Home
شیشه سکوریت ضد حریق

شیشه سکوریت ضد حریق

شیشه سکوریت ضد حریق یا شیشه های مقاوم در برابر آتش شامل یک شیشه سخت شده و مجهز به یک پوشش مقاوم در برابر آتش هست . این شیشه با یک پوشش مقاوم در برابر آتش در یک طرف یا دو طرف هس . شیشه سکوریت ضد حریق یا شیشه ایمنی مقاوم در برابر آتش همچنین به این عنوان ها نیز شناخته می‌شه . مانند : شیشه دارای درجه حرارت ، شیشه مقاوم در برابر آتش ، شیشه ضد حریق و شیشه ضد آتش .

در شیشه سکوریت ضد حریق ، شعله ها یا گازهای قابل اشتعال نباید از طریق شکاف و اتصالات موجود در ساختمان نشت کنن. شیشه های عایق مقاوم در برابر آتش رو می توان از نظر سطح عملکرد اونا. (مدت زمان مقاومت در برابر آتش و روش عایق بندی) طبقه‌بندی کرد . انتخاب بر اساس معیارهای مختلف با توجه به مقررات معتبر . و با در نظر گرفتن کاربرد نهایی شیشه انجام میشه . مقاومت شیشه در برابر آتش بر سه معیار اساسی استوار هست . مانند : پایداری مکانیکی عنصر مقاوم در برابر آتش باید پایداری مکانیکی خود رو در حین و بعد از آزمایش حفظ کنه.

 • ثبات آتش
 • پایداری در برابر آتش با محدودیت تابش گرما
 • پایداری در برابر آتش و عایق در برابر گرما

شماره تماس برای اطلاعات بیشتر : 02188068352

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

شیشه های لایه ای مقاوم در برابر آتش

شیشه های ضد حریق لایه ای از 2 صفحه شیشه ای تشکیل شدن که ، به یکدیگر ورقه ورقه شدن . این شیشه با یک پوشش مقاوم در برابر آتش در یک طرف یا دو طرف و 30 دقیقه یا 60 دقیقه تأخیر موجود هست .

وقتی آتش‌سوزی در یک ساختمان رخ میده ، افراد حاضر باید قادر به فرار باشن این اتفاق از طریق بخشی از ساختمان رخ میده که ، آتش گسترش پیدا نمی‌کنه. تقسیم ساختمان به قسمتهای مختلف (محفظه) مورد نیاز هست. دولت و سازمان آتش نشانی محفظه های آتش نشانی و مسیرهای فرار رو تحمیل می‌کنن. به منظور جلوگیری از گسترش آتش به محفظه دیگر ، باید از مصالح ساختمانی مقاوم در برابر آتش استفاده بشه. هنجارهای فزاینده مربوط به ایمنی در برابر آتش ، استفاده بیشتر از شیشه های لایه ای مقاوم در برابر آتش رو برای ساختمانهای دارای دسترسی عمومی (بیمارستان ها ، مدارس ، ساختمانهای اداری ، …) استفاده می‌کنن. اینا در بازه‌های زمانی در ساعت .(1/4 ساعت ، 1/2 ساعت ، 1 ساعت ، 1 ساعت 1/2 ، 2 ساعت) تأیید شدن.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

عایق شیشه سکوریت ضد حریق

این شیشه از یک ترکیب عایق تشکیل شده که احتمالاً مجهز به کنترل خورشیدی و یا پوشش خود تمیز شونده هست . این شیشه در دو شیشه ، HY + یا HY ++ موجود هست. این علاوه بر ویژگی مقاوم در برابر آتش ، لعاب با ویژگی های عایق رو نیز فراهم می‌کنه . این لعاب با 30 دقیقه یا 60 دقیقه تأخیر موجود هست . لعاب مقاوم که مطابق با معیارهای یکپارچگی (E) هست. لعاب پوشش داده شده محکم که مطابق با معیارهای یکپارچگی و تابش کم حرارت (EW) هست. در صورت آتش‌سوزی ، در برابر شوک گرمایی مقاومت میکنه و روشن باقی می‌مونه.

مزایای شیشه سکوریت ضد حریق

 • مقاومت متقارن استاندارد در برابر آتش
 • شیشه ایمنی در شیشه های دو جداره رو می‌توان با شیشه های چند لایه یا معتدل ترکیب کرد
 •  در برابر گرما ، شعله های آتش و بخار سد عایق مات و محکمی ایجاد میکنه.
شیشه سکوریت ضد حریق

سفارش شیشه سکوریت ضد حریق

ما در شرکت شیشه و آینه فرکو طیف گسترده ای از گزینه های شیشه سکوریت ضد حریق یا شیشه مقاوم در برابر آتش رو با سطوح مختلف محافظت متناسب با نیازهای شما ارائه میدیم . سطح حفاظت در بازه های زمانی مشخص (30 ، 60 ، 90 ، 120 و 180 دقیقه) . و از نظر یکپارچگی و عایق بندی یا فقط یکپارچگی اندازه گیری میشه که ، توسط استانداردهای بسیار عالی تعیین شده .

برای اطمینان از دستیابی به عملکرد آتش مورد انتظار ، در صورت فراخوانی ،. شیشه های مقاوم در برابر حرارت یا گرما باید همیشه به عنوان بخشی از سیستم لعاب آزمایش شده . و مورد تایید مشخص شده و توسط متخصصان نصب بشن.

شیشه سکوریت شفاف ضد حریق

امروزه معماری مدرن حتی بیشتر از نما به شفافیت اهمیت میدن . معماران برای تعیین طراحی ساختمونهای بزرگ ، نور طبیعی و فضاهای باز رو بیشتر از هسته ساختاری اونا ترجیح میدن . هر جا که این مفاهیم ​​از الزامات ایمنی برای محافظت از جان و مال انسان ها در برابر آتش برخوردار باشن باید شیشه های شفاف مقاوم در برابر آتش در نظر گرفته بشه. این اجازه میده تا طراحی مدرن ، فضای روشن و باز و همچنین ایمنی در انواع سیستم های چند منظوره ترکیب بشن.

شیشه سکوریت شفاف ضد حریق یا شیشه ایمنی شفاف مقاوم در برابر آتش کاملاً آزمایش و تأیید شده اس . این شامل درها و پارتیشن های مختلف قاب ها و طرح ها ، نما و شیشه های سقف . و اخیراً حتی اولین درها و پنجره های کشویی مقاوم در برابر آتش هست . شرکت فرکو راه های ساده ای برای انتخاب صحیح شیشه ضد حریق برای کاربردهای مقاوم در برابر آتش در نظر گرفته اس.

برای راهنمایی بیشتر در زمینه شیشه سکوریت ضد حریق با مشاوران در شرکت فرکو تماس بگیرین . شماره تماس 02188068352

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

بررسی برخی از جنبه های اصلی شیشه سکوریت ضد حریق

می توان از شیشه های مقاوم در برابر آتش استفاده کرد تا اطمینان حاصل بشه که ، در کنار سایر عناصر مانند دیوارها و درها ، آتش و دود برای مدت معین به سایر قسمت‌های ساختمان سرایت نمی‌کنه . شیشه سکوریت ضد حریق می‌تونه برای تهیه جداسازی یا تقسیم آتش به عنوان بخشی از استراتژی یکپارچه ایمنی در برابر آتش استفاده بشه .

اما شیشه های مقاوم در برابر آتش تنها زمانی می‌تونن به عملکرد طراحی شده خود دست پیدا کنن. که بخشی از یک سیستم لعابدار کاملاً مقاوم در برابر آتش باشن. این بدان معنی هست که تمام اجزای سازنده مانند مهر و موم لعاب ، مهره ها ، تثبیت کننده‌ها و مواد قاب باید برای دستیابی به عملکرد مورد نیاز سازگار باشن. و با هم کار کنن و باید به شواهد آزمون مناسب و مربوط ارجاع داده بشن .

همچنین بسیار مهمه که شیشه سکوریت ضد حریق توسط یک مقام ذیصلاح که دانش و آگاهی لازم رو کسب کرده نصب بشه . شیشه باید در برنامه کاربرد نهایی پیشنهادی خود آزمایش و طبقه‌بندی بشه . به عنوان مثال به عنوان صفحه ، در ، سقف ، کف یا نما در سیستم لعاب متناسب با اون کاربرد ، آزمایش و طبقه‌بندی و به کار گرفته بشه .

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

انواع شیشه های سکوریت ضد حریق

شیشه های مقاوم در برابر آتش می‌تونن انواع مختلفی از فناوری رو تشکیل بدن. این شامل:

شیشه سیمی : در این شیشه ، مش های سیم تعبیه شده هنگام شکسته شدن شیشه ، از قطعات شیشه پشتیبانی می‌کنن . و اونا رو به هم می چسبونه . و از حمله آتش یا جرقه جلوگیری می‌کنه . در آتش ، شیشه می شکنه اما مش سیم اونو حفظ می‌کنه تا یکپارچگی در نشکنه. 

شیشه سرامیکی : شیشه دارای ضریب انبساط حرارتی نزدیک به صفر و نقطه نرم شدن بسیار بالایی هست . که یکپارچگی رو حفظ می کنه.

شیشه رزین لمینت شده : یکپارچگی با یک لایه رزینی حاصل میشه . که در برابر آتش و شعله‌ور شدن مقاومت می‌کنه .

شیشه ایمنی سیلیکات آهک سودا با حرارت اصلاح شده . و شیشه لمینیت اصلاح شده مقاوم : فرآیند سفت شدن باعث ایجاد تنش های زیادی میشه که یک پارچگی شیشه رو حفظ می‌کنن .

شیشه ایمنی بوروسیلیکات حرارتی مقاوم : این نوع شیشه به دلیل ترکیب و انبساط حرارتی کم دست نخورده باقی می‌مونه.

مواد لایه ای : این لایه ها دارای یک لایه یا لایه های بینابینی هستن که در اثر قرار گرفتن در معرض آتش مات و متورم میشن .

ژل لمینت شده : این لایه ها همچنین دارای یک لایه (لایه) ضد نفوذ هستن که برای کدر شدن و تورم در معرض آتش ساخته شدن.

شیشه سکوریت ضد حریق

واحدهای شیشه ای عایق مقاوم در برابر آتش

واحدهای شیشه ای ، عایق مقاومت در برابر آتش رو ایجاد نمی‌کنن . مگر اینکه عملکرد آتش در اونا آزمایش شده باشه . توجه به این نکته ها مهمه:

 • واحد شیشه باید آزمایش مقاومت در برابر آتش یا گزارش ارزیابی خود رو بر اساس شواهد آزمایش داشته باشه
 • واحدهای شیشه عایق مقاوم در برابر آتش باید مطابق با استاندارد دارای علامت یا معادل ملی باشن
 • در بعضی موارد ، باید جهت استفاده استانداردهای لازم قبل از نصب تأیید بشن
 • اجزای مورد استفاده در واحد شیشه عایق باید آزمایش یا ارزیابی ثابت بشن. سیستم شیشه مقاوم در برابر آتش باید برای استفاده از واحد شیشه یکپارچه مناسب باشه.

در همه موارد ، برای اثبات شواهد در مورد سیستم لعاب مقاوم در برابر آتش ، باید با تولید کننده یا تامین کننده مشورت شود. واحدهای شیشه ای مخصوص حاوی پرده انتگرالی ونیزی نیز ممکنه به صورت آتش‌سوزی در دسترس باشن.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

سیستم های شیشه افقی و مایل

اکثر سیستم های لعاب مقاوم در برابر آتش به صورت عمودی نصب میشن . اما برخی از تاییدیه‌های تخصصی برای جهت گیری‌های شیب دار و افقی وجود داره .

تزئین سطح شیشه سکوریت ضد حریق

سطح برخی از انواع شیشه ها رو می توان مانند سندبلاست و چاپ روی صفحه بدون تزریق عملکرد مقاومت در برابر آتش تزئین کرد . اما برخی دیگر نمی‌تونن چنین باشن. در همه موارد ، برای اطمینان از مناسب بودن تزئین . و در دسترس بودن شواهد مربوط به عملکرد ، باید مشاوره تولید کننده یا تامین کننده دریافت بشه.

الزامات ترکیبی عملکرد در شیشه سکوریت ضد حریق

سایر ویژگی های عملکردی مانند عایق حرارتی ، ایمنی و امنیت یا حریم خصوصی رو می توان با شیشه های مقاوم در برابر آتش ترکیب کرد . بدون اینکه عملکرد آن به خطر بیوفته . ایمنی در برابر ضربه و بروز اون(برای به حداقل رساندن خطر ورود افراد به طور تصادفی در یک پارتیشن شیشه ای) می‌تونه نیازهای مهم دیگری باشه .

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

طبقه‌بندی مقاومت در برابر آتش برای مقررات ساختمون

یکپارچگی: شیشه یکپارچگی توانایی مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض آتش‌سوزی در یک طرف رو داره در حالی که از نفوذ شعله‌های آتش و گازهای گرم به سمت خارج جلوگیری می‌کنه. همچنین می توان از یکپارچگی به عنوان غیر عایق نام برد.

عایق: علاوه بر خصوصیات یکپارچگی ، عایق همچنین انتقال حرارت رو به دلیل هدایت ، همرفت یا تشعشع نور محدود می‌کنه.

سند B تصویب شده عملکرد را از نظر یکپارچگی ، یا یکپارچگی و عایق بندی برای یک دوره زمانی استاندارد تعریف می‌کنه. و با توجه به نوع ساختمان ، کاربرد .(به عنوان مثال دیوارها ، درها ، کف ها). و محل شیشه راهنمایی می‌کنه.

شیشه سکوریت ضد حریق
شیشه سکوریت ضد حریق

تعیین شیشه های مقاوم در برابر آتش و لعاب در محل

علاوه بر توجه به طراحی و مشخصات صحیح سیستم های شیشه مقاوم در برابر آتش ، لازمه که یک بار در محل کار همه چیز مرتب باشه. این شامل:

 • بیان شواهد رسمی از یک مرجع صالح که نشون دهنده عملکرد مقاوم در برابر آتش سیستم لعاب مورد استفاده هست
 • مدارک صلاحیت نصب کننده (به عنوان مثال از یک سازمان صدور گواهینامه معتبر UKAS یا طرح افراد صالح)
 • یک مهر دائمی روی شیشه که به عنوان حداقل نام محصول شیشه و تولید کننده یا تامین کننده و به طور ایده آل درجه عملکرد آتش‌نشان میده .(مهر باید پس از لعاب قابل مشاهده و خوندن باشه.)
 • علامت گذاری در کلاس عملکرد ضربه
 • ذخیره مناسب انواع شیشه و در دسترس بودن تجهیزات مناسب برای حمل و نقل
 • درک کامل از جنبه های بهداشتی و ایمنی توسط افرادی که سیستم های شیشه مقاوم در برابر آتش رو کنترل و نصب می‌کنن .
شیشه سکوریت ضد حریق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو