Home
پارتیشن با شیشه طرح دار

شیشه طرح دار

شیشه از ابزار ضروری در طراحی داخلی و خارجی از گذشته تاکنون هس. و می‌توان گفت به‌نوعی عدم استفاده از اون غیرممکنه. البته با توجه به پیشرفتی که در صنعت شیشه نیز ایجادشده، باعث شده تا انواع بیشتری شیشه ایجاد بشه. همچنین موارد استفاده و کاربردشون نیز بسیار افزایش پیدا کنه. در بین انواع شیشه در اینجا به شیشه طرح دار می‌پردایم.

شیشه طرح دار نیز قدمت طولانی داره که می‌تونیم آثار اونو در برخی بناها مشاهده کنیم. اما باگذشت زمان و بهبود در کیفیت و طراحی باعث شد تا شکل مدرن‌تری نیز بتونه داشته باشه. البته تنوع اون نیز بسیار افزایش پیداکرده.

استفاده از شیشه طرح دار در برخی موارد جایگزین شیشه‌های معمول می‌شه. دراین صورت مزایای زیادی در مقایسه با شیشه‌های ساده داره. ازجمله این‌که با طرح‌ها و رنگ‌هایی که روی خود داره، زیبایی و روح بیشتری رو می‌تونه به فضا ببخشه. فضا رو از یکنواختی و سکون خارج کنه و لطافت و نشاط به ارمغان بیاره. مزیت دیگر اینه که با استفاده از شیشه‌های طرح دار امکان دید وجود نداره که این مسئله به‌خصوص برای جایی که نیاز به حریم خصوصی هست بسیار حائز اهمیته. طرح و رنگ اون می‌تونه به‌صورت سفارشی طبق خواسته شما متناسب با دکوراسیون خود و یا از طرح‌های آماده‌ای که وجود دارن، انتخاب بشه. تنوع بسیاری در طرح و رنگ خود دارن که این موضوع در مورد شیشه‌های ساده صدق نمی‌کنه.

پارتیشن با شیشه طرح دار
شیشه طرح دار1

انواع شیشه طرح دار با بهترین کیفیت و قیمت ممکن در صنایع شیشه و آینه فرکو به‌طور کامل تولید و عرضه می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش می‌توانید با شماره 021-88068352 تماس حاصل نمایید.

انواع شیشه طرح دار

شیشه‌های طرح دار انواع بسیار مختلفی دارند که می‌توانند برحسب سلیقه و بودجه شما عزیزان انتخاب گردند.

شیشه طرح دار ساده

این نوع شیشه برای جایی که نیاز به حریم خصوصی است و یا این‌که تمایل دارید قسمت داخلی مشخص نباشد، می‌تواند استفاده شود. استفاده از این نوع شیشه باعث می‌شود تا فضای داخل کدر و تار بشود و به‌طور کامل مشخص نباشد. اما اجازه عبور نور را به‌راحتی می‌دهد و از روشنایی فضا نمی‌کاهد. طرح‌های بسیار متنوعی برای شیشه طرح دار ساده وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی از بین آن‌ها انتخاب کنید. این شیشه‌ها و درواقع اغلب شیشه‌ها تحت عملیات حرارتی قرار گرفتند و از ایمنی بسیار بالایی برخوردارند.

شیشه طرح دار ساده
شیشه طرح دار ساده

می‌توانید نمونه‌هایی را در این سایت مشاهده بفرمایید.

شیشه چاپی یا اسپندرال

شیشه چاپی یا اسپندرال نوع دیگری از شیشه طرح دار است که در این نوع از شیشه طرح موردنظر همان‌طور که از اسم آن نیز مشخص است، بر روی شیشه چاپ می‌گردد. شما می‌توانید از بین طرح‌های موجود و یا اگر طرح خاصی مدنظر دارید انتخاب نمایید تا بر روی شیشه چاپ شود. حتی امکان حک عکس‌های خانوادگی، ازدواج و… وجود دارد. درواقع شما هر آنچه که دوست دارید را می‌توانید تصاویرش را بر روی شیشه داشته باشید. در این صورت یک شیشه کاملاً اختصاصی و منحصربه‌فرد برای کاربردی که مدنظر دارید خواهید داشت. برای محیط‌های اداری و رسمی‌تر نیز امکان چاپ لوگو و یا برند آن فضا بر روی شیشه وجود دارد. درنهایت یک دکوراسیون بسیار شیک و زیبا نیز ایجاد خواهد شد.

شیشه طرح دار چاپی
شیشه طرح دار چاپی یا اسپندرال

شیشه لاکوبل

شیشه لاکوبل هم می‌تواند نوع دیگری از شیشه طرح دار باشد که به نام شیشه بین کابینتی نیز شناخته می‌شود. رنگ و طرح ازیک‌طرف شیشه پوشانده می‌شود. اغلب این شیشه‌ها جایگزین کاشی و سرامیک بین کابینت‌ها می‌شود و فضای یکدست و زیباتری ایجاد می‌کند. دوام و طول عمر بالاتری نیز در مقایسه با کاشی‌ها دارد. تنوع بسیار زیادی در رنگ و طرح دارند که می‌توانند متناسب با فضای کلی آشپزخانه انتخاب شوند. علاوه بر این کاربردهای دیگری مثل دیوار پوش، شیشه رومیزی و… نیز می‌توانند داشته باشند.

شیشه طرح دار لاکوبل
شیشه طرح دارلاکوبل

شیشه استین گلاس

نوع دیگری از شیشه طرح دار است که فوق‌العاده زیبا و خیره‌کننده می‌باشد. استین گلاس ها درواقع یک اثر هنری نیز می‌توانند تلقی شوند و آثار آن را در بناهای تاریخی مهم در سراسر جهان هم می‌توانیم مشاهده نماییم. با تابش نوری که از استین گلاس عبور می‌کند، زیبایی آن‌ها چندین برابر می‌شود و رقص نوری ایجاد می‌شود. بیشتر برای پنجره‌ها و درب‌های مختلف بسیار کاربرد دارند. البته در موارد دیگر نیز قابلیت استفاده دارند.

شیشه طرح دار استین گلاس
شیشه طرح داراستین گلاس

طرح استین گلاس

شیشه‌های طرح استین گلاس نیز ازنظر ظاهر دقیقاً مشابه استین گلاس می‌باشد. با این تفاوت که در این نوع از شیشه طرح دار، طرح موردنظر آماد می‌شود و بر روی شیشه ساده چسبانده می‌شود. شکل ظاهری مانند شیشه استین گلاس می‌باشد و همچنین ازنظر قیمت نیز بسیار مقرون‌به‌صرفه و مناسب‌تر از شیشه استین گلاس می‌باشد. که برای کاهش هزینه‌ها می‌توانید طرح استین گلاس را با کاربرد و ابعاد موردنظر خود سفارش دهید.

شیشه طرح استین گلاس
شیشه طرح استین گلاس

موارد کاربرد شیشه طرح دار

تقریباً می‌توان گفت که هرجایی امکان استفاده از شیشه وجود داشته باشد، می‌توان شیشه طرح دار را جایگزین کرد. اما در اینجا به برخی از کاربردهای آن در زیر اشاره می‌کنیم:

درب شیشه‌ای با شیشه طرح دار

. درب شیشه‌ای می‌تواند طرح دار انتخاب شود. اگر برای درب ورود و خروج به‌کاربرده شود می‌تواند در بدو ورود تداعی یک فضای زیبا و شیک  شود. پس بسیار اهمیت دارد که طرح شیشه متناسب با فضای داخلی آن انتخاب شود. در این صورت هارمونی و هماهنگی خیره‌کننده‌ای نیز می‌تواند ایجاد کند. البته برای درب‌های داخلی نیز انتخاب بسیار زیبایی می‌باشند. همچنین شیشه با توجه به ویژگی که دارد باعث می‌شود تا به فضای داخل نیز نور ورود پیدا کند. درواقع هم از روشنایی کاسته نمی‌شود و هم مسئله حریم خصوصی حفظ می‌شود.

درب شیشه ای طرح دار
درب شیشه ای طرح دار

پنجره

. شیشه طرح دار برای شیشه‌های پنجره و یا شیشه‌های تراس بسیار گزینه ایده آلی هستند. در این صورت یک پنجره فوق‌العاده زیبا خواهید داشت. همچنین با تابش نور نیز زیبایی فضا صدچندان افزایش پیدا می‌کند. شما می‌توانید هر طرح و رنگی که موردپسندتان است انتخاب کنید.

پارتیشن و دیوار شیشه‌ای

. برای ساخت پارتیشن‌ها می‌توان از انواع این نوع از شیشه استفاده کرد. از پارتیشن برای تقسیم‌بندی فضاهای داخلی در محیط‌های مختلف استفاده می‌شود. ازجمله موارد استفاده آن در خانه برای جدا کردن مثلاً قسمت غذاخوری و یا اتاق‌خواب از قسمت پذیرایی می‌باشد. و یا در محیط‌های اداری برای جداسازی قسمت‌های مختلف و اختصاص فضاهای مخصوص به کارکنان مورداستفاده قرار می‌گیرد. در اغلب موارد در استفاده از پارتیشن و دیوار شیشه‌ای موضوع حریم شخصی مطرح می‌شود که با استفاده از شیشه طرح دار این مسئله به‌راحتی حل می‌شود. همچنین به‌خصوص برای محیط‌های کاری می‌توان لوگو و برند آن را بر روی شیشه‌ها حک کرد تا یک محصول زیبا و کاملاً اختصاصی بتوانید داشته باشید.

پارتیشن با شیشه طرح دار
شیشه طرح دار2

بین کابینت

. فضای بین کابینت‌ها در آشپزخانه از موارد دیگری است که می‌تواند از شیشه طرح دار انتخاب شود. البته همان‌طور که پیش‌تر هم توضیح داده شد از شیشه لاکوبل یا شیشه بین کابینتی برای این مورداستفاده می‌شود. تنوع طرح و رنگ بسیار بالا و زیبایی دارد که می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب نمایید.

شیشه بین کابینتی طرح دار
شیشه بین کابینتی

حمام

. استفاده از شیشه طرح دار برای حمام و سرویس بهداشتی نیز ازجمله موارد کاربرد شیشه طرح دار است.

شیشه طرح دار برای حمام
شیشه طرح دار3

نورگیر سقف

. برای مکان‌هایی که امکان نورگیری از سقف برایشان وجود دارد، شیشه طرح دار انتخاب زیبایی است. این مورد می‌تواند هم برای منازل مثلاً در قسمت سقف بالکن یا تراس استفاده شود. هم برای مکانه‌ای عمومی‌تر مثل مجتمع‌های تجاری و تفریحی استفاده شود و به زیبایی آنجا بیفزاید. در این صورت با تابش نور خورشید سایه‌هایی که ایجاد می‌شوند، فضای خیره‌کننده‌ای را ایجاد خواهند کرد.

شیشه طرح دار برای نورگیر سقف
شیشه طرح دار4

شیشه رومیزی

. در صورت تمایل می‌توانید شیشه رومیزی خود را از شیشه طرح دار انتخاب نمایید تا یک میز خاص و زیبا بتوانید داشته باشید. در این صورت میز خود را از سادگی خارج کرده و به یک میز فوق‌العاده زیبا و چشم‌نواز تبدیل خواهید کرد. شیشه های رومیزی می تواند شیشه رومیزی رنگی و یا رنگ شیشه اما طرح دار انتخاب گردد.

روش‌های ساخت شیشه‌های طرح دار

روش‌های مختلفی برای ساخت آن‌ها وجود دارد که به چند مورد اشاره می‌کنیم. ازجمله:

. سند بلاست که در این روش سطح شیشه توسط شن‌هایی که تحت‌فشار هستند، مورد ضربه قرار می‌گیرد.

. روش دیگر اسید کاری است که پس از ایجاد طرح بر روی شیشه، آن را در معرض اسید مناسب این کار قرار می‌دهند.

. راه دیگر برای ساخت این نوع از شیشه این است که شیشه‌های رنگی که برای ساخت طرح و رنگ موردنظر هستند کنار هم قرار و تحت عملیاتی قرار می‌گیرند. در این صورت به‌اصطلاح به هم جوش داده می‌شوند.

. یک روش هم وجود دارد که طرح موردنظر به‌صورت دستی روی شیشه اجرا می‌شود.

. برای ایجاد این نوع از شیشه راه دیگر استفاده از دستگاه‌هایی است که طرح بر روی شیشه حکاکی می‌شود.

. یا مثلاً برای ساخت شیشه چاپی از دستگاه‌های چاپ UV که بر روی شیشه چاپ می‌شود، استفاده می‌گردد.

ثبت سفارش

تمام محصولات به‌طور کامل در صنایع شیشه و آینه فرکو تولید می‌شود. درنهایت شما یک محصول ایرانی باکیفیت بسیار بالا خواهید داشت. با توجه به تولید محصولات در مجموعه فرکو علاوه بر این‌که کیفیتی تضمین‌شده و بسیار بالا خواهند داشت، از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار می‌باشند.

برای دریافت اطلاعات لازم و راهنمایی و ثبت سفارش می‌توانید با شماره 021-88068352  تماس حاصل نمایید. یا از طریق واتس اپ با ما در ارتباط باشید.

انواع شیشه طرح دار را دقیقاً طبق خواسته و سلیقه شما مشتریان عزیز باکیفیت فوق‌العاده در کمترین زمان ممکن تولید خواهیم کرد.

همچنین برای اطمینان خاطر بیشتر شما عزیزان این امکان را در نظر گرفتیم تا در صورت نارضایتی بتوانید محصول خود را مرجوع فرمایید.

2 پاسخ

    1. سلام وقت بخیر. بله هر شکلی حتی شکل های پیچیده هندسی هم امکان تولیدشون به راحتی وجود دارد می توانید با شماره 02188068352 هم تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو