Home
آینه ونیزی

آینه ونیزی

 ساخت آینه ونیزی به اوایل قرن چهاردهم بر می‌گرده.طرح‌های مختلفی بر روی آینه‌ها با حکاکی به دست آمده مثل طرح های گل و بته جقه. این نوع آینه‌ها اکثراً یک تخته چوبی در پشت خود داره. در گذشته برای تزیین آینه‌ها این سبک آینه‌ها رو با سنگ‌های نیمه قیمتی و میناکاری و … انجام می‌دادن.اینه ونیزی یک نوع اینه سلطنتی و قیمتی‌اس.

چگونگی کشف آینه

آینه‌ها تاریخی پیچیده و جذاب دارن که در بسیاری از کشورها و قرن‌های متمادی وجود داره. اونا همیشه از جذابیت خاصی برخوردار بودن که این امکان رو برای افراد فراهم می‌کنه تا تصویر خود رو  بدون پنهان کردن هر چیزی مشاهده کنن.توانایی بازتاب نور طبیعی و مصنوعی آینه‌ها بی نظیره. اگر خاصیت انعکاس در آینه نبود، این همه مورد توجه همه ما قرار نمی‌گرفت. در سال‌های اخیر اعتقاد بر این بود که آنها به دلیل توانایی نمایش صحنه روبروی خود دارای قدرت جادویی هستن.

آینه ونیزی

به عنوان مثال یک خرافات وجود داشته اگر در صورت اتفاقی آینه رو بشکنین هفت سال بدشانسی دارین. چنین خرافاتی از دوران باستان سرچشمه گرفته زیرا اونا به عنوان ابزاری که مورد استفاده خدایان بود دیده می‌شد.اینه ونیزی چون سبک اشرافیت داشته بیشتر به اون توجه می‌شده.از این رو آینه ونیزی همیشه برای مردم مهم و ارزشمند بودن. قبل از کشف آینه افراد بازتابی از خود رو در دریاچه یا برکه می‌دیدن. به مرور مردم مصر بازتاب خود رو در روی آینه‌های ساخته شده از فلز و برنز می‌دیدن.

شیشه سازی اکنون انقلابی ایجاد کرده که همه اونا از شیشه ساخته می‌شه. حتی علاوه بر دیدن خود در اون به عنوان تکه های هنری تزیینی استفاده می‌شن.به خصوص مدل آینه ونیزی.در همه خانه‌ها تقریباً دو آینه وجود داره و یکی از وسیله های مهم و کارآمد برای همه ما شده اس.در این مقاله بیشتر تمرکز بر روی آینه‌های ونیزی هست. 

آینه ونیزی

تاریخچه آینه ونیزی 

 اولین بار این نوع و طرح آینه به وسیله ایتالیایی‌ها ساخته شده. به دلیل زیبایی زیاد این آینه و محبوبیت آن در بین مردم لازم دونستیم که راجع به این موضوع با شما بیشتر صحبت کنیم.هر چیزی از زمان‌های قدیم حفظ شده و به دوران ما رسیده پس راه های زیادی رو طی کرده و تلاش های خیلی زیادی برای نگه داشتن اون شده.

اینه ونیزی سبک سلطنتی و لاکچری دارن و محیط رو اشرافی می‌کنن. این نوع آیینه از هزار سال پیش ش وجود داشته اما تا قرن اول میلادی این و آیینه‌ها از فلز و سنگ‌های آتشفشانی صیقل داده شده و ساخته می‌شده. اما آینه ونیزی که با سنگ و فلز درست می‌شده بازتاب ضعیفی ایجاد می‌کردن و با گذشت زمان مستعد لکه دار شدن بودن.دانشمندان قدیم با استفاده از شیشه آینه‌هایی ساختن ولی پس از سقوط امپراتوری روم دانش آن از دست رفت و تا قرن یازدهم که توسط دانشمندان امپراتوری مورانوی کشف شد.

هزار سال پیشرفت آینه برای جهانیان گم شده بود.بعد از کشف و حل مشکلات و کامل کردن اطلاعات زمان آن فرا رسیده بود که صنعتگران این کار رو جادو کنن تا آینه‌های ونیز رو به عنوان اوج تجملات تبدیل کنن.در قاب آینه های اولیه از مواد حکاکی شده مانند چوب یا عاج استفاده می شده. این استعداد و فنون رو هر کسی بلد نبود و به قشر متوسط جامع این فن رو یاد نمی دادن.تنها افراد خاصی ساخت آینه ونیزی رو آموخته بودن. جزیره مورانو نقطه اصلی آینه ونیزی بود.

تا قرن شانزدهم تقریبا نیمی از ساکنان این جزیره در صنعت شیشه و آینه سازی مشارکت داشتن و امروزه نیز یک مرکز شیشه سازی اس. تکنیک‌های آنان آنچنان با ارزش بود که اصلاً دوست نداشتن این صنعت رو با دیگر کشورها به اشتراک بذارن. با گرفتن رشوه‌های  عالی بود که عده‌ای کمی متقاعد شدن به کشورهای دیگر سفر کنن و اسرار خود رو به بقیه یاد بدن. 

آینه ونیزی

چگونگی تولید آینه ونیزی

سازندگان شیشه مورانو آینه ونیزی رو تولید کردن و همین امر باعث ظهور آینه های ونیزی شد. سازندگان شیشه از دانش و تخصص لازم برای تولید شیشه های بلوری برخوردار بودن. آنها همچنین کسب کردن که چگونه شیشه‌های بزرگ با سطوح بازتابنده درست کنن. این باعث شهرت بیشتر آنها نسبت به سایر سازندگان شیشه شد. به دلیل  محبوبیت سازندگان شیشه  ونیزی، ونیز در اوایل قرن شانزدهم به مرکز تولید آینه تبدیل شد.ونیزی‌ها از شیشه‌های باکیفیت و مشهور جهان برای ساخت آینه های ونیزی استفاده می‌کردن.

بعد از چندین قرن یافتن آینه‌هایی با کیفیت دشوار شد. جنس های غیر از شیشه به دلیل مقرون به صرفه بودن و بیشتر رایج شد.این آینه ها هرگز از کیفیت آینه ونیزی پیشی نمی‌گرفتن.از این‌رو صادرات ونیزی ها به سراسر اروپا و شرق آغاز می‌شه.کاخ‌هایی مانند لاهور اونا رو خریداری کرده و به عنوان قطعات تزئینی هنری در اون جا آویزان کردن.

آینه ونیزی

انواع آینه ونیزی 

 این نوع آینه مثل تمامی آینه‌ها در انواع مختلفی  طراحی و تولید میشن. می‌تونین طبق نیاز و طریقه خود این مدل آینه رو سفارش بدین. به صورت قدی ، رومیزی ، دیواری و هر مدل که بخواید. بیشترین استفاده از آینه‌ها به صورت رومیزی و قدیمیه که بسیار مورد استفاده همه قرار می گیره.می‌تونین نسبت به سایز میز آرایش خود و سایز دیوار و اتاقی که آینه بر روی آن نصب میشه آینه رو سفارش بدین. این نوع آینه علاوه بر کاربرد به خاطر طراحی خاصی که دارن بسیار چشمگیر هستن.

شکل های آینه ونیزی 

این نوع آیینه یک کالای لاکچری و لوکس هست. شکلک های متنوع و اندازه های مختلفی دارن. شما می‌تونین به صورت دایره، مربع، اونو سفارش بدین. نسبت به سلیقه شخصی خود و شکل دکوراسیون و وسایل خود طرح و شکل آینه رو مشخص کنین و به طراحان متخصص صنایع فرکو سفارش خود رو بازگو کنین.

آینه ونیزی

چگونگی تولید آینه ونیزی 

 کشیدن طرح و نقش بر روی کاغذ 

 در مرحله اول طرحی که می‌خوایم بکشیم رو به صورت دقیق روی کاغذ پیاده می‌کنیم 

 قاب چوبی 

 با استفاده از چوب  طرح کامل آینه رو روی آن توسط نجار در میاریم. این کارهایی که گفتیم این همه با دست انجام می‌شه.همین کار باعث با ارزش بودن آینه ونیزی میشه.

حکاکی کردن شیشه

یکی از زیبا‌ترین قسمت‌ها و خلاقانه‌ترین اونا حکاکی کردن شیشه اس. مختلفی از جمله طرح های قدیمی گل و  برگهای زیبا روی آینه ونیزی حکاکی می‌کنیم.

 زدن نقره بر روی شیشه 

 در این مرحله  نقره رو در پشت شیشه با دقت و مهارت لازم می‌زنیم. اگر یک آینه رنگی سفارش داده باشین رنگ در این مرحله به آینه شما زده میشه. میتونین یک آینه ساده سفارش ندین و مدل آینه خود رو به صورت  پتینه به ما سفارش بدین که این نوع سبک روی آینه برنز رنگ بسیار زیبا میشه.

آینه ونیزی

قرار دادن آینه ونیزی در قاب

چسباندن و نصب تزئینات

گل و برگ‌های برجسته شیشه‌ای رو در مرحله آخر و آینه می‌چسبونیم و حتی بعضی اوقات با طلای ۲۴ عیار یا نقره این گلها کار می‌شه.  

آینه ونیزی چه مزیت‌هایی داره 

 با استفاده از این آینه در دکوراسیون اتاق یا محل کار خود می‌تونین یک دکور خاص و بسیار لاکچری برای خود درست کنین. این آینه زیبا طرح های بسیار متنوع و اشکال بسیار زیاد و متفاوتی داره. می‌توان طرح کلی آن به شکل دایره، مربع، بیضی، مستطیل باشه.اگر دوست دارین دکور خانه شما خاص به نظر برسه و یا حالت سلطنتی و گرون‌قیمت پیدا کنه به راحتی با انتخاب آینه ونیزی می‌توان این سبک رو به اتاق خود بدین.

آینه ونیزی

 آینه ونیزی معایبی نیز داره 

 یکی از معایب این آینه ونیزی هزینه بالای اون هست. زیرا تمام کار صفرتاصد این نوع آینه با دست انجام میشه. جزئیات و ریزه کاری این سبک بسیار زیاده و زمان بر نیز هست. به همین دلیل باعث می‌شه هر کسی نتونه این مدل آینه رو سفارش بده. کارگاه تولید شیشه و آینه فرکو به دلیل نبودن هیچ واسطه ای بین شما و تولید کننده بهترین قیمت و مناسب ترین رو در بازار فعلی داره. به دلیل اینکه هزینه‌ای که شما برای هر نوع آینه میدین قیمت تولیدی هست.

کاربرد آینه ونیزی

لوکس‌تر کردن  فضا با اینه ونیزی

 این مدل آینه بسیار در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شه. از آینه به عنوان یک وسیله ضروری و کاربردی در هر خانه استفاده می‌کنن. علاوه بر کاربرد اون که دیدن خودمون در آینه اس از لحاظ زیبایی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیره به خصوص آینه ونیزی که زیبایی خاص و جلوه خاصی داره.از زمان های قدیم این نوع آینه برای زیباتر کردن کاخ‌ها و قصرهای پادشاهان استفاده می‌شده.

آینه ونیزی

 نورانی تر کردن فضا با آینه ونیزی 

 یکی از مهمترین کاربردهای آینه نورانی‌تر کردن فضاست.آینه نوری که به آن برخورد می‌کنه رو بازتاب میکنه و این مزیت باعث می‌شه  فضا نورانی‌تر بشه.

 بزرگ‌نمایی فضا با آینه ونیزی

 یکی دیگر از مزیت‌های آینه اینه که فضا رو بزرگتر نشون می‌ده. به راحتی با داشتن این نوع آینه هم فضای خود رو بزرگ‌تر می‌کنیم و هم به جایی که آینه نصب شده زیبایی خاصی می‌دیم.

داشتن یک اثر هنری با ارزش با آینه ونیزی

  این سبک آینه جزء کارهای با ارزش هست. زیرا تمامی مراحل صفرتاصد این آینه با دست ساخته می‌شه و این امر باعث ارزشمند بودن آینه می‌شه.علاوه بر ارزش این آینه می‌توان این سبک آینه رو یک اثر هنری دانست زیرا مثل تابلوهای نقاشی یک سبک از کار دست‌اس.

آینه ونیزی

 در چه مکان‌هایی می‌توان از آینه ونیزی استفاده کرد 

آینه ونیزی

 آینه ونیزی روی میز ها 

 یکی از  پرکاربردترین استفاده از این نوع آینه ها که بسیار مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته آینه و کنسول  ونیزی هست. این میز آینه رو میتوان در سالن های پذیرایی یا اتاق خواب استفاده نمود. با استفاده کردن این سبک به اتاق خود حالت لوکس و خاصی میده.

 سالن های زیبایی 

 سالن های زیبایی جزء جاهایی هستن که می‌توان از آینه ونیزی در اونجا استفاده نمود. یکی از وسایل مورد نیاز سالن‌ها آینه‌اس. وقتی به سبک ونیزی باشه حالت خیلی خاص و متفاوتی به سالن شما می‌دن. زیبایی خاصی به این آینه باعث می‌شه مشتریان شما با دیدن در آینه لذت ببرن و همیشه در ذهن خود سالن شما رو ثبت کنن و احساس خوبی داشته باشن.

آینه ونیزی

 سرویس ها 

 در سرویس‌ها و حمام‌ها هم می‌توان  از این آینه زیبا استفاده کرد. امروزه به دکوراسیون سرویس‌ها  بسیار اهمیت می‌دن. به راحتی می‌توان برای داشتن یک حمام شیک و لوکس از آینه ونیزی استفاده کرد.با نصب این آیینه سرویس شما حالت سلطنتی و شیک پیدا می‌کنه.

 اینه ونیزی در روی ستون ها 

 در بعضی از خانه‌ها ستون‌ها در وسط منزل هستن ما نمی‌دونیم چطور با یک تابلو یا هر چیزی باعث زیباتر شدن این مکان از خانه خود بشیم و اونو نادیده می‌گیریم. قرار نیست که همه آینه ونیزی‌ها در سایز بزرگ و پهن ساخته بشن. می‌توان از یک آینه کوچک در هم استفاده کرد. نسبت به سایز و پهنای ستونی که میخوایم آینه رو در روی آن نصب کنیم سایز اونو مشخص می‌کنیم.

آینه ونیزی

چرا آینه ونیزی قیمت بالایی داره 

 برای تولید این آینه زمان بسیاری باید بذاریم. تمامی مراحل تولید آین نوع با دست انجام میشه و جزء هنرهای دستی نیز به‌حساب میاد. به همین دلیل  قیمت این اینه نسبت  به آینه های دیگر بالاست. طرح های گل و برگ و نقوش که روی آینه کشیده می‌شه و برش داده می‌شه به صورت جدا جدا طراحی و حکاکی می‌شن و بعد از برش که بسیار کار پیچیده‌ای اس که کنار یکدیگر قرار می‌گیرن. طرح‌ها و الگو‌ها جدا جدا طراحی می‌شن و به صورت آماده نیستن. طرحی که شما برای آینه  ونیزی خود انتخاب می‌کنین هم بر روی قیمت آن تاثیر مستقیم داره. زیرا بعضی از کارها زمان زیادی برای طراحی می‌برن و بعضی ساده‌تر هستن. در کل این سبک آینه قیمت بالایی نسبت به بقیه آینه‌ها دارن.

انواع آینه ونیزی 

 • آینه ونیزی رنگی
 • آینه ونیزی پتینه
 • آینه ونیزی سالنهای زیبایی
 • آینه ونیزی قدی
 • آینه ونیزی رنگی
 • آینه ونیزی طرح دار
 • آینه گرد
 • بیضی
 • مستطیل
 • مربع
 • آینه ونیزی سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی

امروز طراحی دکوراسیون سرویس‌ها بسیار اهمیت داره و به آن توجه می‌شه. برای لوکس‌تر کردن و شیک‌تر کردن سرویس ها می‌توان از این نوع آینه استفاده نمود. حتما به یاد داشته باشین که انتخاب وسایلی که  در کنار آینه ونیزی قرار میدین بسیار مهمه و باید با هم مطابقت داشته باشن. انتخاب رنگ و سبک‌سنگ دستشویی یا کمدی که در سرویس استفاده می‌کنین بسیار مهمه.

آینه ونیزی

آینه ونیزی گرد

ما می‌تونیم هر مدل و طرحی که شما به ما سفارش بدین رو طراحی و تولید کنیم.یکی از اشکالی که بسیار با روحیه ما سازگاری داره و به ما حس خوبی میده شکل دایره اس. زیرا این شکل حس جاودانگی و ابدیت به ما القا می‌کنه. شما می‌تونین طرح آینه خود رو دایره شکل سفارش بدین.

آینه ونیزی طرح دار

شما نسبت به دیواری که می‌خواید آینه روی آن قرار بگیره و نسبت به مدل و سبک وسایل اتاقی که آینه در اونجا نصب می‌شه می‌تونین طرح آینه ونیزی خود رو انتخاب کنین. طرح‌های بسیار مختلفی وجود داره.

آینه ونیزی

آینه رنگی

رنگها بر روحیه ما تاثیر مستقیم می‌ذارن. رنگ‌ها باعث می‌شن مکانی که در اون جا هستین حس خوشایند و حس شادابی به ما بدن. انتخاب رنگ یک امر بسیار مهم در دکوراسیون داخلیه. مثلاً رنگ  برنز  به لوکس تر شدن فضا بسیار کمک می کنه زیرا این رنگ به رنگ طلایی نزدیکه.

 آینه ونیزی قدی 

 آینه قدی یکی از نیازهای همه ماست. این نوع آیین در طرح های مختلفی تولید شده از جمله آینه قدی چراغ دار ، آینه قدی لامپی ، آینه قدی هالیوودی ، آینه قدی گریم ، آینه قدی آرایشی و آینه قدی. یکی از لوکس ترین اونا آینه قدی ونیزی هست که بسیار طراحی خاص و لوکسی داره.

آینه ونیزی

آینه ونیزی پتینه 

با استفاده از اسید و رنگ می‌تونیم به آینه‌ها حالت قدیمی و کهنه کاری شده بدیم. این کار توسط افراد متخصص در کارگاه فرکو تولید میشه. می‌توان آینه رو نیز با این سبک آینه درست کرد. این حالت بسیار خاص و  زیبایی متفاوتی به آینه شما میده و کمک می‌کنه تا آینه شما حالت عتیقه پیدا کنه.

آینه ونیزی

برای سفارش هر نوع آینه می‌تونین با شماره 02188068352 تماس بگیرین. متخصصان و مشاوران ما پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان هستن. تمام تلاش مجموعه فرکو طراحی و تولید آینه ها با کیفیت عالی و قیمت بسیار مناسب برای شما عزیزان هست. هدف ما جلب رضایت شماست.

 برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنین 

آدرس کارخانه:
تهران ،اتوبان فتح ، باغستان ، میدان سعید آباد ، خ باغ عمارت ، خ ۱۵ متری سلمان ، بن‌بست بنفشه ، انتهای کوچه درب سبز روشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو