Home
شیشه ویترین طلا فروشی

شیشه ویترین طلا فروشی

شیشه ویترین طلا فروشی 1

شیشه ویترین طلافروشی ، به دلیل قرار گرفتن اشیای قیمتی درون آن ، از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار هستند . به دلیل وجود اجناس گران قیمت در طلافروشی ها ، درون ویترین ها و قفسه های دکوری داخل مغازه و حتی گاو صندوق موجود در طلافروشی ، شیشه های استفاده شده می بایست ضد سرقت ، ضد گلوله و نشکن باشند . شیشه ای که برای طلافروشی ها مورد استفاده قرار می گیرد، از نوع سکوریت و یا لمینت می باشد .

در چه قسمت هایی از طلا فروشی می بایست از شیشه ضد سرقت استفاده شود ؟

شیشه ویترین طلا فروشی 2

به دلیل اهمیت اجناس داخل طلا فروشی ها ، تمامی شیشه های ورودی ، شیشه های ویترین های بیرونی مغازه و ویترین های داخلی ، شیشه ی قفسه های دکوری ، شیشه های پیشخوان طلافروشی ها و … باید از نوع ضد سرقت ، ضد گلوله و نشکن باشند . دلیل استفاده از شیشه ضد سرقت در تمامی قسمت ها این است که اگر سارقین توانستند به هر شکلی وارد مغازه شوند ، دسترسی به طلاهای قرار گرفته در داخل پیشخوان ها و … نداشته باشند .

علاوه بر استفاده از شیشه های ضد سرقت ، معمولا طلا فروش ها از انواع دوربین ها و امکانات امنیتی نیز استفاده می کنند . در واقع این شیشه ها ممکن است به طور کامل ضد سرقت نباشند ، اما مدت زمانی که طول می کشد تا دزد ها از این شیشه ها عبور کنند، بسیار طولانی تر از شیشه های معمولی خواهد بود . لذا می توان در این مدت توسط دوربین ها و دیگر لوازم امنیتی به محل حادثه رجوع کرد . همچنین تجهیزات زیاد مورد نیاز سارقان برای شکستن این شیشه ها ، باعث می شود که دسترسی به طلا ها و امکان سرقت آن ها به مراتب کمتر باشد .

نکات حائز اهمیت در مورد شیشه طلا فروشی ها

شیشه ویترین طلا فروشی 3

شیشه های مورد استفاده در ویترین طلا فروشی ها از اهمیت بالایی برخوردار است . لذا پیش از خرید آن ها به نکات زیر توجه بفرمایید .

شیشه ویترین طلافروشی ها باید نشکن باشد

شیشه ویترین طلا فروشی 4

از آن جایی در طلا فروشی ها کالا های بسیار قیمتی و ارزشمندی قرار دارند . معمولا این مغازه ها بسیار مورد توجه سارقین می باشد . لذا تمامی شیشه های مورد استفاده در طلا فروشی ها باید از نوع ضد سرقت ، ضد گلوله و نشکن باشند . شیشه های مورد استفاده برای طلافروشی ها از دو نوع سکوریت و لمینت می باشند . که در ادامه به بررسی تخصصی آن ها خواهیم پرداخت .

شیشه ویترین طلافروشی ها باید شفاف باشد

شیشه ویترین طلا فروشی 5

به دلیل قرار گرفتن اشیای زیبا با انواع تزیینات و ظرافت خاص آن ها ، می بایست شیشه ی مورد استفاده در ویترین های طلافروشی ها ، از نوع سوپر کلیر و یا کریستال باشند . شفافیت بالای این نوع از شیشه باعث می شود که طلا ها و جواهرات جلوه بیشتری داشته باشند و ناخالصی های موجود در شیشه ویترین از ارزش ظاهری ان ها کم نکند . این نکته که بیشتر به دلیل جذب مشتری می بشاد تاثیر به سزایی در میزان فروش طلافروش ها و مشتری های ان ها خواهد داشت .

از آنجایی که اولین نگاه تاثیر به سزایی در نظر مشتری خواهد داشت ، معمولا شیشه مورد استفاده برای ویترین اصلی مغازه اهمیت بالاتری به نسبت بقیه شیشه ها دارند . همچنین معمولا در ویترین اصلی از جواهرات خاص تری برای جلب نظر مشتری استفاده می گردد که به مراتب نیاز به حفاظت بیشتری نیز دارند .

شیشه ویترین طلافروشی ها باید ضخیم باید

شیشه ویترین طلا فروشی 6

معمولا برای ویترین طلافروشی ها از شیشه های فریم لس استفاده می گردد تا مزاحمت دیداری ایجاد نشود . همچنین این شیشه ها معمولا به صورت یک تکه نیز هستند . لذا از ضخامت بیشتری می بایست برخوردار باشند . ضخامت شیشه ها بسته به میزان مساحت آن ها، نوع آن، تعداد جداره ها و … متفاوت است ، که کارشناسان فرکو با بررسی تمامی این موارد ضخامت لازم را برای شما تولید خواهند کرد .

همچنین از طرفی ضخامت های بالاتر شیشه معمولا دراای مقاومت بالاتری به نسبت شیشه های نازک هستند . لذا این مورد نیز باعث می شود که شیشه های ضخیم امنیت بالاتری به نسبا نوع نازک ان داشته باشند .

انواع شیشه مورد استفاده برای ویترین طلا فروشی ها

شیشه ویترین طلا فروشی 7

همانطور که پیش تر نیز اشاره شد شیشه طلا فروشی ها می بایست دارای سه ویژگی اصلی ضد سرقت ، ضد گلوله و نشکن باشند . شیشه های سکوریت و لمینت دارای مقاومت بالاتر و در نتیجه امنیت بالاتری برای استفاده در شیشه ی طلافروشی ها هستند .

شیشه لمینت

شیشه ویترین طلا فروشی 8

شیشه ی لمینت نوعی از شیشه های مقاوم در برابر ضربه و نشکن هستند . این شیشه ها که معمولا از دو لایه شیشه استفاده می شود ، در لایه میانی دارای یک فیلم نازک پلیمری می باشند . این فیلم پلیمری کشش سطحی و مقاومت کششی در سطح شیشه ایجاد می کند . این مقاومت کششی ایجاد شده باعث میشود تا هنگیم ضربه خوردن به شیشه اولا از شکستن شیشه جلوگیری شود و دوما در صورت شکستن شیشه ، شیشه ها دچار گسستگی و پاشیده نشوند و حالت یکپارچه خود را حفظ کنند . دلیل این امر چسبنده بودن فیلم های پلیمری به شیشه می باشد که قطعات شیشه را بعد از شکستن روی خود حفظ می کند .

فیلم های قرار گرفته برای لایه میانی شیشه لمینت از سه نوع  پلی وینیل بوتیرال (PVB) ، اتیلن وینیل استات (EVA) و پلی اورتان ترموپلاستیک (TPU) می باشند . که معمولا نوع اول (PVB) مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین برای تولید شیشه های لمینت می توان از انواع شیشه های فلوت، کریستال، رنگی و طرح دار ، سند بلاست ، سکویت و … استفاده کرد .

شیشه سکوریت

شیشه سکوریت شیشه ای است که طی مراحل تولید در کوره های با حرارت بالا ، حرارت داده می شوند . به همین دلیل مقاومت آن ها بالاتر از انواع معمولبی شیشه خواهد بود .

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه های سکوریت به این صفحه مراجعه فرمایید .

شیشه لمینت سکوریت

شیشه لمینت سکوریت در واقع نوعی از شیشه لمینت می باشد که برای جداره های شیشه ای از شیشه سکوریت استفاده شده است . مقاومت این نوع از شیشه به نسبت دو مدل لمینت و یا سکوریت معمولی بسیار بالاتر خواهد بود . این شیشه در واقع علاوه بر نشکن بودن به دلیل استفاده از لمینت در لایه های میانی جداره ها ، از مقاومت بالایی به دلیل استفاده از شیشه سکوریت نیز برخوردار می باشد .

انواع شیشه مورد استفاده در شیشه های لمینت و سکوریت

شیشه ویترین طلا فروشی 9

شیشه فلوت

شیشه فلوت ، ساده ترین شیشه موجود در بازار می باشد . این شیشه که در انواع بی رنگ و رنگی تولید می شود ، دارای ضخامت های متفاوت است . برای تولید شیشه لمینت ، حدلاقل دو جداره شیشه فلوت در ابعاد یکسان برید می شوند و سپس توسط یک لایه فیلم (PVB) به هم چسبانده می شوند .

شیشه سوپر فلوت یا کریستال

استفاده از شیشه های کریستال برای طلا فروشی ها ف به دلیل شفافیت بالا ، بسیار حائز اهمیت می باشد . در تولید این نوع از شیشه های لمینت نیز از حداقل دو لایه شیشه کریستال هم اندازه استفاده می گردد .

شیشه طرحدار

شیشه ی طرح دار در انواع مات و شفاف تولید می شود . از شیشه های طرح دار بالاخص برای چاپ و یا سند بلاست کردن لوگو و آرم طلا فروشی ها ضمن تبلیغات استفاده می شود .

شیشه سند بلاست

برای تولید شیشه سند بلاست طرح به صورت مات و شفاف بر روی شیشه زده می شود . برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه سند بلاست به این صفحه مراجعه فرمایید .

چاپ

چاپ طرح بر روی شیشه نیز به صورت برش برچسب و چاپ ان بر روی شیشه صورت می گیرد . برای اطلاعات بیشتر در مورد شیشه چاپی به این صفحه مراجعه فرمایید .

شیشه خم

شیشه ویترین طلا فروشی 10

شیشه خم از خاص ترین شیشه های مورد استفاده در ویترین طلا فروشی ها می باشد . برای تولید این شیشه ابتدا با ساختن یک قالب فلزی در زاویه مد نظر ، شیشه خم را تولید می کنند . با تولید چندلایه از این شیشه ها ، و قرار دادن آن ها بر روی هم و قرار دادن یک لایه فیلم (PVB) شیشه خم به صورت لمینت تولید می شود .

ضخامت شیشه ویترین طلافروشی ها چقدر باید باشد ؟

حداقل ضخامتی که برای تولید جداره سکوریت شیشه های لمینت مورد استفاده قرار می گیرد ، 0.76 میلی متر می باشد . بهتر است برای طلا فروشی ها از شیشه سکوریت ضخامت حداقل 10 میلی متر استفاده کرد . همچنین فیلم های (PVB) قرار گرفته در لایه های میانی شیشه سکوریت نیز در انواع 0.38 ، 0.76 ، 1.52 میلی متر وجود دارند . هر چه ضخامت شیشه های جداره ها بالاتر باشد از فیلم های ضخیم تر نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

شیشه های ضد گلوله ، که در برابر شلیک گلوله مقاوم هستند در واقع همان شیشه های لمینت می باشند و. منتها در این نوع از شیشه ها از حداقل 3 لایه شیشه استفاده می شود . معمولا نوع متداول شیشه های ضدگلوله 3-8 جداره می باشند .

انتقال شیشه ویترین طلافروشی

شیشه ویترین طلافروشی ها معمولا به دلیل یک تکه بودن و ضخامت بالا دارای وزن بسیار زیادی هستند . همچنین اهمیت بالای آن ها برای نداشتن خطوط و خش و شکستگی باعث می شود که حمل آن ها نیاز به دقت بالایی باشد . لذا معمولا این شیشه ها در ابعاد بزرگ توسط جرثقیل حمل می شوند .

طریقه سفارش شیشه ویترین طلافروشی ها

کمپانی فرکو با سابقه درخشان در تولید شیشه و آینه داخل ایران ، به طراحی اختصاصی شیشه ویترین طلافروشی در انواع مختلف و ضخامت ها می پردازد .

شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش خود با شماره 02188068352 تماس بگیرید . و یا برای مشاهده نمونه کار ها پیج اینستاگرام کمپانی فرکو با آیدی farkoo.ir@ مراجعه فرمایید .

همچنین برای ثبت سفارش از طریق what’s app با شماره 09101767773 در تماس باشید یا بر روی این لینک کلیک کنید .

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو