آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 14 ، 15 الی 20

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

پنجره دو جداره آلومینیومی

پنجره دو جداره با پروفیل آلومینیومی

یکی از پنجره های مورد علاقه طراحان و معماران ، پنجره دو جداره با پروفیل آلومینیومی می باشد . این پنجره که دارای دوجداره شیشه است که برای کنترل بهتر دمای اتاق کارگزاری می شود . همچنین جنس فریم این پنجره از آلومینیم می باشد که مزایای بسیاری دارد . کمپانی فرکو در این مقاله سعی دارد تا به توضیح این پنجره و مزایای آن بپردازد . با ما همراه باشید .

پنجره دو جداره چیست

پنجره دو جداره آلومینیومی

یک پنجره دو جداره دارای دو صفحه شیشه ای است که درون یک قاب قرار گرفته است . و یک ساندویچ شیشه ای با هوا در میان آن ایجاد می کند تا اتاق بهتر عایق بندی شود. در واقع هوای داخل این دو جداره شیشه همانند عایق حرارتی عمل می کند و از انتقال حرارت جلوگیری می کند . این قضیه موجب می شود که در فصول سرد سال سرما به داخل و گرمای خانه به بیرون درز نکند . و در فصول گرم عکس این قضیه صدق می کند . همچنین در برخی موارد برای لایه ی بیرونی از شیشهه های رفلکس استفاده می شود . تا جلوی ورود اشعه های مضر آفتاب جلوگیری شود .

پنجره های سه جداره نیز گاهی اوقات در محیط های دارای هوای سخت برای حداکثر عایق بندی توصیه می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه های رفلکس به این صفحه مراجعه کنید .

مزایای پنجره دو جداره با پروفیل آلومینیومی

پنجره دو جداره آلومینیومی

اگرچه شیشه به خودی خود عایق حرارتی نیست ، اما می تواند باعث ایجاد یک لایه عایق شود . پنجره های دو جداره هنگام استفاده از انرژی در خانه ، مزیت قابل توجهی را به همراه دارند و مانع بهتری نسبت به پنجره های تک جداره در برابر دمای خارج از خانه ارائه می دهند. شکاف بین شیشه در یک پنجره دو جداره معمولاً با یک گاز بی اثر (ایمن و غیر واکنشی) مانند آرگون ، کریپتون یا زنون پر می شود که همگی مقاومت پنجره در برابر انتقال انرژی را افزایش می دهند. اگرچه پنجره های پر از گاز قیمت بالاتری نسبت به پنجره های پر از هوا دارند ، اما گاز دارای چگالی بیشتری نسبت به هوا است و این باعث حفظ دمای بیشتر خانه شما می شود.

تفاوت هایی بین سه نوع گاز وجود دارد که تولید کنندگان پنجره ترجیح می دهند:

  • آرگون یک نوع متداول و مقرون به صرفه ترین گاز است.
  • از کریپتون به طور معمول در پنجره های سه جداره استفاده می شود زیرا در شکاف های بسیار نازک بهترین عملکرد را دارد.
  • زنون یک گاز عایق برشی است که بیشترین هزینه را دارد و معمولاً برای مصارف مسکونی استفاده نمی شود.

انتقال حرارتی در پنجره دو جداره با پروفیل آلومینیومی

مقادیر R به محصولات مختلف داده می شود تا به مصرف کنندگان کمک کند مقاومت در برابر حرارت مورد انتظار را درک کنند. اگرچه مقدار عایق بندی یک پنجره را می توان به روشهای مختلفی اندازه گیری کرد ، اما متداول ترین آنها سیستم مقدار R است. مقدار R مقاومت مواد در برابر انتقال انرژی را اندازه گیری می کند.

هرچه عدد مقدار R بیشتر باشد ، مقاومت بیشتر و مقدار عایق پنجره بیشتر می شود. بعضی از پنجره ها دارای یک فیلم عایق کم E (میزان انتشار کم) بر روی شیشه هستند که مقدار R را بالا می آورد. این فیلم روش دیگری برای انعکاس انرژی گرما به داخل یا خارج از خانه اضافه می کند. پوشش های شفاف نازک روی پنجره از یک اکسید فلز یا نقره استفاده شده است که به یک یا چند سطح شیشه اعمال می شود تا انتقال انرژی بیشتر کاهش یابد.

پنجره های دو جداره چه مزایایی دارند

پنجره دو جداره آلومینیومی

اکنون که شما از پنجره های دو جداره مطلع هستید ، اجازه دهید مزایای نصب آن ها توسط کمپانی فرکو در اختیار شما قرار بگیرد .

در زمستان گرمتر

شیشه دو جداره برای عایق بندی عالی است ، همچنین می تواند به جذب گرمای طبیعی و ذخیره آن در زمستان کمک کند. این یک روش عالی برای عایق نگه داشتن خانه شما در ماه های زمستان است.

صرفه جویی در هزینه های انرژی

هنگام نصب پنجره های دو جداره ، انرژی کمتری برای گرم کردن یا خنک کردن یک اتاق مصرف می شود ، این امر منجر به کاهش قبوض انرژی و صرفه جویی در هزینه می شود. افزودن لایه های بیشتر لعاب باعث افزایش سطح عایق و صرفه جویی بیشتر می شود.

خنک تر در تابستان

پنجره های دو جداره می توانند برخی از اشعه هایی را که در یک روز گرم تابستان از طریق پنجره ها می آیند ، به دام بیندازند و باعث خنک شدن اتاق شما شوند. این بدان معنی است که تهویه مطبوع کمتری مورد نیاز است.

ایمنی

با بیشتر بودن واحد روی پنجره های دو جداره ، ایمنی خانه شما افزایش می یابد. شکستن آنها سخت تر است و نسبت به پنجره های دیگر محکم تر مهر و موم می شوند.این در حالی است که از شیشه های معمولی برای جداره ها استفاده گردد . اگر برای لایه بیرونی از شیشه سکوریت و یا لمینت استفاده شود ایمنی خانه شما افزایش چشم گیری خواهد داشت .

تراکم کمتر

پنجره های دو جداره میزان رطوبت شیشه های پنجره شما را کاهش می دهند ، زیرا مهر و موم هوا از جمع شدن میعان جلوگیری می کند. سایر پنجره ها اغلب اجازه می دهند تا میعان ایجاد شود و این باعث می شود شیشه های پنجره قالب بزنند. همچنین آب حاصل از میعان ممکن است باعث تخریب فریم پنجره ها در طول زمان شود .

سر و صدای کمتر

با واحد های بیشتر ، سر و صدای کمتری و خانه ای آرام تر ایجاد می شود. اگر در جاده های شلوغ یا در منطقه ای کاملاً پر سر و صدا زندگی می کنید ، پنجره های دو جداره برای شما بسیار مهم است.

پروفیل آلومینیومی در پنجره دو جداره با پروفیل آلومینیومی

پنجره دو جداره آلومینیومی

حال که پنجره های دو جداره را بررسی کردیم ، نوبت به بررسی دقیق فریم های آلومینیومی می رسد .

مزایا و معایب پنجره های آلومینیومی چیست

پنجره دو جداره آلومینیومی

تعویض پنجره برای بسیاری از صاحبان خانه فرآیند پیچیده ای است. علاوه بر اینکه یکی از پرهزینه ترین پروژه های بهسازی منزل است ، مجموعه ای از سبک ها و مواد برای تولید آنها نیز وجود دارد. این حتی وارد شرکت نصب کننده پنجره نمی شود که تصمیم بگیرید با آن بروید. پنجره های آلومینیومی نوع نسبتاً رایجی از پنجره ها هستند. آلومینیوم و وینیل به آرامی شروع به جایگزینی پنجره های چوبی به عنوان رایج ترین سبک می کنند زیرا هر دو آنها سنگین تر و با دوام تر هستند. جوانب مثبت و منفی هر نوع پنجره از جمله آلومینیوم دارد.

انواع پنجره

پنجره دو جداره آلومینیومی

قبل از ورود مستقیم به پنجره های آلومینیوم ، بیایید آن را با انواع دیگر مصالح ساختمانی که برای ساخت پنجره های جدید استفاده می شود مقایسه کنیم:

پنجره های چوبی

پنجره های چوبی یکی از محصولات اصلی بازار هستند زیرا برای همیشه مورد استفاده قرار گرفته اند و برخی از افراد جلوه طبیعی طرح را می دانند. در حالی که چوب همیشه عالی به نظر می رسد ، بیشتر در معرض پوسیدگی و ترک خوردگی است. آب می تواند به راحتی در آن نفوذ کند و با گذشت زمان به مواد آسیب می رساند. بنابراین ، این کاربردی ترین ماده نیست.

پنجره های وینیل (PVC)

اگر به ساخت و ساز خانه های جدید نگاه کنید ، متوجه می شوید که بیشتر اوقات با پنجره های وینیل نصب می شوند. چرا؟ وینیل نه تنها مقرون به صرفه است بلکه به نگهداری و نگهداری بسیار کمی نیز نیاز دارد. حتی نیازی نیست که به صورت دوره ای قاب را دوباره رنگ کنید. بزرگترین ضربه این است که آنها از استحکام انواع دیگر پنجره ها برخوردار نیستند.

پنجره های فایبرگلاس

مسلماً فایبرگلاس بسته به انتخابی که می پرسید گزینه حق بیمه است. مواد فایبرگلاس مصنوعی می تواند جای چوب را بگیرد و از دوام فوق العاده ای برخوردار است. در برابر آب و هوا مقاوم است بنابراین برای تعدادی از مناطق مختلف آب و هوایی مناسب است. بزرگترین اشکال این است که پنجره های فایبرگلاس بسیار گران هستند.

پنجره های دو جداره آلومینیومی

پنجره دو جداره آلومینیومی

بیایید اکنون آلومینیوم را بررسی کنیم که شما زمینه اصلی سه نوع ماده دیگر را دارید. آنها از چوب با دوام تر و همچنین بسیار ارزان قیمت ، شبیه به وینیل در نظر گرفته می شوند. مقدار زمان و هزینه مورد نیاز برای نگهداری طولانی مدت کم است. تنها مسئله آلومینیوم این است که یک گزینه جهانی مناسب نیست. چرا؟

آلومینیوم از کیفیت عایق بندی برخی از انواع دیگر پنجره ها برخوردار نیست. بنابراین ، در آب و هوای گرمتر به خوبی کار می کند اما در سایر مناطق کشور با زمستان های طولانی خیلی خوب نیست. فلز مقدار بیش از حد گرما را هدایت می کند و در نتیجه بابت انرژی شما مشکل ساز می شود. بنابراین گرچه آلومینیوم از بسیاری جهات می تواند گزینه مناسبی برای تعویض پنجره شما باشد ، اما این امر بستگی زیادی به محل زندگی شما دارد.

مزایای پنجره های دو جداره با پروفیل آلومینیومی

پنجره دو جداره آلومینیومی

سرمایه گذاری در پنجره های آلومینیومی مزایای بسیاری دارد. در اینجا برخی از موارد برجسته اصلی وجود دارد:

مقرون به صرفه

آلومینیوم یکی از گزینه های ارزان قیمت برای پنجره های جدید است. تنها نوع دیگری که از نظر هزینه قابل رقابت است ، وینیل است. چوب و فایبرگلاس معمولاً بسیار بیشتر است. هر کس معامله خوب را دوست دارد و شما با آلومینیوم “انعام سخت” زیادی دریافت می کنید.

ماندگاری

یکی از دلایل اصلی که پنجره های چوبی به آرامی توسط سبک های دیگر کنار می روند این است که فاقد همان ارزش طولانی مدت هستند. آلومینیوم با دوام است زیرا فلزی است و می تواند در برابر عناصر مقاومت کند. به همین راحتی در معرض رطوبت آب و سایر موارد بیرونی خانه نیست.

نگهداری

نگهداری از پنجره های آلومینیوم بسیار آسان است. آنها در تعدادی از رنگ ها و سبک های مختلف به فروش می رسند. اگر روی یک پوشش آنودایز شده یا پخته شده سرمایه گذاری کنید ، هرگز مجبور نیستید آن را دوباره رنگ کنید. آلومینیوم در مقایسه با چوب بدون دردسر است.

سبک وزن

آلومینیوم سبک ترین نوع فلزی است که می توانید پیدا کنید. همچنین می تواند متناسب با تنظیمات خاصی تنظیم شود. همچنین ، طراحی سبک به خوبی به یک نیمرخ باریک تبدیل می شود که متعاقباً باعث بهبود خطوط دید می شود.

ماندگاری طولانی

از آنجا که می خواهید مقدار زیادی پول برای هرگونه تعویض پنجره هزینه کنید ، ممکن است در کاری طولانی مدت سرمایه گذاری کنید. خبر خوب این است که آلومینیوم با توجه به هزینه کمتری که دارد ، برای ماندگاری ساخته شده است. گوشه های مقاوم در برابر تاب بصورت مکانیکی به هم متصل می شوند تا همان شکل را برای سالها حفظ کنند.

سفارش پنجره دو جداره با پروفیل آلومینیومی

حال که به بررسی جز به جز این نوع از پنجره پرداختیم متوجه شدیم که مزایا و معایب استفاده از پنجره های آلومینیومی دوجداره چیست . و متوجه شدیم صاحبان خانه در مناطق گرمتر از آلومینیوم سود زیادی می برند. این ماده سبک ، بادوام و مقرون به صرفه است. بزرگترین مشکل این است که اگر در مکانی با زمستان سرد و طولانی زندگی می کنید. در آن صورت ، پنجره های آلومینیومی بهترین گزینه شما نیستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا ثبت سفارش با مشاوران ما تماس بگیرید . کمپانی فرکو ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین شیشه های رفلکس و خدمات پس از فروش . تلفن تماس : 02188068352 ، همچنین برای ثبت سفارش از طریق what’s app با شماره 09101767773 در تماس باشید .

همچنین برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کمپانی فرکو با آیدی farkoo.ir@ مراجعه فرمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو