Home

جان پناه شیشه‌ای چیست؟

راستی جان پناه شیشه‌ای چیست؟ این سوالیه که برای خیلیا پیش میاد. جان پناه شیشه‌ای در واقع همون نرده شیشه‌ای مدرن با ارتفاعی کوتاه‌تره. این جان پناه شیشه‌ای بیشتر تو ارتفاع 40 سانتی‌متری تا 60 سانتی‌متری با پایه‌های مختلفی ساخته میشه. این حفاظ شیشه‌ای کوتاه بیشتر برای تراس ، لبه‌ی بام و اطراف محوطه‌ها استفاده میشه. از اون جایی که نرده شیشه‌ای نسبت به نرده استیل امتیازهایی رو داره برای همین هم
توجه به جان پناه شیشه‌ای تو ساختمون‌ها نسبت به متریال‌های دیگه بیشتره.

تو دوران‌های قدیم استفاده از نرده‌های آهنی ، نرده آلومینیومی یا فرفوژه و … خیلی باب بود. با گذشت زمان و اروپایی شدن اجرا و طرح‌ها ، زنگ زدن سریع نرده‌های آهنی ، دمده شدن اونا و کیفیت پایین اونا در برابر شست و شو ، تمایل به محصولات شیشه‌ای ، جایگزین نرده‌های قدیمی و از کار افتاده زیاد شد.

حفاظ و یا نرده ، از قدیم جزء مهمی از معماری ساختمون‌ها به حساب میومد. با پیشرفت علم و تکنولوژی ، تغییراتی تو ظاهر و جنس این سازه‌ها ایجاد شد. یکی از این تغییرات استفاده از متریال‌های جدید مثل شیشه تو طراحی‌هاست. از این رو نسل جدیدی از نرده‌های محافظ رو می‌شه نرده شیشه‌ای یا جان پناه شیشه‌ای معرفی کرد که مورد توجه خیلی از سازنده‌های بناها و مردم و طراحای داخلیه.

جان پناه شیشه‌ای چیست؟
بروزترین و زیباترین سازه‌های شیشه‌ای تولیدات صنایع فرکو

انواع شیشه بکاررفته تو جان پناه

شیشه‌های استفاده شده تو تولید و ساخت جان پناه که از دو نوع شیشه ضد ضربه لمینت و شیشه ایمنی سکوریته. مقاومت و استحکام خیلی خوبی در مقابل تغییرات ناگهانی دمای اطراف داره. و از طرف دیگه در مقابل فشارهای وارده به ساختار بیرونی شیشه توان تحمل وزنی زیادی رو دارن. در کل جان پناه‌ها در مقابل فشار و ضربه ، ایمنی مناسبی داره و میشه جایگزین حفاظ و نرده‌های قدیمی بشه.

جان پناه شیشه‌ای چیست؟
بروزترین و زیباترین سازه‌های شیشه‌ای تولیدات صنایع فرکو

جان پناه با جنس شیشه سکوریت

تو ساخت و تولید جان پناه شیشه‌ای حتما بایستی از شیشه‌های محکم و مستحکم استفاده بشه که شیشه سکوریت یکی از مناسب‌ترین و بهترین شیشه‌های به کار رفته تو ساخت و تولید جان پناه شیشه‌ایه. به خاطر ایمنی زیاد و مقاومت و دوام بالای این نوع شیشه ، از اون تو ساخت جان پناه شیشه‌ای استفاده میشه. می‌دونم که اینو می‌دونین که شیشه سکوریت از مقاوم‌سازی شیشه معمولی بدست میاد. مراحل مقاوم‌سازی شیشه ، باعث مقاومت زیاد در مقابل ضربات میشه ، همچنین مقاومت مکانیکی و حرارتی شیشه سکوریت با انجام مراحل مورد نظر زیاد میشه.

این فرایندها یا مراحل باعث میشه که شیشه تو موقع ضربات و شکستگی به تکه‌های ریز بی‌خطری تبدیل بشه. شیشه سکوریت ، با توجه به فرایند مقاوم‌سازی باعث به‌کارگیری از اون تو صنعت ساختمون سازی شده.

جان پناه با شیشه لمینت

از شیشه‌های مقاوم و ایمن دیگه میشه به شیشه لمینت اشاره کرد. شیشه لمینت نیز تو صنعت ساختمون سازی خیلی مورد استفاده قرار می‌گیره. این شیشه نسبت به شیشه سکوریت از مقاومت و دوام بیشتری برخورداره. تو موقع ایجاد ضربه و شکستگی شیشه ، یکپارچگی شیشه حفظ میشه و ساختار اون از هم جدا نمیشه. تو موقع ایجاد ضربه به روی اون تکه‌های شیشه به طلق پلیمری میانی می‌چسبه و خطر جانی نداره. ایمنی و امنیت مهم‌ترین ویژگی شیشه لمینته که باعث میشه تو مکان‌هایی که شکستگی شیشه ممکنه خطرات جانی داشته باشه ، به کار بره.

شیشه لمینت بر عکس شیشه معمولی تو موقع شکستن ، خرد و تکه‌های اون به لایه پی وی بی {pvb} قرار گرفته میشه و به لایه میانی شیشه می‌چسبه و یکپارچه می‌مونه.

جان پناه شیشه‌ای چیست؟
بروزترین و زیباترین سازه‌های شیشه‌ای تولیدات صنایع فرکو

مزایای جان پناه شیشه‌ای چیست؟

نرده و یا حفاظ جان پناه می‌تونه توسط متریالی مثل فلز ، استیل و چوب طراحی بشه ولی امروزه با توجه به اینکه زیبایی ظاهری جزء الویت‌ها تو معماری شده بیشتر از متریال شیشه برای اینکار استفاده میشه. استفاده از متریال شیشه برای حفاظ جان پناه مزایایی رو با خودش به همراه داره که تو ادامه این مقاله به بررسی اون می‌پردازیم ، لازم به ذکره که شما عزیزان می‌تونین جهت اطلاع دقیق از مزایا معایب نرده شیشه‌ای یا مزایا معایب حفاظ شیشه‌ای به مقاله مربوط به اون تو سایت مراجعه کنین.

 • دیدن مناظر بیرون بدون هیچ مزاحمتی تو دید
 • هزینه مقرون به صرفه نسبت به انواع موجود تو بازار
 • جلوه‌ی بصری زیبا
 • مقاومت و استحکام بالا در مقابل تغییرات جوی و فشار و ضربه
 • ماندگاری بسیار بالا
 • تنوع تو رنگ و طرح
 • تامین امنیت به خاطر آسودگی تردد
 • سادگی و زیبایی در عین کارایی
 • قابلیت اجرا به صورت نشکن و لمینت برای حفظ ایمنی و امنیت
 • قابلیت ترکیب با متریال‌های دیگه اعم از ترموود ، آجر ، بتن و …
 • نصب اون سریع و آسونه و نیازی به تخریب ، آهن کشی ، جوشکاری و … نداره.
 • تنوع فوق‌العاده زیادی داره و میشه تو رنگ متناسب با کاربری خود استفاده کرد.
جان پناه شیشه‌ای چیست؟
بروزترین و زیباترین سازه‌های شیشه‌ای تولیدات صنایع فرکو

استانداردهای جان پـناه با شیشه

تو نصب جان پناه با متریال شیشه بایستی قوانین و استاندارد‌هایی رعایت بشه که تو مبحث چهارم {مقررات ملی ساختمان ایران} به اون اشاره شده. که طبق اون ، جان پناه بایستی تو ارتفاع ۱۱۰ سانتی‌متری برای سطوح شیبدار و حداقل ۹۰ سانتی‌متر برای سطوح صاف اجرا بشه. همچنین به خاطر استفاده از شیشه ، بایستی دقت داشته باشین که از نوع لمینت و یا سکوریت استفاده کنین.

کاربردهای جان پـناه شیشه‌ای

 • نرده و حفاظ راه پله‌ها
 • اجرای حصار اطراف آب نما و استخر
 • اجرای پارتیشن‌های تمام شیشه‌ای
 • تراس ، بالکن ، لبه‌ی ایوان‌ها ، لبه یک بام
 • مجتمع‌های تجاری ، اداری ، گردشگاه‌ها و محوطه‌ها
 • سیستم traffic control و صف انتظار تو بانک‌ها و مراکز تجاری
بروزترین و زیباترین سازه‌های شیشه‌ای تولیدات صنایع فرکو

انواع جان پناه‌ها

جان پناه‌ها یا حفاظ‌ها با توجه به محل قرارگیری و سلایق کارفرماها می‌تونه به دو صورت فریم لس {بدون فریم} و فریم‌دار طراحی و تولید بشه. که تو نوع فریم لس {بدون فریم} به خاطر عدم استفاده از اتصالات و تجهیزات ، شاهد زیبایی و قشنگی بیشتری هستیم. و تو نوع فریم‌دار از یراق آلات خاص و بست استفاده میشه که علاوه بر قشنگی ظاهری ساختمون یا بنا می‌تونه به عنوان المان اصلی و شاخصه‌ای اون بنا نیز به حساب بیاد.

قیمت جان پناه شیشه‌ای

قیمت جان پناه شیشه‌ای با توجه به رنگ شیشه استفاده شده و متراژ شیشه ، نوع شیشه ، نوع فریم که از جنس آلومینیوم یا استیله قیمت گذاری میشه. برای آگاهی بیشتر و اطلاع از قیمت با شماره‌‌های نوشته شده تو سایت تماس بگیرین.
برای ساخت و تولید جان پناه شیشه‌ای مثل حفاظ و نرده‌های شیشه‌ای میشه تو اون از پایه‌های گوناگونی به کار برد ، از اون جایی که هر پایه ، یراق آلات مخصوص به خود رو داره. و انتخاب هر کدوم تو قیمت گذاری موثره.

بروزترین و زیباترین سازه‌های شیشه‌ای تولیدات صنایع فرکو

برای دونستن این سؤال که جان پناه شیشه‌ای چیست؟ می‌تونین از طریق روش‌های زیر اقدام کنین

از طریق شماره‌های: 09101767773 _ 02188068352 می‌تونین برای مشورت و پاسخ به‌ سوالات‌تون درباره جان پناه شیشه‌ای و همچنین برای ثبت سفارش‌های خرید خودتون و برای دونستن این سؤال که جان پناه شیشه‌ای چیست؟ به صورت غیر حضوری تماس بگیرین.

و همچنین برای اطلاعات بیشتر درباره محصولات شیشه‌ای دیگه تولیدات صنایع فرکو می‌تونین با پیج اینستاگرام فرکو نیز همه روزه در ارتباط باشین.

می‌تونین با مشاهده محصولات بیشتر درباره جان پناه شیشه‌ای و محصولات بی‌نظیر و فوق‌العاده شیشه‌ای دیگه تولیدات فرکو به صورت حضوری نیز به آدرس زیر مراجعه کنین.
آدرس کارخونه: تهران ، اتوبان فتح ، باغستان ، میدان سعید آباد ، خ باغ عمارت ، خ ۱۵ متری سلمان ، بن‌بست بنفشه ، انتهای کوچه درب سبز روشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو