آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

شیشه فلوت

شیشه فلوت

شیشه فلوت یک شیشه صاف و بدون وجود هیچ گونه موجی بر روی سطح خود است.در صنایع فرکو برای ساخت و ضخامت دار کردن این شیشه پس از دادن حرارت، شیشه را در مذاب قوطه ور میکنند تا شیشه به شیشه فلوت تبدیل شود.
یکی دیگر از نام های این شیشه(خام و سکوریت نشده است.)

این شیشه به دلیل نوع ساخت خود که به طور صاف و شفاف است کاربرد های بسیاری در پنجره ها،سالن های ارایشی،سالن های اداری و تمامی محیط های مورد نظر را دارد.

ضخامت شیشه فلوت چند میلی متر است؟

ضخامت این شیشه از ۲ میلی متر و یا بیش از ۲۰ میلی متر می باشد.
ولی این شیشه در ضخامت های ۴-۸ میلی متر در صنایع ساختمان سازی بکار برده می شود.

تفاوت بین شیشه فلوت و شیشه ساده!

در ساخت این دو نوع شیشه مواد اولیه برای ساخت آن ها به طور کامل با یکدیگر متفاوت است.می توان گفت اولین و مهم ترین فرق بین این دو شیشه در مواد بکارگیری برای ساخت آن ها است.

شیشه ساده

 • در شیشه ساده از موادی به نام سیلیس،پودر سنگ،فسیل پتاسیم،خاکستر سودا و نمک گلابی بطور استاندار مخلوط و با حرارت بسیار بالا مذاب کرده و به طور عمودی کردن تولید می شود.پس از ساخت این شیشه سطح آن بسیار صاف و بدون رنگ است که ضخامت آن از ۲ الی ۶ میلی متر است.
 • شیشه ساده از شفافیت زیادی برخوردار نیست،مقاومت زیادی در برابر ضربه ندارد و در زمانی که این شیشه در برابر باران و یا برف قرار بگیرد تغییر رنگ می دهد و یا حتی شکل ظاهر خود را از دست می دهد.

شیشه فلوت

 • در شیشه های فلوت از موادی به نام ماسه دریایی،پودر ماسه سنگ کوارتز،خاکستر سودا و دولو میت استفاده می شود. هریک از این مواد های نام برده شده در کاربرد های متفاوت در کوره ذوب می شوند و پس از ذوب شدن در حمام های فلوت ریخته می شوند. برای یکدستی و ضخامت یکسان شیشه فلوت از کمربند شیشه ای( شیشه جلا )استفاده می شود و پس از این عمل شیشه سرد می شود.این شیشه دارای سطح بسیار صاف است که در قطر های ۵-۲-۲۰ ساخته می شوند.
 • شیشه فلوت از دو طرف دارای شفافیت و صافی یکنواختی برخوردار است.

شیشه چیست؟

شیشه یک نوع ماده جامدی است که در ساختار خود حالت بلوری ندارد و در گرما و مذاب شدن فرمی مانند شیشه از خود ایجاد می کند.
برای ساخت شیشه از موادی به نام آلیاژ،گدازه های یونی،مایع های مولکولی و بسپارها استفاده می کنند.

واحد اندازه گیری شیشه چیست؟

هنگامی که شما یک شیشه را از کارخانه ای خریداری می کنید این شیشه به صورت جام می باشد. جام واحدی برای اندازه گیری شیشه می باشد.
در کل معنی جام همام شیشه خام است.پس از خرید شیشه از کارخانه ما با یک شیشه بر این شیشه ها را در اشکال های هندسی،ابعاد های متفاوت و یا در سایز های مختلف تولید می کنیم.

کاربرد مهم و وجود ضروری شیشه ها در تمامی محیط های دلخواه ما به مرور زمان متحول شد.
هنگامی که مهندسین و معماران دکوراسیون داخلی شیشه فلوت را مورد استفاده خود قرار دادند پروژه و مدل های بروز و لاکچری در دنیای معماری رقم خورد.

استفاده از شیشه و درب ها برای محیط های مورد نظر به مهم ترین عایق نفوذی سارقین و صدا تبدیل شد.
شناخت این شیشه از روی ظاهر برای افراد ناممکن است.پس‌ یکی‌دیگر از راه ها برای شناخت این شیشه مقاومت بسیار بالای آن در برابر ضربه و وزن های بسیار بالا و مقاومت آن نسبت به حرارت و گرما است.

انواع سایز های شیشه

شیشه های جام دارای ابعاد های متفاوتی هستند برای مثال شیشه های جام بزرگ از ۲.۲۵ * ۳.۳۴ تولید شده اند ولی شیشه های‌جام در ابعاد های متوسط از ۲.۲۵ * ۱.۶۷ تولید می‌شوند.

سایز هایی که در مطالب بالا گفته شد مخصوص شیشه هایی در سایز های متوسط بوده است.اما شیشه هایی در ابعاد های بزرگ که از ضخامت بیشتری برخورداند تولید می شوند.برای مثال یک شیشه 4 میلی متری که 300 متر مربع حجم آن است.
و در شیشه های 8 میلی متری که 150 متر مربع حجم آن است.تولید می شوند.

در سایز های پایین که پر فروش ترین آن ها 4 میلی متر و 6 میلی متر است.
که شیشه های 4 میلی متری از ۱۰ کیلو گرم وزن برخوردارند.

برای ساخت شیشه از چه چیزی استفاده می کنند؟

۱_برای ساخت شیشه از کوره های تانکی استفاده می کنند.این کوره ها از مواد نسوزی برخوردار است‌. مقدار دمای این تانک برای ساخت شیشه بسیار مهم است.

۲_مقدار وزن تحملی این تانک برای ذوب شیشه ۱۵۰۰ تن است.

۳_کوچک ترین تغییر در دمای این تانک برای ساخت شیشه های معمولی تاثیر بسیاری بر روی خواص شیشه دارد.

۴_مقدار دمای مناسب برای ساخت این شیشه۱۴۰۰ الی ۱۵۰۰ است.

تاریخچه شیشه فلوت

در زمان های بسیار دور شیشه از ترکیبات مواد اتشفشانی تولید می شد.به مرور زمان با به وجود امدن انسان و متوجه شدن افراد با ماده درون طبیعت به فکر ساختن اشیا های مفید شدند.که یکی از این تولیدات شیشه بوده است که شکل امروزی آن مدرنی و بروزی همان اشیا ساخته شده در زمان قدیم است.
شیشه فلوت در زمان های قدیم توسط پیلکینگتون ساخته شد در سال ۱۹۵۹ ساخته شد.شیشه فلوت پس از تولید جایگزین تمام شیشه های ساده شد به طوری این شیشه با گذشت سال ها پیشرفت بسیار خوبی در هر کاربردی داشته است. این شیشه در هر کارخانه در تمامی کشور ها تولید می شود.

مزیت شیشه فلوت

 • این شیشه عایق صدا است
 • باعث به وجود آمدن محیط بسیار زیبا و لاکچری در تمامی محیط هایی که از این شیشه استفاده کرده اید می شود.
  در صنعت ساختمان کاربرد های فراوانی دارد.
 • این شیشه را می توان در تمامی ابعاد سایز و یا حتی در طرح های مورد دلخواه خود به وجود اورد.
 • این شیشه از نظر کیفیت و مقاومتی به با شیشه درجه ۱ پولیش شده برابری می‌کند.
 • این شیشه نسبت به تمامی شیشه های قدیمی و یا حتی امروزی از طرفداران بیشتری برخوردار است. و از فروش بسیار بالایی بهره می برد.

تمامی این مزیت هایی که گفته شد یک شاخه از ویژگی های این نمونه محصول می باشد زمانی که شما این نمونه محصول را برای محیط های مورد نظر خود استفاده می کنید متوجه تک به تک ویژگی این محصول خواهیم شد وجود این ویژگی ها باعث شده است که خیلی از افراد در تمامی مناطق ایران جزء طرفدار و خریدار این محصول باشند و به همین علت در حال حاضر شیشه فلوت جزو یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین محصول تولید شده در دستان های تولید شیشه و آن فرد در بازار تبدیل شده است.

خیلی از افراد به دلیل ایجاد عایقی برای عبور صدا از محیط بیرون و از محیط بیرون به داخل جذب این محصول شده اند زیرا اگر دقت کرده باشید ایجاد محیط آرام و آرام بخش برای افراد به امری ضروری تبدیل شده است

یکی از بهترین صنایع ،صنایع تولید شیشه و آینه فرکو است زیرا..!!

 • در حال حاضر با به وجود اومدن موقعیت های شغلی اینترنتی کلاهبرداران سعی دارند از این مشکل وبه وجود امده نهایت سواستفاده را ببرند، شما خیلی راحت می توانید سایت های نا معتبر و صف کلاهبردارن را از تمامی صنایع ها جدا کنید.
 • اکثرا افراد کلاهبردار فضای کاری برای تولید سفارشات شما ندارند پس سعی بر این دارند ک تجمعی را ایجاد نکنند. اما صنایع تولید شیشه فرکو این انکان را به شما می دهد شما بتوانید از تمامی محصولات شیشه و آینه خود بازدید فرمایید.

 • یکی دیگر از راه های شناخت شرکت و یا کارگاه های کلاهبردار نداشتن اساس نامه،روزنامه رسمی،کد های اقتصادی،و برگه ارزش افزوده است.اما صنایع تولید شیشه و آینه فرکو با برخورداری از اساس نامه،روزنامه رسمی،کد های اقتصادی و برگه ارزش افزوده است.

 • شما عزیزان می توانید با اظهار نامه مالیاتی کلاهبردار بودن آن سایت را متوجه بشوید زیرا افراد کلاهبردار در هیچ مرکز های مالیاتی پرونده ندارند.

 • تمامی مواردی که گفته شده است شما با ورود به سایت صنایع تولید شیشه و آینه فرکو از هر یک از این موارد با خبر بشوید و ما با افتخار تمامی موارد خواسته شده را در خدمت شما عزیزان خواهیم گذاشت.
مهم ترین کاربرد شیشه فلوت چیست؟

یکی از مهم ترین و ضروری ترین کاربرد شیشه فلوت این است که…

شیشه فلوت چیست؟

شیشه فلوت یکی از ضروری ترین و پرکاربردتریت محصولاتی است که…

انواع شیشه فلوت چیست؟

انواع شیشه فلوت که در صنایع تولید فرکو تولید می شود حدود…

بیشترین استفاده از شیشه فلوت در چگونه محیط هایی است؟

شیشه فلوت را بیشتر در محیط های…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو