمند

طلق اکریلیکی هوشمند ،شفافیت و ماتی دو ویژگی متضاد هستند. اما واقعیت اینجاست که در بسیاری از قسمت ها نیاز به هر دو به شکل همزمان حس میشود. برای نمونه ممکن است برای ساعاتی از روز علاقه مند به دید بیرون و استفاده از نور خورشید باشیم. یا ممکن است برای ساعتی دیگر به شخصی تر کردن ساختمان علاقه داشته باشیم. با پیشرفت های علمی و همچنین شناخت عمیق نسبت به خواص مواد مهندسان توانسته اند طلق ها و شیشه هایی تولید کنند که ماتی و شفافیت آن در هر لجظه قابل تغییر باشد.

طلق اکریلیکی هوشمند به نوعی از اکریلیک گلاس گفته میشود که با ریموت کنترل مخصوص میتوان ماتی و شفافی آن را تعیین کرد. طلق هوشمند با جریان برق کار میکنند. احتمالا برای شما سوال شده است که چنین چیزی به چه روشی امکان پذیر است؟ در این قسمت به شکل خلاصه نحوه عملکرد این طلق ها را بررسی میکنیم.

طلق هوشمند

تولید طلق اکریلیکی هوشمند

طلق اکریلیکی هوشمند ،برای ساخت طلق هوشمند از عملکرد کریستال مایع در برابر جریان برق بهره میگیرند. کریستال مایع گاهی مانند جامد و گاهی مانند مایع است. یکی از مهمترین خواص کریستال مایع اثر پذیری سریع آن نسبت به تغییرات مختلف مثل تغییر دما است. برای ساخت طلق هوشمند از دو لایه طلق استفاده میکنند.

مابین این دو لایه کریستال مایع قرار دارد. خود کریستال مایع درون رسانا محصور شده است. هنگامی که جریانی در رسانا نباشد مولکول های کریستال مایع سمتگیری تصادفی دارند. در این حالت مولکول ها یکدیگر را پوشش میدهند و درصد بزرگی از نور نمیتواند عبور کند. با اتصال جریان برق موکول ها ساختار منظم میگیرند و طلق شفاف میشود. طلق های هوشمند بهترین نوع طلق برای ساخت نما و دیوار طلقی هستند. این طلق به خصوص از نظر صرفه جویی مصرف انرژی عالی است. از نظر ظاهری نیز این طلق ها عالی و به روز هستند.

پلی کربنات هوشمند

طلق اکریلیکی شیشه ای

طلق اکریلیکی شیشه ای به دسته از طلق ها گفته میشود که ظاهر آن کاملا مشابه شیشه است. این اکریلیک گلاس ها به خوبی از پس کاربرد های مختلف برمیایند و یک جایگرین مناسب برای شیشه هستند. طلق های شیشه ای برای ساخت پنجره یک گزینه بسیار عالی هستند. این طلق ها همچنین میتوانند به عنوان پارتیشن استفاده شوند. به جز پارتیشن این طلق ها حتی برای ساخت دیوار های خراجی ساختمان نیز گزینه مناسبی هستند!

همانطور که پیشتر اشاره کردیم طلق ها از نظر شفافیت میتوانند در سطح شیشه و حتی بهتر باشند. یکی از مهمترین مزیت های طلق شیشه ای ایمنی بهتر است. شکستن شیشه خطرات بسیار زیادی به همراه میاورد در حالی که طلق شیشه ای اینگونه نیست. طلق های شیشه ای نسبت به شیشه سبک تر هستند و حمل و نقل آن بسیار راحت تر است. چگالی شیشه 2.6 گرم در هر سانتی متر معکب است و این میزان برای طلق ها مختلف بین 1 تا 1.2 گرم در هر سانتی متر مکعب است.

در صورت سقوط نیز با توجه به وزن سبک خطری به همراه نمیاورند. با وجود این وزن سبک طلق های شیشه ای نسبت به شیشه به مراتب مقاوم تر و مستحکم تر هستند. طلق های اکریلیکی بر خلاف سایر انواع طلق خش پذیری کمی دارند. خش پذیری این طلق ها حتی از شیشه های معمولی نیز کمتر است. قیمت طلق های شیشه ای نسبت به شیشه ارزانتر است. ارزش خرید طلق های شیشه ای با توجه به کیفیت بالا و قیمت مناسب عالی است.

طلق شیشه ای

اکریلیک گلاس دوجداره

طلق اکریلیکی دوجداره ،همانطور که پیشتر به آن پرداختیم اکریلیک گلاس یک متریال مستحکم است. اکریلیک گلاس از نظر عایق حرارتی و صوتی نیز یک متریال عالی محسوب میشوند. با این وجود در صورتی که خواهان استفاده از طلق در قسمت هایی مانند دیوار و یا سقف باشیم به خصوصیاتی بهتر نیاز داریم. به خصوص اینکه در سال های اخیر موارد استفاده از طلق ها برای ساخت مواردی مثل استادیوم های ورزشی ، موزه ها ، سالن ها ، سوله های صنعتی ، رستوران ها و … بسیار بیشتر شده است. طلق های دوجداره از نظر استحکام ، عایق حرارتی ، عایق صوتی و … به نسبت طلق های معمولی برتری دارد. در واقع طلق دوجداره یک متریال کاملا سازگار برای ساخت دیوار و سقف است.

جالب است بدانید که اکریلیک گلاس های دوجداره در گستره دمایی از 40 درجه سانتی گراد زیر صفر تا 120 درجه سانتی گراد بالای صفر به خوبی مستحکم میمانند! از نظر مقاومت در برابر عوامل محیطی و ضربه نیز بسیار عالی هستند. جالب است بدانید که وزن طلق های دوجداره بسیار سبک است و افزایش ضخامت نیز تاثری چندانی در شفافیت این طلق ها ندارد.

طلق دوجداره

طلق رنگی

طلق اکریلیکی در انواع مختلفی چون شفاف ، مات و رنگی عرضه میشود. اکریلیک گلاس ها از نظر رنگ بندی در طیف وسیعی تولید میشوند. شما میتوانید بر حسب سلیقه خود از طلق های مختلفی مثل قرمز ، سبز ، آبی ، مسی و … استفاده کنید. نکته قابل توجه این است که طلق های رنگی ظاهر بسیار جذابی دارند. با توجه به زیبایی فراوان این طلق ها یک گزینه عالی برای زیباتر کردن فضای ساختمان هستند. به خصوص سایه بان ها و سقف هایی که با طلق رنگی ساخته میشوند زیبایی دوچندانی دارند.

طلق اکریلیکی رنگی

عوامل موثر در تعیین قیمت طلق اکریلیکی

1)ضخامت طلق های اکریلیک گلاس 2) کیفیت طلق اکریلیکی 3) نوع طلق 4) کارخانه ی تولید کننده طلق 5) برند این نوع طلق ها (وارداتی بودن یا تولید داخل بودن طلق ) موارد ذکر شده فاکتور های اصلی تعیین قیمت طلق اکریلیکی میباشد.

طلق اکریلیکی جهت ایجاد بالکن

طلق اکریلیکی ،همه ی ما میدانیم بالکن جزو فضای خارجی منازل به شمار میرود.از این رو برخی کاربران خواهان این هستند که فضای بالکن خود را شخصی سازی کنند.گاها هنگام نقل مکان ممکن است به منزلی کوچکتر برویم.پس نیازمند مکانی برای نگهداری اسباب غیر ضرور منزل هستیم .پس برخی از ما از بالکن به عنوان فضایی شخصی جهت نگهداری وسیله هایمان استفاده میکنیم.برخی از ما تمایل داریم بالکن منزل خود را به گلخانه کوچک و دل انگیز تبدیل کنیم.اما چگونه میتوانیم بالکن خود را شخصی سازی کنیم ؟پاسخ به این سوال بسیار ساده است با استقاده از طلق اکریلیکی میتوانیم با کمترین هزینه فضای بالکن را با ایمنی و مقاومت بالا شخصی سازی کنیم.

استفاده از طلق اکریلیکی جهت ایجاد سایبان و سقف کاذب گزینه ی بسیار ایده آلی میباشد.طلق اکریلیکی که در بسیاری از پروژه های ساختمانی کارایی بسیار بالایی دارند.جزو مقرون به صرفه ترین متریال ساختمانی به حساب میایند.گاها از این نوع طلق ها به جای شیشه استفاده میشود.

بستر های ارتباطی با مجموعه فرکو جهت تهیه ی اکریلیک گلاس

آدرس دفتر فروش جهت مراجعه حضوری: تهران ،ونک ،ده ونک،خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین پلاک 106(با مدیریت جناب آقای کولیوند)

طلق دوجداره اکریلیکی رنگی
طلق اکریلیکی مات
انواع طلق اکریلیک
طلق اکریلیکی مجموعه فرکو
کد رنگی مختلف طلق اکریلیکی
طلق رنگی اکریلیکی
طلق اکریلیکی طرح ایرانیت
طلق دوجداره اکریلیکی
طلق شیشه ای اکریلیک گلاس
طلق اکریلیکی فرکو
طلق اکریلیکی پارتیشن
طلق رنگی درجه یک اکریلیکی
طلق اکریلیکی

10 پاسخ

    1. سلام ،بسیار خرسندیم که مطالبمون مفید واقع شده …هدف ما اشنایی مشتریان عزیز با انواع محصولات مجموعه فرکو میباشد.و تا جایی که امکان داشته باشد در خدمت مشتریان عزیز مجموعه فرکو هستیم…

    1. سلام دوست عزیز در حال حاضر فقط شیت خام در مجموعه ما تولید میشه و بنا به خواست مشتری برش داده میشه

    1. سلام …تهران ،ونک ،ده ونک، خیابان شیخ بهایی،کوچه کولیوند،خیابان شهید مجید پور،نبش بن بست آرمین پلاک 106

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو