Home
شیشه چاپی یا اسپندرال

شیشه چاپی

شیشه جزء متریالی است که به‌طور گسترده‌ای در زیرساخت‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. چه به‌عنوان پنجره، دیوار یا درب که از دیرباز تاکنون مورداستفاده قرار می‌گرفته است. علاوه بر این موارد معمول شیشه ها کاربردهای مهم تری نیز پیدا کرده اند. شیشه بسیار ظریف است و ظاهری تمیز و پیچیده ایجاد می‌کند. درحال حاضر نیز علاوه براین موارد بسیار در مصارف تزیینی از انواع مختلف آن استفاده می‌شود. یکی از این انواع شیشه، شیشه چاپی یا اسپندرال است.

درواقع طراحی داخلی جستجوی راه‌حل‌های غیرمعمول است تابه مکان‌ها ظاهر منحصر به‌ فردی ببخشد. صنعت تزیینات داخلی دائماً در حال پیشرفت و مدرنیته شدن است. از گذشته تاکنون شیشه‌ها همیشه در دکوراسیون و طراحی کاربرد داشته و موردتوجه بوده‌اند. اکنون نیز در دنیای حاضر با توجه به پیشرفت هرروزه آن و تغییرات مدرن و شگفت‌انگیزی که در آن ایجادشده است. همین موضوع باعث شده تا تنوع و زیبایی و کیفیت قابل‌ملاحظه‌ای پیدا کند. ونیز بسیار موردتوجه طراحان و معماران داخلی در کاربردها و محل‌های متفاوت باشد.

شیشه چاپی یا اسپندرال
شیشه چاپی1

صنایع شیشه و آینه فرکو انواع شیشه چاپی یا اسپندرال را باکیفیت بالا و طرح دلخواه شما باقیمت مناسب تولید می‌نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت راهنمایی از مشاوران ما می‌توانید با شماره 021-88068352 تماس حاصل نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید به این سایت مراجعه فرمایید.

ویژگی شیشه چاپی

شیشه علاوه بر این‌که به نسبت ارزان است، ازنظر شیمیایی بی‌اثر است و اکسید نمی‌شود. و نیز در ترکیب با جوهرهای چاپ، تغییر یا تعاملی ایجاد نمی‌شود. مقاومت خوبی در برابر فشار دستگاه چاپ، حتی پس از چندین بار اجراست. تا درنهایت شیشه چاپی یا شیشه اسپندرال باکیفیتی بتوان داشت.

 گذشته از کاربرد معمول شیشه‌ها که از گذشته‌های دور تابه الآن نیز رایج بوده و بیشتر برای پنجره‌ها، درب‌ها و ویترین مغازه‌ها و… استفاده می‌شدهاست. امروزه کاربردهای متفاوت و بسیاری با توجه به تغییر مثبت در کیفیت و زیبایی آن ایجادشده است.

درواقع شیشه یک ماده سنتی است که برای اهداف تزیینی به یک ابزار معاصر و امروزی تبدیل‌شده است. در کاربردهای تجاری، صنعتی و معماری ایده آل است. همین‌طور از انواع شیشه‌ها، شیشه‌های دکوراتیو را می‌توان نام برد که بسیار مدرن و زیبا هستند و شیشه‌های دکوراتیو بسیار در دنیای امروز با توجه به زیبایی فوق‌العاده‌ای که دارند، مطرح هستند. شیشه چاپی یا اسپندرال به‌عنوان شیشه‌های دکوراتیو مطرح هستند ومتریالی ایده آل برای معماران و طراحان برای نمایش تصاویر خلاقانه  و راهی عالی برای روح بخشیدن به فضا و ایجاد جلوه شخصی به آن است.

شیشه چاپی با طرح دلخواه
شیشه چاپی2

روش های چاپ روی شیشه

انعطاف‌پذیری چاپ دیجیتال روی شیشه، دنیای جدیدی از زیبایی و کاربرد شیشه ها را ایجاد می‌کند. همزمان با توسعه چاپ شیشه، در بخش دکوراسیون پیشرفت چشمگیری ایجادشده. محصولات بیشتری تولید می‌شوند که درکارهای تزیینی، محصولات خلاق همیشه این امکان رادارند که یک گام جلوتر از دیگران قرار بگیرند. ازاین‌رو شیشه چاپی موردتوجه پردازنده‌های شیشه‌ای، معماران و طراحان است. به‌عنوان محصولی ظاهر می‌شود که می تواند به‌صورت مکرر در پروژه‌های معماری، تزیینات منزل، مرمت و دکوراسیون فروشگاه و.. به‌کاربرده شود.

 برای چاپ دیجیتال روی شیشه دو روش وجود دارد: چاپ با اشعه ماوراءبنفش و چاپ دیجیتال سرامیکی که برای این منظور انجام می شود.

فناوری چاپ دیجیتال UV از جوهرهای آلی استفاده می‌کنند و از نور ماوراءبنفش برای خشک شدن جوهر رنگی استفاده می شود. روشی به نسبت سریع و اقتصادی برای چاپ تصاویر باکیفیت بالا و قابل تنظیم بر روی شیشه برای کاربرد درمعماری و طراحی داخلی است.

چاپ دیجیتال سرامیکی روی شیشه نسبت به روش دیگری کمی متفاوت است.

مزایای شیشه چاپی یا اسپندرال

تولید شیشه چاپی یااسپندرال فرصت‌های بیشتر و زیباتری و خلاق‌تر با عملکردهای بسیار بالا برای طراحی در هرمقیاس و مکانی را ارائه می دهد. برای ترکیب رنگ و سبک خاص برای چاپ های سفارشی، گزینه ایده آلی است. درواقع در تولید شیشه‌های چاپی محدودیتی در رنگ و طرح ندارد و می‌تواند تصویری ازآنچه در ذهن شماست و رویا می‌تواند باشد را به واقعیت و تصویر بر روی شیشه تبدیل کند. فراتر از کاربرد آن در امر موردنظر، می‌تواند طراحی خاص و منحصربه‌فردی باشد که تنها به شما تعلق دارد و درجای دیگر مشاهده نمی‌شود.

شیشه‌های چاپی یا اسپندرال راهی عالی برای اضافه کردن بافت متفاوت به محلی است که در آن استفاده می‌شود. و با توجه به آزادی که در انتخاب طرح و رنگ آن وجود دارد باتمام فضاها و سبک‌ها به‌راحتی قابلیت انطباق دارد. می‌تواند در محیط‌های مختلف اعم از تجاری، مسکونی، تفریحی و… متناسب با فضا و کاربرد آن استفاده شود.

شیشه چاپی یا اسپندرال
شیشه چاپی3

طرح و رنگی که انتخاب می‌شود می‌تواند به‌طور کامل شیشه را بپوشاند. در این صورت شیشه چاپی می‌تواند برای محل‌هایی که نیاز است حریم خصوصی رعایت شود، بسیار مناسب و همین‌طور زیبا باشد. همچنین تا حدی اجازه ورود نور را برای روشنایی بدهد تا فضا خیلی تاریک و کم‌نور نشود.

پارتیشن شیشه چاپی
شیشه چاپی4

از نکته‌های مهم این است که تمیز کردن شیشه‌های چاپی نیز آسان است. همچنین به مرور زمان و تمیز کردن آن، تغییری در شیشه چاپی ایجاد نمی‌شود. و ظاهر آن با همان کیفیت و زیبایی باقی می‌ماند.

از نظر زیبایی نیز شیشه چاپی فضا را از یکنواختی خارج می کند و روح تازه به محیط خود می افزاید. همچنین توجه ها را نیز می تواند به خود جلب می کند و به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته شود.

ازجمله کاربرد و موارد استفاده از شیشه چاپی یا شیشه اسپندرال:

در قسمت‌های مختلف خانه مثل سالن پذیرایی، اتاق‌خواب‌ها، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه و… می تواند به‌عنوان درب استفاده شود. بیشتر برای فضای داخلی خانه در نظر گرفته می‌شود چون نیاز به حریم خصوصی دارد. ولی با استفاده از شیشه‌های چاپی علاوه بر این‌که زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد می‌تواند کاملاً برای حفظ حریم شخصی مناسب باشد. البته برای درب های خارجی نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد.

شیشه چاپی یا اسپندرال
شیشه چاپی5

برای حمام نیز گزینه بسیار مناسبی است ونیز با روشنایی که ایجاد می‌کند، باعث این توهم می‌شود که فضا بزرگ‌تر از آنچه که هست به نظر برسد. به خصوص زمانی که از رنگ های روشن نیز استفاده شود.

شیشه چاپی با طرح دلخواه
شیشه چاپی6

همچنین می‌تواند روی یک دیوار نیز شیشه چاپی نصب شود و زیبایی خیره‌کننده‌ای ایجاد کند. حتی شیشه‌های چاپی به‌عنوان شیشه بین کابینتی، عالی هستند. شیشه‌های بین کابینتی، جایگزین کاشی‌ها و سرامیک‌ها در بین کابینت در آشپزخانه‌ها شدند که مزایای فوق‌العاده‌ای نسبت به کاشی‌ها و سرامیک‌ها دارند. ازجمله این‌که بسیار زیباتر و متفاوت‌تر هستند. تمیز کردن آن‌ها بسیار آسان‌تر است، عمر طولانی‌تری دارند .و باگذشت زمان و تمیز کردن مکرر، تغییری در ظاهر آن‌ها ایجاد نمی‌شود و زیبایی خود را همانند اول حفظ می‌کنند.

شیشه چاپی بین کابینتی
شیشه چاپی7

 به‌عنوان شیشه رومیزی برای یک میز مینیمال و زیبا و می‌توان از شیشه چاپی استفاده کرد تا یک میز مخصوص به خود را داشت. همچنین برای انتخاب تصویر روی شیشه ممانعتی وجود ندارد و می‌توان تصویر خاطره‌انگیز مثل عکس خانوادگی و یا ازدواج نیز انتخاب شود. یا هر تصویر یا طرح دلخواه و یا حتی جملات و شعرهای موردعلاقه با خط زیبا که هم زیبا و خاطره‌انگیز و مورد دلخواه است،قابل انتخاب می‌تواند باشد که زیبایی متفاوتی می‌بخشد. و همزمان احساسات، رؤیاها و سلیقه صاحبان خانه را منعکس می‌کند و برای فضای داخلی کلاسیک و مدرن عالی می‌باشد.

برای محیط‌های کار، اداری، تجاری و تفریحی نیز بسیار پرکاربرد و زیبا می‌تواند باشد. مثلاً برای مطب‌ها و بیمارستان‌ها و مجتمع‌های تجاری در قسمت‌های مختلف آن‌ها ازجمله در قسمت انتظار و لابی و…گزینه بسیار مناسبی است . همچنین با زیبایی منحصربه‌فردی که ایجاد می‌کنند باعث می‌شود افرادی که به این محل‌ها رفت‌وآمد‌ می‌کنند و انتظار را تجربه می‌کنند حس بهتری بتوانند داشته باشند.

پارتیشن شیشه چاپی
شیشه چاپی8

دیگر کاربردها

  • برای هتل‌ها، رستوران‌ها، گالری‌ها و… بسیار انتخاب خوبی در ایجاد فضای متفاوت و خاص و زیبا با انتخاب درست و همانگ با فضا و کاربرد آن می‌تواند باشد.
  • با خلاقیت می‌توان از شیشه چاپی کاربردهای متفاوتی را ایجاد کرد. حتی به‌عنوان نمونه می‌توان با چاپ صفحه شطرنج روی آن به‌عنوان شیشه رومیزی، از آن به‌عنوان میز بازی استفاده کرد و لذت برد. در این صورت دیگر نیازی به صفحه شطرنج نیست.
میز شیشه چاپی
شیشه چاپی9
  • برای بعضی محل‌ها از شیشه‌ها برای قسمت کف و نرده‌ها یا نماهای بیرونی استفاده می‌کنند. که شیشه‌های چاپی می‌توانند استفاده شوند و علاوه پرکاربردشان، زیبایی خاص و منحصربه‌فردی را ایجاد کنند.
نرده با شیشه چاپی
شیشه چاپی10
  • حتی می‌توان تصویر خاص یا موردعلاقه خود را در اشکال و ابعاد مختلف سفارش  داد. به‌عنوان تصویر یا تابلوی خود به صورت شفاف و زیبا، آن را داشت.
تابلو با شیشه چاپی
شیشه چاپی11

همچنین برای محیط‌های اداری که از پارتیشن برای تقسیم‌بندی فضاها استفاده می‌شود، شیشه چاپی خاص‌تر و زیباتر است . زیرا که هم حریم افراد را هنگام کار می‌تواند حفظ کند و هم محیط را از یکنواختی خارج و فضای متفاوتی می‌سازد. حتی می‌توان تصویر لوگوی شرکت و برندهای خاص موردنظر روی شیشه‌های چاپی ایجاد شوند. که بسیار منحصربه‌فرد و مختص به آن محل خاص باشد. حتی برای هماهنگی بیشتر می‌توان این طرح‌ها و لوگوها را روی شیشه‌های رومیزی نیز ایجاد کرد تا به‌عنوان میز کار، کاربرد داشته باشد. درواقع با زیبایی که به‌خصوص در محیط‌های کاری خود ایجاد می‌کنید علاوه برجذب مشتریان بیشتر، در انگیزه و آرامش روانی کارمندان نیز برای ادامه کار در طول روز نیز بسیار اهمیت دارد.

پارتیشن شیشه ای
شیشه چاپی12

شیشه چاپی برای ویترین مغازه و فروشگاه ها نیز می تواند انتخاب زیبا و جذابی باشد. درواقع می تواند دیگران را نیز جذب کند و به سمت خود بکشاند.

شیشه چاپی
شیشه چاپی13

درواقع شیشه چاپی می تواند در هر جایی که شیشه کاربرد دارد، به کار رود. همچنین زیبایی فضای خود را نیز چندین برابر نماید.

قابلیت‌های شیشه‌های چاپی یا شیشه اسپندرال:

در صورت نیاز و کاربرد شیشه‌های چاپی می‌توانند تک جداره، دوجداره و به‌صورت لمینت شده باشد. شیشه‌های دوجداره علاوه بر این‌که مقاومت بسیار بیشتری را دارا می باشند، می‌توانند عایق صدا و حرارت نیز باشند.

برای انتخاب طرح چاپی روی شیشه می توان طرحی را انتخاب کرد که کاملا موجب حفظ حریم خصوصی شود. در صورتی که نیازی به حفظ این فضا نیست هم می توان از طرح های خلوت تر که تمام شیشه را نمی پوشاند، نیز استفاده کرد.

در صورت تمایل این شیشه‌های چاپی قابلیت این را دارند که به‌صورت هوشمند با ریموت تغییر شفافیت دهند. درواقع مات و شفاف شوند که ویژگی منحصربه‌فردی می‌تواند باشد و یک شیشه جذاب ایجاد شود.

در انتخاب طرح، تصویر و رنگ ونیز در ابعاد اندازه برای شیشه‌های چاپی یا اسپندرال تقریباً محدودیتی وجود ندارد. نصب آسانی نیز دارند و به‌راحتی می‌توانند با همه مکان‌ها و کاربردها خود را تطبیق دهند. به‌عنوان عنصر دکوراتیو مختص به آن محل یا شخص استفاده شوند. درنهایت با کمک از مشاوران و کمی خلاقیت، زیبایی منحصربه‌فرد و خاصی به فضای مورداستفاده ببخشد.

ثبت سفارش

 همان‌طور که اشاره هم شد محدودیت در طرح شیشه‌های چاپی یا اسپندرال وجود ندارد. می تواند از عکس‌های خانوادگی، طرح خاص خاطره‌انگیز یا موردعلاقه، لوگو برندها یا شرکت ها و مشاغل و… یا هرآن چه که مدنظر است، قابلیت چاپ بر روی این شیشه هارا دارد. می‌تواند محیط را معنادار و زیبا و درواقع اختصاصی و منحصربه‌فرد و امضای آن محل جلوه دهد. توانایی این را دارد که تصویر موردعلاقه شمارا به تزیینات دیوار خیره‌کننده تبدیل کند. همان طور که در نمونه تصاویر مشاهده می‌شود می‌توان شیشه چاپی را به بهترین جزییات ایجاد کرد و ظریف‌ترین الگوها را در آن پیاده کرد. همچنین قابل سفارش در ابعاد و ضخامت‌های مختلف برای کاربردهای گوناگون است تا زیبایی را برای فضای موردنظر به ارمغان بیاورد.

شما مشتریان عزیز برای سفارش شیشه چاپی یا شیشه اسپندرال با هر طرح و رنگ و ابعاد دلخواه خود با توجه به کاربردی که از شیشه چاپی خود انتظار دارید. می توانید از طریق واتس اپ یا ایمیل با ما مطرح کنید. در کوتاه ترین زمان ممکن و با کیفیت فوق العاده و تضمینی وقیمت مناسب سفارش خود را داشته باشید.

برای ارتباط با ما میتوانید از طریق شماره گیری021-88068352  و یا از طریق واتس اپ اقدام نمایید. مشاوران ما در مجموعه فرکو در خدمت شما هستند تا بتوانند بهترین مشاوره و خدمات را به شما عرضه دهند.

4 پاسخ

  1. سلام ببخشید برای سفارش شیشه چاپی برای پارتیشن که عکس موردنظرخودمون و چاپ کنیم هزینه چقدر میشه؟

    1. سلام وقت بخیر شما هر طرح و عکسی که دوست داشته باشین امکان چاپ وجود داره برای دریافت جزییات و هزینه با شماره دفتر مرکزی 02188068352تماس بگیرید.

    1. سلام وقتتون بخیر. بله هر طرح دلخواهی هم مدنظرتون باشه امکان چاپ هست. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره دفتر مرکزی به شماره 02188068352 تماس بگیرید و یا از طریق واتس اپ اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
×

میدونستی هر هفته مسابقه داریم ؟!

صفحه ی اینستاگراممون رو فالو کن تا تو هم یکی از برنده های میلیونی آینه ای مون باشی!

پیج اینستاگرام فرکو