آدرس دفتر : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک ۱۰۶        تلفن تماس : 02188068352

ساعات پاسخگویی:

9 الی 21        

ساعات پاسخگویی: 9 الی 21

ورق پلی کربنات تخت

ورق پلی کربنات تخت

ورق پلی کربنات تخت – ورق های پلی کربنات علاوه بر اینکه به صورت خم تولید میشوند در مدل تخت نیز عرضه میشوند. پلی کربنات تخت کاربرد گسترده ای به ویژه برای ساخت دیوار ، سقف و حتی پنجره دارد. بر خلاف پلی کربنات خم که بیشتر برای ساخت سقف به کار گرفته میشود ، این طلق ها در قسمت های مختلفی به کار گرفته میشوند. مهمترین ویژگی که ورق پلی کربنات با آن شناخته میشود استحکام عالی آن است. اما ورق های پلی کربنات به جز مقاومت بالا ، خصوصیات جذاب دیگری نیز دارند. برای نمونه ورق های پلی کربنات وزن سبکی دارند و در مقابل مواد شیمیایی عملکرد نسبتا خوبی دارند. خصوصیات بصری ورق های پلی کربنات نیز در سطح خوبی قرار دارد. طلق پلی کربنات تخت در انواع شفاف ، مات و رنگی تولید میشوند.

ورق پلی کربنات تخت شفاف
ورق پلی کربنات تخت شفاف

پلی کربنات تخت همچنین به شکل تک جداره ، دوجداره و چند جداره در بازار موجود است. ورق های چند جداره ویژگی های فیزیکی و بصری متفاوتی دارند. به طور مثال عملکرد این ورق ها در حفظ دما یا میزان استحکام آن ها قدری متفاوت است. توجه داشته باشید که ورق های پلی کربنات معایبی نیز دارند. با وجود اینکه اغلب از پلی کربنات به عنوان مرغوب ترین نوع طلق یاد میشود اما این طلق ها عاری از عیب نیستند. در سال های اخیر با استفاده از متد های ویژه ای این عیوب تا حدود قابل قبولی بر طرف شده اند. برای نمونه مشکل خش پذیری بالا و همچنین ضعف این طلق ها در برابر هوازدگی و نور خورشید حل شده است.

بیشتر بخوانید : طلق شیشه ای رنگی

ورق پلی کربنات چیست و چگونه ساخته میشود

ورق پلی کربنات تخت – در این بخش قصد داریم به بررسی ساختار و نحوه ساخت ورق های پلی کربنات بپردازیم. ورق پلی کربنات نوعی پلیمر پلاستیکی است. همانگونه که میدانید استفاده از پلاستیک در قرن اخیر به شکل قابل توجهی گسترده شده است. دلیل این امر به وزن سبک ، ساخت نسبتا آسان ، انعطاف پذیری و استحکام نسبتا خوب آن ها بازمیگردد. مورد دیگر در مورد پلاستیک ها امکان بازیافت آن ها است. متریال معیوب آسیب زیادی به محیط زیست وارد میکنند. زیرا بعضی از مواد تا سال ها تجزیه نمیشوند. ورق های پلی کربنات قابل بازیافت هستند. البته بازیافت این ورق ها کمی گرانتر و سخت تر است. همچنین مزیت دیگر ورق های پلاستیکی امکان شکل دهی آسان آن ها است. فرم دادن به ورق های پلاستیکی دشوار نیست و این ورق ها در هر شکلی تولید میشوند.

برای ساخت ورق های پلی کربنات از رزین مذاب مخصوصی استفاده میکنند. برای تهیه این رزین در پالایشگاه ها ، از ترکیب دو ماده با نام های فسژن و بیس فنول A استفاده میکنند. البته این گونه نیست که تنها از این مواد برای ساخت پلی کربنات استفاده شود. برای مثال تترا بیس فنول A یک جایگزین مناسب برای بیس فنول A است. زیرا با افزوده شدن آن طلق ، ضد حریق میشود. همچنین برای اضافه شدن ویژگی های خاص مانند ضد خراش شدن یا ضد یو وی شدن ورق از لایه های اضافی استفاده میکنند. برای ساخت ورق های پلی کربنات معمولا از شیوه ای خاص به نام اکستروژن استفاده میکنند. اکستروژن یکی از رایج ترین روش های فرآوری انواع پلاستیک محسوب میشود. برای تولید ورق اکریلیکی نیز از این فرآیند بهره میگیرند. ورق های پلی کربنات از نظر تحمل حرارتی بهترین نوع طلق هستند.

انواع طلق پلی کربنات شیشه ای
انواع طلق پلی کربنات شیشه ای

انواع پلی کربنات از نظر نحوه ساخت

ورق پلی کربنات تخت – همانطور که پیشتر اشاره کردیم پلی کربنات در انواع چند لایه نیز تولید میشود. ورق پلی کربنات دوجداره یکی از پرکاربرد ترین مدل های پلی کربنات محسوب میشوند. این ورق ها به خصوص برای ساخت سایه بان و پوشش دیواری گزینه مناسبی هستند. در صورتی که محیط اطراف شرایط محیطی سخت تری داشته باشد ، استفاده از ورق های چند لایه مناسب تر خواهد بود. توجه داشته باشید در ورق های پلی کربنات چندجداره فاصله دو ورق تو خالی است. به منظور اتصال دو جدار از شبکه های خاص از ورق پلی کربنات استفاده میکنند. این شبکه ها به شکل اشکال هندسی هستند. دو شکل هندسی رایج برای ساخت این شبکه ، مکعب و شش ضلعی هستند. ورق هایی که با شبکه شش ضلعی ساخته میشوند با نام طلق زنبوری شناخته میشوند.

ورق پلی کربنات تخت دوجداره
ورق پلی کربنات تخت دوجداره
طلق پلی کربنات دوجداره معمولی
طلق دوجداره

به جز ورق های دو جداره نوع دیگری نیز از طلق چند لایه نیز موجود است. این مدل با نام طلق لمینت شده مشهور است. طلق های لمینت شده از چند لایه طلق که به شکل پیوسته متصل هستند تشکیل میشوند. به این معنی که در این ورق ها فضای خالی وجود ندارد. ورق های پلی کربنات لمینت شده نسبت به نوع دوجداره گرانتر هستند. به این دلیل که این طلق ها از نظر ظاهری ، جلوه بهتری دارند. در صورتی که از لایه های بیشتر استفاده شود به این طلق ها ، نشکن گفته میشود. طلق های نشکن در میان همه مدل های ورق پلاستیکی از همه مقاوم ترند. در طلق های نشکن علاوه بر لایه های پلی کربناتی ، از طلقی به نام PVB استفاده میشود.

ورق های پلی کربنات لمینت و دو جداره عالی ترین مدل پلی کربنات از نظر تحمل حرارتی هستند. مقاومت این ورق ها در برابر حرارت بالا و پایین نسبت به نوع معمولی بیشتر است.

دسته بندی پلی کربنات بر اساس ظاهر

ورق پلی کربنات تخت – ورق پلی کربنات تخت از نظر دید و وضوح در دو نوع شفاف و مات عرضه میشود. در نوع شفاف میزان انتقال نور بالاتر است و امکان استفاده از مناظر خارجی نیز فراهم است. در عوض این نوع ورق از نظر حریم خصوصی ضعیف تر است. به این دلیل که طرف دیگر به شکل واحضی دیده میشود. ورق های پلی کربنات شفاف دو دو مدل رنگی و بی رنگ عرضه میشوند. وضوح ورق های پلی کربنات رنگی شفاف به نسبت نوع بی رنگ کمتر است. ورق های پلی کربنات شفاف بیشتر به منظور ساخت نورگیر مورد استفاده قرار میگیرند. این ورق ها هم برای ساخت نورگیر های دیواری و هم برای ساخت نورگیر های سقفی عالی هستند. میزان شفافیت با افزایش ضخامت قدری کاهش میابد. ورق های چند لایه اندکی کدتر هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طلق شیشه ای کلیک کنید.

طلق های شیشه ای شفاف و رنگی
طلق های شیشه ای شفاف و رنگی

نوع مات ورق پلی کربنات از نظر ایمن کردن حریم خصوصی عالی است. به همین دلیل ورق پلی کربنات برای ساخت پوشش خارجی گسترده (مانند نمای ساختمان) مناسب است. ورق های پلی کربنات مات همچنین برای ساخت پارتیشن و جدا کننده مناسب هستند. توجه داشته باشید که میزان عبور نور در این طلق ها صفر نیست. میزانی از نور همچنان وارد ساختمان میشود. اما این میزان به شکل قابل ملاجظه ای کمتر از نوع شفاف است. به مانند پلی کربنات شفاف ، این طلق ها نیز در دو نوع بی رنگ و رنگی تولید میشوند.

ساخت دیوار و سقف با طلق پلی کربنات

ورق پلی کربنات تخت – یکی از مهمترین کاربرد های طلق ها و ورق های پلاستیکی ساخت دیوار و سقف است. طلق ها به دلیل سطح استحکام عالی ، سازگاری خوبی با شرایط محیطی دارند. طلق ها همچنین عایق حرارتی ، رطوبتی خوبی نیز دارند. این موارد ، طلق ها را تبدیل به یکی از بهترین متریال های برای ساخت دیوار و سقف کرده است. در میان مدل های مختلف طلق نیز پلی کربنات بهترین نوع برای ساخت چنین قسمت هایی میباشد. طلق های پلی کربنات هم برای هم برای ساخت دیوار های خارجی و هم برای ساخت پارتیشن عالی هستند. به ویژه طلق پلی کربنات مات برای ساخت این قسمت ها مناسب است. توجه داشته باشید که برای ساخت دیوار و سقف پلی کربنات از نوع معمولی پلی کربنات استفاده نمیکنند. برای ساخت دیوار و سقف از طلق پلی کربنات دوجداره یا لمینت استفاده میکنند.

سفارش ورق پلی کربنات فرکو

بیشتر بخوانید : طلق شیشه ای شفاف

ورق پلی کربنات تخت – مجموعه فرکو از جمله تولیدکنندگان ایرانی است که در زمینه تولید طلق و پلکسی فعالیت میکند. در کارگاه های تولیدی انواع طلق از جمله پلی کربنات ، پلکسی گلاس ، طلق هوشمند با بهترین متریال های موجود تولید میشوند. به منظور سفارش محصول میتوانید به روش های حضوری و غیرحضوری اقدام کنید. در صورت تمایل به سفارش حضوری میتوانید در روز های کاری به محل کارگاه فرکو مراجعه کنید. ساعات فعالیت مجموعه : از ساعت 8 صبح الی 14 و از 16 الی 20. همچنین میتوانید سفارش خود را به صورت غیر حضوری و تلفنی به ثبت برسانید. اطلاعات تماس و آدرس محل مجموعه در قسمت انتهایی مطلب درج شده است.

انواع طلق و پلکسی تولیدی مجموعه فرکو
انواع طلق و پلکسی تولیدی مجموعه فرکو

یکی از مهمترین مزیت های خرید از فرکو قیمت مناسب محصولات این مجموعه میباشد. به دلیل عرضه مستقیم و بی واسطه ، قیمت پرداختی شما منصفانه خواهد بود. البته قیمت انواع طلق و پلکسی به عوامل مختلفی وابسته است. برای نمونه میزان شفافیت ، ضخامت ، سطح استحکام و … همگی بر قیمت طلق اثر گذارند. طلق های لمینت شده (نشکن) از جمله گران قیمت ترین و با کیفیت ترین طلق های موجود هستند. طلق های هوشمند نیز از دیگر مدل های طلق هستند که ویژگی های بصری جذابی دارند و کمی گرانتر هستند. همچنین قیمت طلق شفاف اندکی گرانتر از نمونه مات است. قیمت طلق اکریلیکی نسبت به پلی کربنات ارزانتر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت طلق دوجداره کلیک کنید.

سقف ساخته شده با طلق پلی کربنات خم با نوع مات
سقف ساخته شده با طلق پلی کربنات خم مات

پل ارتباطی با فرکو

  • بورس طلق شفاف – میتوانید برای تماس و ارتباط با مجموعه فرکو از اطلاعات زیر استفاده کنید .
  • شماره تماس با شرکت فرکو : 02188068352 و 09101767773
  • پیج اینستاگرام فرکو را از طریق این لینک دنبال کنید و جدیدترین طرح هارا تماشا کنید.
  • آدرس سفارش حضوری : تهران ، ونک ، ده ونک ، خیابان شیخ بهایی ، کوچه کولیوند ، خیابان شهید مجید پور ، نبش بن بست آرمین پلاک 106
سایه بان ساخته شده با ورق دوجدار مات
سایه بان ساخته شده با ورق پلی کربنات تخت مات
عملکرد پلی کربنات تخت در برابر حرارت چگونه است؟

یکی از مهمترین نکات به هنگام خرید طلق ، تاب آن در برابر حرارت است. عملکرد پلی کربنات در برابر حرارت در انواع مختلف آن متفاوت است. برای کسب اطلاع بشتر در مورد عملکرد انواع طلق پلی کربنات در برابر حرارت کلیک کنید.طلق پلی کربنات خم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

×

به واتساپ ما پیام دهید.

برای دریافت نمونه کار و یا پشتیبانی با ما در ارتباط باشید.

انتقال به واتساپ
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو