Home
درب آلومینیومی شامپاینی

درب آلومینیومی شامپاینی

درب آلومینیومی شامپاینی ، درب های آلومینیومی یکی از کاربردی ترین درب های موجود محسوب میشه که در سال‌های اخیر بازار خوبی نیز داشته‌. دلیل این امر نیز خصوصیات فوق‌العاده مفید این درب‌ها مثل استحکام بسیار بالا و یا مقاومت بسیار عالی در برابر رطوبت ، ایمنی بالا و … . در زمان های قدیم فقط از درب های چوبی و بعدا آهنی استفاده میشد .

اما با رشد صنایع فلزی و به خصوص آشنایی انسان ها با فلز آلومینیوم و خصوصیات بسیار جالب توجه این فلز روز به روز به کاربرد های مختلف آلومینیوم اضافه شد و از نما گرفته تا درب ها و … از این فلز استفاده می‌شه!

امروزه پروفیل های آلومینیومی کاربرد بسیار فراوانی در صنعت ساختمان سازی دارن. از پروفیل های آلومینیومی در ساختمان های مسکونی ، همچنین ساختمان های اداری و نیز ساختمون‌های تجاری و صنعتی استفاده میشه .

در سال های اخیر به کار بردن درب های آلومینیومی بسیار رایج‌تر از گذشته هست . بدون شک دلیل گسترش و رایج شدن این درب ها خصوصیات منحصر به فرد آن هاست . این کاربرد هم فقط معطوف به یک قسمت از ساختمان نیست ، در قسمت های مختلف کاربرد فراوانی داره . با توجه به اهمیت فلز آلومینیوم و درب های آلومینیومی در این مطلب قصد داریم به بررسی این درب ها بپردازیم . وقتی شما در مورد استفاده از درب های آلومینیومی فکر می‌کنین ، به دنبال پاسخ به این سؤال هستید که چرا باید از درب آلومینیومی استفاده کنیم ؟ اینکه در چه قسمتی درب آلومینیومی بهتر به نیازهای ما پاسخ میده؟ در ادامه با ما باشین .

چرا آلومینیوم

درب آلومینیومی شامپاینی از زیباترین رنگ‌های نوع خودش برای در محسوب میشه.

اما در این قسمت سعی می‌کنیم به این سؤال پاسخ بدیم و دلایل مختلف را بررسی کنیم که چرا آلومینیوم یک فلز خاص محسوب میشه . آلومینیوم یکی از مهمترین عناصر شیمیایی است ( در زبان انگلیسی : Aluminium ) . آلومنیوم نسبت به سایر فلزات دانسیته کمتری داره ، این فلز شباهت بسیار زیادی به فلز نقره داره و از نظر ظاهری مشابه فلز نقره هست و تشخیص این دو دشوار هست! آلومینیوم تمایل به ترکیب با اکسیژن از خود نشون میده .

درب آلومینیومی شامپاینی
درب آلومینیومی در مکان های عمومی نیز پرکاربرد هستند

خصوصیات فلز آلومینیوم

 • استحکام بسیار بالا
 • شکل پذیری خوب و آسان
 • انتقال حرارتی بالا
 • رسانای الکتریکی نسبتا قوی
 • قیمت مناسب

تاریخچه

درب آلومینیومی شامپاینی – از گدشته های بسیار دور انسان با فلز آلومنیوم آشنایی داشت . البته این شناخت مربوط به ترکیبات شیمیایی مختلف از آلومینیوم بود و نه خود فلز آلومینیوم . مورخ مشهور یونانی هرودوت در حدود 2500 سال پیش در مورد زاج یا آلوم (ترکیبی شیمیایی از آلومینیوم) مطلبی نوشته شده است . از قرن 16 میلادی تلاش برای شناخت فلز آلومینیوم آغاز شد ،از قرن 18 میلادی تلاش برای تولید آلومینیوم خالص بیشتر شد . در قرن 19 میلادی اتین سنت-کلیر شیمیدان فرانسوی موفق شد آلومینیوم را با روش صنعتی تولید کند . از این زمان بود که روش های تولید آلومینیوم صنعتی تر و گسترده‌تر شد . این به معنی پایین آمدن قمیت آلومینیوم در این سال ها بود . در طی این سال ها پیشرفت در روش های ساخت آلومینیوم ، سبب قیمت پایین‌تر و خلوص بیشتر شده است .

درب آلومینیومی لولایی ورودی ساختمان

ترکیب آلومنیوم و عناصر دیگر

درب آلومینیومی شامپاینی، امروزه برای افزایش کیفیت و خواص آلومنیوم ، آن را با عناصر دیگر ترکیب میکنند . اگر میزان خالصیت نمونه آلومینیومی بیش از 99% باشد به این قطعه آلومینیوم خالص گفته میشود . آلومنیوم خالص ویژگی ها و مزایای فراوانی دارد . علت اضافه کردن ترکیبات دیگر بهبود برخی خواص آلومینیوم است . به طور مثال ممکن است برای یک کارکرد نیاز باشد ، یکی از خصوصیات آلومینیوم بهتر شود . در هر صورت آلومینیوم با فلزاتی مثل مس و سیلیسیم و منیزیم و منگنز و … ترکیب میکنند . ترکیب مس و آلومینیوم در صنعت هواپیماسازی مورد استفاده قرار میگرد . ترکیب آلومنیوم با منگنز بیشتر برای صنایع غدایی مورد استفاده است . ترکیب آلومنیوم با سیلیسیم نیز در جوشکاری و صنایع خودروسازی کاربرد دارد . ناگفته نماند که چندین فرم آلیاژ دیگر از آلومینیوم برای کاربرد های گوناگون ساخته میشود . در این مطلب بیشتر در مورد درب های آلومینیومی خواهیم نوشت .

در الومینیومی شامپاینی

درب های آلومنیومی

درب آلومینیومی شامپاینی – در قسمت های گذشته به فلز آلومینیوم پرداختیم . با توجه به خصوصیات فراوانی که این فلز دارد برای درب بسیار مناسب است . “برای مثال استحکام بالای آلومینیوم کاملا با کاربرد آن به عنوان درب در توافق است ، یا مورد دیگر سبک بودن این فلز است . همچنین مقاومت خوب آن در برابر رطوبت و آب” . همه این دلایل باعث گسترش پنجره ها و درب های آلومینیومی شده است .

درب آلومینیومی شامپاینی
درب آلومینیومی ورودی ساختمان

مزایای درب های آلومینیومی

 • استحکام بسیار بالا و مقاومت خوب
 • وزن سبک با وجود استحکام خوب
 • زیبایی فراوان ، این درب ها ضخامت کمی دارند و براق هستند .
 • این درب ها دچار مشکلاتی مثل تغییر رنگ و تغییر شکل نمیشوند .
 • در برابر آتش و حریق عملکرد خوبی دارند .
 • مقاومت خوب در برابر عوامل محیطی مثل رطوبت و باران و یا نور خورشید .

کاربرد درب های آلومینیومی

درب های آلومینیومی در قسمت های مختلف ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری استفاده میشوند . از درب های آلومینیومی به عنوان : درب ورودی ساختمان ، درب سرویس های بهداشتی ، درب بالکن و تراس و … استفاده میشود .

درب آلومینیومی شامپاینی
درب آلومینیومی شامپاینی

انواع درب های آلومینومی

درب آلومینیومی شامپاینی – درب های آلومینومی در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید میشوند . شرکت فرکو نیز مطابق با استاندارد های روز جهانی درب های آلومینومی ، با طیف وسیعی از طرح ها و رنگ های متنوع و شکیل را تولید میکند . از جمله انواع درب های آلومینیومی میتوان به : درب آلومینومی ساده ، درب های آلومینیومی شیشه‌ای ، درب های آلومینیومی ریلی ، درب توری آلومینیومی ، درب آلومینیومی طرح چوب و درب آلومینیومی ساده و درب آلومینیومی دوجداره و … اشاره کرد . همچنین انواع رنگ ها مثل درب آلومینیومی طلایی و درب آلومینیومی شامپاینی و درب آلومینیومی ساده و … نیز موجود هستند .

درب آلومینیومی شامپاینی

درب آلومینیومی کشویی

درب آلومینیومی شامپاینی – این درب ها که در سال های گذشته در بازار نیز طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند ، برای درب های بالکن یا پاسیو و یا مکان های عمومی و پاساژ ها و اداره‌جات و مکان هایی که نیاز به ورودی بزرگ‌تر دارند مورد استفاده قرار میگیرند . استفاده از درب آلومینیومی کشویی مزیت های خوبی به همراه دارد ، از جمله اینکه دید بهتری در اختیار میگذارد و امکان ورود و خروج را راحت تر میکند.

درب آلومینیومی شامپاینی
درب آلومینیومی کشویی

درب آلومینیومی لولایی

درب آلومینیومی شامپاینی – درب آلومینیومی لولا دار یکی از رایج ترین انواع درب آلومینیومی محسوب میشود . این درب ها به خصوص برای درب های ورودی ساختمان مناسب هستند . این درب ها همچنین برای سرویس های بهداشتی و آشپزخانه ها نیز استفاده می‌شوند.

درب آلومینیومی شامپاینی
درب آلومینیومی شامپاینی

درب آلومینیومی شامپاینی

درب آلومینیومی شامپاینی – رنگ شامپاینی یکی از زیباترین و لوکس ترین رنگ ها در معماری محسوب میشود ، به طور کلی رنگ شامپاینی یک رنگ گرم محسوب میشود . این رنگ به خصوص در ترکیب با رنگ هایی مثل سفید و سیاه زیبایی خیره کننده ای میگیرد . رنگ شامپاینی در ظاهر لوکس رقیب رنگ طلایی محسوب میشود . رنگ شامپیانی یادآور پاییز و آتش است . در سال های اخیر استفاده از رنگ شامپاینی بسیار مورد توجه بوده است .

درب آلومینیومی شامپاینی
درب آلومینیومی شامپاینی

سفارش درب آلومینیومی شامپیاینی

درب آلومینیومی شامپاینی – پیشنهاد ما به شما استفاده از درب های آلومینیومی شامپیانی شرکت فرکو است ، شرکت فرکو یکی از مهم ترین و معتبرترین تولیدکنندگان درب های آلومینیومی در سطح کشور است و برای تولید محصولات خود از استاندارد های روز بین المللی استفاده میکند . در قسمت پایین صفحه اطلاعات تماس با کارشناسان شرکت فرکو جهت مشاوره و اطلاع از قیمت این درب ها درج شده است .

در الومینیومی شامپاینی

ارتباط با شرکت فرکو

شما متیوانید برای تماس و ارتباط با شرکت فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .

شماره تماس : 02188068352

شما میتوانید با شماره مقابل برای ارتباط با کارشناسان شرکت فرکو استفاده کنید : 09101767773

پیج اینستاگرام فرکو را از طریق لینک زیر دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید :  https://www.instagram.com/farkoo.ir/

آدرس سفارش حضوری : تهران، اتوبان فتح، باغستان، میدان سعید آباد، خیابان باغ عمارت، خیابان 15 متری سلمان، بن‌بست بنفشه، انتهای کوچه درب سبز روشن

درب آلومینیومی شامپاینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو