Home
شیشه سکوریت ضد حریق

شیشه سکوریت ضد حریق

شیشه سکوریت ضد حریق یا شیشه های مقاوم در برابر آتش شامل یک شیشه سخت شده . و مجهز به یک پوشش مقاوم در برابر آتش است . این شیشه با یک پوشش مقاوم در برابر آتش در یک طرف یا دو طرف است . شیشه سکوریت ضد حریق یا شیشه ایمنی مقاوم در برابر آتش همچنین به این عنوان ها نیز شناخته می شود . مانند : شیشه دارای درجه حرارت ، شیشه مقاوم در برابر آتش ، شیشه ضد حریق و شیشه ضد آتش .

در شیشه سکوریت ضد حریق ، شعله ها یا گازهای قابل اشتعال نباید از طریق شکاف و اتصالات موجود در ساختمان نشت کنند . شیشه های عایق مقاوم در برابر آتش را می توان از نظر سطح عملکرد آنها. (مدت زمان مقاومت در برابر آتش و روش عایق بندی) طبقه بندی کرد . انتخاب بر اساس معیارهای مختلف با توجه به مقررات معتبر . و با در نظر گرفتن کاربرد نهایی شیشه انجام می شود . مقاومت شیشه در برابر آتش بر سه معیار اساسی استوار است . مانند : پایداری مکانیکی عنصر مقاوم در برابر آتش باید پایداری مکانیکی خود را در حین و بعد از آزمایش حفظ کند.

 • ثبات آتش
 • پایداری در برابر آتش با محدودیت تابش گرما
 • پایداری در برابر آتش و عایق در برابر گرما

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ما دانش و حرفه ای بودن را در تجربه ای بی بدیل تلفیق می کنیم.شماره تماس02188068352

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

شیشه های لایه ای مقاوم در برابر آتش

شیشه های ضد حریق لایه ای از 2 صفحه شیشه ای تشکیل شده اند . که به یکدیگر ورقه ورقه شده اند . این شیشه با یک پوشش مقاوم در برابر آتش در یک طرف یا دو طرف و 30 دقیقه یا 60 دقیقه تأخیر موجود است .

وقتی آتش سوزی در یک ساختمان رخ می دهد ، افراد حاضر باید قادر به فرار باشند. این اتفاق از طریق بخشی از ساختمان رخ می دهد که آتش گسترش نمی یابد. تقسیم ساختمان به قسمتهای مختلف (محفظه) مورد نیاز است. دولت و سازمان آتش نشانی محفظه های آتش نشانی و مسیرهای فرار را تحمیل می کنند. به منظور جلوگیری از گسترش آتش به محفظه دیگر ، باید از مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش استفاده شود. هنجارهای فزاینده مربوط به ایمنی در برابر آتش ، استفاده بیشتر از شیشه های لایه ای مقاوم در برابر آتش را برای ساختمانهای دارای دسترسی عمومی (بیمارستان ها ، مدارس ، ساختمانهای اداری ، …) استفاده می کنند. اینها در بازه های زمانی در ساعت .(1/4 ساعت ، 1/2 ساعت ، 1 ساعت ، 1 ساعت 1/2 ، 2 ساعت). تأیید شده اند.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

عایق شیشه سکوریت ضد حریق

این شیشه از یک ترکیب عایق تشکیل شده است . که احتمالاً مجهز به کنترل خورشیدی و یا پوشش خود تمیز شونده است . این شیشه در دو شیشه ، HY + یا HY ++ موجود است. این علاوه بر ویژگی مقاوم در برابر آتش ، لعاب با ویژگی های عایق را نیز فراهم می کند . این لعاب با 30 دقیقه یا 60 دقیقه تأخیر موجود است . لعاب مقاوم که مطابق با معیارهای یکپارچگی (E) است. لعاب پوشش داده شده محکم که مطابق با معیارهای یکپارچگی و تابش کم حرارت (EW) است. در صورت آتش سوزی ، در برابر شوک گرمایی مقاومت می کند و روشن باقی می ماند.

مزایای شیشه سکوریت ضد حریق

 • مقاومت متقارن استاندارد در برابر آتش
 • شیشه ایمنی در شیشه های دو جداره را می توان با شیشه های چند لایه یا معتدل ترکیب کرد
 •  در برابر گرما ، شعله های آتش و بخار سد عایق مات و محکمی ایجاد می کند
شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

سفارش شیشه سکوریت ضد حریق

ما در شرکت شیشه و آینه فرکو طیف گسترده ای از گزینه های شیشه سکوریت ضد حریق . یا شیشه مقاوم در برابر آتش را با سطوح مختلف محافظت متناسب با نیازهای شما ارائه می دهیم . سطح حفاظت در بازه های زمانی مشخص (30 ، 60 ، 90 ، 120 و 180 دقیقه) . و از نظر یکپارچگی و عایق بندی یا فقط یکپارچگی اندازه گیری می شود . که توسط استانداردهای بسیار عالی تعیین شده است .

برای اطمینان از دستیابی به عملکرد آتش مورد انتظار ، در صورت فراخوانی ،. شیشه های مقاوم در برابر حرارت یا گرما باید همیشه به عنوان بخشی از سیستم لعاب آزمایش شده . و مورد تایید مشخص شده و توسط متخصصان نصب شوند.

شیشه سکوریت شفاف ضد حریق

امروزه معماری مدرن حتی بیشتر از نما به شفافیت اهمیت می دهند . معماران برای تعیین طراحی ساختمانهای بزرگ ، نور طبیعی و فضاهای باز را بیشتر از هسته ساختاری آنها ترجیح می دهند . هر جا که این مفاهیم ​​از الزامات ایمنی برای محافظت از جان و مال انسان ها در برابر آتش برخوردار باشند . باید شیشه های شفاف مقاوم در برابر آتش در نظر گرفته شوند . این اجازه می دهد تا طراحی مدرن ، فضای روشن و باز و همچنین ایمنی در انواع سیستم های چند منظوره ترکیب شوند.

شیشه سکوریت شفاف ضد حریق یا شیشه ایمنی شفاف مقاوم در برابر آتش کاملاً آزمایش و تأیید شده است . این شامل درها و پارتیشن های مختلف قاب ها و طرح ها ، نما و شیشه های سقف . و اخیراً حتی اولین درها و پنجره های کشویی مقاوم در برابر آتش است . شرکت فرکو راه های ساده ای برای انتخاب صحیح شیشه ضد حریق برای کاربردهای مقاوم در برابر آتش در نظر گرفته است.

برای راهنمایی بیشتر در زمینه شیشه سکوریت ضد حریق با مشاوران ما در شرکت فرکو تماس بگیرید . شماره تماس 02188068352

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

بررسی برخی از جنبه های اصلی شیشه سکوریت ضد حریق

می توان از شیشه های مقاوم در برابر آتش استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود . که در کنار سایر عناصر مانند دیوارها و درها ، آتش و دود برای مدت معین به سایر قسمت های ساختمان سرایت نمی کند . شیشه سکوریت ضد حریق می تواند برای تهیه جداسازی یا تقسیم آتش به عنوان بخشی از استراتژی یکپارچه ایمنی در برابر آتش استفاده شود .

اما شیشه های مقاوم در برابر آتش تنها زمانی می توانند . به عملکرد طراحی شده خود دست پیدا کنند . که بخشی از یک سیستم لعابدار کاملاً مقاوم در برابر آتش باشند. این بدان معنی است که تمام اجزای سازنده مانند مهر و موم لعاب ، مهره ها ، تثبیت کننده ها و مواد قاب باید برای دستیابی به عملکرد مورد نیاز سازگار باشند . و با هم کار کنند و باید به شواهد آزمون مناسب و مربوطه ارجاع داده شوند .

همچنین بسیار مهم است که شیشه سکوریت ضد حریق توسط یک مقام ذیصلاح که دانش و آگاهی لازم را کسب کرده نصب شود . شیشه باید در برنامه کاربرد نهایی پیشنهادی خود آزمایش و طبقه بندی شود . به عنوان مثال به عنوان صفحه ، در ، سقف ، کف یا نما در سیستم لعاب متناسب با آن کاربرد ، آزمایش و طبقه بندی و به کار گرفته شود .

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

انواع شیشه های سکوریت ضد حریق

شیشه های مقاوم در برابر آتش می توانند انواع مختلفی از فناوری را تشکیل دهند. این شامل:

شیشه سیمی : در این شیشه ، مش های سیم تعبیه شده هنگام شکسته شدن شیشه ، از قطعات شیشه پشتیبانی می کنند . و آنها را به هم می چسباند . و از حمله آتش یا جرقه جلوگیری می کند . در آتش ، شیشه می شکند اما مش سیم آن را حفظ می کند تا یکپارچگی را حفظ کند . 

شیشه سرامیکی : شیشه دارای ضریب انبساط حرارتی نزدیک به صفر و نقطه نرم شدن بسیار بالایی است . که یکپارچگی را حفظ می کند.

شیشه رزین لمینت شده : یکپارچگی با یک لایه رزینی حاصل می شود . که در برابر آتش و شعله ور شدن مقاومت می کند .

شیشه ایمنی سیلیکات آهک سودا با حرارت اصلاح شده . و شیشه لمینیت اصلاح شده مقاوم : فرآیند سفت شدن باعث ایجاد تنش های زیادی می شود . که یک پارچگی شیشه را حفظ می کنند .

شیشه ایمنی بوروسیلیکات حرارتی مقاوم : این نوع شیشه به دلیل ترکیب و انبساط حرارتی کم دست نخورده باقی می ماند.

مواد لایه ای : این لایه ها دارای یک لایه یا لایه های بینابینی هستند . که در اثر قرار گرفتن در معرض آتش مات می شوند . و متورم می شوند .

ژل لمینت شده : این لایه ها همچنین دارای یک لایه (لایه) ضد نفوذ هستند . که برای کدر شدن و تورم در معرض آتش ساخته شده اند.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

واحدهای شیشه ای عایق مقاوم در برابر آتش

واحدهای شیشه ای ، عایق مقاومت در برابر آتش را ایجاد نمی کنند . مگر اینکه عملکرد آتش در آنها آزمایش شده باشد . توجه به این نکته ها مهم است :

 • واحد شیشه باید آزمایش مقاومت در برابر آتش یا گزارش ارزیابی خود را بر اساس شواهد آزمایش داشته باشد
 • واحدهای شیشه عایق مقاوم در برابر آتش باید مطابق با استاندارد دارای علامت یا معادل ملی باشند
 • در بعضی موارد ، باید جهت استفاده استانداردهای لازم قبل از نصب تأیید شوند
 • اجزای مورد استفاده در واحد شیشه عایق باید آزمایش یا ارزیابی ثابت شوند. سیستم شیشه مقاوم در برابر آتش باید برای استفاده از واحد شیشه یکپارچه مناسب باشد.

در همه موارد ، برای اثبات شواهد در مورد سیستم لعاب مقاوم در برابر آتش ، باید با تولید کننده یا تامین کننده مشورت شود. واحدهای شیشه ای مخصوص حاوی پرده انتگرالی ونیزی نیز ممکن است به صورت آتش سوزی در دسترس باشند.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

سیستم های شیشه افقی و مایل

اکثر سیستم های لعاب مقاوم در برابر آتش به صورت عمودی نصب می شوند . اما برخی از تاییدیه های تخصصی برای جهت گیری های شیب دار و افقی وجود دارد .

تزئین سطح شیشه سکوریت ضد حریق

سطح برخی از انواع شیشه ها را می توان مانند سندبلاست و چاپ روی صفحه بدون تزریق عملکرد مقاومت در برابر آتش تزئین کرد . اما برخی دیگر نمی توانند چنین باشند. در همه موارد ، برای اطمینان از مناسب بودن تزئین . و در دسترس بودن شواهد مربوط به عملکرد ، باید مشاوره تولید کننده یا تامین کننده دریافت شود.

الزامات ترکیبی عملکرد در شیشه سکوریت ضد حریق

سایر ویژگی های عملکردی مانند عایق حرارتی ، ایمنی و امنیت یا حریم خصوصی . را می توان با شیشه های مقاوم در برابر آتش ترکیب کرد . بدون اینکه عملکرد آن به خطر بیفتد . ایمنی در برابر ضربه و بروز آن .(برای به حداقل رساندن خطر ورود افراد به طور تصادفی در یک پارتیشن شیشه ای). می تواند نیازهای مهم دیگری باشد .

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

طبقه بندی مقاومت در برابر آتش برای مقررات ساختمان

یکپارچگی: شیشه یکپارچگی توانایی مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض آتش سوزی در یک طرف را دارد . در حالی که از نفوذ شعله های آتش و گازهای گرم به سمت خارج جلوگیری می کند. همچنین می توان از یکپارچگی به عنوان غیر عایق نام برد.

عایق: علاوه بر خصوصیات یکپارچگی ، عایق همچنین انتقال حرارت را به دلیل هدایت ، همرفت یا تشعشع نور محدود می کند.

سند B تصویب شده عملکرد را از نظر یکپارچگی ، یا یکپارچگی و عایق بندی برای یک دوره زمانی استاندارد تعریف می کند . و با توجه به نوع ساختمان ، کاربرد .(به عنوان مثال دیوارها ، درها ، کف ها). و محل شیشه راهنمایی می کند.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

تعیین شیشه های مقاوم در برابر آتش و لعاب در محل

علاوه بر توجه به طراحی و مشخصات صحیح سیستم های شیشه مقاوم در برابر آتش ، لازم است . که یک بار در محل کار همه چیز مرتب باشد. این شامل:

 • بیان شواهد رسمی از یک مرجع صالح که نشان دهنده عملکرد مقاوم در برابر آتش سیستم لعاب مورد استفاده است
 • مدارک صلاحیت نصب کننده (به عنوان مثال از یک سازمان صدور گواهینامه معتبر UKAS یا طرح افراد صالح)
 • یک مهر دائمی روی شیشه که به عنوان حداقل نام محصول شیشه و تولید کننده یا تامین کننده و به طور ایده آل درجه عملکرد آتش نشان می دهد .(مهر باید پس از لعاب قابل مشاهده و خواندن باشد .)
 • علامت گذاری در کلاس عملکرد ضربه
 • ذخیره مناسب انواع شیشه و در دسترس بودن تجهیزات مناسب برای حمل و نقل
 • درک کامل از جنبه های بهداشتی و ایمنی توسط افرادی که سیستم های شیشه مقاوم در برابر آتش را کنترل و نصب می کنند .
شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو