آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخ گویی:

9 الی 13 ، 15 الی 21

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

آینه آرایشی

آینه آرایشی

آینه آرایشی یکی از مهمترین ابزارها برای انجام یک آرایش بدون نقص و حرفه‌ای محسوب میشود. آینه‌ها از جمله لوازم ضروری در زندگی همه انسان‌ها هستند. به شکلی که میتوان گفت آینه‌ها به طرق مختلف به زندگی بشر وارد شده‌اند. بدون شک انجام آرایش و آراسته سازی از مهمترین کارهایی هستند که با وجود آینه‌ها امکان پذیر میشوند. آینه‌ها در انواع مختلفی از نظر ظاهری ، نحوه ساخت و … موجود هستند. بر حسب کاربرد مورد نظر و سلیقه میتوانید از انواع مختلف آینه استفاده کنید. آینه در مواردی مانند میکاپ و آرایش بسیار مهم و ضروری است. چرا که بدون وجود آن ، روند کار غیرممکن میشود. از این‌رو با توجه به اهمیت آینه در این زمینه ، آینه آرایشی ساخته شده است. این آینه‌ها به نحوی تولید میشوند که وضوح بالایی داشته باشند تا آراسته سازی با دقت بیشتری انجام شود.

برای این منظور به جز بهبود کیفی ساخت آینه ، از لامپ در کنار آن استفاده میکنند. تنوع در آینه آرایشی نیز بالاست که می‌توان متناسب با فضا و دلخواه خود آینه آرایشی مورد نظر را برگزید. تا بتوان علاوه بر کاربرد آینه آرایشی ، برای زیباسازی فضا نیز از آن بهره برد. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر انواع هوشمند آینه نیز ساخته شده است. در این نوع از آینه‌ها ، میتوان با ریموت کنترل یا حتی اشاره دست رنگ چراغ های آینه را تغییر داد. یکی از انواع آینه که در آرایشگاه‌ها و یا حتی برای گریم از آن استفاده میکند آینه هالیوودی است. در قسمت‌های بعدی به بررسی و معرفی انواع آینه آرایشی خواهیم پرداخت. در مدل هایی جدیدی که توسط مجموعه فرکو طراحی شده‌اند امکانات جذاب و کاربردی برای ساده‌تر شد آرایش بر روی آینه تعبیه شده است که در ادامه مطلب به بررسی هر کدام میپردازیم.

آینه آرایشی

ویژگی آینه آرایشی

هنگام میکاپ و آرایش به آینه‌ای نیاز است که از شفافیت بالایی برخوردار باشد. تا بتواند چهره را با وضوح مناسب نشان دهد که در این صورت دقت و تسلط نیز بالاتر می‌رود. چرا که در زمان انجام امور آرایشی لازم است تا تصویر شخص به شکل واقعی ظاهر شود. بنابراین شفافیت آینه اهمیت زیادی برای مقاصد آرایشی دارد. در صورتی که از آینه‌های کدرتر استفاده شود نتیجه رضایت بخشی کسب نخواهد شد.

برای بالا بردن شفافیت آینه می‌توان از انواع سوپر کلیر و کریستال استفاده نمود. در این صورت می‌توان شفافیت آینه را بهبود بخشید. البته که آینه‌های معمولی نیز کیفیت نسبتا خوبی دارند و نسبت به گذشته وضوح آن‌ها بسیار بالاتر رفته است. از این رو آینه‌های معمولی نیز می توانند به عنوان آینه آرایشی به کار روند. اما بدون شک یک آینه آرایشی کاربردی‌تر و حرفه‌ای تر خواهد بود.

همچنین آینه‌ها اهمیت بالایی در زندگی روزمره انسان‌ها دارند و علاوه بر این نقش اساسی در آراسته بودن در زندگی اجتماعی دارد. آینه در واقع وسیله‌ای است که هر روزه مورد استفاده افراد قرار می‌گیرد. پس انتخاب آینه‌ای متناسب با فضا و توجه به زیبایی آن می‌تواند در زیبایی دکوراسیون هم تاثیرگذار باشد. که آینه آرایشی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

از دیگر خصوصیات آینه این است که در بزرگنمایی فضای خود تاثیرگذار می باشد و باعث می شود فضا گسترده‌تر و روشن‌تر از آن چیزی که هست به نظر برسد. تمام این‌ها باعث شده تا آینه به ابزاری بسیار ضروری برای زندگی تبدیل شود. همینطور که آینه در هر خانه‌ای در قسمت‌های مختلف یافت می شود. همچنین در برخی مشاغل نیز از ابزارهای اولیه و مهم تلقی می‌گردد.

اینه آرایشی

آینه آرایشی یک نیاز ضروری

یکی از ضروری ترین ابزار آرایشی که هر کسی به آن احتیاج دارد ، آینه است. در واقع آینه ، از نیازهای اولیه در این زمینه است. البته آینه آرایشی فقط به خانم ها اختصاص ندارد. بلکه تعداد زیادی از آقایان نیز تقریبا هر روزه از این آینه ها برای اصلاح سر و صورت خود استفاده می‌کنند. با این تفاسیر آینه آرایشی را می توان نیازی مهم برای هر خانه در نظر گرفت.

در میان انواع مختلف آینه ، آینه هایی که دارای نورپردازی هستند ، می توانند برای آینه آرایشی موثر تر و کاربردی تر باشند. چرا که با ایجاد نور روی صورت ، دید خیلی خوبی را فراهم می کنند تا بتوان جزئیات را با دقت بیشتری مشاهده کرد. البته میزان نور دریافتی باید استاندار باشد. در صورتی که از لامپ های قوی و یا تعداد زیادی لامپ استفاده شود آینه تار خواهد شد. بنابراین فاصله میان لامپ باید استاندار باشد. ضمن اینکه لامپ نواری نیز برای ساخت آینه آرایشی مناسب است.

آینه آرایشی
آینه قدی در آرایشگاه

از قابلیت هایی که می توان بر روی این آینه ها استفاده کرد

 • قابلیت استفاده از انواع مختلف لامپ
 • تغییر تعداد لامپ ها و تعیین شدن نور آن ها
 • قابلیت ساخت آینه در اشکال هندسی متفاوت
 • قابلیت ساخت آینه در ابعاد دلخواه و استاندارد
 • حکاکی طرح و تصویر دلخواه یا نام شما بر روی کار
 • قابلیت کارگذاری اسپیکر و پخش موزیک حین کار با آینه
 • افزودن گجت هایی مانند پنل های لمسی برای انجام راحت تر دستورات

عناوینی که آینه آرایشی را با آن می شناسند

آینه گریم ، لامپ دار ، چراغ دار و هالیوودی از انواع آینه های آرایشی هستند. در این آینه ها از چراغ هایی روی آینه و یا قاب آن استفاده می گردد. به واسطه این چراغ ها روشنایی بسیار مطلوبی ایجاد می گردد که برای برای انجام کارهای آرایشی کافی و مناسب خواهد بود.

آینه هالیوودی
آینه های هالیوودی

آینه بک لایت نیز نوع دیگری از آینه است گه دارای نورپردازی میباشد. در آینه بک لایت نیز از چراغ هایی استفاده می گردد که این چراغ ها از ضخامت کمی برخوردار هستند و به صورت نواری می باشند. تفاوت دیگر در این است که در آینه بک لایت آرایشی ، لامپ ها در قسمت کناری و پشت آینه قرار می گیرند. نورپردازی این آینه بسیار ملایم و زیباست که می تواند برای آرایش نیز کافی باشد.

علاوه بر این ها ، آینه های ساده و بدون چراغ نیز می توانند برای آینه آرایشی مورد استفاده قرار بگیرند. برای فضایی که از نور مکفی برخوردار می باشد ، این آینه نیز کاربردی خواهد بود. اما در کل آینه هایی که نورپردازی دارند به جهت مشخصاتی که دارا می باشند ، برای انجام آرایش انتخاب بهتری خواهند بود.

از اهمیت کیفیت شیشه به کار رفته در ساخت آینه نیز نباید گذشت. شیشه های فلوت یا معمولی خود شفافیت مناسبی برای ساخت آینه دارند. اما در صورتی که از شیشه های مرغوب تر مانند شیشه سوپرکلیر استفاده شود ، نتیجه مطلوب تری حاصل خواهد شد.

نحوه کاربرد آینه آرایشی

با توجه به نیاز ، آینه های مخصوص آرایش به شیوه های گوناگونی ساخته میشوند. رایج ترین نوع آینه که برای آرایش به کار گرفته میشود نوع رومیزی است. اما آینه های دیواری و پایه دار نیز برای آرایش قابل استفاده هستند.

آینه آرایشی رومیزی

آینه های رومیزی و دستی از انواع آینه هستند که به عنوان آینه آرایشی به کار گرفته می شوند. چرا که کار با آن بسیار ساده است. همچنین حمل و جابه جایی آن ها ساده تر است. از انواع مختلف آینه میتوان برای ساخت آینه رومیزی استفاده کرد. بنابراین این آینه ها تنوع گسترده ای دارند. آینه های رومیزی به شکل های مختلفی می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

آینه رومیزی چراغ دار تاچ

آینه آرایشی رومیزی برای قسمت هایی مناسب است که از میز آرایشی استفاده می‌شود. میز آرایشی باعث می‌شود بتوان با تمرکز و ثبات بیشتری آرایش کرد. علاوه بر این لوازم آرایشی نیز می توانند روی میز و در نزدیکی آینه قرار بگیرند تا دسترسی خیلی خوبی نیز ایجاد گردد.

آینه هالیوودی
آینه هالیوودی رومیزی

دیواری

یک حالت دیگر که برای نصب آینه ها از جمله اینه آرایشی رایج است ، نصب آینه روی دیوار می باشد. در این صورت فضای خاصی برای نصب آینه نیاز نیست. حتی می توان آینه را به دیوار نصب کرد و در قسمت زیرین آن نیز میزی برای قرار دادن وسایل آرایش تعبیه کرد. آینه آرایشی دیواری از نظر ایمنی نسبت به دیگر مدل‌ها گزینه بهتری محسوب میشود.

آینه آرایشی دیواری

پایه دار

صورت دیگری که می توان آینه آرایشی را به کار برد ، استفاده از نوع پایه دار آن است. که در این صورت جا به جایی نیز با سهولت به مراتب بیشتری انجام میشود.

آینه لامپی قدی

جیبی

یکی از حالات دیگر که می توان آینه آرایشی را مورد استفاده قرار داد ، نوع جیبی آن می باشد. مزیت آینه آرایشی جیبی در این است که میتوان آینه را همیشه با خود همراه داشت. و در طول روز و یا هنگام مسافرت از آن به راحتی در مواقع نیاز استفاده نمود.

دیواری شلف دار

اگر با توجه به محدود بودن مکان ، نوعِ دیواری آینه آرایشی انتخاب می‌گردد می توان همراه آن شلفی نیز در نظر گرفت. میتوان از شلف به عنوان محل نگهداری لوازم آرایشی استفاده کرد. به این صورت لوازم آرایشی راحت در دسترس خواهد بود. علاوه بر مزایای نامبرده ، این ترکیب جلوه زیبایی به محیط میبخشد.

مکان هایی که در آن از آینه آرایشی استفاده می شود

 • مزون ها
 • بوتیک ها
 • سالن های آرایشی و آرایشگاه ها
 • سرویس بهداشتی ها
 • در اتاق گریم سینما، تلویزیون ، تیاتر
 • در اتاق خواب منازل

انواع آپشن های آینه های آرایشی

در این بخش به معرفی آپشن‌های مختلفی که بر روی آینه نصب میشود میپردازیم. از جمله این آپشن‌ها میتوان به حسگر لمسی و حسگر تشخیص حرکت ، ریموت کنترل و … اشاره کرد. اما به جز این آپشن‌هایی نیز به منظور بهبود کارایی آینه بر روی آن نصب میشود.

لمسی

در این نوع آینه همان طور که از نام آن مشخص است با لمس و تاچ قسمت‌های مربوطه (مشابه گوشی‌های هوشمند) روی آینه می توان از امکانات تعبیه شده بر روی آن بهره مند شد. در این ها تغییر رنگ ، شدت نور و … با حسگر لمسی تنظیم میشوند. آینه های لمسی از جدیدترین و هوشمندترین مدل‌های آینه محسوب میشوند.

آینه آرایشی تاچ
آینه تاچ رومیزی

حسگری

اینه های حسگری از انواع آینه هستند که چراغ های آن با حرکت دست از نمای نزدیک روشن و خاموش می شود . عملکرد این آینه ها مانند گوشی های لمسی و حرارتی و تلویزیون های هوشمند است. بر روی این آینه ها سنسور تشخیص حرکت نصب میشود. با آینه حسگری می‌توان رنگ آینه آرایشی خود را تغییر داد. می ‌توان درجه نور آینه خود را کم یا زیاد کرد. در این نوع آینه از حسگرهای تشخیص حرکت که بر پایه امواج ماکروویو هستند بهره میگیرند.

ریموت دار

آینه های ریموت دار نیز به این صورت هستند که می توان از قابلیت های آینه از طریق ریموت کنترل مخصوص بهره گرفت. این سه حالت در واقع می توانند عملکردهای آینه هوشمند باشند که با توجه به سلیقه ، هر کدام می توانند روی آینه نصب شوند.

دوطرفه

آینه آرایشی دو طرفه نوعی آینه است که می توان از دو طرف آن استفاده کرد . و معمولاً در قسمتی آویزان می شود که قابلیت استفاده از هر دو سمت آن وجود داشته باشد. این حالت برای آینه آرایشگاه بسیار کاربردی خواهد بود و استفاده از این آینه ها سبب میشود که بتوان از حداکثر فضا بهره برد.

آینه لامپی قدی
آینه های دو طرفه در سالن های آرایشی

صفحه نمایش دار

امروزه حتی از آینه ها به عنوان صفحه نمایش استفاده میشود. این آینه ها از طریق اینترنت و یا بلوتوث به گوشی متصل میشوند. از این آینه‌ها میتوان برای نمایش محتوای دیجیتال مانند عکس ، فیلم ، موسیقی استفاده کرد. این آینه ها با نام آینه هوشمد نیز مشهور هستند. به ویژه آینه‌هایی که دمای محیط و ساعت را نمایش میدهند محبوبیت فراوانی دارند.

آینه آرایشی
آینه های آرایشی رومیزی

اشکال و ابعاد آینه آرایشی

آینه های در اشکال مختلف هندسی تولید میشوند. با توجه به تجهیزاتی که در مجموعه فرکو وجود دارد ، امکان تولید هر شکلی از آینه فراهم می باشد. شکل های ساده مانند گرد ، مربع و … تا آینه هایی با شکل های هندسی پیچیده در این مجموعه تولید میشوند. البته شکل های پیچیده نیاز به دقت و اندازه گیری های دقیق تری می باشد. اما با توجه به امکانات موجود ، ساخت آن ها امکانپذیر می باشد.

در مورد ابعاد نیز هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت. آینه آرایشی از ابعاد کوچک تا ابعاد بسیار بزرگ قابل سفارش و استفاده می باشد. ابعاد می تواند با توجه به فضایی موجود و همینطور نیاز انتخاب گردد تا بهترین کارایی و زیبایی ممکن را در اختیار دهد. از ابعاد خیلی کوچک و دستی تا آینه هایی که ابعاد خیلی بزرگی دارند و تمام دیوار را می پوشانند ، در فرکو تولید میشود. در صورتی که ابعاد بزرگی برای آینه مدنظر باشد و نیاز به نصب وجود داشته باشد ، همکاران ما این کار را در اسرع وقت برای شما انجام خواهند داد.

آینه آرایشی

بررسی آینه ها از نظر شفافیت و وضوح

یکی از مهمترین نکات به هنگام خرید آینه اطلاع از نوع شیشه به کار رفته در ساخت آینه است. برای ساخت آینه معمولا از شیشه هایی موسوم به شیشه فلوت بهره میگیرند. شیشه فلوت در واقع همان شیشه معمولی و تخت است. واقعیت اینجاست که کیفیت شیشه های فلوت به قدر کافی برای ساخت آینه مناسب است. شیشه های معمولی یا فلت ضمن اینکه شفافیت بالایی دارند خش پذیری کمی دارند. اما جالب است بدانید علاوه بر شیشه فلت از مدل های دیگر شیشه را نیز برای ساخت آینه به کار میبرد. شیشه های فوق شفاف یا سوپر کلیر یکی از مدل های شیشه است که شفافیت بالاتری نسبت به شیشه فلت معمولی دارند. این شیشه ها با نام شیشه کریستال نیز شناخته میشوند.

آینه های کریستالی درصد بازتاب بالاتری نسبت به آینه های معمولی دارند. بنابراین تصویر تشکیل شده بر روی این آینه از وضوح بالاتری برخوردار است. دلیل شفافیت بیشتر آینه های فوق شفاف ، کم کردن درصد آهن موجود در شیشه است. البته همانگونه که پیشتر توضیح دادیم آینه های معمولی نیز به خصوص اگر با مواد اولیه مرغوب ساخته شوند کیفیت کاملا مطلوبی دارند.

آشنایی با آینه آرایشی ضد بخار

برای حل مشکل ایجاد بخار و مه بر روی آینه در محیط های مرطوب مانند سرویس های بهداشتی و حمام نیز نوع خاصی از آینه تولید میشود. این آینه‌ها با نام آینه‌های ضدبخار شاخته میشوند و به نحوی به تولید میرسند که از ایجاد مه و بخار در سطح بخار جلوگیری شود. در واقع عملکرد ضدبخار در این آینه ها به دلیل وجود المنت در ساختار آن ها است. علت ایجاد نم و مه بر روی سطح آینه در محیط های مرطوب ، اختلاف دمای سطح آینه با محیط اطراف است. محیط اطراف معمولا نسبت به سطح آینه گرم‌تر است. سردتر بودن سطح آینه باعث میشود که اولا بخار به سمت آینه که سطح سردتری دارد کشیده شود و دوما شاهد پدیده میعان یا تبدیل بخار به مایع نیز خواهیم بود.

به این معنی که درصدی از بخاری که به سمت سطح آینه میرسد به قطرات آب تبدیل میشوند و این دید آینه را به شدت کاهش میدهد. در حالی که المنت و گرم تر کردن سطح آینه از این فرآیند ها یعنی جذب بخار به سمت آینه و تشکیل مه جلوگیری میکند. بر روی آینه های هوشمند دماسنج نصب میشود و این دماسنج میزان گرم شدن سطح آینه برای جلوگیری از کاهش دید را مشخص میکند. آینه‌های آرایشی ضدبخار مناسب ترین نوع آینه برای سرویس‌های بهداشتی و محیط‌های مرطوب هستند. بنابراین اگر علاقه‌مند هستید از این آینه‌ها به ویژه در حمام استفاده کنید ، آینه آرایشی ضد بخار از بهترین گزینه‌ها محسوب میشود.

استفاده از آینه مقعر

یکی از امکانات جذابی که بنا به سفارش مشتری بر روی آینه های آرایشی فرکو اجرا میشود ، نصب آینه مقعر در قسمتی از آینه است. آینه های مقعر جزییات را بهتر از آینه معمولی نمایش میدهند و در واقع تصویر را بزرگتر از اندازه واقعی نمایان میکنند. بنابراین میتوان برای آرایش قسمت‌های کم جزییات از آینه اصلی و برای آرایش جزیی صورت از آینه مقعری که در بخشی از آینه نصب شده است استفاده نمود.

تولید آینه آرایشی مدرن فرکو

مجموعه فرکو در مدل های جدید آینه آرایشی امکانات جذابی بر روی آینه تعبیه کرده است. در مدل جدید آینه فرکو در قسمت بالایی آینه ریلی قرار داده شده و بر روی این ریل لامپ نصب میشود و در واقع آرایشگر میتواند چراغ را در قسمت بالایی آینه حرکت دهد. حرکت دادن چراغ از نظر تنظیم نور بر روی سوژه اهمیت دارد. ضمن اینکه در طول آرایش نیاز است جهت تابش نور تغییر کند.

قیمت آینه آرایشی به چه عواملی وابسته است

با توجه به تنوع فراوان ، آینه های آرایشی در رنج قیمتی مختلفی عرضه میشوند. عواملی مانند ابعاد ، نوع شیشه استفاده شده ، نوع چراغ ، طرح آینه و … همگی بر قیمت آینه آرایشی تاثیر میگذارند. به عنوان نمونه آینه های آرایشی که ابعاد بزرگتری دارند و تمام قد هستند نسبت به نمونه های رومیزی و کوچکتر گرانتر هستند. آینه های آرایشی هوشمند نسبت به دیگر انواع آینه آرایشی قیمت گرانتری دارند. مورد دیگری که بر قیمت آینه های آرایشگاهی تاثیر فراوانی میگذارد ، نوع قاب به کار رفته در آینه است. آینه های آرایشی که با متریال هایی مانند چوب تولید میشوند قدری گرانتر هستند. در صورتی که از شیشه های مرغوب مانند شیشه سوپر کلییر برای تولید آینه بهره بگیرند ، قیمت آینه نیز بالاتر میرود.

آینه هالیوودی

آینه های آرایشگاهی مدرن که امکانات اضافی همچون حسگر لمسی ، حسگر حرکتی ، قابلیت دفع بخار و … دارند از نظر قیمتی نسبت به نمونه ساده گرانتر هستند. انواع آینه آرایشگاهی از نمونه های ساده گرفته تا مدل های جدید و مدرن که در بخش های قبلی به معرفی آن ها پرداختیم در مجموعه فرکو تولید و عرضه میشوند.

برای ثبت سفارش خود اقدام نمایید

انواع آینه آرایشی با بهترین کیفیت ممکن و بهره گیری از بهترین مواد اولیه در صنایع شیشه و آینه فرکو تولید می گردد. تجهیزات و دستگاه های به روزی نیز در این مجموعه وجود دارند. در کنار این ها از نیروی متخصص و ماهر نیز بهره گرفته می شود. در نهایت تمام این ها موجب می گردد تا محصولی بسیار با کیفیت که با نمونه های خارجی خود قابل رقابت است ساخته و تولید شود. قابل توجه است که محصولات فرکو بدون واسطه و به صورت مستقیم از محل کارگاه خدمت مشتریان عزیز عرضه میشوند.

تمام مراحل ساخت تمامی سفارشات از جمله آینه آرایشی به طور کامل در کارگاه تولیدی فرکو انجام میشود. سفارش محصول در فرکو به روش های حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است. بعد از ثبت سفارش نیز محصول سفارشی شما در کمترین زمان ممکن (3 الی 4 روز کاری) تولید و آماده ارسال خواهد بود. برای ثبت سفارش و پرسش سوالات خود می توانید با شماره تلفن 02188068352 و  09101767773 تماس حاصل کنید.

آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶

برای مشاهده جدیدترین محصولات و اطلاع از قیمت انواع آینه پیج اینستاگرامی فرکو را دنبال کنید.

آینه قدی دکوراتیو
آینه قدی دیواری رنگی
آینه قدی رنگی
آینه هالیوودی چراغ دار
آینه چراغ دار با نور مناسب برای آرایش

2 پاسخ

  1. سلام و درود. بله این آینه ها برای اتاق خواب نیز مناسب هستند. موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو