Home

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای

یکی از بخش‌های اصلی دکوراسیون خونه ، انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای و صبحانه خوریه. مدل‌های گوناگونی از این میزهای ناهارخوری تو بازار وجود داره که می‌تونی بسته به نیاز و سلیقه خودت مدل مناسبی رو انتخاب‌ کنی. انواع میزهای ام دی اف ، چوبی ، میز غذاخوری شیشه‌ای ، پلاستیکی ، فلزی و … رو می‌تونی تو فروشگاه‌های بزرگ عرضه مبلمان و میز ناهارخوری ببینی. علاوه بر رنگ ، طرح ، جنس و سایز میزها نیز با هم فرق دارن. پس می‌تونی بر اساس فضای داخلی و طراحی که برای اون در نظر گرفتی ، مدل‌های میز رو انتخاب کنی. ولی میز شیشه‌ای آشپزخونه یکی از پرطرفدارترین و پر مخاطب‌ترین مدل‌های موجود هست که میشه اونا رو با هر دکوراسیون داخلی هماهنگ کرد.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

انواع میز شیشه‌ای آشپزخانه

تو بین مدل‌های مختلف از میز که برای آشپزخونه مورد استفاده قرار می‌گیره ، مدل‌های شیشه‌ای به خاطر شفافیت و زیبایی که داره ، برای فضای داخلی مدرن و جدید بیشتر مورد توجه هست. هر چند این میزها آسیب‌پذیرن اما بیشتر از شیشه‌هایی ساخته‌میشه که بتونه در مقابل ضربه‌های معمولی ، شوک حرارتی و … تا حدودی مقاومت و دوام نشون بده.

مدل‌های شیشه‌ای می‌تونه به صورت دورچین‌دار یا ساده باشه. این دورچین با ام دی اف ، چوب ، فلز ، پی‌ وی‌ سی و … ممکنه صورت بگیره تا بتونه هم میز رو زیباتر کنه ، هم از نظر مقاومت اونو بهتر جلوه بده. میز شیشه‌ای که تو آشپزخونه مورد استفاده قرارمی‌گیره معمولاً نسبت به مدل‌هایی که تو سالن غذاخوری قرارداده میشه کوچک‌تره. و در اصل برای تعداد افراد خانواده مورد استفاده قرار می‌گیره.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

میز شیشه‌ای گرد و استفاده از اون تو فضای داخلی مدرن

یکی از متداول‌ترین و شایع‌ترین ایده‌هایی که برای انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای به خصوص تو آشپزخونه وجود داره ، میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد. این میزها معمولاً 4 نفره یا ۶ نفره هستن. چون تو این موقعیت دسترسی به بخش وسطی میز ناهارخوری راحت‌تره و با بزرگ‌تر شدن قطر میز غذاخوری کارایی اون پایین میاد. تو فضای داخلی شیک و مدرن از میزهای شیشه‌ای گرد و زیبا و شیک استفاده میشه. معمولاً صندلی‌های چوبی با روکش چرم برای این میزهای شیشه‌ای گزینه‌ای عالی و مناسبه.

هر چند بیشتر اوقات میزهای شیشه‌ای بدون رومیزی استفاده میشه ، ولی می‌تونی از زیر بشقابی‌های طرح‌دار یا سفره‌های رنگی با طرح‌های زیبا روی این میزهای شیشه‌ای استفاده کنی و به زیبایی و تجمل اون‌ها اضافه کنی.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

میز ناهارخوری شیشه‌ای مستطیلی

همون‌طور که گفتم ، میز ناهارخوری گرد شیشه‌ای برای خانواده‌های پرجمعیت یا پذیرایی از مهمونا گزینه خوب و مناسبی نیست. به همین خاطر بهتره برای فضاهای بزرگ‌تر و میز ناهارخوری تو سالن‌های بزرگ از میز ناهارخوری شیشه‌ای مستطیلی استفاده بشه. با توجه به ابعاد و طراحی این میز ، میشه اون‌ها رو تو اندازه‌های بزرگ‌تر مثل ۱۲ نفره نیز طراحی و تولید کرد.

میز مستطیل شیشه‌ای ناهارخوری برای سالن‌های غذاخوری بزرگ عالی و مناسبه. میز مستطیلی بزرگ رو میشه با رومیزی‌های زیبا و شیک که تو بخش وسط اون قرار می‌گیره ، تزئین کرد. و علاوه بر این برای چیدمان غذا به روی اون آماده‌کرد. این رومیزی‌ها بیشتر به شکل بیضی‌ان و قسمت وسط میز رو پوشش میدن.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

میز ناهارخوری شیشه‌ای با طرح بیضی

طرح‌های بیضی نیز نسبت به میز شیشه‌ای ناهارخوری با مدل گرد ، دسترسی بیشتری رو به افراد میده. به همین خاطر اندازه ۸ نفره و حتی ۱۲ نفره اون‌ها نیز تو تولیدات فرکو طراحی میشه. همچنین زیبایی میز بیضی نسبت به میزهای مستطیلی سبب جذابیت و قشنگی بیشتر اون‌ها میشه. و لبه‌های تیز نیز تو اون‌ها حذف میشه که خود آسیب‌پذیری میز ناهارخوری رو به مراتب کمتر می‌کنه. برای فضای داخلی مدرن تو آشپزخونه‌ها و سالن‌های غذاخوری ، میز ناهارخوری شیشه‌ای بیضی بیشتر استفاده میشه. این میزها رو میشه با معماری هلالی شکل هماهنگ کرد و زیبایی بیشتری تو محیط ایجاد کرد.

برای تزئین روی این میزهای ناهارخوری بیضی شکل از رومیزی کوچک ، زیر بشقابی و … استفاده میشه.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

میز گرد شیشه‌ای با پایه‌های فلزی

علاوه بر طرح شیشه روی میز ، پایه‌های اون‌ها نیز سبب تنوع بیشتر میز میشه. میزهای شیشه‌ای گرد اکثراً با پایه‌های فلزی و مقاوم طراحی میشن. برای میز شیشه‌ای آشپزخونه ، بهتره از پایه‌های فلزی استفاده بشه تا نم و رطوبت موجود تو آشپزخونه موجب پوسیدگی پایه‌ها و کاهش استحکام اون‌ها نشه.

پایه‌های استیل و فلزی با رنگ‌های نقره‌ای و طلایی بهترین و مناسب‌ترین انتخاب برای فضای داخلی مدرنه. و زیبایی اون در کنار شیشه به خوبی دیده‌میشه. در ضمن پایه‌های میز شیشه‌ای گرد باید به صورت ضربدری طراحی بشه تا تعادل کافی رو برای شیشه روی اون ایجاد کنه.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

میز ناهارخوری شیشه‌ای با پایه‌های چوبی

همون‌طور که گفتم ، پایه‌های چوبی برای فضاهایی مثل آشپزخونه مناسب نیستن. از این رو میز شیشه‌ای با پایه‌های چوبی رو بیشتر در کنار مبلمان و طراحی داخلی سالن ناهارخوری یا پذیرایی قرار میدن. پایه‌های چوبی اثر کمتری به روی فرش زیر میز میزاره و سبک‌تره. به همین خاطر برای فضای بیرون از آشپزخونه مناسبن. چوب با طیف رنگی روشن تا تیره با توجه به دکوراسیون منزل می‌تونه زیبا و خارق‌العاده به نظر برسه. این پایه‌ها به صورت مربعی و مستطیلی استحکام و مقاومت بیشتری داره و تو پایه‌های ضربدری به خاطر ساییدگی بیشتر اون‌ها به هم کمتر استفاده میشه.

بعضی موقع‌ها از پی‌ وی‌ سی‌ های {PVC} طرح چوب و چوب ام دی اف {MDF} برای مقاومت بیشتر پایه میز شیشه‌ای استفاده میشه و زیبایی و قشنگی بیشتری هم داره.

بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

کدوم میز شیشه‌ای مناسب آشپزخونه‌ست؟

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای که تو فضای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیره به عنوان یه اجزای پرکاربرد و مهم تو خونس. با توجه به این که میز ناهارخوری یا صبحونه خوری رو تو کدوم قسمت خونه قرار میدی ، باید مدلی زیبا و متناسب انتخاب کنی.

تو آشپزخونه‌ها باید علاوه بر زیبایی ، عوامل دیگه‌ای رو هم مد نظر قرار بدی. برای مثال این فضا معمولاً رطوبت زیادی داره و ممکنه میز تو معرض رطوبت و گرمای زیادی باشه. از این رو میزهای شیشه‌ای با دورچین مناسب و پایه‌های فلزی و ام دی اف {MDF} پلاستیک‌فشرده و … برای این فضا مناسبه. همچنین شیشه باید دوام و مقاومت لازم رو در مقابل ضربه داشته باشه چون احتمال پرت شدن ظرف و … تو این جاها وجود داره.

بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

میز ناهارخوری شیشه‌ای مناسب سالن غذاخوری

اگه به یه میز ناهارخوری شیشه‌ای بزرگ نیاز داری بهتره اونو تو سالن غذاخوری قرار بدی. معمولاً میزهای کوچک رو تو آشپزخونه میزارن و میز بزرگ که برای مهمانا نیز مورد استفاده قرار می‌گیره مناسب سالن غذاخوریه. اگه میز شیشه‌ای لاکچری و لوکس رو برای این منظور در نظر می‌گیری ، بهتره از رومیزی‌های زیبا و متناسب با اون نیز استفاده کنی. میزهای مستطیلی و بیضی شکل برای سالن غذاخوری مناسب‌ترن. اگه فضای داخلی و دکوراسیون امروزی و مدرنی داری و از متریال چوب بیشتر تو اون استفاده‌ شده ، می‌تونی از صندلی‌های منبت‌کاری شده یا میزهای شیشه‌ای با دورچین چوبی برای اطراف میز شیشه‌ای استفاده کنی تا با فضا هماهنگ بشه.

بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

کدوم میز غذاخوری شیشه‌ای برای منزلت مناسبه؟

این که بخوای کدوم میز رو انتخاب کنی و به چه مدلی علاقه داشته باشی ، یه مسئله کاملاً سلیقه‌ایه. ولی بهتره نکاتی رو برای انتخاب میز ناهارخوری شیشه‌ای در نظر داشته باشی.

اگه خانواده کم جمعیت داری یا می‌خوای برای فضای آشپزخونت میز انتخاب کنی ، مدل‌های کوچک‌تر بهتره. میزهای ۴ نفره یا ۶ نفره برای محیط آشپزخونه مناسب‌ترن.

برای فضاهای بزرگ از میزهای بیضی یا مستطیلی شیشه‌ای استفاده کن . بهتره بدونی که هر چه شیشه میز بزرگ‌تر باشه ، خطرپذیری اون نیز بیشتره. اگه از میزهایی با دورچینی فلز و چوب که وسط اون‌ها شیشه‌ست استفاده کنی بهتره. این میزها جذابیت و زیبایی بیشتری دارن و مقاومت و دوام اون‌ها نیز تو اندازه‌های بزرگ بیشتره.

میزی که برای سالن غذاخوریت انتخاب می‌کنی ، باید متناسب با اجزای دیگه خونه مثل: مبلمان ، میز ناهارخوری و … باشه. پس موقع انتخاب این موارد دقت بیشتری تو رنگ و طرح داشته باشی.

اگه تو مبلمان منزلت از چوب استفاده‌شده ، بهتره میز ناهارخوری شیشه‌ای گرد ، بیضی ، مربعی و یا تو شکل‌های دیگه با پایه ام دی اف یا چوب استفاده کن. در صورتی که مبلمان‌ با چارچوب فلز تو منزلت استفاده می‌کنی ، میز رو با پایه‌های فلزی و هماهنگ با رنگ مبلمان خود انتخاب کن. در این صورت هماهنگی لازم بین اجزای دکوراسیون مدرن و زیبا خونه‌ت به وجود میاد.

بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

جمع‌بندی و نتیجه‌گیری

میز ناهار خوری تو مدل‌های خیلی متنوع و شیک تو بازار وجود داره که میشه از اون‌ها برای فضای داخلی مدرن خونه و آشپزخونه استفاده کرد. این میزها تو انواع گرد ، مربعی ، مستطیلی و بیضی شکل وجود دارن. این میزها از نظر طرح شیشه ، داشتن یا نداشتن دورچین و مدل پایه‌ها با هم فرق دارن. میزهای شیشه‌ای گرد بیشتر برای فضاهای کوچک و تعداد صندلی کمتر به کاربرده میشه.

انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای
بروزترین و شیک‌ترین انواع میزهای ناهار خوری تولیدات صنایع فرکو

برای سفارش و خرید انواع میز ناهارخوری شیشه‌ای بروز فرکو از طریق راه‌های زیر اقدام کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو